PDA

View Full Version : Пълен диск (С:)



Lady_003
01-02-2010, 18:12
Проблема е следният,запълних диск С и за това повечето неща изтрих а други ги преместих в диск D но не мога да си обясна,защо продължава да ми показва че имам само 3GB свободни в С при условие,че аз премахнах почти всичко...просто не знам с какво толкова е пълен...няма дори е 1 ГБ в него а ми показва че са заети 34 ГБ...ще съм много благодарна ако някой каже мнение по въпроса

Nathan
01-02-2010, 19:11
Windows заема няколко гига байта. В Temporary Internet Files може да имаш също много заето място ако отдавна не си зачиствала боклуците от интернет.

Kopu
01-02-2010, 19:22
Windows заема няколко гига байта. В Temporary Internet Files може да имаш също много заето място ако отдавна не си зачиствала боклуците от интернет.
Да това е възможно, но неможе да заема толко много памет. Проблемите може да са много.
Като прочетох допитването ти веднага се зачудих откога не ти е преинсталиран комп. Ако можеш сама да го преинсталираш това е най-сигурното решение на проблема ти, ако ли не - опитаи така изтрии интернет "буклучетата" както Nathan е написал. След това провери за скрити файлове (те са голям проблем).
Ако проблема не е в горепосочените възможностите, намери човек да ти преинсталира комп.

И един съвет от мен - инсталираи си чистачка и на 2 седмици почистваи с нея ДИСК-C, също така няма да е зле на същия период (две седмици) да дефрагментираш всеки един диск.

Lady_003
01-02-2010, 21:07
Windows заема няколко гига байта. В Temporary Internet Files може да имаш също много заето място ако отдавна не си зачиствала боклуците от интернет.
Да това е възможно, но неможе да заема толко много памет. Проблемите може да са много.
Като прочетох допитването ти веднага се зачудих откога не ти е преинсталиран комп. Ако можеш сама да го преинсталираш това е най-сигурното решение на проблема ти, ако ли не - опитаи така изтрии интернет "буклучетата" както Nathan е написал. След това провери за скрити файлове (те са голям проблем).
Ако проблема не е в горепосочените възможностите, намери човек да ти преинсталира комп.

И един съвет от мен - инсталираи си чистачка и на 2 седмици почистваи с нея ДИСК-C, също така няма да е зле на същия период (две седмици) да дефрагментираш всеки един диск.

Temporary Internet Files съм ги изтрила направих всичко възможно...казаха ми че може и да е вирус обаче пък антивирусната нищо не намира.А дори ми се случи преди малко колкото повече изтиравх толкова повече се запълваше (макар че то не остана за триене останаха 5-6 снимки и съвсем малки програмки ) честно...стресирах се сега от 3ГБ останаха 2 :D не е преинсталиран от 2 години някъде мисля че определено му е време
благодаря за отделеното време :)

vaniliika
01-02-2010, 21:36
Windows заема няколко гига байта. В Temporary Internet Files може да имаш също много заето място ако отдавна не си зачиствала боклуците от интернет.
Да това е възможно, но неможе да заема толко много памет. Проблемите може да са много.
Като прочетох допитването ти веднага се зачудих откога не ти е преинсталиран комп. Ако можеш сама да го преинсталираш това е най-сигурното решение на проблема ти, ако ли не - опитаи така изтрии интернет "буклучетата" както Nathan е написал. След това провери за скрити файлове (те са голям проблем).
Ако проблема не е в горепосочените възможностите, намери човек да ти преинсталира комп.

И един съвет от мен - инсталираи си чистачка и на 2 седмици почистваи с нея ДИСК-C, също така няма да е зле на същия период (две седмици) да дефрагментираш всеки един диск.

