PDA

View Full Version : Напукани устни



DevilWish
01-05-2010, 17:37
Здравейте момичета, имам едно въпросче. .
По принцип не ми се пукат устните, защото не го допускам винаги съм с червило като излизам.Но сега като съм болна имах няколко дни температура и не зная дали знаете, но от температурата също се опъва и много се напуква устата.И сега си я мажа с червило като излизам, но в къщи не мога да седя с червило все пак.
Та какво помага освен обикновенните балсами от аптеката, защото и преди съм пробвала не ми помагат.Имате ли ваши трикове?И също така кожичките как да си ги отстраня без да се разкървявам и тн?
Благодаря предварително за отговора, милички =)

billytalent
01-05-2010, 17:38
Мажи ги с мед

DevilWish
01-05-2010, 17:42
Мажи ги с мед
Taзи вечер ще се жертвам =)) Казвам жертвам, защото от сърце мразя мед =)) Но за да се оправя на всичко съм готова честно казано.Дано малко се поумекчат, защото . . :С Точно като една четка ми е устата :С

billytalent
01-05-2010, 17:44
Заслужава си жертвата,на мен лично ми помага,рядко ми се напукват устните,но като се случи е брутално 8-)

syntheticgirl
01-05-2010, 17:45
мед или вазелин - действат страхотно :)


а за да не ми се напукват устните, всяка вечер преди лягане задължително ги мажа или с вазелин, или с някакво балсамче :)

DevilWish
01-05-2010, 17:48
мед или вазелин - действат страхотно :)


а за да не ми се напукват устните, всяка вечер преди лягане задължително ги мажа или с вазелин, или с някакво балсамче :)
А то вазелина универсален ли е или как са, защото никога не съм взимала и честно казано нямам идея. :)

Още един път мерси billytalent :)

syntheticgirl
01-05-2010, 17:53
.. на моя пише тоалетен вазелин :) 8-)

NoShTnO_iZkUsHeNiE
01-05-2010, 17:53
Можеш да си сложиш мед и захар,защото действа като ексфолант след което да ги намежеш с балсам за устни или вазелин (казваш в аптеката 1 обикновен вазелин,много помага и ги умекотява)

Можеш на мека четка за зъби да сложиш закар или ексфолант и да търкаш леко устните,за да отстраниш кожичките и отново да ги умекотиш,след което пак да сложиш някакво вазелинче или балсамче за хидратация :)

Успех :)

SunSmile
01-05-2010, 17:56
Аз имам същия проблем, защото имам месести устни.
Препоръчвам ти NIVEA SOS

http://ecx.images-amazon.com/images/I/318xleCaokL._SL500_AA280_.jpg

Това представлява. Струва 5.20 (поне в моя град). Ефекта е още с първото мазане. Мажеш се по малко и след като се изтри устните остават меки и сякаш продължават да са намазани с него. Прекрасен продукт е! Много съм доволна и ефекта е много хубав. устните не стоят 'нарязани', а стават много гладки и меки :)

galu6a
01-05-2010, 17:57
ползвай боров вазелин от аптеките си го копувай редовно се мажа :)

DevilWish
01-05-2010, 17:59
Много ви благодаря.Ще видя тука по нашите белгийски аптеки какъв вазелин ще си намеря.Това с меда тази вечер още ще го изпробвам, а нивеа крема след тази реклама +)) ще го пробвам и него май =)

pinki
01-05-2010, 18:11
+ меда , сложи мас (знам, че не звучи мега яко, но помага) или вазелин :)

SunSmile
01-05-2010, 18:48
Много ви благодаря.Ще видя тука по нашите белгийски аптеки какъв вазелин ще си намеря.Това с меда тази вечер още ще го изпробвам, а нивеа крема след тази реклама +)) ще го пробвам и него май =)

Наистина си заслужава. Иначе и аз съм ползвала боров вазелин, но само вечер преди лягане. Не става докато съм в училище да съм намазана с него, защото е по-различно като смес. А определено слагам от балсама на Нивеа сутрин като излизам, навръщане, защото времето е безмилостно към чувствителната кожа :)

Sintya
01-05-2010, 18:52
Вазелин с мед, има го в аптеката и върши чудеса.
Ест., можеш да се мажеш и само с мед, както и с вазелин - отделно.
И ги хидратирай. Пий вода, течности и тн - на мен това ми помага (:

sunshine955
01-05-2010, 19:01
Мажи ги с мед
стават страхотни :grin:

vagarious
01-05-2010, 19:41
Мажи ги с мед
стават страхотни :grin:

