PDA

View Full Version : много мандаринки



balon4eeeee
01-05-2010, 14:55
С едно момиче спорим кажете вие Мандарините плод ли са който можеш да ядеш спокойно когато си на диета 8-) 8-)
А пиле на грил? 8-)

heiress
01-05-2010, 14:59
А ти тъпа ли си?

balon4eeeee
01-05-2010, 15:06
А ти защо отговаряш на въпроса с въпрос бе ? Тъпа ли си ?
Български форум :lol: ....

Jus7DreamBoy
01-05-2010, 15:11
Български форум :lol: ....

точно 8)

darka1
01-05-2010, 15:12
Оооо аз ям много мандарини ... много обичам :grin: ... естествено, че стават за диета - нали е плод ( пък и съдържа много вода ) :) ... полезни са и за очите :)

balon4eeeee
01-05-2010, 15:15
Да и аз много ги обичам мандаринките ... ама и фъстъците не се очаква да са калорични а са яко калорични хаха

Infinity
01-05-2010, 15:22
Да - полезни са , насищат организма с витамини през зимата , понякога помагат при болки в стомаха , но съдържат доста захар и специално за диета , истинска диета 8-) не трябва да се прекалява с тях. Може би повече от 6-7 средно големи мандарини дневно не биха подействали особено благоприятно на диетата ти.

Little_Lady93
01-05-2010, 15:26
Мандарините имам приблизително 25 калории на 100грама.Прави си изводите дали са калорични.Колкото до пилето на грил за диета само само бялото месо.А кожа най-добре изобщо да не ядеш и да не си на диета.В кожата на едно печено пиле има 800калории.Направо си е безумие хаха 8-)

balon4eeeee
01-05-2010, 15:30
eха не знаех....
Мда :)
А в мандарините няма захар а фруктоза . Организна изгаря повече за да ги смели от колкото съдържат те . Вода ..

darka1
01-05-2010, 15:39
Малеее наистина ли на 100 гр. е 25 калории :o ... че то 100гр. е една мандарина :shock: ... аз по - добре да изям една вафла в такъв случай ... тя една вафла е 30 калории :D

Little_Lady93
01-05-2010, 15:48
аааааааааааххахахахахаха
Къде ги продават тия вафли по 30 калории :lol: Ако ми намериш такива ще съм ти задължена цял живот.Попринцип вафлите са около 30.. грама и имат между 170 и 200 калории, но пък примерно имаше едни сини Боровец, които са по 55грама и имат почти 300, зависи.Но 30 калории вафла... такова животно няма :P

darka1
01-05-2010, 15:52
Е една обикновена вафла , '' чайка '' примерно , колко калории е ?

balon4eeeee
01-05-2010, 15:53
Е такива неща вафли... всичко вкусно е калорично :D
Нее не не се пълнее от мандарините Те са едни от най-ниско калоричните плодове

Little_Lady93
01-05-2010, 15:56
Е една обикновена вафла , '' чайка '' примерно , колко калории е ?

Нещо не се сещам коя вафла е чайка :o Ако намериш отнякъде снимка постни я тук.Ако съм я виждала ще знам колко е.Ама иначе проклинам деня в който осъзнах че знам калориите на всяка храна около мен.Доста е затормозяващо :-D

_crazy_baby_
01-05-2010, 15:56
Аве ти си много тъпа.

balon4eeeee
01-05-2010, 16:00
Хранителни стойности за 100 g:

енергийна стойност 508 kcal
белтъчини 4.5 g
въглехидрати 69.1 g
мазнини 23.8 g

За вафла чайка 8-) 8-)

Little_Lady93
01-05-2010, 16:00
Аве ти си много тъпа.

На мен ли говориш? Всъщност, към който и да е насочено нз как си правиш изводи за нещо подобно от 5 изречения, написани във форум.Това е тъпото в случая :?

_crazy_baby_
01-05-2010, 16:05
Кой говори на тебе бе? Да си автор на темата? НЕ!

Zaharinka
01-05-2010, 16:09
Бе вие тъпи ли сте къде сравнявате божествената мандаринка с некви гадни вафли....Боже,да живее мандарината :-)

Little_Lady93
01-05-2010, 16:10
Кой говори на тебе бе? Да си автор на темата? НЕ!

Така ли БЕ :lol: И на авторката не виждам какво и е тъпото. Тоя форум не е да се поставят етикети.Теб какв е те касае кой е тъп и кой остър? Като ти се струва тъпа темата има отгоре на браузъра ти едно зелено със стрелкичка.Много бързо ще разтовариш главицата си от тази и всяка друга тема, която не ти харесва :booooomb:

_crazy_baby_
01-05-2010, 16:13
Кой говори на тебе бе? Да си автор на темата? НЕ!

