PDA

View Full Version : Проблем с напукани устни



xterm
01-06-2010, 20:44
Добър вечер драги съфорумници! Имам следният проблем:

От няколко години имам проблем с напукани устни, като решението винаги беше скубане и махане на кожички и все болезнени действия. Преди около 3 месеца обаче реших да обърна по-голямо внимание на този проблем, като отидох на лекар, и той ми каза да използвам балсам за устни и ми препоръча да не ги дърпам дори и да са се надигнали. Тъй обаче вече 4-ти балсам ползвам, обаче нищо не помага (без да съм ги дърпал естествено) - т.е. устните не ми стоят вече сухи, но отново се белят което не е приятно, тъй като просто в някои случаи дори е изнервящо когато са надигнати. Балсама го ползвам предимно 3-4 пъти дневно, като първия и последния път са съответно преди лягане, и сутринта след като закуся. Отново не е приятно да се ползва балсам постоянно.

Бихте ли ми отговорили какво мога да направя за да предотвратя този проблем? Има ли нещо друго което мога да опитам освен балсама за устни? Възможно ли е да ми липсва някакъв витамин?

Проблемът не се появява само през зимата, а през всичките сезони на годината.

Благодаря предварително на отговорилите! Очаквам вашата помощ! :)

FuCkInBuBbLeGuM
01-06-2010, 20:53
И на мене ми се е случвало. Аз си ги мазах с мед и ми помогна... ама нз дали на теб ще помогне

graphicflower
01-06-2010, 20:59
http://www.youtube.com/watch?v=ybx-Kkm5mss Виж този клип! От години го практикувам и имам перфектни устни. Чрез това четкане премахваш всичката мъртва кожа и подхранваш устните.

MakeMeLaugh
01-06-2010, 21:02
Наааааййссс :)

Аа, с какво се мажат преди да се изчеткат 8-)

graphicflower
01-06-2010, 21:05
Наааааййссс :)

Аа, с какво се мажат преди да се изчеткат 8-)
Принципно с вазелин, но става с много неща като балсам за устни, мед и тн.

billytalent
01-06-2010, 21:08
Преди да се изчеткат се мажат със захар или с някакъв ексфолиант,а след това с балсам за устни

MakeMeLaugh
01-06-2010, 21:12
ама едно след друго ли как?
каква е последователността.

силно се съмнявам да се разчеткам, ама сега зимата знае ли се, че на тая мадама меко казано силно ме изкефиха устните 8-)

за протокола, мъж съм и съм си нормалелен хахах ;д

graphicflower
01-06-2010, 21:15
ама едно след друго ли как?
каква е последователността.

силно се съмнявам да се разчеткам, ама сега зимата знае ли се, че на тая мадама меко казано силно ме изкефиха устните 8-)

за протокола, мъж съм и съм си нормалелен хахах ;д

Това за захарта не го бях чувала...принципно устните се четкат с четка за зъби именно с цел ексфолиация. :D
Това, че си мъж няма значение-хубаво е всички да се потдържаме без значение от пола.

billytalent
01-06-2010, 21:17
Захарта е за по-голям ефект,след това са ненормално меки и премахва кожичките ако имаш 8-)

MakeMeLaugh
01-06-2010, 21:21
аз тази дума за ексфолизация ли ко беше хахахах едвам я казвам със заекване, пък камо ли да знам какво значи :lol:

Някой да напише точния ред на нещата и добавките, които се слагат, че не стана ясно.
Кога захарта, кога вазелина, накрая ли да търкам нз :smt037

billytalent
01-06-2010, 21:30
1-можеш да ги намажеш с балсам или вода,за предпочитане е вода
2-слагаш малко захар
3-започваш да търкаш с четка
4-отмиваш с вода
5-нанасяш балсам или мед :D

graphicflower
01-06-2010, 21:33
1-можеш да ги намажеш с балсам или вода,за предпочитане е вода
2-слагаш малко захар
3-започваш да търкаш с четка
4-отмиваш с вода
5-нанасяш балсам или мед :D
Балсама е преди четкането-ти да не искаш рани да си направиш с четката за зъби. Една от целите на балсама не е само да направи устните меки, но и да направи четкането по-деликатно и лесно. Мед може да сложиш след четкането, за още по-меки устни...резултата: уникално меките и нежни устни. :)
ПП: принципно ексфолиране значи "премахване на слоеве от кожата". Това не значи, че някой ще тръгне да ти дере кожата с нож! :D Само се премахва най-горния слой който е или увреден или мъртав.

billytalent
01-06-2010, 21:39
Както виждаш съм написала,че първо устните се навлажняват с нещо и след това се слага захарта-правя го от супер много време,така че...Като използваш ексфолиант за лице каква е процедурата мокриш кожата и след това започваш да ексфолираш и тук е същото

MakeMeLaugh
01-06-2010, 21:54
Вазелина може да замени балсама, който е първата стъпка от преди четкането нали?

galu6a
01-07-2010, 13:32
и аз имам такъв проблем сползвах само вазелин ,но сега пробвах и това

1.намазах си обилно устните вазелин (боров е и има като топчета които също помагат)
2.изчетках си с четка за зъби
3 избърсах вазелина
4.сложих мед (който всъщност сякаш попива по устата ми :-D )
5.сложих си гланз (балсам)


