PDA

View Full Version : Може ли сешоар да дава на късо и да предизвика косопад?!



MoMoXiXi
01-05-2010, 19:07
От септември ми пада косата, но последните 2-3 седмици е някакъв ужас, направо на кичури. Суша се със сешоар 3 пъти седмично около 5 минути и днес случайно като го пуснах, изведнъж пресветна и се загледах вътре и видях, че дава на късо, малки сини искрички :-o До ся е нямало никви индикации, нито по-различен шум или някакъв звук, нормално си е работил и не знам от кога е така, но сигурно от доста време, защото сешоара ми е доста стар, на около 5 години... та забелязах, че от известно време косата ми почна да се омазнява повече, да стои безжизнена и корените са някакви много мънички от колкото обикновено са били. Да днес не се изсуших със него и мога да кажа, че от косата ми падна 1/10 от това, което падаше миналите няколко дни.
Възможно ли е по някакъв начин да влияе тва, че е давало на късо на косата, да я изгаря/изтощава корена и това да е причината...
не търся мнение какво да го правя косопада, а дали тва е възможно със сешоара :-o :shock:

darka1
01-05-2010, 19:32
Нямам представа ... не ми се е случвало такова нещо досега, но ако е бил развален може предпазителя да е бил проблемът и той като не може да ограничава горещия въздух оттам вече идва проблемът - излиза горещ въздух, който не се спира от предпазителя и ти гори косата 10 пъти повече от нормалното ... и корените изтъняват и вече ... ти сама си каза ... смени сешоара ... моя бях си го взела за 15лв. ... има сигурно и по - евтини даже ... не си хаби косата за 10 - 15 лв. :)

NeverTheSame
01-05-2010, 19:34
Смени сешуара или избягвай да използваш изобщо сешуар..остави косата сама да съхне.Ако след това косата ти не пада толкова,тогава причината ще да е тази,колкото и странно да ми звучи :?

play23
01-05-2010, 19:36
Помисли малко и да дава на късо той нали си духа? Пък и едва ли дава на късо, досега да беше изгорял... Пък и дори да дава това нямам как да промени начино по който сешуара духа, т.е просто няма никаква логика да е от това...

kykona
01-06-2010, 08:45
пише се сешОар бе хора :-D

MakeMeLaugh
01-06-2010, 09:00
хахахахахах
няма такова нещо!

ако даваше на късо щеше да те изпере тока и щеше да се парализираш от токовия удар. Определено щеше да разбереш.

Във ВСЕКИ ЕЛЕКТРОУРЕД се създават тези искри при включването му.
Дори в копчето на лампата във всяка стая се създават искри, ама ти не ги виждаш.

Темата погледната от погледа на всеки завъшил и учил електротехника, включително и аз е уникален бисер.

Причината за косопада ти е другаде.

Minerva
01-06-2010, 09:28
МакеМеLaugh ние с колегите от доста време се забвляваме с тая тема :D

MakeMeLaugh
01-06-2010, 09:49
Хахахах, луда работа 8-)

MoMoXiXi
01-06-2010, 12:48
ха-ха-ха.. :-o
не съм учила електромеханика, не съм и длъжна след като се учи само в определени училища. много смешно

и няма искри само като го включвам, а постоянно

както и да е, факт е, че почти никаква коса не ми изпада

MakeMeLaugh
01-06-2010, 14:31
нямаше нужда от тона и коментара ти.
казва се благодаря за компетентното мнение.
друг път се спасявай сама.

MoMoXiXi
01-06-2010, 17:37
"Благодаря" казвам на хора, които са се отнесли сериозно към въпроса/проблема/мнението ми, а не като към уникален бисер "хахахахахах ", при все, че няма нищо смешно. Не съм те била и през ръцете да пишеш в темата. И не си мисли, че ти си ми спасението, след като, сещаш се, не живея в тоя форум. ;) Безпристрастното мнение на някой непознат винаги е страхотно, стига да изпълнява определени... да го сложим морални принципи.

bloodyF
01-06-2010, 18:23
момиче на колко си бе?
и не се оправдавай че електротехника се учило само в специални училища
аз си уча в ПМГ и пак знам че като се включи даден уред има искри някви...божее...косопада и бил от сешоара..
пострижи се (с филиране) и спри да ползваш преси,маши,лакове и пяни и си прави домашни маски за коса или си вземи някаква готова ...и ще се оправиш ;)

scanadal
01-06-2010, 18:31
Оле,какви са тези глупости,че сешоарът ти бил виновен за падането на косата ти.Няма такова нещо!Отиди на лекар за косопада,подстрижи се по-късо и си вземи някакви витамини от аптеката.Но преди всичко отиди на лекар.

MoMoXiXi
01-06-2010, 19:23
не съм казала, че ми е виновен, нали затва пуснах тая тема да питам, бе :D имам чувството, че говоря на таджикистански понякога. виждам сини искри да прехвърчат из цялата вътрешна повърхност на сешоара, не го ползвам, не ми пада косата, нормално е да си помисля, че може би има нещо общо. сяяяя преекспонирате думите ми, сешоара бил виновен, не знам си какво; от къде знаете, че ползвам пяна, маша и т.н. ай ся
Мисля, че темата е за ключ :)

hamilcar
01-06-2010, 19:25
не съм казала, че ми е виновен, нали затва пуснах тая тема да питам, бе :D имам чувството, че говоря на таджикистански понякога. виждам сини искри да прехвърчат из цялата вътрешна повърхност на сешоара, не го ползвам, не ми пада косата, нормално е да си помисля, че може би има нещо общо. сяяяя преекспонирате думите ми, сешоара бил виновен, не знам си какво; от къде знаете, че ползвам пяна, маша и т.н. ай ся
Мисля, че темата е за ключ :)

По желание на автора.

MakeMeLaugh
01-06-2010, 20:45
"Благодаря" казвам на хора, които са се отнесли сериозно към въпроса/проблема/мнението ми, а не като към уникален бисер "хахахахахах ", при все, че няма нищо смешно. Не съм те била и през ръцете да пишеш в темата. И не си мисли, че ти си ми спасението, след като, сещаш се, не живея в тоя форум. ;) Безпристрастното мнение на някой непознат винаги е страхотно, стига да изпълнява определени... да го сложим морални принципи.

Към проблема ти беше отнесено сериозно и ти се даде комптентен профеионален отговор като за начинаещ!!

Не говори по този начин, "ако обичаш", без да познаваш човека, който е срещу теб.

В случая единствено моят отговор беше "спасението" и отговора на темата ти, аз друг такъв не видях с точно обяснение на въпроса поставен в темата ти.

Това, че е споменато, че е забавно не виждам както точно те обижда и уронва престижа.

Представи се точно като неблагодарно лапе, ти му помагаш то се прави на важно. Единствено можеш да загубиш, не и да спечелиш в случая вече. Лека вечер.