PDA

View Full Version : Dorian Gray



doublet
01-04-2010, 12:15
За мене тоя филм е шедьовър :X ... много ми хареса всичко - как е замислено, как е нарпавено..изобщо всичко.. въпреки че ми беше ясно че ше убие художника :D

Та пускам темата не за да ви кажа колко ми хареса филма ..а да ми попитам дали някой знае от къде мога да си сваля книгата и да я чета на PC-то? А ако не..поне дали я има в България - да си я купя?

NightAngel
01-04-2010, 12:37
И книгата и филмът са уникални ! :)
Аз я имам, но е старо издание.. иначе ново >> Тук (http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=13629)

doublet
01-04-2010, 13:50
"Ако можеше аз да остана вечно млад, а да се състари портретът!...Бих дал душата си за това!"

:-D

gabi_94
01-04-2010, 15:10
книгата съм я чела и ми харесва повече от филма, но все пак и филма не е лош, спазена е идеята...

DjBaloon
01-04-2010, 15:48
Много тъп филм

AFT
01-04-2010, 16:11
Ох, ми дали я има в България ;х Чудим се "Портретът на Дориан Грей" някой въобще чувал ли я е тая книга? Едва ли. То толкова глупава книга кой ще се сети да я преведе на български и да я разпространява в книжарници и библиотеки? КОЙ? Ми никой, да, то не си заслужава просто, разбираш ли? Пък и тоя Оскар Уайлд само простотии пише, аз даже името не му бях чувала преди да излезе филма, сеш се...

doublet
01-04-2010, 19:26
^ и за 2мата по-горе ;)

1во - DjBaloon не съм ти искал мнението за това дали е хубав или не е филма - както сам писал и по-горе ;)

2ро - AFT ..е не знам дали си го чувала но аз съм - вярно че не пише много добри nestha, но това е смятано от много хора за хит ;) ако може така да се нарече.. и много хора познвам които са я чели.Не съм се инт. дали на БГ или на англ, но със сиг. я има в България ;)


И все пак мерси за отговорите ;)

PurpleDream
01-04-2010, 19:29
http://www.chitanka.info/lib/text/8268

hahavteen
01-05-2010, 08:44
2ро - AFT ..е не знам дали си го чувала но аз съм - вярно че не пише много добри nestha, но това е смятано от много хора за хит ;) ако може така да се нарече.. и много хора познвам които са я чели.Не съм се инт. дали на БГ или на англ, но със сиг. я има в България ;)



Жалко за теб че не схвана иронията й :wink: Но добре че все пак проявяваш интерес към книгата, де. Боже, като се сетя аз на колко я четох, а ти на колко си...
Книгата ми е много любима. Филмът нямам спомен да съм гледала. По принцип не обичам филми правени по книги.

gabi_94
01-05-2010, 12:31
1во - Оскар Уайлд е много известен ирландски писател, чак не мога да повярвам, че има хора, които не са го чували изобщо
2ро - Книгата е известна и я има преведена на български :-D казва се "Портретът на Дориан Грей"...
И е нормално на някой да не му хареса, разни хора, разни идеали, както се казва... На мен лично ми допадна...

doublet
01-05-2010, 14:22
Книгата знам как се казва.. ;)
Мерси все пак..ше трябва да я потърся

WaterLilly
01-05-2010, 14:48
Много добър филм. Непременно ще прочета книгата. :)

DjBaloon
01-05-2010, 16:28
1во - DjBaloon не съм ти искал мнението за това дали е хубав или не е филма - както сам писал и по-горе ;)



Сериозно ли мислиш че трябва да ми дадеш разрешение,за да си кажа мнението? :lol:

по темата:
Филма е многоо тъп ;]
Дръпнах си го с голямо очакване,но след 5-тата минута знаех какъв ще е края,другото беше безсмислен пълнеж
Дори американските филми за спасяване на света са идея над този филм 8)

doublet
01-05-2010, 16:32
Не..просто ако си малко по-умен ще разбреше че е тъпо да си го даваш ;)


...а и не копирай чужди мнения ;) това мнение го имаше или в Замунда или в друга тема...

DjBaloon
01-05-2010, 16:35
Не..просто ако си малко по-умен ще разбреше че е тъпо да си го даваш ;)


...а и не копирай чужди мнения ;) това мнение го имаше или в Замунда или в друга тема...

