PDA

View Full Version : Здравословно хранене - КАК... ХМ ?!? :D



webmast3rche
01-03-2010, 17:11
Имам един въпрос... Точнен , ясен , на място... 8-)

Как трябва да се храни човек , за да се храни здравословно :D
И без да ми копирате от разни сайтове , че там е много сложно обяснено 8-)

Harum_Scarum
01-03-2010, 17:31
Зеленчуци,плодове,риба,бял месо,черен хляб.
Не трябва да ядеш чипсове,пържени храни,бях хляб,тестени и мазни храни.

foreverr
01-03-2010, 17:36
Значи...По принцип човек НЕ може да се храни напълно здравословно, тъй като вече и плодовете и зеленчуците и изобщо всяка храна е набъкана малко или много с боклуци.За да се храним на 100 % здравословно трябва сами да произвеждаме храната си , и така ще сме сигури, че тя не е набъкана с боклуци, нотова е почти невъзможно.И все пак от магазина ако се храним , можем да си осигорим поне донякъде едно здравословно хранене.Просто трябва да ядем плодове, зеленчуци, кисело мляко, прясно мляко, мед , ядки , ориз, картофи, бобени храни.Но трябва да изключим от менюто си мазни или пържени неща, като баници, пържено(каквото и да е пържено, то не е здравословно)Единственото пържено което е здравословно, то това е без мазнина, като аз например си правя омлет без мазнина.И също здравословни са овесените ядки или овесените трици с кисело мляко, а ен онея дето са фитнес и нескуик дето и те са набъкани с боклуци.А и забравих-също пакетирани храни като снаксове са вредни и чипсовете и те, дори и вафлите и тем подобни.Ако искаш да се храниш здравословно и ако ти се яде сладко яж шоколад-той поне има малко вредно, даже е полезен.

chocolatee
01-03-2010, 18:13
^натурален шоколад, обаче.. =] Не си вземай този на Своге, защото.. няма нищо общо с натуралния, макар и да се води така.. толкова е сладък.. изобщо не нагарча.. дори и грам !
преди мен казаха какво трябва да се яде и какво не : )
не пий газирани напитки, че изобщо не са полезни..

sunshine955
01-03-2010, 18:31
^натурален шоколад, обаче.. =] Не си вземай този на Своге, защото.. няма нищо общо с натуралния, макар и да се води така.. толкова е сладък.. изобщо не нагарча дори и грам !
преди мен казаха какво трябва да се яде и какво не : )
не пий газирани напитки, че изобщо не са полезни..

пиците,дюнерите, хамбургерите и сичките храни от ресторанти за бързо хранене спадат към нездравословното хранене
здравословно е да се приемат витамини - плодове,зеленчуци ..

PinkFloydSound
01-03-2010, 18:36
Чудно как Darkkisss още не е пробутала темата си, в която споменава колко здравословна била Активиата... Но и за това има време. :lol:

sunshine955
01-03-2010, 18:40
знаете ли дали пуканките на микровълнова са мн вредни ?
уж гледам да не ям след 6 но много ми се ядат има един пакет на масата в кухнята и незнам дали ще му устоя 8-),пък май са много калории :( нз

chocolatee
01-03-2010, 18:48
вредни са, вредни.. калорични, но вкусни 8-)
sunshine955, на диета ли си.. какво ? 8-)

sladur4etyYy
01-03-2010, 18:58
знаете ли дали пуканките на микровълнова са мн вредни ?
уж гледам да не ям след 6 но много ми се ядат има един пакет на масата в кухнята и незнам дали ще му устоя 8-),пък май са много калории :( нз


ами те са с масло, смятай дали са вредни или не. но пък отлично те разбирам, аз също понякога трудно устоявам на пуканките, слабост са ми, въпреки че се стремя като цяло да избягвам вредните храни. но, хайде сега, от време на време мисля, че можем да си позволим да се отдадем на греха и да се поглезим с пакет пуканки 8-)

PinkFloydSound
01-03-2010, 19:02
^ Да, понеже маслото е тоооолкова вредно... Боже, невежи хора.
Пуканките не са чак толкова вредни и калорични, 300 и нещо калории са на 100 грама. Просто гледаш да ядеш по-малко и готово.;)

BlackKeys
01-03-2010, 19:04
знаете ли дали пуканките на микровълнова са мн вредни ?
уж гледам да не ям след 6 но много ми се ядат има един пакет на масата в кухнята и незнам дали ще му устоя 8-),пък май са много калории :( нз

Попринцип са вредни...

sunshine955
01-03-2010, 19:05
знаете ли дали пуканките на микровълнова са мн вредни ?
уж гледам да не ям след 6 но много ми се ядат има един пакет на масата в кухнята и незнам дали ще му устоя 8-),пък май са много калории :( нз

Попринцип са вредни...
вече ги изядох 8-) 8-)

DarkKisss
01-03-2010, 19:15
Чудно как Darkkisss още не е пробутала темата си, в която споменава колко здравословна била Активиата... Но и за това има време. :lol:

копирай къде?;)
а и когато постигнеш ефекта (не че се хваля или нещо) тагава ще си пробутваш сарказъма, окей?
а за сега само пускаш разни темички, в които се оплакваш от диетите, и в скайп ми пращаш снимки за да ти кажа дали си отслабнала;)

sladur4etyYy
01-03-2010, 19:16
^ Да, понеже маслото е тоооолкова вредно... Боже, невежи хора.
Пуканките не са чак толкова вредни и калорични, 300 и нещо калории са на 100 грама. Просто гледаш да ядеш по-малко и готово.;)

