PDA

View Full Version : Направете равносметка...



lifelesscorpse
01-02-2010, 09:38
Здравейте.Ето един въпрос,който искам да задам от известно време.Някои от вас след раздяла обвиняват само другия,а не поглеждат в себе си,за да видят къде им е била грешката и защо аджеба се е случила тая простотия да се разделят.Та...Опитайте се да видите грешките и недостатъците в себе си.Изредете и опишете в темата кои са недостатъците Ви,за да го имате черно на бяло,пък и другите да прочетат и евентуално да видят част от себе си в написаното.
Аз също ще пиша,но не сега.

gia_sena_mono
01-02-2010, 10:23
Недостатък ли е да искаш свобода да имаш личен живот и да не те следят?
Та към недостатъците -
- имам голям инат,
- но пък често съм и безкрайно търелива;
- искам всеки ден да съм с човека,а той ако може да си зареже
задълженията;
- често не си изпълняам обещанията;
- често съм доста нерешителна и объркана и човекът до мен не наясно какво искам и как да постъпи;
- понякога съм срамежлива и трудно събирам смелост да кажа нещо;
- понякога така се ядосвам,че действам доста импулсивно;
- ако поискам мога да се разсърдя веднага и да си тръгна;
и т.н.
Може да има и други,но причината за една раздяла е комплексна.

LDto
01-02-2010, 10:33
- често съм доста нерешителна и объркана и човекът до мен не наясно какво искам и как да постъпи;
- понякога съм срамежлива и трудно събирам смелост да кажа нещо;
- понякога така се ядосвам,че действам доста импулсивно;
- голям инат;
Може да има и други,но поне за тези се сещам

Assshley
01-02-2010, 10:44
Единствените ми недостатъци,които могат да направят връзката ми непълноценна са,че съм прекалено капризна .. рядко ми е угодено,голяма инат съм - почти никога не отстъпвам и настроенията ми се сменят постоянно,а да и като се ядосам стават едни гооолеми скандали . ;// Абе офф незнам .. тая тема не ми харесва.В смисъл,че недостатъците ми трябва да ги определи човека до мен или някой,който е бил с мен .. сам човек рядко може да ги забележи.

myNameIsImmortal
01-02-2010, 11:17
Понякога раздялата е решение на проблемите ;)

ivcheto0o
01-02-2010, 11:34
- имам голям инат,
- често съм доста нерешителна и объркана и човекът до мен не наясно какво искам и как да постъпи;
- понякога съм срамежлива и трудно събирам смелост да кажа нещо;
- понякога така се ядосвам,че действам доста импулсивно;


+искам и давам може би прекалено много свобода (нз дали е то4но недостатък )
-понякога не знам какво то4но искам

и о6те много,но няма безгре6ни хора и както казаха
Понякога раздялата е решение на проблемите

s3nsual
01-02-2010, 18:43
Най-големият ми недостатък е че си харесвам неподходящи.
Аз нямам достатъчно самочувствие и може би заради това все си падам по момчето с отвратително високо самочувствие :? Все намирам хора , които са пълна противоположност на мен .
Излизала съм и със свестни момчета , но понеже имам ужас от сериозни връзки :shock: , прецаквам нещата.

Gigi1302
01-15-2010, 21:04
Хах. Аз винаги харесвам най-неподходящата. Закон. Ако ме харесват напр. 10 момичета, аз ще залюбя 11-тото, с което нямам шанс. А иначе естествено голям инат, не мога да си затварям очите, не и прекалено дълго. Противно на повечето от останалите момчета, аз търся сериозна връзка, не секс кукла или двудневно натискане по парковете. Това е и причината да нямам приятелка.

cherinka
01-15-2010, 22:13
Винаги съм твърдяла и подкрепяла тезата, че щом едно нещо се е сбъркало, то ти имаш вина, и то не по-малка от тази на другия.
Дори така съм възпитана. Баща ми винаги ме е учил "каквото и да става ти САМА си си виновна за всичко".

Но разбираш ли идва един момент, в който ти писва да се самообвиняваш и толкова си бил вглабен в собствените си грешки,че дори не си забелязал тези на другия.

Да не би някой да те е зарязал и да те обвинява за всичко? Или някоя твоя приятелка.

Виж, не заставай зад тази гледна точка, която си описала, защото нещата далеч не са такива.

Аз недостатъци нямам. Винаги се отнасям добре с хората. Винаги съм усмихната, добре настроена, изслушвам, подкрепям, или се правя на такава. и не ми личи.

