PDA

View Full Version : Как се прави годеж?



maniakalen
01-03-2010, 18:09
8) 8)

haritov
01-03-2010, 18:12
кога ще е сватбата?

maniakalen
01-03-2010, 18:23
:oops:

DevilWish
01-03-2010, 18:25
Не зная как се прави годеж, но може ли да ти кажа нещо . . и аз съм октрила мъжа на живота си, но е рано за годеж дори след тези почти 2 години. А ти си само 9 месеца с нея не знаеш колко неща могат да се променят.Не искам да кажа, че задължително ще се откажеш след време ,напротив, и аз бях сигурна още след 4тия месец с моят приятел и се надявам да не се разделяте, но наистина избързваш.Може да я стреснеш ;) По-добре не прибързвай ;) На колко сте? Живеете ли заедно?
ПС - когато живееш с един човек известно време чак тогава разбираш дали си допадате напълно ;)

ivcheto0o
01-03-2010, 18:29
ми и аз не съм много на ясно,но мисля 4е има специални годежни пръстени.А ти може6 да измислиш интересен на4ин да и предложи6,за да бъде незабравимо :) Нпример може да гледаш някои филм има хубави и романти4ни идеии.Примерно да го сложиш в шоколадова бонбона...

87439876534
01-03-2010, 18:30
Годеж:
В днешно време годежът не е задължителен за сключването на брак. Това е първото място, където се запознават двете семейства. На годежа, момъкът заедно с родителите си отива да поиска ръката на любимата девойка. Освен родителите в дома на момичето с него отиват сестрата, брата, снахата и зетя. Младежът носи букета за избраницата си, за майка й и за другите жени, които живеят е същия дом. Носи се и торта, но някои спазват обичая и носят специално омесена пита заедно с бутилка с някакво питие.
За годеж обикновено се отива вечер. По време на вечерята се водят разговори за сватбата и се уточнява датата, ресторантът, музиката, кумовете, шаферките и броят на сватбарите от двете страни.

Първия тост е този на бащата на момичето, с който той дава благословията на бъдещите младоженци. След него думата взема бъдещият младоженец като благодари за това, че тя е приела неговото предложение, като благодари и за получената благословия от страна на нейното и на своето семейства.

В днешно време младите не желаят да стоят дълго време годеници и затова се определя възможно най-близката дата, до която могат да се приготвят дрехите на младоженците, да се поканят гостите и пр. Един период от 6 до 12 месеца е чудесен като времетраене на един годеж. През това време бъдещите младоженци освен, че ще могат да си помечтаят как да изглежда техния ден, ще могат да планират по най-рационален начин бюджета си.
Роднините и приятелите се канят на сватбата посредством покани, занесени лично или изпратени по пощата.

В навечерието на сватбата – две-три вечери преди нея, се правят ергенска и моминска вечер – изпращане от страна на приятелите на младоженеца и приятелите на булката.
Младоженците избират кумовете си, ако нямат родово кумство или кръстник, който е кръстил младоженеца. Когато отиват да го канят, трябва да занесат бутилка с пиене, торта, кутия с бонбони, а за кумата – букет цветя.

Кумата е тази, която, заедно с шаферките и най-близките приятелки на булката, ще я забули, ще й помогне да се облече и приготви за сватбения ритуал. Кумата също е и тази, която разбулва булката, която се стреми да удари с воала натрупаните около тях моми и ергени. Когото удари, той пръв ще се ожени. А на излизане от църквата, тя е, която трябва да хвърля върху мнозинството жито и бонбони.

В днешно време приготвянето на булката за венчавка е сведено до съвсем практични неща – няма хвърляне на було, нито обуване на обувки от девера и т.н. Хвърлянето на букета е привнесен през последните години обичай. Булката е облечена и забулена с помощта на кумата и приятелки, които идват да я вземат младоженецът с кума и роднини. Възпроизвеждат се такива обичаи от традиционната сватба като криенето на булката, откупването и извеждането й.

Поливането на вода при извеждането на булката от бащиния дом се приема като пожелание за щастие и благополучие в живота на младото семейство. :-P

vesito13
01-03-2010, 18:39
Не искам да се заяждам и да го приемаш така, но нека говорим обективно.

