PDA

View Full Version : Крайно неприятно :(



antoaneta613
01-03-2010, 15:36
Имам нужда от съвет :)
Започнах да скачам на въже за да отслабна за сега сичко е ок ... но има 1 проблем! При скачането се потя и ледователно се отделят мазнини и косата ми се омазняма за часове. Аз и преди да започна да скачам пак си имах проблем с омазняването ама сега просто е натърпимо! Такъв съкллет ме хваща че направо немога да ви упиша, а не мога да си мия косата всеки ден нали щее ми окапе! Моляяя за помощ имам огромна нужда от такава! Ако имате предложения за някакъъв спрей с който да се пръскам обаче на суха коса ... Моля ви Helppp :? :x :-# :smt089

darka1
01-03-2010, 15:44
Пише се Опиша ... косата ти не може да се омазнява от потта ... и аз правя упражнения, и аз много се потя, но косата не може да се омазни от това ... въобразяваш си ... просто си вземи шампоан за мазна коса :)

Bibz
01-03-2010, 15:47
Пише се Опиша ... косата ти не може да се омазнява от потта ... и аз правя упражнения, и аз много се потя, но косата не може да се омазни от това ... въобразяваш си ... просто си вземи шампоан за мазна коса :)


+1
Някой шампоан за масна коса. И не е лошо и някоя хубава доашна маска да си правиш за мазна коса. :)

sunshine955
01-03-2010, 15:54
Пише се Опиша ... косата ти не може да се омазнява от потта ... и аз правя упражнения, и аз много се потя, но косата не може да се омазни от това ... въобразяваш си ... просто си вземи шампоан за мазна коса :)


+1
Някой шампоан за масна коса. И не е лошо и някоя хубава доашна маска да си правиш за мазна коса. :)
да,най добре си прави често маски :) в момента съм наклепана с една :-D но моята е за мекота и бласък .. ако искаш рецептата кажи :)

antoaneta613
01-03-2010, 16:02
Ако може да кажете някоя маскa за мазна коса тъй като да сега не съм си правила маски и тем подобни имам шампоан за мазна коса на Clear и като си направя тая маска и като я отмия после миеш ли се с шампоан? Извинявам се за въпроса, но просто не съм мн в час :(

mimsssssss
01-03-2010, 16:02
еми мии си косата всеки ден след тренировка, все пак така или иначе се къпеш :) или най добре както казаха шампоан

antoaneta613
01-03-2010, 16:04
еми мии си косата всеки ден след тренировка, все пак така или иначе се къпеш :) или най добре както казаха шампоан
Е аз че се къпа къпа се ама косата не си я мия страх ме е да не ми окапе или няма?

sunshine955
01-03-2010, 16:11
http://zajenata.ogosta.com/index.php?option=com_content&task=view&id=258&Itemid=48 :mrgreen:

antoaneta613
01-03-2010, 16:14
http://zajenata.ogosta.com/index.php?option=com_content&task=view&id=258&Itemid=48 :mrgreen:
А след като си отмия маската да се къпа ли шампоан :-o

sunshine955
01-03-2010, 16:16
Маска за мазна коса

Съставки:
1 яйце,

1мл витамин В1 или В6

1/2 чаша отвара от коприва се смесват.

Начин на употреба:
Втрийте топлата смес и покрийте главата с найлон, а отгоре с топла кърпа. След 1 час измийте главата с шампоан, а след това изплакнете с отвара от копривени листа и корени.

потърси още в гугъл ,, тея не съм ги пробвала зех ги от интернет,защото косата ми не е мазна и не правя маски за мазна коса..
който е изпробвал някоя за мазна коса да сподели :)

sunshine955
01-03-2010, 16:21
http://zajenata.ogosta.com/index.php?option=com_content&task=view&id=258&Itemid=48 :mrgreen:
А след като си отмия маската да се къпа ли шампоан :-o
да :) и още нещо се сетих .. в някоя тема бях чела че балсама не е хубаво да се слага в корените а само по дължината на косата и от тогава се така правя :-D и като си измия вече и шампоана и балсама я плакна с хладка вода да не кажа студена :-D и придава блясък - доказано :)

antoaneta613
01-03-2010, 16:24
http://zajenata.ogosta.com/index.php?option=com_content&task=view&id=258&Itemid=48 :mrgreen:
А след като си отмия маската да се къпа ли шампоан :-o
да :) и още нещо се сетих .. в някоя тема бях чела че балсама не е хубаво да се слага в корените а само по дължината на косата и от тогава се така правя :-D и като си измия вече и шампоана и балсама я плакна с хладка вода да не кажа студена :-D и придава блясък - доказано :)
Много ти благодаряя :-) :-)

Aniiiii
01-03-2010, 16:26
На мен само този шампоан на Пантен - http://mamastime.files.wordpress.com/2008/04/pantene.jpg ми помага..