Ядоса ме, признавам си. Ха! Защо аджеба заради някакъв безделник,боклук,бездарник ,малоумник,глупак и какъв ли още не АЗ трябва да ОБВИНЯВАМ СЕБЕ СИ?
Темата ми се струва някак си неадекватна. Или нямате достатъчно себеуважение или не знам... :booooomb:

BlueFace
01-15-2010, 22:25
-пукаше ми прекалено много от хорското мнение (това вече се промени но го споменавам ,защото е оказвало влияние преди) ;

В любовната си история съм прекратявал само една от връзките си поради горе посочената причина и наистина колкото и странно да ви се струва не откривам други недостатъци.
Може би още не съм имал възможност да ги проявя по простата причина ,че съм нямал връзка повече от седмица.

П.П. От части подкрепям горното мнение ,но частта с обидите е прекалена .... :?

w0sh
01-15-2010, 22:28
аз и недостатъци сме оксиморон.

KiNgGRaND
01-15-2010, 22:31
олвввв исма да се шибаш до безкраййй

KiNgGRaND
01-15-2010, 22:33
курвата си беше курва нях фр и проблеми и тва в курво бб

mechtaq_za_teb
01-16-2010, 06:02
Засега причислявам към недостатъците си силната привързаност. Идва момент, в който напълно се отдавам на чувствата си. Човекът отсреща получава това, което иска и започва да се отдръпва, което пък внася една несигурност у мен. Тогава се започва със задушаването. Въпроси... липса на отговори, дистанцираност и раздяла... Общо взето това е.

3oPuTy
01-16-2010, 06:42
Винаги аз зарязвам момчетата и много рядко обвинявам някого за това (било то себе си,момчето или някой трети човек)
И въпреки това много добре знам недостатъците си ...
1.Адски ревнива съм :?
2.Много бързо си променям настроенията :?
3.На моменти съм голям инат :?
4.Бързо се привързвам,от където следва,че започвам да грабя от любовта в пълни шепи (а покрай мен и партньора ми започва да го прави) ... и след време просто се изчерпваме,писва ми и край :?
5.Почти винаги,когато нещо свързано с връзката ми ме притеснява си го пазя за себе си,а не го споделям с половинката ми ... Все си повтарям "Това е само нещо моментно/Всичко ще се оправи от самосебе си/Сигурно и сама ще успея да се справя със ситуацията" ... И защо?!Защото не искам да наранявам другия :? (за щастие със сегашния ми приятел споделям всяко нещо,което ме притеснява ... без значение дали е свързано с нас или с нещо друго :))

Това е :)

Bellatrix
01-16-2010, 06:58
Като цяло това с недостатъците е голяма глупост. Връзките не са до това да разкараш всичките си недостатъци, за да може да бъде другия щастлив. Той трябва да те приема с тях, както и ти трябва да го приемаш с неговите недостатъци. Като цяло връзките са базират на:

Трябва ми това, това и това, ти ми го даваш - искам с теб, оставам с теб.

И обратното:

Трябва ми това, това и това, ти го нямаш в себе си, не можеш да ми го дадеш - бай.

Какви недостатъци имате двамата е все тая. Те са си ваши черти от характера, които или не се променят, или се променят привидно, демек вие си траете и се преструвате, че ги няма.

Sladurcho
01-16-2010, 08:51
Като цяло това с недостатъците е голяма глупост. Връзките не са до това да разкараш всичките си недостатъци, за да може да бъде другия щастлив. Той трябва да те приема с тях, както и ти трябва да го приемаш с неговите недостатъци. Като цяло връзките са базират на:

Трябва ми това, това и това, ти ми го даваш - искам с теб, оставам с теб.

И обратното:

Трябва ми това, това и това, ти го нямаш в себе си, не можеш да ми го дадеш - бай.

Какви недостатъци имате двамата е все тая. Те са си ваши черти от характера, които или не се променят, или се променят привидно, демек вие си траете и се преструвате, че ги няма.

Напълно съм съгласен... понякога нещата не се получават не само заради недостатъците на единия или на другия.... Пък и хората са казали че в една връзка се искат компромиси :)

moon_flower
01-16-2010, 08:55
-вдигам скандал за всичко,което ме издразни,а не си премълчавам някои неща.
-инатлива съм,но често отстъпвам.Така ми се качват на главата..
-ревнива съм
-водя се единствено от чувствата си,което ме кара да върша доста крайни неща и после съжалявам.

