PDA

View Full Version : Какво е ЛЮБОВ ?



Biggest
01-05-2010, 17:01
Според мен е само увлечение. Вие се влюбвате. И ако този човек стане напълно ваш, любовта ви скоро умира . Пиша този пост понеже гледам , че има много хора , които обсъждат тая тема .. че стана ми чудно колко от тях знаят какво това е или както повечето казват "необяснимо" ?

Това са Вашите коментари (http://moetouchilishte.blogspot.com/2010/01/blog-post_09.html) . Те ще помогнат на тези , които задават въпроса " Влюбен ли съм или не съм .. " . Всеки един смислен и целенасочен коментар ще бъде публикуван ТУК (http://moetouchilishte.blogspot.com/2010/01/blog-post_09.html)

ToniStoraro
01-05-2010, 17:03
любовта не може да се обясни. Тя може да се почувства.

suantito
01-05-2010, 17:04
незнам какво е любов ама страшно боли и депресира това нещо, би трябвало любовта да е срещоположното на омразата

Alli
01-05-2010, 17:06
И ако този човек стане напълно ваш, любовта ви скоро умира
за жалост така става в повечето случаи..

Mitrele
01-05-2010, 17:06
ЛЮБОВТА Е НЕЩОТО, КОЕТО НОСИ КРАСОТА, НО И ТЪГА :)

Biggest
01-05-2010, 17:08
Живота е радост и тъга .. Любовта също .. Живот = Любов ?

XTREMEFREERIDE
01-05-2010, 17:14
Не обичащия,не обичания,а обичащия И обичания може да разбере това чувство.Да усетиш как някого за теб става целия свят,да усетиш как ставаш целия свят за някого.Да разбереш,че животът има смисъл само ако някой го придаде.
Какво е любовта ли?Ами любовта е доверие,любовта е приятелство,любовта е..каквото и да кажа би звучало банално.Да изпитваш нужда от някого..или..незнам,дори за себе си немога да го обясня.
Знам само,че любовта е нещо хубаво.Без значение,че понякога носи нещастие.

haritov
01-05-2010, 17:18
любов ли ?

това заради което си жив за което,живееш и за което си струва да живееш

тя носи много тъга,болка,но и щастие

тя прави хората хора от нея сме създадени определя ти съзнанието

и придава смисъл на живота

тя не е увлечение тя е затвор сладък затвор
от който човек не иска да излиза но понякога няма избор

Biggest
01-05-2010, 17:22
любов ли ?

това заради което си жив за което,живееш и за което си струва да живееш

тя носи много тъга,болка,но и щастие

тя прави хората хора от нея сме създадени определя ти съзнанието

и придава смисъл на живота

тя не е увлечение тя е затвор сладък затвор
от който човек не иска да излиза но понякога няма избор

Прав си ! Отличен (6) 8)

dakata123
01-05-2010, 17:40
Нещо безценно!!!
П.П. Незнам дали някой го е писал, но т'ва смятам аз.

goldharz
01-05-2010, 17:43
Чувствам я като бурно море със силни вълни които ме заливат, и както може да ме блъснат към дъното така и може да ме изтласкват нагоре към повърхноста ,дори и да знаем че ще потъна ,пак ще се гмурна за да видя красотата в "Морското царство" - Любов :)

xoxi
01-05-2010, 17:51
Любовта е като омразата, като завистта, като радостта.. Просто едно чувство. Временно, неконтролируемо, непостоянно.
А другите определения за любовта са казвани все от хора, които са се оставили прекалено много да бъдат погълнати от това чувство.

izlishna
01-05-2010, 17:59
Истинската любов не може да говори, защото истинското чувство се изразява по - скоро с дела, отколкото с думи. И ако не обожаваш недотатъците на половинката си, не можеш да твърдиш, че наистина си влюбен:)

sladur4etyYy
01-05-2010, 18:06
любов ли ?

това заради което си жив за което,живееш и за което си струва да живееш

тя носи много тъга,болка,но и щастие

тя прави хората хора от нея сме създадени определя ти съзнанието

и придава смисъл на живота

тя не е увлечение тя е затвор сладък затвор
от който човек не иска да излиза но понякога няма избор

Прав си ! Отличен (6) 8)

!! за краката ти безкрайни 6 6 6 за устните омайни 6 6 6 знаеш ли кажи какво бижу си ти :razz:

stoteen4o
01-05-2010, 18:06
Любовта е хубаво нещо, ама не е за някои хора :? :oops:

MaLkaTa_LaDy
01-05-2010, 18:25
За мен значи да поставиш чуждото щастие над своето.

