PDA

View Full Version : Следваща спирка анорексия.



graphicflower
01-06-2010, 14:32
Здравейте! :)
Навремето тежах 45 килограма , но напоследък съм толкова заета, че забравям да ям с дни. Корема ме боли от околу месец, но не е като да е от глад. Нито къркори нито боли като от недохранване. Почнах да се чувствам много изтощена и даже 5 килограма не мога да повдигна. Мускулите ми са почнали да намаляват и отслабват. Днес сутринта се премерих и се оказа, че тежа 40 килограма, а съм висока 165см на 17 години. Повечето ми приятелки даже на по 15/16 години тежат към 52 килограма, а аз изтърсачето 40....Опитвам се да се храня редовно, но просто не става. Най-много по 1 на ден да успея да се принудя да ям иначето ми се гади като погледна храна. Всички саученички ми викат, че ми завиждат за хубавото тяло (слаба с големи гърди) и все викат, че ми го искат, но аз не им го пожелавам, понеже това води и до много проблеми. От малкото килограми даже цикъла ми спря.(принципо спира винаги като падна под 44 килограма). Кажете ми какво да правя? Опитвам се да ям, но даже и насила не мога достатъчно често да се храня. Не мога да повчрвам, че покрай всичките ми ангажименти и ядове забравих да се храня и си докарах това. :( Иска ми се да натрупам мускулна маса с дадени упражнения, че накрая и мускулите ми ептен ще атрофират.
Дайте ми съвет какво да правя!

galu6a
01-06-2010, 14:39
консултирай се с лекар :)

billytalent
01-06-2010, 14:40
Какво да правиш-Отивай на лекар,много ясно...това с цикъла е само началото

Infinity
01-06-2010, 14:52
Определено ти трябва лекар. А може ли снимка.

titinkaa
01-06-2010, 15:02
една приятелка също е така,не ядеше почти нищо всеки ден по малко солетки и то само вечер и сега е 40 и колко килограма,ходи на лекар й оная и казала че ако не качи да стане 52 поне ще я прати в клиниката в София където лекуват анорексички,и ето я вече половин година и не може да качи нито грам уж яде ама не качва,на прага на анорексията е ако наистина не се потруди да качи,така че иди на лекар най-добре ние тука н еможем да ти помогнем това е сериозен проблем

graphicflower
01-06-2010, 15:09
Аз се опитвам да ям, но просто не става. Или се отвръщавам като погладна храна или организма ми просто не я понася. Направо насила се храня. Чувствам как ми се изчерпват силите. Преди си бях с малко коремче, а сега нищо. Иска ми се да натрупам малко мускулна маса, че това да съм толкова слаба и да продължавам да слабея не е полезно за мен и организма ми.
http://i46.tinypic.com/207w3du.jpg
http://i50.tinypic.com/31337yg.jpg

aloveyou
01-06-2010, 15:11
Тичай на лекар..Ние тука не можем да ти кажем какво да правиш..
Определено ти трябва лекар

titinkaa
01-06-2010, 15:16
Аз се опитвам да ям, но просто не става. Или се отвръщавам като погладна храна или организма ми просто не я понася. Направо насила се храня. Чувствам как ми се изчерпват силите. Преди си бях с малко коремче, а сега нищо. Иска ми се да натрупам малко мускулна маса, че това да съм толкова слаба и да продължавам да слабея не е полезно за мен и организма ми.
http://i46.tinypic.com/207w3du.jpg
http://i50.tinypic.com/31337yg.jpg

:shock: :shock: и нейния корем е като твоя че даже и по слаб,направо от слабост се е прегърбила и като седне на чина в у-ще през дрехите й личи гръбнака,мн е слаба,ужасна гледка,предпочитам да съм малко над нормата по-пълна отколкото толкова слаба,наистина иди на лекар това не е шега работа,поне на време да се оправиш,а сега се сетих на нея и предписаха Саностол това дето го рекламират за деца,то отваря апетит,така по този начин искаха да й отворят апетит за да с ехрани,опитай и ти ако не стане бягай на лекар,но има два вида Саностол трябва да провериш кой е точния :)

MakeMeLaugh
01-06-2010, 15:26
Консултирай се с лекар, но обикновено те са страшно недъгави..

