PDA

View Full Version : Проверка и доп.идеи за есе! / не искам да ми го пишете/



MirCa1
01-04-2010, 15:30
Здравейте, преди малко свърших едно есе , та искам да ви помоля , който може да го провери и ако можете да ми кажете с какво да допълня , струва ми се прекалено бедно и аматьорско. Е , да .. 9-ти клас съм и си личи сигурно. Темата я имаме по биология и е "Всеки живот добре преживян е дълъг живот".

Всеки живот добре преживян е дълъг живот

„Всеки живот добре преживян е дълъг живот”. Тази мисъл е на италианския учен и художник Леонардо да Винчи.
Всеки има различно мнение, за това какво означава добре преживян живот и различни планове, за това как да си изживее своя собствения. Според мен всеки един фактор от заобикалящата ни среда, от това как ни кара да тя да се чувстваме, как влия на нашата психика и нашите емоции. Например ако живеем сред група от приятели, които са оптимисти и слънчеви хора ,това до някаква степен влияе и на нас самите, чувстваме се по добре, но ако около нас има повече често нещастни, мрачни и тъжни хора или интригантни и конфликтни личности ,това също влияе върху нас. Но според мен честото усмихване и смеха са едни от първите стъпки към добрия живот.
Но доброто настроение не единствен фактор за това дали животът ни е добър. Здравословния начин на живот, без вредни навици , според мен е най-важния фактор. Но според мен има прекалено малко хора по света, които да са перфектни в това отношение. Но според мен тук не става дума, за това колко тежим или как точно изглеждаме, а как се чувстваме в собствените си тела и дали се харесваме. Според мен точно факторът, когато имаме нужната самоувереност ни кара да се чувстваме още по-добре и по-щастливи и така караме и другите да ни харесват.
Но винаги идва времето, когато по някаква причина се чувстваме нервни, под стрес дори понякога депресирани. Това вреди достатъчно много на нас, но въпреки това е неизбежно.
Но зад думите на Леонардо да Винчи според мен не става дума само за усмивки,правилно хранене и без стрес. Според мен това колко години си живял е без значение пред това, ако време през което си живял си изпълнил почти всички свои мечти, имаш семейство и хора, които те обичат и подкрепят зад себе си и си оставил спомени в сърцата им.

MirCa1
01-04-2010, 18:14
Моля ви, спешно е .. поне си кажете горе долу мнението , за да мога да го променя докато още мога ..

Nikolaybg
01-04-2010, 20:06
MirCa, опитай се да развиеш последния абзац. В него е същината. Важното е как изживяваме живота си. Нещо друго: освен хубавите спомени, ние трябва да можем и да ценим всеки миг. Да изживяваме пълноценно дните си, значи да ги изпълваме със смисъл, а не да живеем безцелно.

Успех:)