Biggest
01-05-2010, 19:03
Любовта е хубаво нещо, ама не е за някои хора :? :oops:

Смисъл ? Кои не заслужава любов ?

fenastz
01-05-2010, 19:10
Любовта е нищо.

Любовта е илюзия.

Zarity
01-05-2010, 19:46
Любовта е страст.Любовта е в началото.
Другото е обич.Тъпанари....

lipstik
01-05-2010, 21:53
Аз не съм съгла с това,че щом имаш някои и любовта умира.Имам връзка от 3 години и мога да кажа,че обичам приятеля ми с всеки изминал ден все повече и повече.И той много ме обича,изобщо не сме се отдалечили един от друг.От един клас сме и постоянно сме заедно и ни е приятно да сме двамата.

miss_asi
01-06-2010, 05:09
Любовта е нещо уникално,което не може да се опише с думи,а само с дела.Напълно се съгласявам със XTREMEFREERIDE.

glamorousss
01-06-2010, 20:14
Любовта е неописуемо чувство..благородно да им завидиш на тези,които я испитват!Любовта те кара да мислиш за всичко позитивно,да намираш смисъл дори и в най-назначителтите неща.Но един ден ако тя изчезне всичко това става обратното за неизвестен период от време!

SpeakSoftlyLove
01-06-2010, 20:40
Всичко опира до егото на един човек.
Едни искат да го задоволят, а други да го превъзмогнат...или може би втория вид го няма...ама, как да знам и аз...

Utun
01-07-2010, 11:35
нещо което неможе да се изрази точно, неможе да се сравни с нищо и е различно за всеки човек. Разбирай състояние причинено от липса на алкохол или прекалената му употреба. Ебати въпроса.

ThedramaQueen
01-07-2010, 11:41
Според мен е само увлечение. Вие се влюбвате. И ако този човек стане напълно ваш, любовта ви скоро умира . Пиша този пост понеже гледам , че има много хора , които обсъждат тая тема .. че стана ми чудно колко от тях знаят какво това е или както повечето казват "необяснимо" ?

И общо взето правиш темата за да дефинираш "любов" на всички нас, неграмотниците? :)

Lucho
01-07-2010, 11:46
Никой не е казал, че щом се влюбиш и се хванете, любовта ти трябва да умира. За пръв път чувам такова тъпо понятие. Ако при теб е умряла - това е друг въпрос, кажи, ще ти помогне някой, ама не си прави глобални изводи.

Biggest
01-07-2010, 12:28
Според мен е само увлечение. Вие се влюбвате. И ако този човек стане напълно ваш, любовта ви скоро умира . Пиша този пост понеже гледам , че има много хора , които обсъждат тая тема .. че стана ми чудно колко от тях знаят какво това е или както повечето казват "необяснимо" ?

И общо взето правиш темата за да дефинираш "любов" на всички нас, неграмотниците? :)

Целта ми е да разбера аз и другите , които ги интересува какво означава това което питам . В момента близо 30-тина човека определиха любовта .
Неграмотници ? Мисля , че точно обратното .

NeverTheSame
01-07-2010, 13:12
Тя е `нещото`,което дава начало.Другото е..обич,привързаност....

Belair
01-08-2010, 12:30
Истинската любов не може да се опише,онази любов заради,която човек прави вилики наща или пристъпления

Snickers
01-08-2010, 12:31
Любовта е вълшебство.)
//независимо дали е споделена, несподелена и т.н.

ThedramaQueen
01-08-2010, 15:01
Според мен е само увлечение. Вие се влюбвате. И ако този човек стане напълно ваш, любовта ви скоро умира . Пиша този пост понеже гледам , че има много хора , които обсъждат тая тема .. че стана ми чудно колко от тях знаят какво това е или както повечето казват "необяснимо" ?

И общо взето правиш темата за да дефинираш "любов" на всички нас, неграмотниците? :)

Целта ми е да разбера аз и другите , които ги интересува какво означава това което питам . В момента близо 30-тина човека определиха любовта .
Неграмотници ? Мисля , че точно обратното .