Не е ли това http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=6409419&highlight=#6409419 твоя тема от преди по-малко от месец :?: И мислиш, че при написаното в онази тема вие сте готови за брак :?:

Знам, че сега сте много влюбени, но светът не е розов, с един брак идват и много проблеми, задължения и т.н. Всеки си мечтае за съвместно бъдеще с човека на живота му, но защо избързвате :?: Вие сте от 9 месеца заедно, не вярвам да я познаваш чак толкова добре. Ако наистина сте създадени един за друг ще бъдете заедно рано или късно, няма за къде да бързате.

FancyGirl
01-03-2010, 18:51
Не искам да се заяждам и да го приемаш така, но нека говорим обективно.

Не е ли това http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=6409419&highlight=#6409419 твоя тема от преди по-малко от месец :?: И мислиш, че при написаното в онази тема вие сте готови за брак :?:

Знам, че сега сте много влюбени, но светът не е розов, с един брак идват и много проблеми, задължения и т.н. Всеки си мечтае за съвместно бъдеще с човека на живота му, но защо избързвате :?: Вие сте от 9 месеца заедно, не вярвам да я познаваш чак толкова добре. Ако наистина сте създадени един за друг ще бъдете заедно рано или късно, няма за къде да бързате.


Най-точно и само като видя, че си написал "обичкам" ми става ясно...
СЪБУДИ СЕ !

Kajo
01-03-2010, 18:53
абе давай по скайп то сега така най модерно :lol: :lol:

galu6a
01-03-2010, 18:56
то е твое рещение ,но според мен можеш даи направиш романтична речеря да й паднеш да колене и да и се обясниш в любов ,а след това думите "ще се омъжиш лш за мен"


но наистина на колко години сте живеете ли заедно

maniakalen
01-03-2010, 18:57
Да... но просто искам да и предложа да видя какъв ще и е отговора аз съм преценил така.... и след предложението ми ще си говорим много и ще обсъдим всичко но въпросът ми е да ми помогнете да го направя по добре ???Да дадете идей как точно да го направя и какво още да и подаря на Свети Валентин освен пръстена :) и как точно да и предложа :) :oops:

galu6a
01-03-2010, 19:00
Да... но просто искам да и предложа да видя какъв ще и е отговора аз съм преценил така.... и след предложението ми ще си говорим много и ще обсъдим всичко но въпросът ми е да ми помогнете да го направя по добре ???Да дадете идей как точно да го направя и какво още да и подаря на Свети Валентин освен пръстена :) и как точно да и предложа :) :oops:

и аз още от сега започвам да се чудя какво да му купя :-D

FancyGirl
01-03-2010, 19:03
На колко години сте ?

maniakalen
01-03-2010, 19:04
:oops:

sunshinepp
01-03-2010, 19:05
а бе.. я по-добре помисли преди да правиш нещо.. 9 месеца не е много време.. момичето може да те отблъсне.. и тогава помисли дали нещо няма да угасне и да усложниш нещата само.. :)

по темата -

` - може да вземеш огромен букет червени рози и в средата една по-обемна роза.. и в нея да сложиш пръстена.. да паднеш на колене и да и поднесеш букета като разбира се да се вида пръстена , ане да вземе букета и да тръгне да те прегръща и айдее пръстена отиде.. не знам може да ти се стори тъпо предложението ,но .. тва измислих първо :-D

maniakalen
01-03-2010, 19:08
а бе.. я по-добре помисли преди да правиш нещо.. 9 месеца не е много време.. момичето може да те отблъсне.. и тогава помисли дали нещо няма да угасне и да усложниш нещата само.. :)

по темата -

` - може да вземеш огромен букет червени рози и в средата една по-обемна роза.. и в нея да сложиш пръстена.. да паднеш на колене и да и поднесеш букета като разбира се да се вида пръстена , ане да вземе букета и да тръгне да те прегръща и айдее пръстена отиде.. не знам може да ти се стори тъпо предложението ,но .. тва измислих първо :-DБлагодаря ти много за идеята :) искам ей такива неща да ми предложите и което най ми хареса него да направя :)