Ако искаш пробвай :)

sunshine955
01-03-2010, 16:34
На мен само този шампоан на Пантен - http://mamastime.files.wordpress.com/2008/04/pantene.jpg ми помага..

Ако искаш пробвай :)
зависи от косата .. пробвай, но на всеки действа различно

stelit0
01-03-2010, 16:36
щом косата ти се омазнява значи скалпа (кожата на главата) ти е е сух,и след като е сух той създава себум (мазнина) за да се нормализира и зато се омазнява косата.Решението е да си слагаш масла в косата който ще омазнят койата на глава и тя няма да създава допълнително себум.Ти след като отмиеш маслата и косата ще се измие но с тази разлика че кожата на главата ще е добре хидратирана.Моят съвет е или да си вземе стимуланта за коса на "Икаров" или да си направиш някакав комплекс от масла например:бадемово.жожоба,м слиново,сосамово,кокосово, кайсиево и тн.избираш си и си втриваш в корените след което стойш 30-60мин. и добре отмиваш с шампоан. и след това балсам но само в крайщата .надявам се да съм ти помогнала.


едит:Аз имах същия проблем много ми се омазняваше косата и имах пърхот но започнах да използвам стимуланта на икаров и да използвам шампоана против пърхот на Клииър и сехга косата ми е много по добре.Но аз я и третирам с преси сшоари и тн.

едит2.Честита нова година на всички!!!

antoaneta613
01-03-2010, 17:05
щом косата ти се омазнява значи скалпа (кожата на главата) ти е е сух,и след като е сух той създава себум (мазнина) за да се нормализира и зато се омазнява косата.Решението е да си слагаш масла в косата който ще омазнят койата на глава и тя няма да създава допълнително себум.Ти след като отмиеш маслата и косата ще се измие но с тази разлика че кожата на главата ще е добре хидратирана.Моят съвет е или да си вземе стимуланта за коса на "Икаров" или да си направиш някакав комплекс от масла например:бадемово.жожоба,м слиново,сосамово,кокосово, кайсиево и тн.избираш си и си втриваш в корените след което стойш 30-60мин. и добре отмиваш с шампоан. и след това балсам но само в крайщата .надявам се да съм ти помогнала.


едит:Аз имах същия проблем много ми се омазняваше косата и имах пърхот но започнах да използвам стимуланта на икаров и да използвам шампоана против пърхот на Клииър и сехга косата ми е много по добре.Но аз я и третирам с преси сшоари и тн.

едит2.Честита нова година на всички!!!
А откъде мога да си го купя този стимулант и колко струва? Моля те сподели нещо повече за него

sunshine955
01-03-2010, 17:32
щом косата ти се омазнява значи скалпа (кожата на главата) ти е е сух,и след като е сух той създава себум (мазнина) за да се нормализира и зато се омазнява косата.Решението е да си слагаш масла в косата който ще омазнят койата на глава и тя няма да създава допълнително себум.Ти след като отмиеш маслата и косата ще се измие но с тази разлика че кожата на главата ще е добре хидратирана.Моят съвет е или да си вземе стимуланта за коса на "Икаров" или да си направиш някакав комплекс от масла например:бадемово.жожоба,м слиново,сосамово,кокосово, кайсиево и тн.избираш си и си втриваш в корените след което стойш 30-60мин. и добре отмиваш с шампоан. и след това балсам но само в крайщата .надявам се да съм ти помогнала.


едит:Аз имах същия проблем много ми се омазняваше косата и имах пърхот но започнах да използвам стимуланта на икаров и да използвам шампоана против пърхот на Клииър и сехга косата ми е много по добре.Но аз я и третирам с преси сшоари и тн.

