PDA

View Full Version : противозачатъчни въпрос



bandr
01-03-2010, 16:06
здравейте на всички миналият месец пих ескапел ..дойде ми и започнах противозачатъчните марвелон на 18 декември ми дойде след 5 дни ми спря сичко си беше нормално но продължиха болките в гърдите и едно зацапване което ме тревожи по 1-2 капчици на ден дори не е кръв ами някакво много странно бяло-кафяво ..имах болки в бъбреците та си мислех че е от това но явно не е .значи въпроса ми е -имам още 4 хапчета от противозачатъчните и след 2-3 дни трябва да ми дойде но ще ми дойде ли след като цял месец почти ми тече #-o този ескапел обърка сичко.. и да продължавам ли с противозачатъчните въпреки кървенето? моля за отговор не за нападения ?

H8_mE
01-03-2010, 16:58
Аз взимам противозачатъчни.Казват се Милигест и приемът им започва от първия ден на цикъла.Пият се 21 дни,след което има 7 дни почивка,през които ти идва.Сега на мен ми ги предписа гинеколожка,защото ми откри киста на яйчника.Но знам и по принцип,че не е хубаво на своя глава да си купуваш противозачатъчни.Трябва да ти ги предпишат,защото има неща,с които трябва да се съобразиш.Обаче да ти кажа и аз вече 7-ми ден след като ми е свършило ми капе по 2-3 капки много тъмна кръв,като съсирена още малко и ме болят гърдите,както преди да ми дойде.Аз мисля ,че е от противозачатъчните,защото все пак това са хормони и в момента всички функции на тялото се регулират.Все пак утре ще посетя гинеколожката ми и ако още не си намерила отговора по този въпрос ще ти кажа какво ми е казала тя! :)

И да ти кажа,аз също съм пила ексапел.Тъй като той се приема еднократно не мисля,че може всичко това да е от него,а от противозачатъчните.И по-добре не спирай да ги пиеш като си почнала вече!Според мен скоро всичко ще се регулира и нормализира и няма да има такива кървенета и болки в гърдите!

bandr
01-03-2010, 17:13
да но по миналият месец пак ми се наложи да пия ескапел и затова и започнах противозачатъчните за да нямам вече такива ядове тоя ескапел е много коварен :? :? :? предполагам че хормоналната промяна е виновна за болките и кръвотечението.. само че сега като ми е текло почти цял месец и съм изпила блистера противозачатъчни ще ми дойде ли този месец изобщо би трябвало след 7-8 дни да ми дойде ? имам още 4 хапчета а за марвелон отидох в аптеката и жената там ми ги преопоръча и каза че са на много слаба хормонална основа и мога да ги пия без лакарско предписание ;)

H8_mE
01-03-2010, 17:23
Сега прочетох как се приемат и твоите и видях,че е по същия начин както моите.В един и същи час 21 дни и като минат тези 21 дни 7 дни без да пиеш хапчетата,през които 7 дни трябва да ти дойде.И на 8-мия ден пак почваш да пиеш хапчетата,т.е още една опаковка! :) И така!Ти кога каза си ги почнала?

H8_mE
01-03-2010, 17:25
Надявам се да си прочела достатъчно добре листовката,така,че да ги приемаш правилно!

kalpazanka
01-03-2010, 17:38
Надявам се да си прочела достатъчно добре листовката,така,че да ги приемаш правилно!
Момичето не пита как да ги пие, а дали ще й дойде менструалоподобното течение при положение че цял месец е със зацапване!
H8_mE, АГ изследва ли ти нивата на хормоните, преди да започне лечение? :)

bandr
01-03-2010, 17:47
даа..това ми беше въпроса щото е малко странно цял месец да ми тече от тоя ескапел гаден и накрая пак да ми дойде се едно не е било аз как ще разбера че ми е дошло при положение че цял месец ми тече тя кръвта не може да се събере някак си дз как да ви обесня :? :? :? :?

