PDA

View Full Version : НИКОЙ ОТ НАС НЕ Е ЛЕКАР!!! (Поне незнам да има лекар тук.)



heiress
01-06-2010, 23:00
Моля ви, научете се, че ние не можем да ви излекуваме, херпесите, гъбичките, теченията и не знаем дали сте бременни!
Толкова ли не се научихте да не пускате теми от рода на: "Сърби ме, какво ми е?", "Боли ме, какво ми е?", "Щипе ме, какво ми е?" и така нататък.
Като ви боли, пари, щипе и така нататък просто отидете на лекар.
Най- голямата грешка е да ни питате нас, защото никой не може да ви отговори. Ебаси, дори лекар на пръв погле може да не разбере какво ви има, преди да ви напви изследване. Защо решихте, че ние знаем какво ви е, без да знаем на колко сте години, от колко време водите полов живот, какво е нивото ви на хигиена и така нататък. А дори и да знаем ПАК не можем да ви кажем какво ви е.
Не казвам, че не трябва да се правят такива теми, но все пак е глупаво да питате непознати хора. Има си лекари.
Казвам го, защото има хора, които на своя глава решават да си вземат някакво хапче, крем или глобул без дори да знаят какво им има. Ок, в някои от случайте може и да ви помага, но ако не дай си Боже объркате хапчето може да съжалявате много.
Знам, че темата може би ви се струва супер тъпа, но напоследък виждам само такива теми и то главно в раздел "Секс", но понеже моята тема не е за там, реших да я пусна тук.
Незнам кой ще я види и кой ще я хареса или оплюе, но все пак го казвам за ваше добро.
Вече 2 мои познати от форума, така да се каже, си изпатиха от това, че някой им е казал еди какво си, така че просто исках да ви обърна внимание и да имате в предвид, че никой от тук не е лекар и не може да знае какво да си вземете, за да се справите с даден проблем. Хубаво е да се обменя информация , в това не споря, но не вземайте решения за лечение на своя или чужда (неспециализирана) ръка.
Надявам се да не ме псуват много хора.
:)

H8_mE
01-07-2010, 08:28
Съгласна съм с теб.Тук може само да се разбере ,ако някой е имал същия проблем и как го е решил.Но това не значи,че при питащия ще мине по същия начин или е въобще същото.Защото има много еднакви симптоми за различни болести.Та,да!Съгласна съм с мнението ти! :) \:D/

ameli
01-07-2010, 08:49
вярно е, че не можем да се лекуваме през мрежата, но лекар във форума има! както и барак обама, който знае много 8-)

Sigrina
01-07-2010, 09:25
Абсолютно си права, аз това се опитвам да го набия в главите на хората от супер много време, но в крайна сметка, реших, че няма смисъл да се хабя :D
Те си знаят тяхното...
И все пак, лекар не знам дали има, но аз гордо заявявам, че уча фармация и мога да давам съвети за лекарствата, но разбира се при поставена вече диагноза.

haritov
01-07-2010, 10:04
Еми не съм лекар ама съм учил 4г години обща медицина(имам лекарско досие де)сега ще се явя на държавен изпит за 2 професионална медицинска подготовка и после живот и здраве лекар


ама не съм лекар

SWASTIKA
01-07-2010, 11:54
За какво е раздела тогава?

LuxurySk0B
01-07-2010, 11:58
Да тоя дето е фен на Обама е някой стар химик и ги разбира 8) ама наистина за някой тъпи въпроси няма как да се отговори :-o

clever
01-07-2010, 17:39
Тоя раздел е да споделяш на другите като ти е зле и да получиш някаква ориентация и съвети какво да правиш.Също така ако ти предстоят изследвания или операция да питаш дали на някой са му правили и как е.. (да си подготвен така да се каже).
Авторката е напълно права че ние във форума не можем да поставим диагноза на човека който е зле.Всички знаем че никой не обича да ходи на доктор. :D :D Но понякога се налага.. Така че винаги при проблем ходете на лекар.Ако ОПЛ-то ви не е любезен/а или просто ви дразни го сменете. ;);)

Ае със здраве! ;)

XXX_f
01-07-2010, 19:05
Не съм съгласна с твоите думи! След като го има този форум, това значи, че е за здравни проблеми. При паника и при страх едно девойче разбира се че ще пита какво е това. Но тя не очаква, че ще и предпишете лекарство просто иска да се образова, да се успокой до колкото може. А това че ще отиде на лекар е от ясно по ясно. Защо по дяволите трябва да се държите така грубо с хората? След като не искате да отговорите на въпросите не го правете. След като не искате да четете тези въпроси не ги четете. Нали за това е форум, ако можеш да помогнеш и успокоиш - хубаво направи го, ако можеш да споделиш че си имал подобен проблем и как си постъпил - направи го. Но ако не можеш и не ти е приятно - по - добре млъкни!

clever
01-07-2010, 19:11
А това че ще отиде на лекар е от ясно по ясно.
От къде си сигурна че ще отиде на лекар? Като някой от потребителите му "постави диагноза" и каже на девойчето или момчето какво да прави той го прави и не ходи на лекар.Идеята на авторката е че това понякога е опасно.