По-добре с диетолог, ако имаш възможност разбира се! Те знаят какво как се яде, при какви случаи и с каква храна да започнеш, понеже организма ти отхвърля някои от тях!

По мое мнение (не ангажирам никой с него)
1. Започни задължително* да пиеш витамини, от тези с бавното разграждане (към 10-тина лв са качествените, немски примерно), щом самата ти чувстваш слаб организма си.

2. Вземи си да пиеш Бирена мая - тя отваря апетита, има голяма вероятност да ти го възвърне, пък и е полезна за почистването на кръвта.

3. Стартирай като за начало със супички.
Препечени филийки, сирене, варени картофи.
Тези храни винаги са препоръчвани при и полезни за стомаха.

4. Другият вариант за храна са плодовете - пълнее се от банани, грозде, ябълките са полезни за стомаха и т.н. Не смятам, че ще ги отхвърлиш тях.

5. Яж натурален шоколад или какъвто обичаш - понеже мозъка има нужда от въглехидрати и глюкоза за да се храни и една от храните полезна за него е шоколада, пък и дава енергия.

Задължително(!!) отиди на лекар за коремчето, понеже това, дето описваш прилича на колит или гастрит, което пък може да премине в язва, там става страшно.

Аз бих опитал всички стъпки от 1 до 5 + задължителното, което ти казах и ако това не помогне, диетолог-а.

Хапвай по мъничко 2-3-4 нормални хапки, но по-честичко, за да не го стресираш тялото и да ти става гадно.
Гледай да се разсейваш и да не мислиш за храната, щом не ти я приятна - гледай телевизия, някой филм, да ти се отвлича вниманието и измежду другото.

И горе главата, щом сама осъзнаваш какво се случва, ще се оправиш, сестра ми мина по твоя път, сега е 6+ :)
:smt056

graphicflower
01-06-2010, 18:36
То камерата не е добра иначето си личат много добре ребрата. Още не съм станала адски слаба, но нещата вървят натам, а аз искам да спра това още сега преди да е станало късно. Лекарите не могат да ме накарат да ям нещо насила и това е проблем. Принципно, ако се сетя да ям то пия един коктейл от тропически плодове сутрин и ям по 1 препечена филийка с масло вечер, ако имам време. Работя като графичен и уеб дизайнер, програмиране, преводач и тн. и имам адски много работа и не ми остава много време. Или съм на училище, или с гаджето или работя у нас пред компютъра. Проблема на тази работа е, че седиш дълго време пред компютъра и си двъжиш само китката при което мускулите ти намаляват и отслабват.
Това с маята ще го пробвам, но шоколад мразя. :D
Мерси за идеите. :) Ще се опитам да ги спазя.

Djuff
01-06-2010, 18:48
Вместо да излизаш с гаждето отдели малко време за себе си.
В работата ти няма ли отпуски е?!

H8_mE
01-06-2010, 19:02
Е като излизате с гаджето,той не огладнява ли ,да отидете да хапнете нещо?Моя приятел,ако забележи,че слабея при всеки удобен случай ще ми купи храна.+ това не можеш ли да ядеш пред компютъра.Ясно,че нямаш апетит,но ти сама трябва да се бориш с това и въпреки,че нямаш апетит да ядеш.Дори малко да е.Тъкмо пред компа няма да усещаш много количеството и вкуса на храната и ще можеш да ядеш повече!Иди на лекар.Това е много обезпокоително,трябва да се заемеш преди да е станало прекалено късно!Има много лоши последствия от всичко това!Отивай ,не си губи времето да пишеш тук!Ние няма с какво толкова да ти помогнем!Хайде и до месец да си качила поне 2 кила!! :!: \:D/ ок? Чакаме резултати!Тъкмо още го осъзнаваш!Не позволявай да стане по-зле!

graphicflower
01-06-2010, 19:11
Ми аз си работя от къщи, а не от фирма. Нямам шеф. По този начин взимам примерно 2000лв от една поръчка вместо шефа да ме оскубе с повече от полувината.

