PDA

View Full Version : Само приятели - мисията невъзможна?



krokodil4o
01-07-2010, 11:19
Ситуацията е колкото и банална, толкова и трудна. Всичко ми е много заплетено, но ще се опитам кратко, точно и ясно да го обясня. Ходихме с едно момиче, година и 4 месеца. Нещата не се получиха и се разделихме. Не самата раздяла е толкова проблемът, колкото ситуацията след нея. Въпросното момиче продължи напред, но аз не мога. Обичам я и това е. Тоест не знам, дали това което изпитвам, не е някакво вманичаване по нея, отколкото обич, но и това не е проблемът. Проблемът е, че въпросното момиче иска да е приятелка с мен, защото си бяхме много близки, докато бяхме заедно (два свята в един както се вика) и желае да останем, до каквато приятелска степен може разбира се, също толкова близки. Обаче аз не мога да я приемам единствено като приятелка. Тя за мен е много повече и всеки път като разбера нещо повече, от това, което трябва и искам да знам, направо полудявам. С дни ме държи, светът ми се разрушава за мигове и се мразя за това, че въобще изпитвам каквито и да е чувства. Тя е тактична, старае се по никакъв начин да не ме наранява, защото знае, как всичко това ми влияе, не ми говори за момчета, връзки и т.н., но живеем в малък свят и аз за моя жалост разбирам и виждам някои неща. Опитва се да ми помогне както може, но нищо не дава резултати. Имаше период от няколко месеца, когато не се бяхме чували и като че ли нещата бяха затихнали, но после след като се чухме и видяхме (само като приятели), започна старата песен на нов глас, там където е текло, пак ще тече и тем подобните неща. И това ме побърква. Въпросното момиче много държи на мен като приятел, един от най-близките и хора съм, но просто не мога. Убива ме мисълта, че съм само една приятелска прашинка от нейния свят. Нито повече, нито по-малко. Иска ми се да не я виждам като нищо повече, от това, което и тя ме вижда и да си поддържаме приятелски отношения, защото и аз държа на нея. Но е невъзможно. Общо взето единственото решение, на този етап, което мисля, че може да помогне, е тотален игнор от моя страна - трия я от живота си и да се надявам, че няма да я виждам. Но така ще я нараня нея, защото както казах тя държи много на мен, а пък аз въобще не искам да я наранявам. Отделно, че и аз държа супер много на нея и ми е пък адски трудно просто така да я блокирам отсякъде, още повече като виждам, че и на нея и е кофти. Под "Други настройки" ли е единственият "Изход" :/

LadyDi
01-07-2010, 11:25
Това е. На този етап нямаш друг избор.
Пък и що за садист трябва да е тя, за да иска да ти остане близка приятелка, при условие, че знае, че имаш чувства към нея.
Не се подлагай сам на този тормоз. Не си заслужава, няма да си я върнеш под друга форма, освен приятелка, а за да сте приятели, на теб ти е нужно време да я преживееш.

izlishna
01-07-2010, 12:42
Това е. На този етап нямаш друг избор.
Пък и що за садист трябва да е тя, за да иска да ти остане близка приятелка, при условие, че знае, че имаш чувства към нея.
Не се подлагай сам на този тормоз. Не си заслужава, няма да си я върнеш под друга форма, освен приятелка, а за да сте приятели, на теб ти е нужно време да я преживееш.

Съгласна съм с LadyDi .. много изчерпателен отговор :)

NeverTheSame
01-07-2010, 13:04
Както сам каза,след като спрете контакт нещата затихват...
Отдели се от нея...не поддържай никаквавръзка с нея.Просто няма смисъл да се измъчваш знаейки,че можеш да я прегърнеш само като приятел, а да я гледаш в очите с надеждата да намериш там любов.
Просто,както се казва, бъди мъж и се научи да живееш без нея.

ivcheto0o
01-07-2010, 13:42
били сте заедно много време нормално е да се 4устваш така , както е нормално и 4е тя иска да сте приятели :) Мисля 4е трябва да се опиташ да сте приятели и след време болката ще намалее :)