да видим ефекта :)

aloveyou
01-07-2010, 14:00
МЕД

Edins7vena
01-07-2010, 16:27
Мед мед ама като се разтече ужасно става. Използвай балсамите на Нивея, много са хубави, аз лично съм използвала всичките и съм много доволна :P

KumchoValcho
01-07-2010, 17:09
Аз как си разраних устните с тея четки за зъби 8-)

Иначе има едни много хубави балсамчета "Хармония". Много са мазнички и омекотяват устните. Като съм си в нас си слагам, защото устните ми са адски сухи и много ми се напукват, а и щото иначе много лъщи и се вижда, а съм момче и не е яко момче с блестящи устни. 8-)

vagarious
01-07-2010, 17:12
1-можеш да ги намажеш с балсам или вода,за предпочитане е вода
2-слагаш малко захар
3-започваш да търкаш с четка
4-отмиваш с вода
5-нанасяш балсам или мед :D

Току-що направих тази процедура - перфектно!!!И с този медец сега за трета вечер .. ауу кеф. :grin:

billytalent
01-07-2010, 17:20
^Радвам се и аз сега пак ще го направя

graphicflower
01-07-2010, 19:28
Не прекалявайте с меда. Всичко колкото и да е полезно в големи количества вреди. Препоръчително е да се прави през един ден най-малко. Аз го правя 1/2 пъти в седмицата и устните ми са перфектни. лично аз правя така:
1. нанасям вазелин в/у устните.
2. почвам да ги четкам нежно с цел полинг, за да се махнат сухите кожички, ако има такива.
3.изплаквам устните с вода.
4. нанасям мед в/у устните и го оставям за полувин час да попие.
5. изплаквам устните отново с вода, за да не лепкат.
6. нанасям балсам за устни на Нивея (светло синия).

djuki
01-07-2010, 20:10
пий повече вода и си вземи комбинирани витамини ... и ги мажи с мед, или си вземи от аптекта възелин и няма да имаш проблеми поне според мен

heiress
01-07-2010, 22:00
Аз моите в крайна сметка ги намазах с крем "Здраве" и останах много доволна.

xterm
01-08-2010, 21:14
Добре, смятам тази вечер да го пробвам това което описахте по-горе. Но тъй като все още не съм сигурен, искам да попитам нещо друго:

Става ли по този начин:
1. Мажа с балсам и нанасям захар върху устните (нямам вазелин)
2. След това лекичко с четката за зъби както е показано на клипчето. Пречи ли ако не ползвам друга четка, а тази с която по принцип си четкам зъбите. Просто нямам друга в резерв, а смятам да го опитам още тази нощ. :-D Дали няма да се пренесат микроби по зъбите когато си ги изчеткам със същата четка? Естествено че ще я измия, но все пак.
3. След това изплаквам с вода
4. Нанасям или мед или балсам

Така добре ли е? Правилно ли съм разбрал или не?

Благодаря ви предварително, както и за помощта която ми дадохте до този момент.

g0disadj
01-09-2010, 20:04
вчера докато четох го направих и наистина действа супер :)

sladyr4etoo
01-09-2010, 20:19
на нибея балсамчетата са супер..аз имам и от първия път ми помогнаха :) струват 3-4-5 лв

lapeto0o
01-09-2010, 21:48
i az go ispolzvah i naistena usnite stavat po meki i po hybavi ms mnogo0

xterm
02-08-2010, 15:19
Извинявам се, че отново "вдигам" темата, обаче бихте ли ми казали колко пъти трябва да се прави това? В смисъл цял живот ли? :grin: Щото тъй като гледам, като го направя, и след 3 дни отново пак трябва да го правя, защото иначе отново се надигат някакви кожички?

Благодаря ви за помощта!

vagarious
02-08-2010, 19:12
Извинявам се, че отново "вдигам" темата, обаче бихте ли ми казали колко пъти трябва да се прави това? В смисъл цял живот ли? :grin: Щото тъй като гледам, като го направя, и след 3 дни отново пак трябва да го правя, защото иначе отново се надигат някакви кожички?

Благодаря ви за помощта!

Ем то сега от студеното, затова става така. 8-) Иначе като си навън, не ти пречи да се мажеш с някое балсамче по-мазничко, например тези на Хармония.Много момчета съм виждала, че ги имат и хич не им пука.Гледай да не са незащитени, а и у вас си стой така. :D :)

xterm
02-08-2010, 19:50
Извинявам се, че отново "вдигам" темата, обаче бихте ли ми казали колко пъти трябва да се прави това? В смисъл цял живот ли? :grin: Щото тъй като гледам, като го направя, и след 3 дни отново пак трябва да го правя, защото иначе отново се надигат някакви кожички?

Благодаря ви за помощта!

Ем то сега от студеното, затова става така. 8-) Иначе като си навън, не ти пречи да се мажеш с някое балсамче по-мазничко, например тези на Хармония.Много момчета съм виждала, че ги имат и хич не им пука.Гледай да не са незащитени, а и у вас си стой така. :D :) Аз това си го правя, даже и на даскало така си ходя. Обаче друг ми е проблема - Като се появят гадните кожички - те са много грозни, но пък река ли да започна да ги махам с четката за зъби ми отнема поне 20 мин и то защото са супер здрави тея кожи, а иначе са надигнати. И затова питам дали цял живот ще се прави - не ми пречи, но е доста досадно през 3 дни, да заделям толкова от ценното си време. :D

vagarious
02-09-2010, 11:20
Еми има си и хора с по-чувствителни устни. :)