PDA

View Full Version : Страх от смъртта?



vilsyn
01-04-2010, 20:15
Здравейте!

Въпросът ми към вас е дали се страхувате от смъртта?И каква е причината да се страхувате?
Аз лично не се страхувам от нея и не знаех причината,поради която би трябвало да се страхуваме,но днес попаднах на няколко изречения, докато учех по философия и стигнах до извода,че са много правилни и точни.Ето ги и тях:

"Човекът дръзва да помисли,че е възможно да живее сам в един изцяло изкуствен свят от изкуствени храни и дрехи,домове и градове.Затова модерният човек толкова се плаши от смъртта,защото се е самоизключил от кръговрата на природния живот."

За мен това е причината да ни е страх
Сега е ваш ред да кажете дали се страхувате или не , и защо?

ПП.Темата ми не е породена от това ,че уж идва 2012(края на света) или защото съм сдухана.Просто ми стана любопитно ,защото познавам хора,които се страхуват,и защото искам да знам вие какво мислите по този въпрос

Поздрави!

UnKnOwNmAtTeR
01-04-2010, 20:18
А я ти ми кажи как си представяш "КРАЯТ НА СВЕТА" :) :)

vilsyn
01-04-2010, 20:22
Хаха не си го представям,защото не мисля ,че ще дойде толкова скоро краят на света ,пък камо ли 2012 :-D

Petrow
01-04-2010, 20:25
Според мен това за 2012 е глупост.. и не се страхувам от смъртта .. каквото е писано на човек така ще стана.. :)

Marinchety
01-04-2010, 20:26
2012 са пълни глупости ... от смъртта няма какво да се страхувам, всеки рано или късно умира ... шанс :)

UnKnOwNmAtTeR
01-04-2010, 20:27
ок :razz: :razz: :razz:

Disrespect
01-04-2010, 20:28
не мисля за това

kypo
01-04-2010, 20:30
мноу, затва не мислим да умиргам!

Sissy90
01-04-2010, 20:30
Аз пък смятам, че абсолютно всеки го е страх от смъртта. На какво се основава инстинктът за самосъхранение? Страх от смъртта. Ако не те е страх от смъртта, значи не те бърка дали утре животът ти ще свърши. Ако имаш мечти, цели, хора, които обичаш, неща, които правиш с удоволствие, ако искаш да видиш Париж, да скочиш с парашут, да направиш още хиляди неща, нима не те е страх, че ако смъртта дойде след година, няма да можеш да направиш всичко?
Моят страх от смъртта се основава на това, че обичам живота си, нещата които правя и хората, които са до мен и не искам всичко това да ми бъде отнето. Не вярвам, че има човек, който да не се страхува от това. За да не се страхуваш от смъртта, трябва да не виждаш за какво живееш или да имаш по-велика цел от живота си (като фанатичните ислямисти, които се взривяват по самолети и обществени сгради).
Мислите на философите звучат красиво, но понякога са едностранчиви. Не говоря само за тези, които си пуснал(а), говоря и за други, например "Единственото нещо, от което трябва да се страхваме, е самият страх" - страхът е необходим, както болката, той ни пази от нараняване и в същото време да правиш нещо, въпреки че те е страх, е най-невероятното усещане. Затова катеренето, скачането с парапланер, качването на високи върхове и т. н. са неповторими изживявания.

UnKnOwNmAtTeR
01-04-2010, 20:32
е то сигурно е същото като да не мислиш че родителите ти некой ден ще умрат и ще се съсипеш от мъка

квото ще става да става мързи ме да мисля за това пъък иии ся трява да ходя в клозета да си снимам нофата преческа да си кача снимките у фейсбука, флиртчето, майспейса и софиянци, че наскоро се запознах с един ди-джей, който пуска в амор :razz:

Sissy90
01-04-2010, 20:33
Абе защо като сте толкова безстрашни всичките, като се разболее някой от нещо смъртоносно (не дай Боже да се случва де) и в 99% от случаите става отчаяно мрънкало, дори и не винаги да го показва? Природата ни го е заложила, и то не само на нас.

ZipFail
01-04-2010, 20:35
е то сигурно е същото като да не мислиш че родителите ти некой ден ще умрат и ще се съсипеш от мъка

квото ще става да става мързи ме да мисля за това пъък иии ся трява да ходя в клозета да си снимам нофата преческа да си кача снимките у фейсбука, флиртчето, майспейса и софиянци, че наскоро се запознах с един ди-джей, който пуска в амор :razz:

Ходи да се молиш на Катцелкоатъл, социопат ^ :razz:

Sissy90
01-04-2010, 20:37
Абе защо като сте толкова безстрашни всичките, като се разболее някой от нещо смъртоносно (не дай Боже да се случва де) и в 99% от случаите става отчаяно мрънкало, дори и не винаги да го показва? Природата ни го е заложила, и то не само на нас.