Така ли БЕ :lol: И на авторката не виждам какво и е тъпото. Тоя форум не е да се поставят етикети.Теб какв е те касае кой е тъп и кой остър? Като ти се струва тъпа темата има отгоре на браузъра ти едно зелено със стрелкичка.Много бързо ще разтовариш главицата си от тази и всяка друга тема, която не ти харесва :booooomb:
Еха браво бе.Поне сложи една запетаика!Ай млъкваи там, не ми се прави на много оборотна, да не ти смъкна оборотите бързо.

Luscious_Heart
01-05-2010, 16:17
Е една обикновена вафла , '' чайка '' примерно , колко калории е ?
Една мандаринка 100 грама друг път... Особено ако е от по-малките. :razz:
А тия ваште вафлички съдържат вредната бяла захар.
По-добре яж мандарини.

Бахти броячите на калории, майна... Спортувайте, бре! :razz: :razz:

Little_Lady93
01-05-2010, 16:18
Кой говори на тебе бе? Да си автор на темата? НЕ!

Така ли БЕ :lol: И на авторката не виждам какво и е тъпото. Тоя форум не е да се поставят етикети.Теб какв е те касае кой е тъп и кой остър? Като ти се струва тъпа темата има отгоре на браузъра ти едно зелено със стрелкичка.Много бързо ще разтовариш главицата си от тази и всяка друга тема, която не ти харесва :booooomb:
Еха браво бе.Поне сложи една запетаика!Ай млъкваи там, не ми се прави на много оборотна, да не ти смъкна оборотите бързо.

Ела ми ги смъкни де :razz: :razz: :razz: Много оригинално да ме нареждаш на пунктуационни грешки в интернет.Сега нека всички ти се смеем, че си сложила "и" вместо "й". УАУ!!! От много плямпане ли ти стана такава джуката на снимката или си просто обикновена кифла?!

Little_Lady93
01-05-2010, 16:20
Хранителни стойности за 100 g:

енергийна стойност 508 kcal
белтъчини 4.5 g
въглехидрати 69.1 g
мазнини 23.8 g

За вафла чайка 8-) 8-)

мда, това имах предвид.Вафлите са аналогични по калории на шоколада.Просто понеже има вафлени кори тежат по-малко и повечето хора си мислят, че са по-малко калорични, което очевидно не е така :-o

_crazy_baby_
01-05-2010, 16:24
Кой говори на тебе бе? Да си автор на темата? НЕ!

Така ли БЕ :lol: И на авторката не виждам какво и е тъпото. Тоя форум не е да се поставят етикети.Теб какв е те касае кой е тъп и кой остър? Като ти се струва тъпа темата има отгоре на браузъра ти едно зелено със стрелкичка.Много бързо ще разтовариш главицата си от тази и всяка друга тема, която не ти харесва :booooomb:
Еха браво бе.Поне сложи една запетаика!Ай млъкваи там, не ми се прави на много оборотна, да не ти смъкна оборотите бързо.

Ела ми ги смъкни де :razz: :razz: :razz: Много оригинално да ме нареждаш на пунктуационни грешки в интернет.Сега нека всички ти се смеем, че си сложила "и" вместо "й". УАУ!!! От много плямпане ли ти стана такава джуката на снимката или си просто обикновена кифла?!
Не мога да разбера, мнения ли трупаш какво? Ако за теб не е важна пунктуацията, за мен е. След години, като се явиш на матури, няма да те питат дали си пропуснала, защото те е мързяло да я напишеш!Относно усните ми, аз какво да направя, че твоите са гадни и тънки?

balon4eeeee
01-05-2010, 16:31
Кой говори на тебе бе? Да си автор на темата? НЕ!

Така ли БЕ :lol: И на авторката не виждам какво и е тъпото. Тоя форум не е да се поставят етикети.Теб какв е те касае кой е тъп и кой остър? Като ти се струва тъпа темата има отгоре на браузъра ти едно зелено със стрелкичка.Много бързо ще разтовариш главицата си от тази и всяка друга тема, която не ти харесва :booooomb:
Еха браво бе.Поне сложи една запетаика!Ай млъкваи там, не ми се прави на много оборотна, да не ти смъкна оборотите бързо.

_crazy_baby_ :razz: пролича си колко си тъпа с тия изтъркани и селски лафчета от интернет или така говорите всички в твойто селото , кифло ? Хайде , недей да обеснямаш кой какъв е щото и твоята крива , сплескана моцуна със сигурност не е от нещата които всички искат да гледат . :razz:

Little_Lady93
01-05-2010, 16:33
1.Не съм казала, че пунктуацията не е важна.Нея си я спазвам с химикал, мерси за съветите.Предлагам ти да станеш дървен философ идеална професия е за теб (мое мнение хаха)

2.Добре, че си и виждала устните :lol: :lol: :lol: Не става въпрос дали са тънки или дебели , а че са нацупени като на всички "вържедни" пикли.