едит2.Честита нова година на всички!!!
интересно не го знаех тфа :)
значи затова хората с мазна коса си слагат бадемово масло и зехтин в маските ..

sunshine955
01-03-2010, 17:35
щом косата ти се омазнява значи скалпа (кожата на главата) ти е е сух,и след като е сух той създава себум (мазнина) за да се нормализира и зато се омазнява косата.Решението е да си слагаш масла в косата който ще омазнят койата на глава и тя няма да създава допълнително себум.Ти след като отмиеш маслата и косата ще се измие но с тази разлика че кожата на главата ще е добре хидратирана.Моят съвет е или да си вземе стимуланта за коса на "Икаров" или да си направиш някакав комплекс от масла например:бадемово.жожоба,м слиново,сосамово,кокосово, кайсиево и тн.избираш си и си втриваш в корените след което стойш 30-60мин. и добре отмиваш с шампоан. и след това балсам но само в крайщата .надявам се да съм ти помогнала.


едит:Аз имах същия проблем много ми се омазняваше косата и имах пърхот но започнах да използвам стимуланта на икаров и да използвам шампоана против пърхот на Клииър и сехга косата ми е много по добре.Но аз я и третирам с преси сшоари и тн.

едит2.Честита нова година на всички!!!
А откъде мога да си го купя този стимулант и колко струва? Моля те сподели нещо повече за него
от аптеката
http://www.shopmania.bg/shopping~online-kozmietika-za-zhieni~buy-stimulant-za-kosa-ikarov-ikarov~p-1380274.html
виж пише че струва 4.75 :)

sunshine955
01-03-2010, 17:36
http://zajenata.ogosta.com/index.php?option=com_content&task=view&id=258&Itemid=48 :mrgreen:
А след като си отмия маската да се къпа ли шампоан :-o
да :) и още нещо се сетих .. в някоя тема бях чела че балсама не е хубаво да се слага в корените а само по дължината на косата и от тогава се така правя :-D и като си измия вече и шампоана и балсама я плакна с хладка вода да не кажа студена :-D и придава блясък - доказано :)
Много ти благодаряя :-) :-)
за нищо.. :) луда съм на тема КОСА :D :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

chocolatee
01-03-2010, 18:04
Прави си маски за мазна коса, както казаха преди мен.Потърси в интернет-има много.Също така използвай шампоан за мазна коса.
;)

stelit0
01-03-2010, 18:38
Прави си маски за мазна коса, както казаха преди мен.Потърси в интернет-има много.Също така използвай шампоан за мазна коса.
;)Твърде грешно!!!

stelit0
01-03-2010, 18:43
Прави си маски за мазна коса, както казаха преди мен.Потърси в интернет-има много.Също така използвай шампоан за мазна коса.
;)Твърде грешно!!!Шампоаните и маските който се продават в козметичните магазини целят да исущат Косъма и по този начин исушават още повече кожата на главата.Те садържат спирт и др. такива съставки от който става още по-зле.А ние целим точно обратното,да омазним скалпа и по този начин всичко да се нормализира.Обърнете внимание на съставките на тези продукти и ще видите че съм права!!! :-)

christina1997
01-03-2010, 23:06
http://zajenata.ogosta.com/index.php?option=com_content&task=view&id=258&Itemid=48 :mrgreen:
А след като си отмия маската да се къпа ли шампоан :-o
да :) и още нещо се сетих .. в някоя тема бях чела че балсама не е хубаво да се слага в корените а само по дължината на косата и от тогава се така правя :-D и като си измия вече и шампоана и балсама я плакна с хладка вода да не кажа студена :-D и придава блясък - доказано :)

Права си, балсама се слага по дължината на косата иначе са се запушвали някакви клетки и това пречило на разтежа на косата.

sunshine955
01-04-2010, 10:15
http://zajenata.ogosta.com/index.php?option=com_content&task=view&id=258&Itemid=48 :mrgreen:
А след като си отмия маската да се къпа ли шампоан :-o
да :) и още нещо се сетих .. в някоя тема бях чела че балсама не е хубаво да се слага в корените а само по дължината на косата и от тогава се така правя :-D и като си измия вече и шампоана и балсама я плакна с хладка вода да не кажа студена :-D и придава блясък - доказано :)

Права си, балсама се слага по дължината на косата иначе са се запушвали някакви клетки и това пречило на разтежа на косата.
аз знаех че омазнява косата, но не и че пречи на разтежа :shock: :shock: ужас .. :shock: :shock:

titinkaa
01-04-2010, 11:29
ползвай хубави шампоани а не боклуци,и най-важното прави си маски ако не можеш домашно,то поне си ги копувай