Li0nesS
01-16-2010, 08:58
Емм, според мен ревнивостта е лошо качество, а аз го притежавам и то не малко... :-| Макар, че се старая да не го показвам.
:? Понякога взимам нещата твърде на сериозно, прекалената чувствителност, страха да не го изгубя понякога ме подлудява и започвам да си мисля простотии...

sh3_1s_7h3_0n3
01-16-2010, 09:09
За някоя раздяла никога не обвинявам Него само. Много ясно , че причината е и в двамата. Аз сама за себе си знам какви са ми недостатъците и как съм можела от своя страна да ги променя, защото за някои неща съм имала физическата възможност, но просто не съм искала. Не съм искала, защото Той е нямало да направи същото и за мен, защото Той си е мислел примерно, че неговото поведение е най-правилното и проблемът е изцяло мой, че не мога да го приема, и не правя нищо за да го приема, камо ли да му дам нещо от себе си.

Отблъсквал ме е начина Му на мислене и реших, че няма смисъл да се променям, заради човек, който не би го оценил. Защото имаме навика като видим недостатъците на някой, да го обвиним, че може много лесно да ги промени, но той не осъзнава, че това, което е 'малко и незначително за него', за теб може да е много трудно.
Щом не е могъл да ме разбере и да ми даде шанс да живея своя си живот и по своя си начин - прав му път.

Когато обичаш някого, го приемаш с недостатъците му или поне очакваш да ги попромени леко, колкото да не ти вадят очите, а не да се променя изцяло като човек и разбирания само заради теб.

Много мразя някой да ми налага мнението си, да ми налага своя поглед върху нещата и да ми обяснява Той колко бил прав, а аз колко съм грешала.
Как пък не!

XTREMEFREERIDE
01-16-2010, 10:42
Да,както висички други,и аз имам още много трески за дялане.Например,това,че съм много слаба и нерешителна във важни или трудни моменти.Голям инат съм и почти никога не отстъпвам.Много съм ревнива и правя от мухата - слон.

ShawnMac
01-16-2010, 13:11
Не мога да определя какви са ми недостатъците :)
Може би съм егоист защото виждам грешките , които правят другите , но не и мойте.
Понякога искам много,дори и невъзможни неща.. но когато тя направи това , което искам се чувствам много щастлив и обичан..
Давам пример - Сега й се налага да остане 2-3 дена във Варна.. Аз искам да остане с мен , но май няма да стане и това ме тормози.. и когато тя не е до мен се сещам за това нещо и се чувствам тъпо..
Виждам , че тя прави всичко за да ми угоди и да се чувствам добре и оценявам това , което прави за мен.Дано да остане с мен , че не знам как ще издържа 3 дена без нея.
Егоист съм - искам да ми обръща внимание само на мен и на никой друг , искам постоянно да е с мен и когато я няма не знам какво да правя и с какво да си запълня свободното време.
Правила е много неща за мен и ми е доказала , че ме обича и държи на мен, но на мен винаги не ми стига и искам още..
Понякога съм голям инат и винаги искам нещата да станат по моя си начин и си мисля , че съм прав а всъщност не е така.
Много се промених откакто съм с нея и колкото и странно да звучи тази промяна ми харесва, защото за пръв път аз се влюбих и ценя човека до мен.Преди не ми пукаше за нищо , гледах само на мен да ми е добре и не ме интересуваше как се чувстват моите приятели и тези които ме обичат.Сега пак не ми пука за останалите , но не мога да я нараня нея , защото тя единствената,която обичам и харесвам.Откакто съм с нея нямам очи за друга , дори не съм се заглеждал по други момичета , защото не мога да видя толкова перфектно и мило същество.
П.С Обичам те С ! :smt007 :oops:

dddnbbb
01-16-2010, 13:11
Амии....
1 ) Обичам да става винаги мойто.
2 ) Инатлива съм.
3 ) Много лесно се изнервям.
4 ) Ревнива съм.
5 ) Сърдя се за глупости.

ShawnMac
01-16-2010, 13:12
asd

ShawnMac
01-16-2010, 13:13
dsa

ShawnMac
01-16-2010, 13:13
Не мога да определя какви са ми недостатъците :)
Може би съм егоист защото виждам грешките , които правят другите , но не и мойте.
Понякога искам много,дори и невъзможни неща.. но когато тя направи това , което искам,се чувствам много щастлив и обичан..
Давам пример - Сега й се налага да остане 2-3 дена във Варна.. Аз искам да остане с мен , но май няма да стане и това ме тормози.. и когато тя не е до мен се сещам за това нещо и се чувствам тъпо..
Виждам , че тя прави всичко за да ми угоди и да се чувствам добре и оценявам това , което прави за мен.Дано да остане с мен , че не знам как ще издържа 3 дена без нея.
Искам да обръща внимание само на мен и на никой друг , искам постоянно да е с мен и когато я няма не знам какво да правя и с какво да си запълня свободното време.
Правила е много неща за мен и ми е доказала , че ме обича и държи на мен, но на мен винаги не ми стига и искам още..
Понякога съм голям инат и винаги искам нещата да станат по моя си начин и си мисля , че съм прав а всъщност не е така.
Много се промених откакто съм с нея и колкото и странно да звучи тази промяна ми харесва, защото за пръв път аз се влюбих и ценя човека до мен.Преди не ми пукаше за нищо , гледах само на мен да ми е добре и не ме интересуваше как се чувстват моите приятели и тези които ме обичат.Сега пак не ми пука за останалите , но не мога да я нараня нея , защото тя единствената,която обичам и харесвам.Откакто съм с нея нямам очи за друга , дори не съм се заглеждал по други момичета , защото не мога да видя толкова перфектно и мило същество.
П.С Обичам те С ! :smt007 :oops:

