PDA

View Full Version : Wireless парола, хмм



play23
01-06-2010, 14:52
Не знам дали е според правилата, но може да пишете и на Л.С :) Това предполагам са го правили някои 8-) Значи тъй като живея в общежитие и имаме Wireless, ама като се накачат 40 човека и става отврат един разговор по скайп не може да се проведе, пък и в сайтовете влиза бавно. Но до нас имаме един хотел, който е доста хубав и те си имат Wireless и преди нямаха парола и съм го пробвал и нета им е супер... Но сложиха парола, и сега тука ми трябва помощ как да е разбера. Казаха ми че може да се снифне, изтеглих такава програма, ама нещо не мога да я схванна :( Та така че всякакви съвети ще са от полза, има и други начини предполагам... :booooomb:

БЛОГОДАРЯ!!!

doomkillerr
01-06-2010, 15:16
Най-лесно ще разбереш паролата за интернета, след като питаш някой от персонала на въпросния хотел!!! Хващам бас, че всички по млади от персонала я знаят!

П.С. - Няма защо да се мъчиш със "sniffer" на мрежата... :?

play23
01-06-2010, 15:18
Ам да, ама предполагам са инструктирани да не я казват, пък и така да ида просто да питам за паролата не върви, веднага ще разберат...

doomkillerr
01-06-2010, 15:20
Еми тогава ще жертваш някой лев да преспиш една вечер в хубавия хотел, а след като си гост на хотела ще можеш да се възползваш и от безплатния интернет достъп... :)

play23
01-06-2010, 15:29
Ам, хотелчето е може да се каже най-хубавото в града и цените са им около 150 и не си заслужава, щото след няколко месеца се, изнасям на квартира... Иначе гледах тука видео на Български с WEP/WPA encoding и сега тегля back track 4 че е доста голяма.

skuck
01-06-2010, 17:53
Не ти трябва бактрак4 тегли бактрак 3! Става и с коя да е дистрибуция на линукс! Eто тука ти давам едно много точно ХАуТУ : http://thew0rd.com/2008/08/19/tutorial-cracking-wep-using-backtrack-3/ !
Най лесно се краква WEP и WPA криптиране. Другото е доста трудоемко! Имай на предвид, че някой хотели имат доста добре изградена мрежа, за която обаче се изисква код за да се логнеш(този код след като напуснеш хоттела става невалиден)! Така, че знай... че може да се окаже, че си вързан с Уай-Фай мрежа обаче нямаш достъп до Интернет.


Да живее ЛИНУКС и да живее Айркрак-НГ! Интернета трябва да е свободен и достъпен на всички!

play23
01-06-2010, 18:09
Ами то си има клипче на български с обяснения и там пишеше 4-тири. И не вярвам да имат сериозна защита, защото преди дори нямаха, а след като се построи общежитието(преди 2 години)сложиха :D Иначе само незнам кое да използвам WEP или WAP незнам как им е мрежата Има ли начин да разбера?

П.п Това не е само за Линукс нали?

play23
01-06-2010, 19:29
Офф, май е само за Линукс :( :( :(

skuck
01-06-2010, 20:48
Backtrack 3 си е цяла операционна система, с ядро на линукс. Трбява да буутнеш от сд-то. Може и да става с Бактрак 4, не съм пробвал.

play23
01-06-2010, 20:51
Пич, ще ми дадеш ли скайп(където прецениш може и на Л.С)че имам някои въпроси... :)