300 и нещо калории малко ли ти се виждат? щото на мен не. ;]

PinkFloydSound
01-03-2010, 19:19
^ Да, понеже маслото е тоооолкова вредно... Боже, невежи хора.
Пуканките не са чак толкова вредни и калорични, 300 и нещо калории са на 100 грама. Просто гледаш да ядеш по-малко и готово.;)

300 и нещо калории малко ли ти се виждат? щото на мен не. ;]
Те и овесените ядки са толкова калории. :)

titinkaa
01-03-2010, 19:21
еми яж повечко плодове,зеленчуци,и такива неща месо също,изкл. сладкото и тестеното и пържено и ще имаш ефект и земи спортувай за да отслабнеш наистина,пък и да водиш здр.живот

sladur4etyYy
01-03-2010, 19:25
^ Да, понеже маслото е тоооолкова вредно... Боже, невежи хора.
Пуканките не са чак толкова вредни и калорични, 300 и нещо калории са на 100 грама. Просто гледаш да ядеш по-малко и готово.;)

300 и нещо калории малко ли ти се виждат? щото на мен не. ;]
Те и овесените ядки са толкова калории. :)

но в пуканките има много мазнини и като добавим и холестерола, става лошо.

webmast3rche
01-04-2010, 19:27
8-) Тенкю 8-)

sunshine955
01-04-2010, 20:09
вредни са, вредни.. калорични, но вкусни 8-)
sunshine955, на диета ли си.. какво ? 8-)
не .. 8-) гледам за се храня здравословно и да не се тъпча с боклуци но не става, мн се изкушавам :D :D

Shia
01-04-2010, 21:47
Казва се

"От всичко по малко"

Яж,каквото ти се иска,но гледай да съображиш едното ядене с другото.
Ако си се изскушила да похапнеш спагети за вечеря(заклеймявате тестеното) ,ще отдадеш обяда си на зелена салата и варено пилешко месо(примерно)

Здравословно е да спазваш трите хранения за деня и да избягваш яденето на крак било то дюнер или манджа...

300-400гр. зеленчук/плод на ден е добра комбинация
Меса като пилешкото се водят по нискокалорични,яде се и свинско и риба и телешко...
Водата е задължителна




Аз бих избягвала всички полуфабрикатни храни като Маги Малки Тайни,сосове ала чеснов,замразени готови храни като хапки,пици,баници...

Бързата храна не е задължителна,но чак пък толкова.
Тестено се яде не много,но се яде-домашно направен хляб,пълнозърнест такъв.
За мазнина можеш да ползваш чисто масло,ЗЕХТИН или тази,която самия продукт пуска(натурално е и полезно),защото просто има някои ястия,които не могат без да се запържат.
Олио в малки количества(не за фритюрни)
Шоколадче-защо НЕ,4блокчета сутрин за сладък живот,а не пасти всеки ден.
Аз не бих се мъчила да ям трици,овесени ядки,Активии,Нестле Фитнес,здравословно ,ама ти кога си свикнала да злобиш само зърна.


И най-важното е да имаш хубаво меню на ядене,защото ако ядеш
Закуска-една ябълка+сок
Обяд:Солети и малко зелена салата
Вечеря:Ябълка+супа

или от сорта тъпотии и си мислиш,че е здравословно-ЛЪЖЕШ СЕ.
Така си тормозиш организма,той не получава,каквото иска,ти не се чустваш наядена и почваш да ядеш бързата храна

Закуска-2бъркани яйца със сирене и бекон+чаша прясно изцеден сок
Обяд-Богата салата от зеленчуци+супа
Вечеря:Печено пиле и задушени зеленчуци+салата+десерт
е къде по приемливо и организмът ще ти е къде по доволен.

И правилото за 6 е тъпо,защото съм сигурна,че изпускаш поне едно ядене преди това,а дори и да не го правиш,ядеш мизерни количества храна.Хапвай в 8-9 според начина ти на живот,кога си лягаш.

Спортувай,но не се насилвай прекалено много.

webmast3rche
01-04-2010, 22:19
eеехо... http://prikachi.com/files/741925a.jpg .. да ти говори нещо ? :D

Иначе хубаво мнение.. Тенкю 8-) . Пък и аз нямам за цел да отслабвам ( смисъл някаква диета..) аз съм си слаб... просто да се храня малко по здравословно :)

Shia
01-04-2010, 22:48
Говори ми -Wow it'z picz-a Waiii no way


Момче си-повечко месце-пилешки гърди и свинско/вратна пържолка(1-2пъти седмично)
Зеленчук и Плод,но не само целина и портокали
Яйца,Сирене,Кашкавал.
Сатали като майонезата не е много здравословна
Рибка-акулско филе

...
Момче си,трябва ти повечко храна за сила.
И повече хранения 4-5 пъти на ден.

Luscious_Heart
01-05-2010, 14:07
Чудно как Darkkisss още не е пробутала темата си, в която споменава колко здравословна била Активиата... Но и за това има време. :lol:
Аз не ям Активиа по принцип, но предполагам, че има добавена захар?

heiress
01-05-2010, 14:19
Чудно как Darkkisss още не е пробутала темата си, в която споменава колко здравословна била Активиата... Но и за това има време. :lol:
Страшно е здравословна, бутана е мас.. :?