Гаджето често ме мъкне до Макдоналдс и правим сметки в размер от 40/50 лева. Кара ме да ям по 5/6 сандвича ( аз се пръскам по шевовете след първия) :D ...шейкове и какво ли не. После като се премеря..нищо същите килограми. Той много държи да се храняя, но просто ми е трудно.
Баба ми се опитва да ме мами всеки ден със захаросано орехи, ама още не е разбрала, че не понасям нито захар, нито сол, нито сладки неща нитп кола...повечето вредни храни ги отхвърлям и не мога да ги гледам. До такава степен съм свикнала да ям само чисти и полезни неща и толкова съм си пречистила органисма с вода, че всичко вредно се отразява като отрова за мен.

PinkFloydSound
01-06-2010, 20:18
Ми, яж яйца, млечни продукти, пилешко, телешко, свинско... :-o Толкова много варианти има, които са здравословни и пак ти гарантират хем добра фигура, хем да не си чак толкова слаба. Нагъвай сурови ядки, зърнени храни, сушени плодове.
Просто се научи да се храниш редовно и всичко ще дойде на мястото си.
П.П. Нямаше нужда да казваш колко пари взимаш на поръчка.

Mademoiselle
01-08-2010, 11:09
Първо,не знам какъв съвет искаш от нас-не си толкова слаба,в тяло си нормална и ако искаш да качиш не става с писане-поставяш си за цел да ядеш поне 4-5 пъти на ден,закусваш задължително.Никой не те кара да се тъпчеш с шоколади и баници,ама и със сокчета не става-трябва да има поне 1-2 висококалорични храни,които ядеш и наблягаш на тях-пържени картофи,дюнери,пици,сладки и..варианти много.
Второ,не знам точно какъв преводач си,щом не можеш и да пишеш грамотно,но както и да е :)

BlackKeys
01-08-2010, 14:39
Най-добре се посъветвай със специалист.

sLadkaTa_LoRi
01-08-2010, 14:57
Какво да правиш-Отивай на лекар,много ясно...това с цикъла е само началото

Подкрепям!!!
Не знам какво още чакаш :?

TwEEtyNkA
01-08-2010, 18:05
отиди в аптеката и си купи рибено масло те са едни мъничка като хапченца ама са меки червени струват около 1-2 лева 60% съм сигорна че ще ти помогне много отваря апетита аз съм го пробвала след това поястоянно ми се ядеше дано да се оправиш :( :( :(

st3f1too
01-08-2010, 18:21
Какво да правиш-Отивай на лекар,много ясно...това с цикъла е само началото

Подкрепям!!!
Не знам какво още чакаш :?

И аз подкрепям ;-)

Zaritu
01-18-2010, 15:31
мисля че спирката с анорексията е далеч от теб все още ...може би телосложението ти е такова .. нз но за лекаря и аз подкрепям :)

DarkKisss
01-18-2010, 15:33
мисля че спирката с анорексията е далеч от теб все още ...може би телосложението ти е такова .. нз но за лекаря и аз подкрепям :)

съгласна.

cookie_master
01-18-2010, 15:41
НА ЛЕКАР!

clever
01-18-2010, 15:42
Консултирай се със специалист както казаха повечето.Но си далеч от анорексията щом не се смяташ за дебела-спокойно. ;);)

graphicflower
01-19-2010, 06:12
То не, че не се смятам за пълничка, но просто осъзнавам, че трябва да почна да се храня като нормален човек след като даже и цикъла ми спря. Иначето вече качих до 41,5 килограма. Трябва да стана 43 и всичко ще е ок.

MakeMeLaugh
01-19-2010, 09:48
И 43 са малко за твоя ръст.
Дай 45, ама качвай постепенно, да не се омазниш :)

Inn0cenCe
01-31-2010, 14:44
Какво да правиш-Отивай на лекар,много ясно...това с цикъла е само началото

Подкрепям!!!
Не знам какво още чакаш :?

+2 :shock:

Inn0cenCe
01-31-2010, 14:48
Междо другото, аз съм само с 2 сантиметна по-ниска от теб, и съм забележитените 47,5 кг. :lol: . Да ти кажа, аз си се харесвам (но не спирам да се доосъвършенствам) така, че наистина, отпитай се да качиш поне до 45-46 кг. :)