3.Това е последното ми мнение, имам си друга работа и не ми се занимава с такива като теб :-P Просто попринцип много се дразня на такива хора, които са си ударили четирибуквието в тавана :? Но пък няма спасение за вас, няма да се опитва.
П.С. Ето ти удобен момент да ме наредиш и да напишеш цял ред :-x човечета без да останеш затапена.Айде много успехи и със здраве :---)

darka1
01-05-2010, 16:38
_crazy_baby_ и аз се дразня като видя някой да пише неграмотно или без запетаи, но в случая момичето, което обиждаш, си пише грамотно, а ти не знаеш, че се пише усТни ... виж го в речника ... учи малко правопис и тогава почвай да се заяждаш :razz: ...

А по темата ... за вафлата '' чайка '' не можах да открия снимка, но вече стана ясно колко калории е :)

_crazy_baby_
01-05-2010, 16:41
1.Не съм казала, че пунктуацията не е важна.Нея си я спазвам с химикал, мерси за съветите.Предлагам ти да станеш дървен философ идеална професия е за теб (мое мнение хаха)

2.Добре, че си и виждала устните :lol: :lol: :lol: Не става въпрос дали са тънки или дебели , а че са нацупени като на всички "вържедни" пикли.

3.Това е последното ми мнение, имам си друга работа и не ми се занимава с такива като теб :-P Просто попринцип много се дразня на такива хора, които са си ударили четирибуквието в тавана :? Но пък няма спасение за вас, няма да се опитва.
П.С. Ето ти удобен момент да ме наредиш и да напишеш цял ред :-x човечета без да останеш затапена.Айде много успехи и със здраве :---)
Моито момиче, слабо ме интересува какво мислиш ти!

billytalent
01-05-2010, 16:44
Бе вие тъпи ли сте къде сравнявате божествената мандаринка с некви гадни вафли....Боже,да живее мандарината :-)
Да живеят вафлите и всякакви вредни Божествени храни 8-)

lipstik
01-05-2010, 16:44
Мандарините имам приблизително 25 калории на 100грама.Прави си изводите дали са калорични.Колкото до пилето на грил за диета само само бялото месо.А кожа най-добре изобщо да не ядеш и да не си на диета.В кожата на едно печено пиле има 800калории.Направо си е безумие хаха 8-)

А пък е толкова вкусна кожата на пилето на грил.

_crazy_baby_
01-05-2010, 16:45
Кой говори на тебе бе? Да си автор на темата? НЕ!

Така ли БЕ :lol: И на авторката не виждам какво и е тъпото. Тоя форум не е да се поставят етикети.Теб какв е те касае кой е тъп и кой остър? Като ти се струва тъпа темата има отгоре на браузъра ти едно зелено със стрелкичка.Много бързо ще разтовариш главицата си от тази и всяка друга тема, която не ти харесва :booooomb:
Еха браво бе.Поне сложи една запетаика!Ай млъкваи там, не ми се прави на много оборотна, да не ти смъкна оборотите бързо.

_crazy_baby_ :razz: пролича си колко си тъпа с тия изтъркани и селски лафчета от интернет или така говорите всички в твойто селото , кифло ? Хайде , недей да обеснямаш кой какъв е щото и твоята крива , сплескана моцуна със сигурност не е от нещата които всички искат да гледат . :razz:
Ти също!Със сигорност си по-тъп от мен!

tonie__
01-05-2010, 16:53
сигурност

balon4eeeee
01-05-2010, 16:54
смяташ ли колко е тъпа :lol: :razz:

darka1
01-05-2010, 17:05
че то ХХХгр. е една мандарина :shock: ... аз по - добре да изям една вафла в такъв случай ...

смятай кви вицове чета :lol:

като не искаш не чети ... какъв ти е проблема ?

sunshine955
01-05-2010, 17:22
Да - полезни са , насищат организма с витамини през зимата , понякога помагат при болки в стомаха , но съдържат доста захар и специално за диета , истинска диета 8-) не трябва да се прекалява с тях. Може би повече от 6-7 средно големи мандарини дневно не биха подействали особено благоприятно на диетата ти.

Little_Lady93
01-05-2010, 17:35
Не си хабете нервите да спорите с тази госпожичка.Вашето мнение слабо я интересува, тъй като за разлика от вас тя е оригинална като турски анцуг :-D
Апък за вафлите... но все пак предпочитем шоколад или сладолед :grin:
И за пилето, наистина кожата е вкусна, но не си заслужава 800 калории :? Пък и като си представите какво ядете и колко мазнина има в него, какво се случва в стомаха ви и т.н. не ви ли се отяжда :-D На мен този подход ми върши страхотна работа :-D

heiress
01-05-2010, 22:19
Аве ти си много тъпа.