H8_mE
01-03-2010, 20:02
Като ти е толкова притеснено-ИДИ НА ГИНЕКОЛОГ,ЗАЩОТО ЕДВА ЛИ НЯКОЙ ОТ ТОЗИ ФОРУМ Е ДОСТАТЪЧНО КВАЛИФИЦИРАН КАТО ГИНЕКОЛОГ ИЛИ ГАДАТЕЛ,ЗА ДА ТИ ОТГОВОРИ НА ВЪПРОСА ДАЛИ ЩЕ ТИ ДОЙДЕ ИЛИ НЕ!
Както и да е... аз просто исках да те успокоя поне малко,че не си единствена!В 7-дневния период,в който не приемаш лекарствата настъпва отпадно кръвотечене,което се смята за цикъла,който по принцип ти идва.Кървенето в периода,когато не си в цикъл може да е причинено от лекарствата,с които още не си свикнала!И пак ти казвам,тук няма гинеколози!Може да е всичко,за това отиди и питай квалифицирано лице!
Твърдиш,че имаш още 4 хапчета,а също и ,че трябва да ти дойде след 7-8 дни!Разбери след като изпиеш последното хапче,тогава трябва да ти дойде т.е след 4 дни,а не след 7-8!Аз не мисля,че това едномесечно зацапване може да попречи и да не ти дойде!

kalpazanka
01-03-2010, 20:09
Твърдиш,че имаш още 4 хапчета,а също и ,че трябва да ти дойде след 7-8 дни!Разбери след като изпиеш последното хапче,тогава трябва да ти дойде т.е след 4 дни,а не след 7-8!Аз не мисля,че това едномесечно зацапване може да попречи и да не ти дойде!
Не е вярно, не е вярно, не е вярно! ПЪРВО правете разлика между цикъл и менструация! ВТОРО по време на седемдневната пауза настъпва менструалоподобното течение! Не е казано, че трябва да е ВЕДНАГА след свършването на блистера!

Авторке, нищо чудно да ти "дойде" въпреки дългото зацапване. Ако не ти дойде- беж при АГ.

bandr
01-03-2010, 20:12
ми като не си гинеголок не пиши и не се заяждай просто споделям ако някой е имал същия проблем .. както и да е няма значение! :?

H8_mE
01-05-2010, 08:41
Не аз се заяждам,пъвро да отбележа!Второ казваш в началото ,че питаш дали ще ти дойде въпреки зацапването и сега казваш,че просто споделяш ако някой има същия проблем.
Както и да е.Оставяме недоразумението в миналото.
Вчера бях при гинеколожката си,именно ,за да я питам за зацапването и напрежението в гърдите.Тя ми каза,че това е от противозачатъчните и че няма от какво да се притеснявам.Сега просто всичко се регулирало и за това има такива симптоми.Така,че ти също не се притеснявай,защото явно при теб е същото! :) Дано съм помогнала по някакъв начин!

batkodoki
01-06-2010, 13:41
Твърдиш,че имаш още 4 хапчета,а също и ,че трябва да ти дойде след 7-8 дни!Разбери след като изпиеш последното хапче,тогава трябва да ти дойде т.е след 4 дни,а не след 7-8!Аз не мисля,че това едномесечно зацапване може да попречи и да не ти дойде!
Не е вярно, не е вярно, не е вярно! ПЪРВО правете разлика между цикъл и менструация! ВТОРО по време на седемдневната пауза настъпва менструалоподобното течение! Не е казано, че трябва да е ВЕДНАГА след свършването на блистера!

Авторке, нищо чудно да ти "дойде" въпреки дългото зацапване. Ако не ти дойде- беж при АГ.

Колега kalpazanka, едно не проумявам: не разбра ли, че и на молекулярно ниво да обясняваш, ефекта клони към нула понеже респондентките отчаяно се нуждаят от легитимиране да дивашката си практика да вземат "по изключение" няколко пъти месечно "аварийното хапче" щастливо комбинирайки го с цикличното "антибебе"....
приблизително в момента в който ще добиеш Специалност тези момичета ще ти бъдат пациентки. което е толкова тъжно...

H8_mE
01-06-2010, 15:20
Твърдиш,че имаш още 4 хапчета,а също и ,че трябва да ти дойде след 7-8 дни!Разбери след като изпиеш последното хапче,тогава трябва да ти дойде т.е след 4 дни,а не след 7-8!Аз не мисля,че това едномесечно зацапване може да попречи и да не ти дойде!
Не е вярно, не е вярно, не е вярно! ПЪРВО правете разлика между цикъл и менструация! ВТОРО по време на седемдневната пауза настъпва менструалоподобното течение! Не е казано, че трябва да е ВЕДНАГА след свършването на блистера!