PuFfyy
01-07-2010, 13:44
Човекк стягай се и забравяй за нея ! Ти сам каза,че нещата затихват когато не се виждате :) дано я забравиш :)

Sladurcho
01-07-2010, 14:15
Давай напред... не можеш да си приятел с момиче към което изпитваш чувства :)

darka1
01-07-2010, 14:27
Просто се изумявам, че има такива момчета като теб. Мислех, че сте на изчезване. Личи си, че си много точен и много я обичаш. Наистина е похвално, че се жертваш така заради нея. Представчм си колко ти е трудно и колко усилия полагаш :( . Според мен можете да се съберете - щом тя толкова много държи на теб и ти още я обичаш толкова много :) Защо не й кажеш какво изпитваш още към нея или тя знае ? В никакъв случай не спирай връзките с нея. Ще се нараниш супер много и ще нараниш и нея. Разкрий чувствата си и току виж се оправите ... дано :)

Stan4o123
01-07-2010, 15:02
Бе какви са тия глупости с ИСТИНСКИТЕ приятелства м/у момиче и момче бе?!?!ТО е противоприродно това явление и в 1 90 % от случайте нещо се прецаква,твърде висок % а?!

darka1
01-07-2010, 15:11
Stan4o123 не се прави на голям философ ... да не би ти да си го правил това изследване случайно ? :-x ... аз имам най - добър приятел ( МОМЧЕ) на който мога да кажа всичко и сме само приятели ... той си има приятелка, пък и аз не изпитвам нищо към него освен много силна привързаност :P

Stan4o123
01-07-2010, 15:31
Stan4o123 не се прави на голям философ ... да не би ти да си го правил това изследване случайно ? :-x ... аз имам най - добър приятел ( МОМЧЕ) на който мога да кажа всичко и сме само приятели ... той си има приятелка, пък и аз не изпитвам нищо към него освен много силна привързаност :P

ти си на 14...пък и сама си отговаряш на въпроса - има си приятелка,явно не те харесва толкова!Не съм казал,че няма различни обстоятелства...

darka1
01-07-2010, 16:02
Stan4o123 не се прави на голям философ ... да не би ти да си го правил това изследване случайно ? :-x ... аз имам най - добър приятел ( МОМЧЕ) на който мога да кажа всичко и сме само приятели ... той си има приятелка, пък и аз не изпитвам нищо към него освен много силна привързаност :P

ти си на 14...пък и сама си отговаряш на въпроса - има си приятелка,явно не те харесва толкова!Не съм казал,че няма различни обстоятелства...

Аааа ти наистина си много тъп ... нямам думи вече ... какво да ме харесва бе ? ... ти не си добре бе момче ... аз казвам, че сме много добри приятели, пък той ми вика, че не ме било харесвало момчето ... такива бавноразвиващи не заслужавате да живеете бе :? :-x

Utun
01-07-2010, 16:09
Абе режи я. Поговорете как е най-добре и за двама ви, защото когато един неможе да продължи напред то това е проблем и на двамата.

krokodil4o
01-08-2010, 14:27
Благодаря на всички, които са ми прочели темата и са ми дали отговор, оценявам го това. Общо взето мненията се припокриват с това, което си мислех и аз.

А относно отговора на darka1 - аз много пъти съм разкривал и споделял чувствата си и тя знае всичко. Не съм си позволил да пропусна нещо, което ме е направило щастлив и да не й го кажа. Но тя каза, че вече няма никакви чувства към мен, каквото е имала е било преди. А не мога насила да я накарам да ме харесва или обича като момче.

А относно вашия малък спор със станчо, мога да добавя, че и аз почти не вярвам на истинското приятелство на момиче с момче. Рано или късно се появяват чувства и някой остава прецакан. Поне в една голяма част от случаите :)

soul1199
01-08-2010, 15:39
кво приятелство?ти си влюбен в нея,кви раути ми говорите,я се стегни и продължи напред,тя явно няма чувства към теб,просто я остави и забрави