PDA

View Full Version : Щепсала за монитора загрява много!?



ivan_realmadrid
01-07-2010, 07:43
Имам контакт с 8 контакта от големите и там е включено всичко кома модема монитора. Щепсала за монитора загрява. Вчера беше направо горещ. Изключих го. Днес го пускам в другия контакт да видя от къде е от контакта или щепсала. И започна да ми издава някаккъв шуб бъзззз и монитора взе да ми примигва да прескача и го вмъкнах обратно в предната дупка и пак загрява ко да прая. Може ли да ми изгори монитора така? Тои контакта е с прекъсвач копче и има едно кръгло малко копче мисля че е за да освободи натръпаното напрежение. Кажете ко да прая моля? :)

doomkillerr
01-07-2010, 08:32
Ами аз ще ти препоръчам два варианта:

1. Смени захранващия кабел на монитора - възможно е в него да е проблема...

2. Смени контакта или по скоро пробвай с друг (имам предвид друг цял контакт, а не друго гнездо на същия...)

П.С. - Ако контакта е слабичък пък ти си наблъскал (както спомена 8 устройства) на него може да му идва в повечко... По принцип това заграване се получава, когато няма добра маса между контакта и щепсела! :)

ivan_realmadrid
01-07-2010, 14:00
5 щепсала има включени :) Може нещо да се натоварва. Ама нее хубаво така какво може да стане ако не взема мерки?

doomkillerr
01-07-2010, 16:34
5 щепсала има включени :) Може нещо да се натоварва. Ама нее хубаво така какво може да стане ако не взема мерки?

Може да се стопи кабела на монитора или евентуално контакта, а в най лошия случай това:

http://img215.imageshack.us/img215/6195/firebombingmeltedpc.jpg

vaniliika
01-07-2010, 18:28
^^ :shock:

Chacho
01-07-2010, 18:52
Моя всеки път пръщи като го включвам. Така е откакто съм го купил, това му е 6-та година. Щепсела ми е леко топъл, предполагам щото си има съпротивление и загрява. Ако те притеснява нещо, занеси го на сервиз и веднага ще ти решат проблема. Аз обикновено чакам да стане голямата беля и тогава ходя и като се наложи да се израся солидно направо сменям частите и си правя ъпгрейд. За 6-те години откакто съм с тая щайга ми се е налагало 2 пъти да правя по тежки ремонти (изгоряло захранване + преебана памет и веднъж изгоряла дънна платка).

ivanstef
01-07-2010, 18:58
Моя всеки път пръщи като го включвам. Така е откакто съм го купил, това му е 6-та година. Щепсела ми е леко топъл, предполагам щото си има съпротивление и загрява. Ако те притеснява нещо, занеси го на сервиз и веднага ще ти решат проблема. Аз обикновено чакам да стане голямата беля и тогава ходя и като се наложи да се израся солидно направо сменям частите и си правя ъпгрейд. За 6-те години откакто съм с тая щайга ми се е налагало 2 пъти да правя по тежки ремонти (изгоряло захранване + преебана памет и веднъж изгоряла дънна платка).

Абе какви ъпгрейди какви сервизи. Най-лесно включваш в друг контакт и гледаш какво става. Естествено ако живееш в някой кофти панел инсталацията да не струва (нищо против панелите). На един контакт ако се събират много консуматори е възможно всичко.

doomkillerr
01-07-2010, 19:37
На мен все още ми се струва, че проблема е в захранващия кабел на монитора! Има едни дето са много тънки, като дебелина и са пълни боклуци. Най-добре си вземи по-хубав кабел за монитора! :)

ivan_realmadrid
01-07-2010, 20:54
Мерси за отговорите. Ама сега няма манги за нов кабел ще пробвам с това да го включа в друг контакт ако пак загрява значи е в кабела ако не загрява значи е в миналия контакт :)

sWeeX
01-08-2010, 07:39
Мерси за отговорите. Ама сега няма манги за нов кабел ще пробвам с това да го включа в друг контакт ако пак загрява значи е в кабела ако не загрява значи е в миналия контакт :)3 лева е :-o

doomkillerr
01-08-2010, 08:31
3 лева е :-o

Тея от 3 лв. не са качествени - да си вземе от 6 лв.! :)

anonymous546178
01-08-2010, 09:01
Eм като наблъскате некви зверски захрамвания на компа монитори колони по 100 и кусур вата на нищо подозиращ контакт със хиляда консуматора по пътя и тънки жички на инсталацията очакваш и да не грее. Като си купувате компютър ако трябва викате човек който разбира да огледа инсталацията, копувате си хубав разклонител, може и с предпазител и се съобразявате със нещата дето сте навключили... моя как не грее, ама въобще.

Проблема наистина може да е и в кабела на монитора и в самия монитор... може и да не е заземено добре ама се съмнявам.

ivan_realmadrid
01-08-2010, 09:54
Eм като наблъскате некви зверски захрамвания на компа монитори колони по 100 и кусур вата на нищо подозиращ контакт със хиляда консуматора по пътя и тънки жички на инсталацията очакваш и да не грее. Като си купувате компютър ако трябва викате човек който разбира да огледа инсталацията, копувате си хубав разклонител, може и с предпазител и се съобразявате със нещата дето сте навключили... моя как не грее, ама въобще.

Проблема наистина може да е и в кабела на монитора и в самия монитор... може и да не е заземено добре ама се съмнявам.

Нямам такива мощни тонколони брат само съм включил монтиора компа тонколоните и модема и една лампа за терасата сигурно е в кабела или захранването. :)

ivan_realmadrid
01-08-2010, 09:55
Ама само когато пусна компа тогава загрява като е изключен не загрява.

doomkillerr
01-08-2010, 15:51
Ама само когато пусна компа тогава загрява като е изключен не загрява.

Ти не знаеш ли, че само когато работи едно устройство, тогава консумира електрическа енергия, тоест тогава има и по-високо съпротивление на проводниците... Представям си ако заграваше и когато не работеше компа - то в такъв случай след като пуснеш компа за няколко минути ще стане горната случка от снимката или ще падне бушона... :?

anonymous546178
01-08-2010, 18:58
Мерни му едно съпротивление на кабела бре, да го разгадаем накрая.

MaGuSs
01-08-2010, 19:08
В моя разклонител има още еди .тоест 5+5 гнезда.И сичките са пълни, но всичко е кат лед :) :D А за проблема.Излиза ,че е от кабела за монитора.Купи си възможно най-дебелия ,независимо от дължината и цената.Това ти предлагам .Ако пак продължава смени си разклонитела !


П.П. За смяната на разклонитела.Ако е от него де.Радвай се ,че имаш два кабела за монитора :D

ivan_realmadrid
01-08-2010, 19:19
Ок благодаря ви много на всички! :) Ако има нещо ще пиша

ivan_realmadrid
01-11-2010, 16:35
Вмъкнах щепсала на монитора на друг контакт и няма не загрява хмм странно защо на първия контакт с 8 конатка дето е загрява мн :( Може да става натоварване :( :)

doomkillerr
01-11-2010, 18:17
Явто ти е слаб разклонителя в такъв случай! Най-хубаво си вземи някой със защита (Surge Protector) примерно от марките: "MGE", "APC" или друга... :)

ivan_realmadrid
01-12-2010, 09:19
А ся заради един захранващ кабел за монитора ще взимам нов разклонител те са по 20 лв. За сега си е по одбре в другия разклонител по малко загрява но пак си загрява сигурно по нататък ще си взема нов захранващ кабел. :)

ivanstef
01-12-2010, 19:40
Казах ли ви аз... :D