След колко време г/д !? И аз сега се намазах с мед и ми е интересно и нетърпеливо да видя резултата. :D

billytalent
01-05-2010, 19:46
Еее иска се постоянство,не очаквай чудо от първия път ;)

vagarious
01-05-2010, 19:51
^ Знаех си. :D

LovelyGirl
01-05-2010, 20:10
Аз с мед не съм пробвала, но наистина вазелинът много помага. На мен ми беше подействал много бързо преди няколко години, но аз ги мажех постоянно, горе - долу през час :)

Claudette
01-06-2010, 09:32
http://www.webfarm.ro/wp-content/plugins/wp-shopping-cart/product_images/hydr.jpg

Този балсам на Нивеа от сърце ти го препоръчвам! Използвам го от близо 4 години и съм изключително доволна (само че сега опаковката му е малко по-различна)! Поддържа устните гладки, меки и попива доста бързо. Ако искаш можеш да го редуваш с медицинския на Нивеа - няма да съжаляваш.

Медът също е добра идея, но докато си вкъщи. Малко е странно да си ходиш с бурканчето с мед. :D

vagarious
01-06-2010, 11:21
Мм аз снощи за 1ви път се намазах с мед и сутринта бяха мекички и гладки.Още са даже!!И си взех http://www.ivis.bg/products_images/lip%20rose.jpg вече за трети или четвърти път и съм супер доволна и аз. :grin:

DevilWish
01-06-2010, 11:24
Здравейте, пак =) Вчера вечерта се намазах с мед и днес са малко по-добре.Тази вечер пак ще се мажа и определено ще си създам навик особено през зимата. А колкото до това на нивеа ползвала съм го, но никак не ми помага, не знам защо. . За сега ще остана на мед и да се надяваме, че скоро ще имам обратно нормални устни.
Още веднъж мерси на всички :)

Seductress
01-06-2010, 16:01
Лелее от малка имам този проблем. Все ми бяха напукани устни и само си ги хапех. :D Мазала съм ги с мед, с маргарин, с какво ли не, но не ми помагаше особено. :? Една приятелка ми каза да си взема някое балсамче на Nivea. Вече ги ползвам 3-4 години и направо не мога да живея без тях. :D Просто не излизам без да съм си сложила балсамчето в чантата. :P Чудно защо на теб не ти помагат. :(

mmKamm
01-06-2010, 16:37
a меда после мога ли да си го оближа от устните :lol:

billytalent
01-06-2010, 16:47
Аз така правя 8-)

galu6a
01-06-2010, 16:48
http://www.webfarm.ro/wp-content/plugins/wp-shopping-cart/product_images/hydr.jpg

Този балсам на Нивеа от сърце ти го препоръчвам! Използвам го от близо 4 години и съм изключително доволна (само че сега опаковката му е малко по-различна)! Поддържа устните гладки, меки и попива доста бързо. Ако искаш можеш да го редуваш с медицинския на Нивеа - няма да съжаляваш.

Медът също е добра идея, но докато си вкъщи. Малко е странно да си ходиш с бурканчето с мед. :D


аз напрайх леката глешка да си взема такъв само ,че с черешка и сега само вкъщи го ползвам,защото устата ми става мн червена е не много ама на мен не ми харесва ,но миришне ПРЕКРАСНО :) използвам и както спонех Боров вазелин понеже миналата година пак по това време бух пуснала тема и ми го препоръчаха :)

guinessgirl
01-06-2010, 16:48
наистина е супер яко да си намажеш устните с мед

хем вкусно,хем помага :lol:

sunshine955
01-06-2010, 16:54
наистина е супер яко да си намажеш устните с мед

хем вкусно,хем помага :lol:
даа :D

Neopitom3na
01-06-2010, 18:06
наистина е супер яко да си намажеш устните с мед

хем вкусно,хем помага :lol:
даа :D
:lol: да

dessyy
01-06-2010, 18:12
Meda naistina pomaga mn ;] Balsamite na Leocrema sa mn hubavi az gi predpo4itam pred tezi na Nivea

cool4eto0
01-06-2010, 19:51
ами аз преди няколко месеца като почна 'студа' :D :D :D устните ми бяхамноооого зле и нищо не помагаше деже и меда дето обикновенно прави чудеса ! Таа отидох на лекар и ми изписа еднокремче на BIODERMA- Cicabo се казва наистина ми помогна за 2 дена бях супер :D

п.с.скъпичко е около 16-17 лева ама си струват парите и не е само за устни а за сякакви рани !

heiress
01-06-2010, 22:24
И на мен нещо ми се напукаха, а по принцип, да чукам на дърво, никога не ми се пукат. Но щом казвате, че помага мисля и аз след малко да пробвам с меда..