umri
01-03-2010, 19:10
Добър вечер на всички :) имам една молба който не може да ми помогне по добре да не спами само в темата за да се караме :) Та може би за повечето от вас въпросът е супер тъп.. но аз никога не съм се интересувал как точно се прави годеж :) . Та ходим с мойта приятелка вече 9-месеца и съм решил че тя е жената на живота ми а до колкото разбирам и аз съм мъжът за нея :oops: :oops: и искам точно на Свети Валентин да и предложа да се сгодим :-P но не знам точно какво да направя ако може ми дайте идея как точно да го направя за да стане по добре :? .Тя носи сребро няма нищо златно има една гривна ланче и 3 пръстена така че мисля да и купя някакъв красив сребърен пръстен и някаква червена малка кутийка за него :) но дайте идеи от тук на там какво друго да и купя и т.н :) Ще съм благодарен на всеки един съвет от всички само моля без спам и обиди :) лека вечер и мерси предварително на всички :).
Явно си решил, но въпреки това ще се изхабя да го напиша. НЕДЕЙ СЕ ЖЕНИ още. Предполагам си около 19-22, особено щом пишеш в този форум. Рано е, бързо ще си омръзнете, сега се живее... Е*и, клати, учи, работи, устрой се и след няколко години мисли за женене.

Иначе за предлагане на годеж... не съм навътре, даже изобщо, но доколкото знам предлагаш и да се ожените, пък питай по-възрастните ти роднини как точно се прави тая магария.

revolver
01-03-2010, 19:13
На колко години сте ?

И аз това се чуда !

На колко сте ????

nymphadora
01-03-2010, 19:18
Повечето тук сме под 19 години-откъде да знаем как се прави годеж? 8-)
Но пък има много филми-оттам можеш да вземеш идея :)

revolver
01-03-2010, 19:24
Повечето тук сме под 19 години-откъде да знаем как се прави годеж? 8-)
Но пък има много филми-оттам можеш да вземеш идея :)

Аз съм на 19 8-)

nymphadora
01-03-2010, 19:44
Повечето тук сме под 19 години-откъде да знаем как се прави годеж? 8-)
Но пък има много филми-оттам можеш да вземеш идея :)

Аз съм на 19 8-)

ти си изключение :smt006

LadyDi
01-03-2010, 20:46
И аз съм изключение :D
Освен това съм правила годеж :)

sunshinepp
01-03-2010, 20:50
а бе.. я по-добре помисли преди да правиш нещо.. 9 месеца не е много време.. момичето може да те отблъсне.. и тогава помисли дали нещо няма да угасне и да усложниш нещата само.. :)

по темата -

` - може да вземеш огромен букет червени рози и в средата една по-обемна роза.. и в нея да сложиш пръстена.. да паднеш на колене и да и поднесеш букета като разбира се да се вида пръстена , ане да вземе букета и да тръгне да те прегръща и айдее пръстена отиде.. не знам може да ти се стори тъпо предложението ,но .. тва измислих първо :-DБлагодаря ти много за идеята :) искам ей такива неща да ми предложите и което най ми хареса него да направя :)

моля.. :-D ако още нещо ми дойде по-интересно ще го напиша 8) :-) :D

ShiZo
01-03-2010, 22:38
За момента можеш да направиш като мен.
Аз и моето момче, от година и половина носим халки на лявата ръка, които си купихме от едно магазинче на морето. Абсолютно на шега беше, смях, закачки и лигавщини, но от тогава не сме ги махали от ръцете си..

galu6a
01-04-2010, 12:21
За момента можеш да направиш като мен.
Аз и моето момче, от година и половина носим халки на лявата ръка, които си купихме от едно магазинче на морето. Абсолютно на шега беше, смях, закачки и лигавщини, но от тогава не сме ги махали от ръцете си..

да това е мт хубава идеяя :)

Dimana99
01-04-2010, 12:40
Не мога да разбера защо бързате да се омъжвате.. Детска мечта или какво? :)

awerw
01-04-2010, 15:29
Тва с разменянето на хълките ли бе6е :lol:

nymphadora
01-04-2010, 15:30
Тва с разменянето на хълките ли бе6е :lol:

аз пък мисля,че е много романтично :)

Fatina
07-21-2016, 13:14
Може ли да се сгодя без да го празнувам. Ние искаме без да го празнуваме само двамата да сме , защото не си падаме много по традициите