Да имаше го,
беше мое :lol:
аахха
Може да провериш и в замундата и тука в музика и филми го има
:lol:
Иначе както вече казах един от последните хора си които имат някакъв начин да ми кажат дали да си давам мнението или не ;)

AFT
01-05-2010, 17:38
Да плачеш ли, да се смееш ли... :smt107

doublet
01-05-2010, 17:49
:smt089 :smt089 :smt089 :smt089 :smt089 :smt089 :smt089

lipstik
01-05-2010, 18:53
Каква случайност.Вчера едно момиче от класа разправяше за този филм и ми се стори интересен,пък не знам дали ще го гледам.

stop_looking_at_me
01-05-2010, 19:30
Това е класика бе, хора! Как може да се чудите дали я има на Български? :shock:

Ако филма ви е харесал, дълбоко се съмнявам да свършите книгата. Толкова са си украсили историята във филма. Дориан е представен в по-добра светлина определено. Казвам ви, ако ви е харесал филма... стойте си така. Не четете книгата... не е това което очаквате!

И все пак... моето лично мнение е, че филма е сниман добре, но е лош преразказ на федьовара на Уайлд.

ateto
01-10-2010, 22:37
Книгата е прекрасн. Филма като го видях си казах хм... дай да го видим.. Като идея са го докарали всичко друго е савсмем различно.... Ако не сте чели книгата г направете пак послефилма :)

Claudette
01-13-2010, 11:41
AFT ..е не знам дали си го чувала но аз съм - вярно че не пише много добри nestha, но това е смятано от много хора за хит ;) ако може така да се нарече.. и много хора познвам които са я чели.Не съм се инт. дали на БГ или на англ, но със сиг. я има в България ;)

Не пишел много добри неща ли ?! Че ти коя негова творба прочете и критик ли си , та да правиш такива оценки.

+ това, ми се струва, че май не схвана иронията на момчето/момичето, чийто пост е това!

Жалкото е, че трябва да се направи филм по една книга, за да се разбере, че тя въобще съществува. :?

Винаги ми е било интересно как масово се цитира автора : " Единственият начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш", но нито знаят кой е той, нито от коя книга е тази фраза. Но цитират там нещо си и си въобразяват, че разбират смисъла.

Моите уважения към онези, които са чели книгата! Много по-добра от филма. :)

bloodyF
01-13-2010, 12:16
добър филм.
книгата не съм я чела.

eXpl0d3
01-13-2010, 13:25
хаха книга ше чете :razz:

последно четах книга ммм 5 клас май бях :razz:

а филма не е нищо особенно.

kalpazanka
01-13-2010, 15:06
Да плачеш ли, да се смееш ли... :smt107

Това е класика бе, хора! Как може да се чудите дали я има на Български? :shock:

Жалкото е, че трябва да се направи филм по една книга, за да се разбере, че тя въобще съществува. :?
Напълно съгласна с вас тримцата. Жалкото е, че каквото и да си говорим тук, няма да променим нещата.
Гледахте ли "Тази сутрин", малко преди на екрана да се появи майор Костов? Ани Цолова показа едно уникално ръкописно творение /направо шедьовър/, в което беше отбелязала със зелен маркер всяка правописна грешка. След тази удивителна гледка май вече нищо не е в състояние да ме впечатли... уви!

Claudette
01-13-2010, 16:24
хаха книга ше чете :razz:

последно четах книга ммм 5 клас май бях :razz:

а филма не е нищо особенно.

Това донякъде обяснява защо си толкова неграмотен/неграмотна. Но само донякъде.

crazymm
01-13-2010, 17:45
Филмът ме впечатли. Не може дословно да се екранизира една книга, бяха уловили идеята, представиха я по много въздействащ начин с правилен подбор на актьори.
И все пак книгата е шедьовър, препоръчвам на всички, които не са я чели да я прочетат :)

eXpl0d3
01-13-2010, 19:23
хаха книга ше чете :razz:

последно четах книга ммм 5 клас май бях :razz:

а филма не е нищо особенно.

Това донякъде обяснява защо си толкова неграмотен/неграмотна. Но само донякъде.

:razz: аз ли сам неграмотен е ?! просто няма смисъл да пиша правилно в тоя форум ;) влизам само да са смея на простиите :lol:

doublet
01-14-2010, 13:03
за тия които исках да прочетат книгата а не им се дават пари..НАМЕРИХ СИ Я В НЕТА ;)

Който иска да я свали ..ето link:

http://knigi-sepphoras.blogspot.com/2009/12/picture-of-dorian-gray-oscar-wilde.html

Free... :D