PDA

View Full Version : кожата



vow
01-04-2010, 15:19
кожата на лицето ми е малко грапава, една такава на някои места грапава, иначе имам мн суха кожа, не ми излитат много пъпки като за момиче в пубертета,но ми се иска някоя маска,лесничка за приготване в домашни условия,заздравяваша и хидратираща кожата :)

galu6a
01-04-2010, 15:29
има такава обобщителна тема :)

norge
01-04-2010, 15:50
Най-лесно и евтино - вазелин. Облекчава напукването, където и да било, подхранва и прави кожата мека. Иначе на Виши Термалната вода на мен много ми помага :)

Celence
01-04-2010, 15:53
Най-лесно и евтино - вазелин. Облекчава напукването, където и да било, подхранва и прави кожата мека.

И увеличава възможността да ти се появят косми :?

KumchoValcho
01-04-2010, 15:55
Най-лесно и евтино - вазелин. Облекчава напукването, където и да било, подхранва и прави кожата мека.

И увеличава възможността да ти се появят косми :? :lol:

Celence
01-04-2010, 15:58
по-добре се смей на себе си :?

vow
01-04-2010, 16:41
тва за космите верно ли е,нека чуем още няколко мнения?!

Celence
01-04-2010, 17:21
виж в нета, бе, пич :)
тва е мощен стимулант, затва хората си мажат миглите, веждите или косите с него, за да им растат
ползва се и в шампоани за по-бърз растеж на косата
ако се ползва продължително време, резултата ще е на лице
ся ако го ползваш за една пъпка или нещо 2-3 пъти, няма проблем
същото е с бадемовото масло - то е природен стимулант за поникване и растеж на косата, незаменимо е тва масло. вазелина го сравняват с него уж

Гледах едно предаване за Мерилин Монро, че е била новатор в гримирането за онова време и споменаха, че тя се е мазала с вазелин и се е появил мъх по лицето, но не знам до колко е вярно. Нищо чудно

dan4ety
01-04-2010, 17:43
"В медицината и козметиката широко се използва като конституент на продукти, които се нанасят върху кожата. При намазване вазелинът образува тънка, гъста и лепкава ципа, която предпазва подлежащите тъкани, и повърхности от изсъхване, и навлажняване. При самостоятелно използване е подходящ за защита на кожата от студ, вятър и слабо агресивни химикали (перилни и почистващи препарати, например)."

Ето ти от нета за вазелина :) Сигурна ли си, че говориш за вазелин?


Иначе омекотяваща и подхранваща маска - става да си намажеш лицето с мед и да постоиш 10-15 минутки така, кожата се омекотява много. И винаги си слагай по-мазен крем за лицето (тея на нивея в синята кутийка, примерно), когато излизаш :)

heiress
01-04-2010, 21:18
Вземи си някакъв хидратиращ крем за лице.