PDA

View Full Version : проблем с родителите



Peshkata91
01-05-2010, 21:04
Здравейте!Значи първо ще ви запозная с малко подробности.На 15 години съм,почети 16.Доста често се карам с баща ми.Дразня се понеже
зимата нещо се е заседял в къщи,уж си търси работа,ама неговото търсене..(не са проблем парите,въобще даже,ами то това баща ти да не работи си е и лош пример.....).Ходя на училище,на уроци,нямам много време да се виждаме,но като се прибера в кащи,като седнем и като се сетя за това с работата или като стане нещо въпрос за това веднага ми се променя настроението-като ми каже нещо,като ме пита нещо,му отговарям по такова ..как да се изразя .. абе с лошо настроение,намръщен.От там тръгва караница,той понякога използва думи като "мърльо,мухльо" и се дразня много (и има супер ''дебел'' глас ...).Понякога ми се кара за супер тъпи неща,например за това,че веднъж звънна телефона му,аз бях в стаята,той не беше и не станах да го вдигна,развика ми се,че съм бил заспал,не знам си кво..а аз всъшност ядях и бях с мазни ръце,пък и не обичам да ми вдигат моя телефон..За относително малкото време,което се виждаме,той ми се кара често и то за какви тъпи неща!Много,много,много се дразня!
Преди не беше така,карал ми се е естествено,но за такива работи..
можеби сега аз съм като катализатор,понеже много му се дразня с тази негова незаинтерсованост към работата и можеби подпалвам нещата,но това си е абсолютно нормално за един средно ителигентен син!Най-редовната ситуация-като се намръщя(това се случва всеки път,когато се сетя за това),той ме пита нещо нали нормално,аз му отговоря по ''разсърдено'',той ме пита нещо от сорта''какво пак си се намръщил'' със гаден тон и аз му отговарям отново не както той иска и той започва да ми вика там нещо,някоя друга обида и готово..
Днес стана една подобна ситуация.Изгоря ми контакта в стаята,той дойде да го види и аз най-нормално го питах дали може да си пусна една духалка в стаята,понеже смятах да се къпя и той ми се развика,че не трябвало не знам си кво,пак започна да ми говори,тоест вика,какъв съм бил не знам си кво..много се ядосах,супер много,ще кажеш че разбирам от контакти..ядосах се супер много и му казах,че ако не ме е страх от това да не вдигне кръвно или нещо такова,ще му скоча на бой и въобще не ме интересува какви могат да бъдат последствията,казах му,че е време да спре да ми вика за такива глупости,защото накрая ще се стигне до бой.Той ми се разсърди каза,че това няма да го забрави никога..излезе..след малко пак дойде и започна да ми говори,колко лошо нещо съм казал,щял да го помни цял живот,но наистина бях супер ядосан,натъжен и не знам още какво.
Говори ми,че мислил,че аз мисля за него,че е глупав,че съм се отнасял с пренебрежение към него,когато ми званял по телефона,като ме виждал на улицата..и че бил сигурен,че нямало друг син,който да е готов да скочи на бой на баща си..сигурно е прав!За това съм сагласен.Вие как мислите,не съм прав нали??А как мислите за това,че се ядосвам от такива караници,тук прав ли съм според вас?Запознах ви с доста факти,искам да разбера какво е вашето мнение.Ако искате да знаете нещо,питайте.Просто вече съм много ..натъжен от тези случки,които зачестиха в последно време.Винаги супер много съм се имал с родителите си,баща ми съм го харесвал винаги супер много,има много яко чувство за хумор,говорим си за всичко с него,абе попринцип много ме кефи.Но..Знам,че всеки си има лоши черти,не може всички да сме умни,красиви,отговорни и всичко останало..А какво мислите специално за всичко свързано с боя?Надявам се да не съм ви отегчил..
поздрави : )

Hayles
01-05-2010, 21:13
Еми родителите са такива повечето изкарват си го на децата.Това е нормално да ти вика за най-малкото...и естествено доста глупаво не знам какво да правиш освем да седнеш да поговориш доста сериозно защо си му каза ,че ще стане бой и да не прави повече така.Относно това да скачаш да биеш баща си,каквото и да е направил не трябва да падаш на неговото ниво пък все паак е твой родител,който ти е дал живот.Освем да говориш с него или да не му обръщаш внимание не знам с какво друго да ти помогна.

AFT
01-06-2010, 03:58
Еми, доколкото разбрах, ти си виновен за тея взаимоотношения между теб и баща ти. Нужно ли е да се цупиш като малко момиченце като ти говори всеки път? И на мен някой да ми отговаряше троснато и аз щях да се ядосам, нормално. Нямате проблем с парите, човека си търси работа, остави го просто, той е възрастен и би трябвало да знае какво прави, що му се месиш и даже се сърдиш за подобни глупости?