И аз това се опитах да намекна. :-D

titinkaa
01-06-2010, 15:23
за мандарините нз не съм с еинтерисувала,но з апилето ням апроблем яж си го но без кожа

maini4ka_sladka
01-06-2010, 20:45
Безсмислено е да сравнявате вафлите с мандарините. Калориите на вафлите са в пъти различни от тези на мандарините. Както обясниха и по-горе в мандарините има фруктоза, която е доста по-полезна и лесно разграждаща се от захарта. И да не говорим, дали изобщо използват захар в правенето на вафли, защото най-вероятно, както при почти всяко сладко нещо произведено в БГ се използва подсладител. Икономичен е и излиза в пъти по-евтино от захарта, но за сметка на това е доста по-вреден. Макар и да се води по-диетичен е доста опасен за здравето, дори канцерогенен. Папайте си мандаринки и бъдете здрави. Ако ви се иска сладко, хапнете си чист шоколад (най-добре натурален).

shadow4e
01-06-2010, 21:09
Призовавам всички да спрат с квалификациите и по-специално _crazy_baby_. Темата остава така и се надявам да няма повече коментари по отминалия спор след моя пост, а само и единствено по темата.

graphicflower
01-06-2010, 21:48
От всички цитрусови плодове всъщност именно мандарините съдържат най-много витамин С. Освен това те са богати на витамин D (предпазващ децата от рахит) и на витамин К, особено важен за еластичността на кръвоносните съдове.
В мандарините не може да има нитрати – те не се съвместяват с лимонената киселина.

Не е трудно да се избере най-вкусната мандарина. Вкусът й може да се определи с просто око. Най-киселите (сортът Уншиу) са леко сплескани, със среден размер. Единственият им плюс, който обаче няма отношение към вкуса, е липсата на семки.
Огромните и с дебела кора мандарини (Сантра) се белят най-лесно, но на тях също не им достига сладост.

Предлагаме ви цели 17 причини, заради които си заслужава този плод да е често на масата ви. Някои от тях са и алтернативно лечебно средство:

1. Мандариновият сок е диетична и лечебна напитка, която е еднакво полезна и за децата (дори за бебетата!) и за възрастните.

2. При висока температура на тялото сокът от мандарини утолява много добре жаждата.

3. Мандарините се използват при лечението на астма и бронхити. Те съдържат голямо количество феноликова аминокиселина (синефрин), която е прекрасно лечебно средство срещу отоци. За прочистване на белите дробове от слузта всяка сутрин се препоръчва да се изпива по чаша мандаринов сок.

4. Отварата от изсушените кори на мандарините смекчава кашлицата и оказва отхрачващо действие при бронхит и трахеит.

5. Пресните мандарини са полезни при заболявания на стомашно-чревния тракт, съпроводени с разстройство.

6. Кората на мандарините влиза в състава на смес от билки, която се прилага в медицината за повишаване на апетита и подобряване на храносмилането. Приготвена по специален начин, тя се приема по 10-20 капки дневно 15-30 минути преди ядене.

7. За стимулиране на апетита се препоръчва отвара от изсушените кори на мандарините.

8. Редовната употреба на мандаринов сок ще ви избави от хелминтите.

9. Мандарините са ценен диетичен продукт, който през зимата насища организма с витамини.

10. Мандарините повишават апетита и подобряват обменните процеси.

11. Етеричното масло, добито от плода, повишава настроението.

12. Отварата от корите спомага за намаляване нивото на захарта в кръвта. Кората от 3 мандарини се сварява за 10 минути в литър вода. Отварата не трябва да се прецежда. Приема се всеки ден, като остатъкът задължително да се съхранява в хладилник.

13. Благодарение на фитонцидните си свойства мандарините оказват антимикробно действие.

14. Външното прилагане на сока им помага срещу млечница.

15. И сокът и плодовете действат ефективно при дизентерия.

16. Мандарините се използват като средство за спиране на кръвотечението (особено при обилни кръвотечения през климактериума).

17. Мандарините са полезни и при кожни заболявания – пресният сок убива някои гъбички (трихофития, микроспория). За да излекувате кожата и ноктите си, поразени от гъбичките, трябва многократно да втривате в тях сок от плодовете или кората на мандарините.

Внимание! Въпреки лечебните си свойства мандарините могат и съществено да навредят. Те могат да раздразнят бъбреците, лигавицата на стомаха и червата. Затова не се препоръчват при язва на стомаха и дванадесетопръстника, при гастрити с повишена киселинност на стомашния сок, при ентерити, колити и изострени чревни заболявания, а също така при холецистит, хепатит и остър нефрит.(а)