PDA

View Full Version : Преебан ли съм...



horny1913
01-02-2010, 09:47
Проблема е с бъдещето ми и следването в университет...

Значи проблема е следния - от няколко години насам изобщо не мисля за учене,не ми остава никакво време и доста рядко съм сядал да чета и уча.Знам,че звучи несериозно,но се бях оддал изцяло на тренировки и всички останали проблеми с приятелката ми,семейството ми дойдоха малко множко и просто нямаше как да уча.Оценките ми от предишните класове(сега съм 11) са предимно тройки и четворки,а с тези оценки не вярвам бъдещето ми да е розово...така,че има ли някакъв шанс ако се стегна да ме приемат в що годе приличен университет?Не смятам,че съм глуав,имам амбиции,но просто нещата понякога не се подреждат,както ги искаме ние и въобще забравяш за ученето.И между другото за много години и моля ви не ме разпъвайте на кръст . :lol:

Unendlich
01-02-2010, 10:00
Не знам колко материал си изпуснал, ама като каза оценките, не звучи много розово. Щом искаш да учиш в приличен университет, стегни се и хвани да учиш, ако имаш наистина амбиции за бъдещето си, крайно време е вече. И все пак - училището си е едно, семейството и гаджето друго, недей да се оправдаваш с тях. ;р Успех :)

mrtn
01-02-2010, 10:31
Зависи, какво искаш да учиш и тогава някой ще ти даде адекватен отговор. Сега си 11 клас, имаш доста време да се стегнеш и след 12 може да се явиш на преравнителен изпит по предмета, който ще ти трябва.
Всичко е възможно само да имаш желание! :)

horny1913
01-02-2010, 10:41
И все пак - училището си е едно, семейството и гаджето друго, недей да се оправдаваш с тях. ;р Успех :)

Изобщо не се оправдавам!!! На думи звучи лесно,но в действителност не е.Ще гледам да се стегна,но така,като гледам почти всички държат на дипломата в началното.Какви са тези приравнителни изпити и във всяко училище ли го има това???

mrtn
01-02-2010, 10:46
Във всяко училище го има.
Пример искаш да учиш право, ама оценката ти по история от 10 клас е 3 и няма да ти помогне и след 12 клас отиваш на такъв изпит, в училище. Учителя ти прави теста, и ти го решаваш, и се пише оценката която си получил за срока, примерно си получил 4 и в дипломата ти пишчт 4 по история, възможно е и да получиш 2 :)