А на кой друг? Случайно да си забелязала лабораторни мишоци с рак да се вайкат и оплакват и пишат мемоарите си в клетката?
А да си виждал как сърна побягва панически като чуе изстрел? Това не е ли страх от смъртта?

UnKnOwNmAtTeR
01-04-2010, 20:39
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

ZipFail
01-04-2010, 20:39
Бъркаш психологически с физически страх ;)

Sissy90
01-04-2010, 20:41
Бъркаш психологически с физически страх ;)
Едното води до другото. Това, че хората разсъждаваме и осъзнаваме за какво иде реч, не означава, че не тръгва пак от инстинктите.

ZipFail
01-04-2010, 20:42
За разлика от животните - хората можем да контролираме първосигналните си реакции ;)

kypo
01-04-2010, 20:44
За разлика от животните - хората можем да контролираме първосигналните си реакции ;)
не моем, всеки се е напикавал на сън докато сънува че пикае :lol:

Sissy90
01-04-2010, 21:07
Ако имаш мечти, цели, хора, които обичаш, неща, които правиш с удоволствие, ако искаш да видиш Париж, да скочиш с парашут, да направиш още хиляди неща, нима не те е страх, че ако смъртта дойде след година, няма да можеш да направиш всичко?


ако имаш мечти - ще ги изпълниш сега,не след 20год. ако са реалистични,нереалистични е нямат смисАл. аз нереалистични неща не си мечтая :wink: The Bucket List не си ли гледала? :D

а и кой знае кога ще умре?! дори болните от левкемия и спин могат да живеят доста години вече,науката нали затова напредна толкова?

страха от смъртта е нещо абсолютно безсмислено... нито знаеш кога ше умреш,нито пък можеш да избегнеш смъртта...

само некви свръх егоисти толкова много се страхуват,че ще изгубят "ценния" си животец.

живей за мига.

пък да се пазиш с някъв "здравословен" начин на живот,лишавайки се от готини моменти е супер тъпо.


Мусолини кво е казал - "по-добре 10 год. като лъв,отколкото 100 като мишка"...
Ако мечтая да завърша туризъм и да имам собствен спа център дали ще мога да го изпълня след година? Или ако искам да имам 3 деца? Това не става за година.
Съгласна съм, че съм егоистка - да, обичам си живота, обичам си приятелите, мечтите, пътуванията, театъра, танците... Ако това ме прави егоистка и страхливка, така да е. Но не съм лицемерка, не се правя на смела и си признавам. Може би някой ден, когато стана на 70-80 години, децата и внуците ми живеят на няколко часа път, приятелите ми са измрели и навсякъде скърцам и пращя, няма да се страхувам да умра.

UnKnOwNmAtTeR
01-04-2010, 21:15
3 деца! егоистка :lol:

моля те ела на себеси и се сети чер можеш да усиновш деца, ЗАЩОТО НЕКА НАПОМНЯ ЧЕ ИМА ДОСТАТЪЧНО ДЕЦА КОИТО ВСЕКИ ДЕН УМИРАТ ОТ ГЛАД И БОЛИЕСТИ ПОРАДИ ЛИПСА НА ГРИЖИ и проява на егоИЗЪМ? :-x

UnKnOwNmAtTeR
01-04-2010, 21:21
аз пък искам да стана лекар и да гледам как всекидневно старци са подложени на животоподдържащи системи и се гърчат от болка, просто защото не е ХУМАННО да го оставим да умре :razz:

[NОВО! Nяма значение че вече нямаш крак или ръка или и двете или 4-те! Ти вече можеш да живееш и без тези крайници благодарение на ГЕНИЯТ на хората!
Радвай се наживота!] - reklama b6e

PinkFloydSound
01-04-2010, 21:22
Не, не ме е страх и никога не ме е било. Дори предпочитам да си умра млада, гадно е да те погребат някакъв стар и съсухрен.
Общо взето, гледам супер реалистично върху смъртта. Съвсем наясно съм, че утре, докато пресичам улицата, може да ме блъсне кола/ТИР, може да се намери някой изверг и да ме изкорми 8-) , може да падне нещо върху мен, всичко е възможно. И мен това не ме притеснява, ама ХИЧ.
Даже ми е интересно какви ще са реакциите на хората, като умра. :D

Sissy90
01-04-2010, 21:27
3 деца! егоистка :lol:

моля те ела на себеси и се сети чер можеш да усиновш деца, ЗАЩОТО НЕКА НАПОМНЯ ЧЕ ИМА ДОСТАТЪЧНО ДЕЦА КОИТО ВСЕКИ ДЕН УМИРАТ ОТ ГЛАД И БОЛИЕСТИ ПОРАДИ ЛИПСА НА ГРИЖИ и проява на егоИЗЪМ? :-x
И като има хора, които умират, да се гръмна, за да съм съпричастна ли? Не можеш да казвам, че съм егоистка без да ме познаваш и да знаеш как се държа с останалите.
И какво като искам да имам 3 деца? Първо, не съм уточнила дали искам да ги раждам или осиновявам и дали физически имам възможност да родя. Няма да се извинявам, че не съм отгледана като единствено дете, че цял живот съм делила стаята си, любовта и парите на нашите с брат си, че това ми харесва и че искам и моите деца да го усетят.