И никой не е казал че не искаме да отговаряме на хората.. Не сме груби.Просто искаме да убедим хората че ако имат проблем трябва да подходят сериозно към него и да отидат на лекар а не да се доверяват на "предписаните" от някой тийн от форума лечебни средства. ;)

heiress
01-07-2010, 19:24
Не съм съгласна с твоите думи! След като го има този форум, това значи, че е за здравни проблеми. При паника и при страх едно девойче разбира се че ще пита какво е това. Но тя не очаква, че ще и предпишете лекарство просто иска да се образова, да се успокой до колкото може. А това че ще отиде на лекар е от ясно по ясно. Защо по дяволите трябва да се държите така грубо с хората? След като не искате да отговорите на въпросите не го правете. След като не искате да четете тези въпроси не ги четете. Нали за това е форум, ако можеш да помогнеш и успокоиш - хубаво направи го, ако можеш да споделиш че си имал подобен проблем и как си постъпил - направи го. Но ако не можеш и не ти е приятно - по - добре млъкни!

Ще се постарая да ти отговоря изчерпателно и сдържано на всяко едно изречение.
Значи първо, не казвам да не питат и да не искат съвет. Ако си чела внимателно същото изречение би трябвало да си го прочела и в първият ми пост. И щом мислиш, че е по- добре да напишеш, че ти има нещо и някой да те успокои, то аз не мисля така, защото има много хора, които се "успокояват" и не предприемат нищо. А и не мисля, че е толкова ясно, че дадения човек ще отиде на лекар, защото ако почетеш внимателно повечето теми ще видиш, че доста не ходят на лекар.
Не мисля, че се държа грубо с някого. Ако бях толкова груба нямаше да се занимавам да правя тази тема. И никъде не съм казала, че не ми е приятно. Аз също отговарям на някои въпроси и не се изключвам, но нито моето мнение, нито на другите може да бъде обективно.

batkodoki
01-11-2010, 11:02
Моля ви, научете се, че ние не можем да ви излекуваме, херпесите, гъбичките, теченията и не знаем дали сте бременни!
Толкова ли не се научихте да не пускате теми от рода на: "Сърби ме, какво ми е?", "Боли ме, какво ми е?", "Щипе ме, какво ми е?" и така нататък.
Като ви боли, пари, щипе и така нататък просто отидете на лекар.
Най- голямата грешка е да ни питате нас, защото никой не може да ви отговори. Ебаси, дори лекар на пръв погле може да не разбере какво ви има, преди да ви напви изследване. Защо решихте, че ние знаем какво ви е, без да знаем на колко сте години, от колко време водите полов живот, какво е нивото ви на хигиена и така нататък. А дори и да знаем ПАК не можем да ви кажем какво ви е.
Не казвам, че не трябва да се правят такива теми, но все пак е глупаво да питате непознати хора. Има си лекари.
Казвам го, защото има хора, които на своя глава решават да си вземат някакво хапче, крем или глобул без дори да знаят какво им има. Ок, в някои от случайте може и да ви помага, но ако не дай си Боже объркате хапчето може да съжалявате много.
Знам, че темата може би ви се струва супер тъпа, но напоследък виждам само такива теми и то главно в раздел "Секс", но понеже моята тема не е за там, реших да я пусна тук.
Незнам кой ще я види и кой ще я хареса или оплюе, но все пак го казвам за ваше добро.
Вече 2 мои познати от форума, така да се каже, си изпатиха от това, че някой им е казал еди какво си, така че просто исках да ви обърна внимание и да имате в предвид, че никой от тук не е лекар и не може да знае какво да си вземете, за да се справите с даден проблем. Хубаво е да се обменя информация , в това не споря, но не вземайте решения за лечение на своя или чужда (неспециализирана) ръка.
Надявам се да не ме псуват много хора.
:)

обобщението "никой от НАС" (без да е ясно кого точно визираш като членове на множеството именувано от теб "нас") )) ..не е лекар" - просто НЕ Е ВЯРНО!!!
в този Форум и то не от вчера консултират И лекари при това най-висококвалифицирани. факта, че не си губят времето в "трупане на рейтинг" със съобщения от типа " +1", "дааам", "иди на лекар" .....etc интелектуален боклук НЕ значи , че НАС ни няма!

живи и здрави сме, четем, но това, че не пишем е само критерии за нивото на поставените въпроси!

бъди убедена, че когато нещо си струва усилието освен да бъде прочетено да бъде и коментирано - това се случва.
във всички останали случаи това би било безпредметна загуба на ресурс.
поздрави :)

kalpazanka
01-11-2010, 12:36
heiress, точно от теб подобна тема не очаквах!
Много ми хареса уточнението- "поне аз незнам да има" /не и знам се пишат отделно!/.
batkodoki, не се стягай- не си струва нервите. ;)

Red_Hair
01-13-2010, 10:20
аз следвам медицина това означава ли че само аз мога да давам мнения :D

kalpazanka
01-13-2010, 14:46
аз следвам медицина това означава ли че само аз мога да давам мнения :D
Не, не означава. :D