Обясниха я по различен, в доста случаи - противоположен начин от теб.

Следователно

нямаме нужда да ни обясняваш. Погледни пак как си написал темата:

Вие се влюбвате. И ако този човек стане напълно ваш, любовта ви скоро умира . Пиша този пост понеже гледам , че има много хора , които обсъждат тая тема .. че стана ми чудно колко от тях знаят какво това е или както повечето казват "необяснимо" ?

Благодаря, че ни обясни. Това не е въпрос дето си го писал и не виждам защо правиш нова тема за това не до там компетентно определение.

ThedramaQueen
01-08-2010, 15:03
Любовта е вълшебство.)
//независимо дали е споделена, несподелена и т.н.

Съгласна

iceMiss
01-08-2010, 15:11
Любов ... хммм ... лично при мен няма такова понятие (може би за това ме мислят за надута, безчувствена иии в повечето случаи кучка :-o )има просто увлечения, по-силно привличане към даден човек .. ама за нещо повече е трудно да се каже. Поне на тези години (говоря от 12 до приблизително 19/20, може и да бъркам де).

Linns
01-08-2010, 15:23
Това, че няма любов или че е просто влюбване и т.н. са глупости които можеш да чуеш от хора дето НИКОГА не са изпитали чувството ..

mechtaq_za_teb
01-08-2010, 15:34
Според мен е само увлечение. Вие се влюбвате. И ако този човек стане напълно ваш, любовта ви скоро умира . Пиша този пост понеже гледам , че има много хора , които обсъждат тая тема .. че стана ми чудно колко от тях знаят какво това е или както повечето казват "необяснимо" ?Знаеш ли, доскоро и аз вярвах на клишето, че любовта не може да се обясни, а се чувства. Но напоследък стигам до извода, че влюбването трае дотогава, докогато не познаваш напълно половинката си. Тоест имаш интерес към този човек. Или дотогава, докато този човек не стане напълно "твой"(сигурен). Особено второто. Ето тогава се губи интересът. Сега сигурно ще има хора, които ще спорят с мен, но аз стигнах до този извод от личен опит. Преживях нещо наистина бурно и силно. Макар и трудно повярвах, че не е просто поредното "влюбване". И тогава, когато започнах да давам всичко от себе си за този човек, той се отдръпна от мен.

gabencetyyy
01-08-2010, 21:15
lubovta e neshto bezcenno za men tq ne moje da se kupi s pari a s doverie

nymphadora
01-09-2010, 10:55
И ако този човек стане напълно ваш, любовта ви скоро умира
за жалост така става в повечето случаи..


особено при мен... :-| има ми нещо,знам 8-)

GossipGirl89
01-09-2010, 12:33
Любовта наистина не може да се обесни с думи - прекрасно чувство е, което може да се усети само със сърцето, но се замислих над думите ти, че когато получиш човека, когото дълго време си искал и любовта ти към него умира... При мен не беше точно така, но наистина дойде момент, в който любовта просто умря... Вече започвам напълно да се убеждавам, че и тя (Любовта), като всичко останало, е до време. Обичаш, обичаш, обичаш и идва период, в който просто спираш - нещата се изчерпват и си намираш друг, който да обичаш... Нямам толкова богат опит, че да го кажа със сигурност, но поне на този етап при мен е така :)

mmKamm
01-09-2010, 13:57
любовта е гадно болезнено, но въпреки това сладко нещо.

Luscious_Heart
01-09-2010, 17:16
Според мен е само увлечение. Вие се влюбвате. И ако този човек стане напълно ваш, любовта ви скоро умира . Пиша този пост понеже гледам , че има много хора , които обсъждат тая тема .. че стана ми чудно колко от тях знаят какво това е или както повечето казват "необяснимо" ?
И аз съм съгласна с тебе... Някои хора смятат, че ако най-красивата жена на света се обвърже с даден мъж, рано или късно той ще почне пак да гледа другите, независимо, че е с най-хубавата.
И това е в противовес на ревността. Не че си по-малко красива, когато гаджето ти гледа другите, ами в някои случаи просто му омръзваш.!

kypo
01-09-2010, 17:28
стока е вече. всичко се търгува, тя също.

BigFakeSmile
01-09-2010, 18:26
Живота е радост и тъга .. Любовта също .. Живот = Любов ?

