PDA

View Full Version : Aктивия ?



KumchoValcho
01-04-2010, 10:14
Активия подходяща ли е за здравословното хранене?

HexGirl
01-04-2010, 10:20
Не

pitbullxx
01-04-2010, 10:20
Да.

KumchoValcho
01-04-2010, 10:21
Не

Да.
8-)

billytalent
01-04-2010, 10:29
Не,такъв боклук няма-пълна е само с нишесте,а и до колкото знам в Активията се съдържа някакъв антибиотик...

HexGirl
01-04-2010, 10:32
Аз ще защитя тезата си 8-) нека ме убори ако може

Такаа какво е Активия ?
Кисело мляко уж . Но пък е и произведен от Данон . Което е първото нещо което го прави не здравословно . Всички знаем ча даднон млеката са нагъчени само с консерванти , сухо мляко и сякакви гадости с много "Е"-та . Да го оставим това нека кажем ,че не е най-големия минус.
Активия според рекламата е продукт които стимулира метаболизма , засилво катаболитните процеси . Това е главното което трябва да ви казва ,че не е в ред а просто е нагъчена с диоретици.
Трети минус да ви дам който е доста важен и замислящ...Всички сте чували рекламата яще 14 дни и ние ще ви върнем парите ако не действа. Всеки който има проблеми със стомаха си знае че ако приема един диоретик повече от 12-13 дни нон стоп се пристрастява и без него не може да ходи по голяма нужда :)

Така че какво е Активия ?
Най обикновен магазински продукт не по полезен от кроасаните и вафлите но подсилен с по добра реклама :)

Един съвет
Ако искаш истинско кисело млако с такова действие яж кисело мляко "Роза" с фибри ако си го намериш де :)

KumchoValcho
01-04-2010, 10:33
Уоу, ясно.. Просто ми е много вкусно с разните плодове и за това питах 8-)
Иначе ще потърся това "Роза".. :)

Claudette
01-04-2010, 10:43
Аз ще защитя тезата си 8-) нека ме убори ако може

Такаа какво е Активия ?
Кисело мляко уж . Но пък е и произведен от Данон . Което е първото нещо което го прави не здравословно . Всички знаем ча даднон млеката са нагъчени само с консерванти , сухо мляко и сякакви гадости с много "Е"-та . Да го оставим това нека кажем ,че не е най-големия минус.
Активия според рекламата е продукт които стимулира метаболизма , засилво катаболитните процеси . Това е главното което трябва да ви казва ,че не е в ред а просто е нагъчена с диоретици.
Трети минус да ви дам който е доста важен и замислящ...Всички сте чували рекламата яще 14 дни и ние ще ви върнем парите ако не действа. Всеки който има проблеми със стомаха си знае че ако приема един диоретик повече от 12-13 дни нон стоп се пристрастява и без него не може да ходи по голяма нужда :)

Така че какво е Активия ?
Най обикновен магазински продукт не по полезен от кроасаните и вафлите но подсилен с по добра реклама :)

Един съвет
Ако искаш истинско кисело млако с такова действие яж кисело мляко "Роза" с фибри ако си го намериш де :)

Донякъде съм съгласна с нея.

Ако ти харесва да ядеш Активия - яж си я, но ако смяташ да я прибавяш към менюто си за здравословно хранене - не ти го препоръчвам. :)

KumchoValcho
01-04-2010, 10:50
По-скоро ме интересува дали би ми попречила, ако през 1-2 дни ям по една :)

HexGirl
01-04-2010, 10:57
ми да ти кажа чесно нищо което е в магазините не е полезно
пък и на 2-3 дни една нищо няма да ти стане ... не е здравословна но е вкусна
Обаче по магазините има доста по здравословни плодови млека от активията :)
Пъ и можеш сама в къщи да си правиш плодово мляк :-P

Sissy90
01-04-2010, 11:17
Прочети съдържанието. Има захар (или глюкоза, не си спомням със сигурност). Наистина е вкусна, но и "Корни" е вкусно и има някакви ядки, това прави ли го здравословно? По-добре си направи например кисело мляко с нарязани плодове, каквито обичаш, и малко орехи или сусам. Ако не ти е достатъчно сладко, сложи и лъжичка мед. Това също е вкусно и, за разлика от Активията, наистина е здравословно.

titinkaa
01-04-2010, 11:20
Ативията е подсладено мляко т.е. има част от захари вътре затова е сладко и не е препоръчително за диета,1-2 пъти в седмицата може да ядеш,но не и всеки ден

slynchoo
01-04-2010, 11:55
Не.

