PDA

View Full Version : Скоби..



natity91
01-03-2010, 17:08
Здравейте. Имам един въпрос, но преди да го задам малко пред история. Значи като бях малка и като сменях млечните зъбки ,един от зъбите ми не се беше разклатил и не съм забелязала, че отгоре е започнал да расте вече новото. Като го видях разклатих другия и той падна , но онзи не зае мястото си и сега е малко напреде и малко нагоре от другите. Не искам да слагам брикети, но се интересувам от другите скоби, които могат да се могат да се махат понякога. За всички случаи ли стават или само при някой проблеми ? По какъв начин се прави скобата ( имам предвид отливка ли вземат какво.. ) И горе долу цени за тези скоби. Знам, че зъболекаря най-добре знае , но ако някой е носил или някой негов познат и знае нещо по въпроса нека сподели. Много ще съм ви благодарна. Мерси :-)

natity91
01-03-2010, 17:35
Моля вииии... кажете нещо по въпроса :-o :(

Harum_Scarum
01-03-2010, 18:03
Тези,който не се махат се казват брекети и струват около 2 000 лева.Взимат ти отливка и отиваш и ти ги слагат.Не всеки зъболекър прави,има си и специалисти. :)
П.С. Не искам да напрапвам мнението си,но за 1 зъб не мисля че си заслужава да се тормозиш с тези брекети..Една приятелка има и като и ги стегнат 2 дена яде само каши,много я боли..Тези дни и аз ш' ходя при мойта зъболекарка за скоби.Те са около 200 лева и се носят когато искаш (евентуално само вкъщи)Щом е за изправянето на един зъб,ще има същия резултат.
Брекетите обикновенно са за изкривена захапка,или за много криви зъби.

natity91
01-03-2010, 18:16
много ти благодаря. и аз искам такива , които мога да ги махам, но имам и друг въпрос.. има ли проблем възраста за тези шини,които се махат... аз искам само горна за този зъб, защото наистина искам да го оправя, но вече съм голяма :s дали ще е проблем... чух , че били за деца до към 14... аз съм на 18. Плс някой да каже .. :(

haritov
01-03-2010, 23:04
много ти благодаря. и аз искам такива , които мога да ги махам, но имам и друг въпрос.. има ли проблем възраста за тези шини,които се махат... аз искам само горна за този зъб, защото наистина искам да го оправя, но вече съм голяма :s дали ще е проблем... чух , че били за деца до към 14... аз съм на 18. Плс някой да каже .. :(

ами проблем е да скобите стягат растящи зъби


а твоите са готови

natity91
01-04-2010, 01:17
Благодаря ви , но питах една зъболекарка и ми отговори, че дори да съм на 18 може да се сложи шина, но трябва да се погледне случая на място. Ще си запиша утре час и ще проверя какво ще ми кажат. Един зъб е и не е кой знай какво , но искам да го оправя , за да се чувствам по-добре. Ще ви кажа какво е станало. :) и мерси

mrtn
01-04-2010, 10:16
Да, но като си на 18 няма да получиш желания ефект от шината.
Преди носех, и така ми е казвала зъболекарката..

sasheto0o
01-04-2010, 15:12
Здравей :) ! Първото,което искам да отбележа е че не са брИкети,а брЕкети . При шините,за които ти питаш задължително ще ти вземе отливка (споко,няма нищо страшно). Преди това обаче трябва да си направиш панорамна снимка (цените и варират между 10 и 20лева) . А за самите шини - на братовчед ми излязоха около 300 лева . Аз не нося шини,а брекети и затова не мога да ти кажа какво е усещането,но след всеки преглед братовчед ми неможе да говори - в смисъл от самото притягане на шините започва да фъфли адски много и не му се разбира нищо . Но иначе много бързо му се изправиха зъбите . :) :) :) :)

daru6a1
01-04-2010, 18:51
:D колежката преди мен е права .. Аз носих "скоби" или така наречените шини и общо ми излезе не повече от 300 лева :) Но трябва да си адски постоянен и да ги носиш през всеки момент в който можеш ,, а не когато искаш защото няма да има ефект .. Всеки месец си на преглед и ти ги затягат .. Баба ми много ми се подиграваше (шеговито) като ми ги затегнеха и аз казвах че ми се яде баничка - " Яде ми се банишка " :lol: Тудно се казва в,ж,й,с,ц,ч,ш,щ и други :lol: Иначе за 3-4 години може и да ти се изправят.. но за 1 зъб не си струва .. Това е от мен :-)

goldharz
01-05-2010, 18:13
Според мен скобите няма да помогнат зъбът ти да слезе надолу , а брекетите биха сторили това. Може до го върнат в редицата ,но ...

nyxu
01-23-2010, 12:20
Според мен скобите няма да помогнат зъбът ти да слезе надолу , а брекетите биха сторили това. Може до го върнат в редицата ,но ...

BluEWisH
01-23-2010, 19:08
1. Казва се брекети(нищо всеки бърка).
:wink: 2. Да с отливка се правят скобите(преди това се правеше няква снимка не и зн. името, не съм запознат)
3.Според мен, ако ще и на 20 да си пак ще има ефект от скоби или брекети. За съжаление немога да кажа кое е по-добре, защото не съм запознат много добре.Един мой приятел носи скоби дето ги маха и слага и всеки месец е на преглед. Също така има и брекети на 2 предни зъба, според мен може да помогнат за сваляне на зъба надолу