DevilWish
01-07-2010, 15:12
Втора вечер се намазах.Днес са ми още по-добре, още са си твърдички малко, но сутрин като се събудя са просто невероятно пухкави :))))

Edins7vena
01-07-2010, 16:25
Освен меда можеш да ползваш всички балсами на Нивеа, аз лично съм изпробвала всички и съм много доволна ;]

mmKamm
01-07-2010, 17:18
започнах и аз да ги мажа с мед :) да видим.

TheLittleAngel
01-07-2010, 20:12
Аз си слагам съвсем малко крем Здраве. Ако искаш и това пробвай, но слагай съвсем леко, колкото да изсветлеят малко, защото много ще ги изсуши и ще стане по-зле.

sunshine1
01-07-2010, 20:15
меда му е майката :D

heiress
01-07-2010, 22:02
Както споменах и в другата тема за напукани устни, аз моите в крайна сметка ги намазах с крем "здраве" и незнайно как всички пукнатини и неравности се премахнаха за 1 нощ. Много приятно изненадана останах.

Infinity
01-08-2010, 12:43
На Leocrema има хубави балсами. С мед и мляко е много добър.

DevilWish
01-08-2010, 14:30
Зная за крема здраве, че е страшен, но не съм в България :(

goldharz
01-08-2010, 14:52
На Leocrema има хубави балсами. С мед и мляко е много добър.

Аз го използвам , много е издръжлив , дори и след като хапна остава по устните. Слагам си вечер и като съм навън ,стават много пухкави :)

slynchoo
01-08-2010, 15:37
за кожичките ти препоръчвам вечер да ги търкаш леко с четка за зъби (1-2 минути)
след това се намажи или с мед или с някакъв хидратиращ крем.

annamari
01-08-2010, 17:36
пилинг със захар
а след това ги намажи с мед :)

DevilWish
01-08-2010, 19:13
До сега само се мажа с мед и сутрин като стана са меки, но до края на вечерта пак са станали с кожички, та дали не трябва да се изтъркам и аз един път с четка? Но според мен трябва малко да изчакам, че имам херпес ( :? ) и ме е страх да не го разкървя.По-добре да се изтъркам с четка след като ми мине херпеса какво ще кажете?

billytalent
01-08-2010, 19:17
Задължително изчакай да ти мине херпеса,да не би да си била болна или сега да се разболяваш,защото при мен винаги така става с устните и ми излизат вътрешни херпеси?!

Harum_Scarum
01-08-2010, 19:29
Боров вазелин

DevilWish
01-09-2010, 07:38
Задължително изчакай да ти мине херпеса,да не би да си била болна или сега да се разболяваш,защото при мен винаги така става с устните и ми излизат вътрешни херпеси?!
Бях ужасно болна и сега съм почти напълно здрава, но имам още оплаквания . . и аз зная, че от това се получи.
Ох дано скоро да мине.Аз го мажа с едно кремче, което е против херпеси и до сега винаги ми е било помагало, но не става от първият ден . . още малко ще почакам :)

myl0weee
01-09-2010, 07:42
Мед.
или, аз си купих от аптеката гланц, опаковката му беше розова, а самият гланц е бял на външен вид, но е безцветен. Няма аромат и не се забелязва, прави устните супер меки. май беше 20 стотинки. Ползвам го от 2 години. :)

whitebunny
01-09-2010, 09:07
продуктите за устни на nivea и leocrema са страхотни и помагат много :-)

vagarious
01-09-2010, 10:33
Мед.
или, аз си купих от аптеката гланц, опаковката му беше розова, а самият гланц е бял на външен вид, но е безцветен. Няма аромат и не се забелязва, прави устните супер меки. май беше 20 стотинки. Ползвам го от 2 години. :)

Можеш ли да пуснеш някакъв линк или твоя снимка на гланца!? :) Аз онзи ден много се чудих какво да си взема - на Нивеа или ЛеоКрем(а),но си взех на Нивеа и сега искам и на ЛеоКрем(а). :) Много съм им се наточила на тези балсамчета и ги предпочитам пред гланцовете. :)