sunshine955
01-04-2010, 11:59
Не,такъв боклук няма-пълна е само с нишесте,а и до колкото знам в Активията се съдържа някакъв антибиотик...
:shock:

myl0weee
01-04-2010, 11:59
Уоу, ясно.. Просто ми е много вкусно с разните плодове и за това питах 8-)
Иначе ще потърся това "Роза".. :)

ще намериш точно в Дп "Роза".. 8-)

mimsssssss
01-04-2010, 11:59
обикновенната активия - чистата е подходяща защото си е кисело мляко, но тея плодовите абсурд имат толкова глупости вътре и най вече захар

galu6a
01-04-2010, 13:00
незнам до колко е полезно ,но ми е вкусно :-D говоря това с корнфлекса :)

KumchoValcho
01-04-2010, 14:10
Уоу, ясно.. Просто ми е много вкусно с разните плодове и за това питах 8-)
Иначе ще потърся това "Роза".. :)

ще намериш точно в Дп "Роза".. 8-) :razz: 8-)

Ок, мерси за отговорите :)

Shushu11
01-04-2010, 17:27
Нали става за ядене :D :D :D

lisi4ety
01-04-2010, 17:38
Да, подходяща е (;

Luscious_Heart
01-06-2010, 16:22
Прочети съдържанието. Има захар (или глюкоза, не си спомням със сигурност). Наистина е вкусна, но и "Корни" е вкусно и има някакви ядки, това прави ли го здравословно? По-добре си направи например кисело мляко с нарязани плодове, каквито обичаш, и малко орехи или сусам. Ако не ти е достатъчно сладко, сложи и лъжичка мед. Това също е вкусно и, за разлика от Активията, наистина е здравословно.
++ Мислех същото да напиша, а и в домашно приготвеното кисело млекце с плодове няма консерванти.
Затова не мисля, че е подходяща.
Колкото до "бифидус есенсис" (дано да улучих правописа), баща ми преди години консумираше Активиа, защото има сериозни проблеми със стомаха, но не му помогна особено. Всмисъл - олекотява тежкото чувство в стомаха, но говорим за чистата Активиа без захар и плодове.

А и ако не селъжа, годността й е повече от на обикновените кисели млека, което си говори само...

Аз от "полезните" рекламирани продукти се отказах. Ни активиа, ни сокове в кутии (още по-малко пък блокчета с ядки и др.) купувам.

А и съветче - направете си пшенични кълнове вкъщи и сложете мед по желание. Много е полезно. :P (Във връзка с това, че в Активиата ги има)

silwinka
01-06-2010, 19:06
Да! На мен супер много ми харесва..

graphicflower
01-06-2010, 19:23
Аз най-се смях, когато викаха: Активия без захар по рекламите, отбъщам кофичката и гледам в съдържанието едно от първите неща беше : ЗАХАР....Един много добър заместител на активия е кисело мляко с мед (медта замества захарта..за разлика от нея меда е много полезен). В млякото може да сложите и плодове( с горски е най-хубаво).

foreverr
01-07-2010, 16:29
По принцип при здравословното хранене е добре захарта да се замества с мед, а в активиата има захар, така, че по добре яж кисело мялко с овесени ядки или нещо подобно.

annamari
01-08-2010, 17:38
защо да не е?
се пак е мляко
дори да не ти помогне в разделното хранене няма и да ти навреди :)

terawatt
01-08-2010, 18:08
Активия - Пасивия... 90% от млеката не са здравословни. За другите не мога и да коментирам. Всичко е бизнес!!!

Баба ми като прави кисело мляко и като обърна буркана не помръдва.

TwEEtyNkA
01-08-2010, 18:09
охх не знам дали става за диета ама е многооо вкусна особенно тези плодовите :D

lentini999
01-08-2010, 18:45
nem.. :(

Sissy90
01-08-2010, 20:25
Активия - Пасивия... 90% от млеката не са здравословни. За другите не мога и да коментирам. Всичко е бизнес!!!

Баба ми като прави кисело мляко и като обърна буркана не помръдва.
На баба ти млякото е пълномаслено :) Ако ти направи масло от него преди това, и нейното ще мърда.

защо да не е?
се пак е мляко
Всъщност е нещо като мляко... Има доста други неща вътре.

sweetness
01-11-2010, 18:58
Мда :grin:

Stela90
01-11-2010, 19:52
всеки ден закусвам активия от близо година,почти няма ден в който да не ям и съм в перфектна форма :)