Temporary Internet Files съм ги изтрила направих всичко възможно...казаха ми че може и да е вирус обаче пък антивирусната нищо не намира.А дори ми се случи преди малко колкото повече изтиравх толкова повече се запълваше (макар че то не остана за триене останаха 5-6 снимки и съвсем малки програмки ) честно...стресирах се сега от 3ГБ останаха 2 :D не е преинсталиран от 2 години някъде мисля че определено му е време
благодаря за отделеното време :)


ха това че антивирусната не ти засича вируса не значи че нямаш.... никоя антивир. не работи на 100%.... :P :)

DarkAngelOfHope
01-02-2010, 22:34
Ако ти е включена опцията за автоматично правене на System Restore Point може и от там да губиш няколко GB :) също ... ако имаш нещо в кошчето го изтрий :) може да си смъкнеш програмата Tune Up и с нея да почистиш C-то ... :)

Lady_003
01-02-2010, 22:51
Знам,че има нещa които отнемат ГБ ама все пак е невъзможно да са 38 ГБ...защото аз наистина нямам нищо в С но както и дае ще се преинсталира и това е

ivanstef
01-03-2010, 07:25
Просто пусни един CCleaner и си изчисти кошчето.. 8)

Lady_003
01-03-2010, 10:28
Направих го все пак не съм толкова тъпа да не съм си изчистила кошчето и да пускам теми тук :D

doomkillerr
01-03-2010, 12:43
"Lady_003" - отвори си Windows Explorer и прегледай размерите на отделните папки там...

- Според мен има няколко вероятности за този проблем:
1. Сваляш файлове от интернет на диск "С", като тук включвам файлове свалени с програми като "Flash Get", торент програми като "uTorrent" и т.н., както и свалянията от браузера...
2. Windows-а си сваля автоматични ъпдейти, като същевременно си прави бекъп файлове със старите неща...
3. Компютъра ти се е заразил с вирус, който копира 1 файл по 10 000 000 пъти и т.н.
4. Имаш прекалено много инсталирани програми или игри на компютъра в папката "Program Files"
5. Имаш големи файлове свалени на "Десктопа", а както всички знаем те се записват на "С"-то...

П.С. - Разбрах от коментарите ти, че дял "С" е с размер около 38-40 GB, но не разбрах с какъв Win си? :)

Lady_003
01-03-2010, 13:20
Единствените файлове,които свалях от интернет на диск С са музика и снимки...които вече съм изтрила.Торенти,като филми или някакви по-гомели програми са в диск D,защото той е 260 ГБ (въпреки,че след като се запълни вече абсолютно всичко ми е в D) За игри имам само една игра GTA която също е в D.Така...единственото нещо което остава да имам в С са програмите,които са общо 2 ГБ...тогава с какво толкова са заети всички тези останали GB?За вируса казах...антивирусната не открива нищо,но знам ли може и да има :(
С Windows XP съм :)

doomkillerr
01-03-2010, 13:42
С Windows XP съм :)

Добре - нека аз да направя равносметката тогава...

- Уиндоуста ти заема място около 700-1300 МВ, но хайде да го закръглим на 1.5 GB
- Да кажем, че виртуалната памет "pagefile" е около 2 GB
- Програми каза, че нямаш много, но да ги сложим 4 GB
- Другото до колкото ти самата каза си го преместила на дял "Д"

Равносметката: приблизително 7,5-10 GB заето пространство и около 30 GB свободно такова... 8) В момента сигурно се чудиш, къде е изчезнало - нали така?!?! Предполагам решението на проблема е елементарен, но така на изуст не се наемам да говоря повече! :wink:

Lady_003
01-03-2010, 13:49
С Windows XP съм :)

Добре - нека аз да направя равносметката тогава...

- Уиндоуста ти заема място около 700-1300 МВ, но хайде да го закръглим на 1.5 GB
- Да кажем, че виртуалната памет "pagefile" е около 2 GB
- Програми каза, че нямаш много, но да ги сложим 4 GB
- Другото до колкото ти самата каза си го преместила на дял "Д"

Равносметката: приблизително 7,5-10 GB заето пространство и около 30 GB свободно такова... 8) В момента сигурно се чудиш, къде е изчезнало - нали така?!?! Предполагам решението на проблема е елементарен, но така на изуст не се наемам да говоря повече! :wink:

Да ясно...ами много ти благодаря все пак за отделеното време :)