PDA

View Full Version : Проблеми със стомаха



sladka15
01-02-2010, 22:47
Бих искала да ми помогнете спешно , много ви моля. Когато се наям и стомаха ми се напълни почва много да ми се образуват газове. Незнам какво да правя кажете нещо което да ми помогне моля ви , пробвала съм с еспумизан но не помага ... :( :cry:

clever
01-03-2010, 08:59
може да имаш гастрит :-o отиди на лекар да те направят изследвания

Harum_Scarum
01-03-2010, 15:42
може да имаш гастрит :-o отиди на лекар да те направят изследвания
Имам гастрит,и няма нищо общо с газове.Просто стомахът ми е по чуствителен към лютиви храни и много ме боли като ям нещо такова..Като ме заболи,пия един чай специално за тва "Цяр",ако не мине отиваме за инджекции в болницата. : ))

Abigoria
01-04-2010, 16:09
Като ядеш боклуци, ще имаш ;)

sladka15
01-04-2010, 18:48
Кажете нещо което да ми помогне

knights
01-14-2010, 21:18
Това което ще помогне е изчистване и заздравяване на стомашно-чревния тракт от възпалителни процеси и балансиране на чревната флора с Пробиотик - продукт от най-висок клас. Улеснява храносмилането и усвояването на полезни вещества от храната. Специалната капсула е устойчива на стомашната киселина и полезните бактерии стигат невредими там, където са необходими - в дебелото черво. Ако искате - обадете се, ще помогна.

clever
01-15-2010, 20:17
стига рекламирайте ..

Словосъчетанието означава, НЕГРАМОТНОСТ (китайците в България по-добре владеят българския!), защото е несъвместимо - означава 2 различни неща:
- стига е "недей",
- а рекламирайте - "прави го!"

Затова и братовчедката ти ще продължава да я боли и да си ходи по доктори за нови лекарства, с които да лекува последиците от предишните лекарства.
omg .. :?
Какво общо има неграмотно написаното словосъчетание с това което й има на братовчетка ми ? Нейният гастрит просто е нелечим и трябва да й правят изследвания и съответно да й дават лекарства да не се мъчи мн затова ходи по доктори.. :? :?

tigrica
01-16-2010, 22:44
Здравейте,
От няколко седмици кашлям. От миналата седмица имам и температура - 38-38,5. Отидох при лични си лекар, той ми преслуша гърдите и ми назначи рентгенова снимка. Няма нищо сериозно на белите ми дробове, слава богу. Предписа ми лекарства против температурата - Coldrex и всякакви такива подобни,
но те ужасно ми дразнят стомаха и ги повръщам.
Затова ме посъветва да използвам свещички - Ефералган 600 mg, но никъде не ги намирам и аптекарките масово ми предлгат да си слагам по 2 свещички от 300 мг през 4-6 часа. Това удачно ли е, защото аз четох, че не бива да слагат повече от 4 на ден?
Освен това винаги съм се изхождала рядко -по 2-3 пъти на седмица и досега не съм имала проблем. Само през изминалите 2 г. ми се случи 3-4 пъти след обилно изхождане да имам ярко червена кръв по тоалетната хария. После малко ме щипеше ануса, но след ден-два отшумяваше. От началото на тази семица обаче не мога да се изходя - вече 6-ти ден, коремът ме присвива рязко, твърд е и е подут. Имам газове. Също така когато отида до тоалетната, не се изхождам изобщо или съвсем малко. Анусът ми е раздазнен, заради честите опити, но мился, че нямам обрив или възпаление. Срам ме е да отида на лекар, но тази вечер не издържах и се обадих по GSM-a на личния ми лекар. Той ми каза в понеделник задължително да отида при него, за да ми огледа ануса и да ми вземе анален секрет . Той се взима като се залепва нещо като лепенка върху ануса, или тампонче с памук се вкарва вътре? Вярно ли е, че при прегледа трябва да бръкне с пръст в ануса ми? :oops: Ще умра от притеснение, не знам как ще си оголя дупето и ще си разтворя бузките :oops: след като съм момиче е редно някоя жена да извърши прегледа

tigrica
01-16-2010, 22:51
Ще ви бъда благодрна, ако някой хвърли яснота върху този вид преглед, защото наистина ужасно съм се притеснила. Лекарят каза още, че ако искам утре мога да си направя клизма - това щяло да ме облекчи най-добре, но аз не знам как да си я направя сама :( Някой ще ми обясни ли подробно?

haritov
01-16-2010, 22:53
спри зеленчуците

tigrica
01-16-2010, 23:00
Да,благодаря за съвета.
Но след като вече съм се докарал адо преглед и изследвания, някой може ли да ми даде повече инфо за тях?

haritov
01-16-2010, 23:35
Да,благодаря за съвета.
Но след като вече съм се докарал адо преглед и изследвания, някой може ли да ми даде повече инфо за тях?

взимане на стомашно съдържарние

клизма сама не си прави опасно е

tigrica
01-16-2010, 23:43
И с какво и как се взима това домашно съдържание?

Лекарят миказа, че ги продават в аптеките - клизма за домашни условия. Ако не мога, ме посъветва утреда посетя дежурния лекар, който да ми я направи. За прегледа в понеделник се прежалих, но няма да отида в поликлиниката да ми прявят клизма :(

tigrica
01-17-2010, 19:32
Здравейте,
Отидох до аптеката и те ми препоръчаха Визакодил. Посетих тоалетната 20 мин. след като си сложих свещичката. Но бяха повече газове и съвсем малко изпражнения. Сега коремът ми продължава е подут :( Днес не отидох до поликлиниката да ми направят клизма, както мепосъветва лакарят ми, но май утре след прегледа, ща не ща, ще ми направят :oops:
Тя нали се прави от сестра и то в отделна стая, а не от лекаря?

haritov
01-17-2010, 23:01
И с какво и как се взима това домашно съдържание?

Лекарят миказа, че ги продават в аптеките - клизма за домашни условия. Ако не мога, ме посъветва утреда посетя дежурния лекар, който да ми я направи. За прегледа в понеделник се прежалих, но няма да отида в поликлиниката да ми прявят клизма :(
взима се със сонда

в клизмата няма нищо срамно или мсешно само глупак би се смял на болен човек никой не е застрохаван от болестите може да се случи на всеки

важното е да оздравееш

tigrica
01-17-2010, 23:08
Сонда??? :shock: Не е ли с памучен тампон? Кой го прави - лекар или сестрата?
Оффф, много ми е гадно, направо ще се побъркам :(

haritov
01-17-2010, 23:11
Сонда??? :shock: Не е ли с памучен тампон? Кой го прави - лекар или сестрата?
Оффф, много ми е гадно, направо ще се побъркам :(

ако мислиш,че ще могат с памук да ти бръкнат в стомаха грешиш


но не е задължително дадох ти го като пример

tigrica
01-17-2010, 23:18
ако мислиш,че ще могат с памук да ти бръкнат в стомаха грешиш


но не е задължително дадох ти го като пример[/quote]

Не е казал, че ще ми бърка в стомаха. Точните му думи бяха " За по-сигурно ще ти взема и секрет от ануса". Предполагам, че няма предвид стомаха, защото ако е така направо ще се застрелям :( И клизма не искам да ми прави, но като си гледам твърдия и подут корем, май се налага :( Искено се надявам това да го свърши някоя санитарка, а не докторът.

tigrica
01-19-2010, 23:18
Някой може ли да каже сам ли си правиш клизма или някой лекар или сестра?