Chiana
01-09-2010, 11:21
Аз вчера си купих балсамче на леокрема, мисля с прополис беше въре, та направих този номер, да намажа устните си обилно с балсам, след това да ги изтъркам с четка за зъби - чуден е ефекта. И мен мн ми изсъхват устните, особено като съм болна. Та за другите на нивеа незнам, но това балсамче ти го препоръчвам горещо. А относно херпеса - мажи го с ацикловира и изчакай да ти мине. През това време избягвай да нанасяш червила и особено течни червила/гланцове с четчица, понеже след това ще се самозаразяваш от тези червила. Ако искаш да нанесеш някакво червило, избягвай контакта на устните с червилото, имам предвид директно да го слагаш червилото, пробвай примерно с пръсти или нещо такова, защото вирусните частици могат да останат по червилото и особено важи за тия шишенца с гланц вътре. Ти вируса си го носиш в себе си, в тригеминалната ганглия, но въпреки това избягвай тези неща. Можеш да мажеш устните си с мед. Избягвай пренасянето на вируса по други лигавици на тялото, че тогава става много болезнено ... ;)

BuBa33333
01-09-2010, 11:46
Аз попринцип имам много лош навик-постоянно си чопля устните (малко странно,но факт),а през зимата постоянно са напукани.Поради тази причина майка ми ми поръча един вазелин от Орифлейм,което страшно много ми помгна.Поръчай си го няма да съжаляваш,а и може да го ползваш,когато поискаш.Но не знам цената.Поразгледай каталога на Орифлейм и ще го видиш.Прилича на обла кутиика,незнам как да ти го обясня.Цвета на "кутииката" е кафяв. Разгледай ще го видиш.

DevilWish
01-09-2010, 15:34
Аз вчера си купих балсамче на леокрема, мисля с прополис беше въре, та направих този номер, да намажа устните си обилно с балсам, след това да ги изтъркам с четка за зъби - чуден е ефекта. И мен мн ми изсъхват устните, особено като съм болна. Та за другите на нивеа незнам, но това балсамче ти го препоръчвам горещо. А относно херпеса - мажи го с ацикловира и изчакай да ти мине. През това време избягвай да нанасяш червила и особено течни червила/гланцове с четчица, понеже след това ще се самозаразяваш от тези червила. Ако искаш да нанесеш някакво червило, избягвай контакта на устните с червилото, имам предвид директно да го слагаш червилото, пробвай примерно с пръсти или нещо такова, защото вирусните частици могат да останат по червилото и особено важи за тия шишенца с гланц вътре. Ти вируса си го носиш в себе си, в тригеминалната ганглия, но въпреки това избягвай тези неща. Можеш да мажеш устните си с мед. Избягвай пренасянето на вируса по други лигавици на тялото, че тогава става много болезнено ... ;)
Колко съм глупава :# По дяволите, наистина не се сетих, че червилото ще стане заразно :# :# :shock: Малеееее :( Ама вече е много късно :( :shock:

a1a2b3v
01-09-2010, 16:10
Мед.
или, аз си купих от аптеката гланц, опаковката му беше розова, а самият гланц е бял на външен вид, но е безцветен. Няма аромат и не се забелязва, прави устните супер меки. май беше 20 стотинки. Ползвам го от 2 години. :)
Бее ти се шегуваш.. къде се е чуло и видяло гланц за 20 стотинки?!

bepsity
01-09-2010, 16:54
Мед и захар :P

Chiana
01-10-2010, 09:17
DevilWish, мацка ако ти мн милно червилото нз, евентуално да му изтъркаш горния слой по някакъв начин... Ама ако е гланц, не го жали - в кофата. Братовчетка ми така - имаше един гланц и си го ползва, и постоянно се оплакваше от херпеси. Накрая се сетихме, и като метна гланца, от тогава спряха да й излизат толкова често.

sladyr4etoo
01-10-2010, 16:52
на нивея балсамчетата са супер..аз имам и от първия път ми помогнаха :) струват 3-4-5 лв
както казах в другата тема :)

DevilWish
01-10-2010, 17:43
DevilWish, мацка ако ти мн милно червилото нз, евентуално да му изтъркаш горния слой по някакъв начин... Ама ако е гланц, не го жали - в кофата. Братовчетка ми така - имаше един гланц и си го ползва, и постоянно се оплакваше от херпеси. Накрая се сетихме, и като метна гланца, от тогава спряха да й излизат толкова често.
Еми доста ми е мило, защото беше бая скъпичко, а е чисто ново :)))) Сигурно ще премахна най-горният слой и така. . мерси за съвета.