UnKnOwNmAtTeR
01-04-2010, 21:28
Не, не ме е страх и никога не ме е било. Дори предпочитам да си умра млада, гадно е да те погребат някакъв стар и съсухрен.
Общо взето, гледам супер реалистично върху смъртта. Съвсем наясно съм, че утре, докато пресичам улицата, може да ме блъсне кола/ТИР, може да се намери някой изверг и да ме изкорми 8-) , може да падне нещо върху мен, всичко е възможно. И мен това не ме притеснява, ама ХИЧ.
Даже ми е интересно какви ще са реакциите на хората, като умра. :D

може след като те размаже тира да се намерят лекари които да ти спасят "живота" :razz: 8-)

UnKnOwNmAtTeR
01-04-2010, 21:30
3 деца! егоистка :lol:

моля те ела на себеси и се сети чер можеш да усиновш деца, ЗАЩОТО НЕКА НАПОМНЯ ЧЕ ИМА ДОСТАТЪЧНО ДЕЦА КОИТО ВСЕКИ ДЕН УМИРАТ ОТ ГЛАД И БОЛИЕСТИ ПОРАДИ ЛИПСА НА ГРИЖИ и проява на егоИЗЪМ? :-x
И като има хора, които умират, да се гръмна, за да съм съпричастна ли? Не можеш да казвам, че съм егоистка без да ме познаваш и да знаеш как се държа с останалите.
И какво като искам да имам 3 деца? Първо, не съм уточнила дали искам да ги раждам или осиновявам и дали физически имам възможност да родя. Няма да се извинявам, че не съм отгледана като единствено дете, че цял живот съм делила стаята си, любовта и парите на нашите с брат си, че това ми харесва и че искам и моите деца да го усетят.

ама ти правиш якият фрийстайл на тема "ПРИМЕРНО" :razz:

ти си призна че си егоистка :-P

ZipFail
01-04-2010, 21:36
Е нас кво трябва да не ебе че в Африка мрат щото са тъпи маймуни е ?

Sissy90
01-04-2010, 21:38
3 деца! егоистка :lol:

моля те ела на себеси и се сети чер можеш да усиновш деца, ЗАЩОТО НЕКА НАПОМНЯ ЧЕ ИМА ДОСТАТЪЧНО ДЕЦА КОИТО ВСЕКИ ДЕН УМИРАТ ОТ ГЛАД И БОЛИЕСТИ ПОРАДИ ЛИПСА НА ГРИЖИ и проява на егоИЗЪМ? :-x
И като има хора, които умират, да се гръмна, за да съм съпричастна ли? Не можеш да казвам, че съм егоистка без да ме познаваш и да знаеш как се държа с останалите.
И какво като искам да имам 3 деца? Първо, не съм уточнила дали искам да ги раждам или осиновявам и дали физически имам възможност да родя. Няма да се извинявам, че не съм отгледана като единствено дете, че цял живот съм делила стаята си, любовта и парите на нашите с брат си, че това ми харесва и че искам и моите деца да го усетят.

ама ти правиш якият фрийстайл на тема "ПРИМЕРНО" :razz:

ти си призна че си егоистка :-P
Това не го разбрах. Тази дума не съм я употребила тук, каква връзка има :?

Pliok0019
01-04-2010, 21:40
По-скоро ме е страх от смъртта на хората около мен. Може да е крайно егоистично, но ще ми е ужасно трудно без някои мои близки.

А иначе...ако не те е страх от смъртта, значи не те е страх от нищо. Всякакви фобии и инстинкт за самосъхранение са табу. Няма как да стане, така че - абсолютно всеки го е страх, независимо как го усещате. Важното е това да не е крайно силна фобия.

LadyDi
01-04-2010, 22:52
Най-вече, защото не знаеш какво ще се случи след това. Неизвестното винаги плаши.

UnKnOwNmAtTeR
01-05-2010, 05:59
:razz:

vilsyn
01-05-2010, 20:21
Ех,на UnKnOwNmAtTeR му е смешно по време на цялата тема! :) :D :o :x :-x

vilsyn
01-09-2010, 15:12
Модератори,моля Ви изтрийте темата.

Извинявам се ... :smt087 :(

UnKnOwNmAtTeR
01-10-2010, 03:42
е, стига де :( не плачи

опитах се да обясна някои неща по груб начин ма пак никой не ги разбра

като напиша нещо важно а не някоя глупост и никой не и обръща внимание, :-D а всеки се хваща за простотията :(