по-точно не мога да се изкажа! :)

Biggest
01-09-2010, 19:56
Според мен е само увлечение. Вие се влюбвате. И ако този човек стане напълно ваш, любовта ви скоро умира . Пиша този пост понеже гледам , че има много хора , които обсъждат тая тема .. че стана ми чудно колко от тях знаят какво това е или както повечето казват "необяснимо" ?

И общо взето правиш темата за да дефинираш "любов" на всички нас, неграмотниците? :)

Целта ми е да разбера аз и другите , които ги интересува какво означава това което питам . В момента близо 30-тина човека определиха любовта .
Неграмотници ? Мисля , че точно обратното .

Обясниха я по различен, в доста случаи - противоположен начин от теб.

Следователно

нямаме нужда да ни обясняваш. Погледни пак как си написал темата:

Вие се влюбвате. И ако този човек стане напълно ваш, любовта ви скоро умира . Пиша този пост понеже гледам , че има много хора , които обсъждат тая тема .. че стана ми чудно колко от тях знаят какво това е или както повечето казват "необяснимо" ?

Благодаря, че ни обясни. Това не е въпрос дето си го писал и не виждам защо правиш нова тема за това не до там компетентно определение.

Исках да ми докажете обратната и Вие успяхте . Това с което мога да се съглася и ми направи впечатление е "Тя е `нещото`,което дава начало.Другото е..обич,привързаност...."

А и ако започне да се говори за любов .. Ние можем да я изпитваме към всеки и всички . Любовта няма граници . Както обичате котката си .. така може и да обичате и другия до себе си . Тя се изпитва толкова силно , че не можеш да не го разбереш когато си влюбен . Самата привързаност , самато чуство , което изпитваш когато го няма любимия човек е всякаш да ти се пие вода ,а те да не тия дават .. Ти ЖАДУВАШ за нея .

goldharz
01-10-2010, 08:54
Според мен е само увлечение. Вие се влюбвате. И ако този човек стане напълно ваш, любовта ви скоро умира . Пиша този пост понеже гледам , че има много хора , които обсъждат тая тема .. че стана ми чудно колко от тях знаят какво това е или както повечето казват "необяснимо" ?[/url]

Не съм съгласна че любовта умира ! Какво имаш предвид под "напълно ваш"? Аз ще чувствам че половинката ми е напълно моя едва когато сме се подписали в гражданското. И не мисля че след това ще умре любовта ми...

Към темата : Любовта е дълбоко, неизразимо чувство, което се споделя от близки, влюбени, и такива, които имат интимни отношения. Чувство на привързаност, грижа, привличане, симпатия... А за това че след това следва обич , обичта също е чувство на привързаност на един човек към друг. За мен любов е синоним на думата обич.

Biggest
01-10-2010, 09:42
Според мен е само увлечение. Вие се влюбвате. И ако този човек стане напълно ваш, любовта ви скоро умира . Пиша този пост понеже гледам , че има много хора , които обсъждат тая тема .. че стана ми чудно колко от тях знаят какво това е или както повечето казват "необяснимо" ?[/url]

Не съм съгласна че любовта умира ! Какво имаш предвид под "напълно ваш"? Аз ще чувствам че половинката ми е напълно моя едва когато сме се подписали в гражданското. И не мисля че след това ще умре любовта ми...

Към темата : Любовта е дълбоко, неизразимо чувство, което се споделя от близки, влюбени, и такива, които имат интимни отношения. Чувство на привързаност, грижа, привличане, симпатия... А за това че след това следва обич , обичта също е чувство на привързаност на един човек към друг. За мен любов е синоним на думата обич.

Права си . Относно синонимите : Думата " Страст " , която най - вече ми харесва е също един от синонимите . Според мен страст в една връзка , ако е изкрепена изцяло на нея ( мъжка гледна точка ) представлява :
- Ще се интересувам се само от тялото й ( как изглежда )
- няма да ми пука за какво говори
- ще искам само и единствено секс от нея
- няма да имам нужда да разговарям с нея .. ще правя секс и ще си тръгвам

НО една връзка в която не съществува поне мъничко страст .. Не е пълноценна връзка .

( За Еви : Любов + Страст + Привързаност + Обич( на квадрат ) = Нашата връзка 8) )