FancyGirl
01-16-2010, 13:14
-обичам човека с които съм да има мнение, а не както всички преди да се съгласяват с всичко което кажа
-имам доста променливи настроения
-върша нещата инстинктивно
-понякога наранявам хората и не се замислям за това
-знам точно какво искам
-голям инат съм
-по-принцип обичам да става по моето
-не споделям
-понякога ми пука от хорското мнение (вече не е така)
-много бързо ми писват връзките с един и същ човек
-много бързо ми става еднообразно и тъпо
-превързват се много към мен и ме задушават

sladkish_14
01-16-2010, 13:25
Някои от вас след раздяла обвиняват само другия,а не поглеждат в себе си,за да видят къде им е била грешката и защо аджеба се е случила тая простотия да се разделят.

Аджеба 8-) никога не съм търсила вината във другия.А и мисля, че след раздяла не е нужно да се търси вина, в който и да е.Няма смисъл.Game over.. Иначе недостатъци, хмм :-|
Или се получава или не..,но..
- често искам прекалено много от половинките си
- стремя се да имам само и единствено сериозни връзки /на някой не им харесва идеята/
- обичам да си оплътнявам времето изцяло с приятелия си /а той не често може/
- за инат, не съм инатлива, но съм малко по - карпизна
- обичам да има пълно откровения на човека до мен /пълно,пълно на 90%/
- обичам, когато отношенията наистина са сериозни и истински, ако няма такова нещо не продължавам.
- имам променливо настроение
- обичам да оставам често сама
- държа на своето мнение и споря до последно
- НЕ отстъпвам почти никога
- сърдя се за глупости
- много ревнувам
- знам какво точно искам

иии такива неща търся във връзката, малко са момчетата, който могат да ми ги дадат..

krem4et0
01-16-2010, 13:51
Много нервна, избухлива,чувствителна, сръдлива и ранима съм. Ревнувам. Той ми е съкровище и освен безграничен инат, друга отрицателна черта, която да ни вреди няма. Може би освен, че е прекалено добър и търпелив и чак понякога ме нерви с това. Просто ми е трудно да повярвам, че има толкова търпеливи хора.

kombarka
01-16-2010, 16:45
Страшно много ревнувам.
Непостоянна съм.
Винаги влагам много надежди.
Прекалено съм наивна.
Понякога прекалявам.
Трудно се ядосвам, но ако това стане... :o

Hayashi
01-16-2010, 20:03
Прекалено голям инат съм.
Прекалено търпелива съм и позволявам на хората да ме нараняват.
Обаче като се ядосам не знам какво правя и говоря.
Прекалено често си сменям настроенията, както се смеямога да започна да рева.
Ако с някой не можем да водим сериозни разговори като това да обсъждаме квантовите измерения не става.
Не мога да лъжа и често казвам болезнини истини не на място.
Обратно на повечето момичета не обичам да се съгласяват с мен и обичам да споря, не зависимо за какво.
Не вярвам, че някой може да ме обича такава каквато съм. (което май се явява гравния недостатък)
Обичам да съм сама понякога.
Прекалено нехуманно отношение имам към останалите.

b3b3t0y
01-16-2010, 20:13
Най-големият ми недостатък е че си харесвам неподходящи.
Аз нямам достатъчно самочувствие и може би заради това все си падам по момчето с отвратително високо самочувствие :? Все намирам хора , които са пълна противоположност на мен .
Излизала съм и със свестни момчета , но понеже имам ужас от сериозни връзки :shock: , прецаквам нещата.

+ :(

Hilary_
01-17-2010, 06:50
Аз бях точно обратното .. виждах грешките само в себе си и бях убедена, че аз съм виновна за всичко .. радвам се, че тогава имаше хора (дори и от форума, които за съжаление вече не пишат тук), които ме вразумиха .. :?

Моите грешки бяха, че нямах достатъчно търпение, за да го изчакам и че не поговорих с него аджеба защо ме лъже .. :x