Авторке, нищо чудно да ти "дойде" въпреки дългото зацапване. Ако не ти дойде- беж при АГ.

Колега kalpazanka, едно не проумявам: не разбра ли, че и на молекулярно ниво да обясняваш, ефекта клони към нула понеже респондентките отчаяно се нуждаят от легитимиране да дивашката си практика да вземат "по изключение" няколко пъти месечно "аварийното хапче" щастливо комбинирайки го с цикличното "антибебе"....
приблизително в момента в който ще добиеш Специалност тези момичета ще ти бъдат пациентки. което е толкова тъжно...

Някой пак е много отворен ... Многознайко взимала съм Ескапел ВЕДНЪЖ през живота си и сега гинеколожката ми изписа противозачатъчни,за да се боря с новообразувалата ми се киста,за да не ме оперират отново както стана преди 10 месеца!Преди да нападаш толкова иронично,помисли малко и не се прави на голямата работа!В този форум да искаш да помогнеш и да получаваш какво ... нападки от някъв или наква дето дори не знае за какво става въпрос!Я се стегни малко и не се прави на дървен философ!Няма ли кой да ни оттърве от вас?И сега си мислиш,че голямо чудо си направил като си написал това и си вече голяма работа ... Лелее ... на къде отива светът?

kalpazanka
01-11-2010, 12:43
Твърдиш,че имаш още 4 хапчета,а също и ,че трябва да ти дойде след 7-8 дни!Разбери след като изпиеш последното хапче,тогава трябва да ти дойде т.е след 4 дни,а не след 7-8!Аз не мисля,че това едномесечно зацапване може да попречи и да не ти дойде!
Не е вярно, не е вярно, не е вярно! ПЪРВО правете разлика между цикъл и менструация! ВТОРО по време на седемдневната пауза настъпва менструалоподобното течение! Не е казано, че трябва да е ВЕДНАГА след свършването на блистера!

Авторке, нищо чудно да ти "дойде" въпреки дългото зацапване. Ако не ти дойде- беж при АГ.

Колега kalpazanka, едно не проумявам: не разбра ли, че и на молекулярно ниво да обясняваш, ефекта клони към нула понеже респондентките отчаяно се нуждаят от легитимиране да дивашката си практика да вземат "по изключение" няколко пъти месечно "аварийното хапче" щастливо комбинирайки го с цикличното "антибебе"....
приблизително в момента в който ще добиеш Специалност тези момичета ще ти бъдат пациентки. което е толкова тъжно...
batkodoki, нека си трошат главите- така са избрали. А за това, че полза от обясненията няма, се убедих на свой гръб един раздел по-нагоре.

cooool
01-12-2010, 17:27
Надявам се да си прочела достатъчно добре листовката,така,че да ги приемаш правилно!
Момичето не пита как да ги пие, а дали ще й дойде менструалоподобното течение при положение че цял месец е със зацапване!
H8_mE, АГ изследва ли ти нивата на хормоните, преди да започне лечение? :)

За да й дойде нормално, трябва да ги пие правилно. И аз съм от 2 години на хапчета, поради кисти, но на Диане 35 и Андрокур.. но вашите незнам как се пият. Отиди на лекър.. от противозачатъчните може да си докара човек и рак на гърдата.. така че трябва да ходиш на профилактични прегледи на 3-4 месеца някъде..

kalpazanka
01-12-2010, 17:37
За да й дойде нормално, трябва да ги пие правилно.
Офффффффффф, момичето ги пие правилно.

дойде ми и започнах противозачатъчните марвелон на 18 декември ми дойде след 5 дни ми спря сичко си беше нормално но продължиха болките в гърдите и едно зацапване което ме тревожи по 1-2 капчици на ден дори не е кръв ами някакво много странно бяло-кафяво ..
Въпросът е друг- дали след зацапването, което се споменава за обичайно явление първите три месеца, ще й дойде обичайното менструалоподобно течение в седемдневната пауза. Кое по-точно не ви е ясно, та въртите и сучите все около въпроса как да ги пие?