PDA

View Full Version : Фирмата в правото си ли е да ме размотава...



Gwendoline
01-07-2010, 15:25
Направих поръчка от интернет, като на бланката в сайта изично подчертах пратката да се извърши след 16 часа в делничните дни. Днес ми се обажда жена от куриерската фирма и ми казва, че сутринта рано е идвала да ми достави пратката, но ме е нямало и трябва аз да отида да си я взема, защото не може да дойде и да ми я донесе. Казах и, че не случайно съм подчертала да ми я донесат след 16 часа, а тя каза, че имала много поръчки и не можела да се съобразява с тези съобщения.
Интересува ме, в правото си ли е фирмата да не ми я донесат и да ме карат аз да я търся, след като съм избрала лична доставка? И могат ли да ми наложат някакви глоби, ако не отида да си я взема, тъй като в сайта не пише нищо по тоя въпрос..

PiruBloodz
01-07-2010, 15:30
Кажи им да ти я донесат

Преди време така се бяга омотали, и казаха, че нямало никои вкъщи, а те даже не са идвали (бащата беше цял ден вкъщи) и като им се обадих за 2 мин я донесоха 8-)

Canis_Dirus
01-07-2010, 15:33
Обади се в сайта и кажи, че отказваш поръчката понеже не ти е доставена според условията при които е сключена сделката.

Не са ти оставили стоката и ще трябва да ти възстановят всички пари. Тогава ще станат много активни.

HanopkaH
01-07-2010, 15:41
аз за тва предпочитам аз да ходя до най-близкия офис на куриерската фирма и да си взема квото съм поръчал. да разчиташ,че ше дойдат до вас,пък и ше уцелят време,в което си там,не си е работа.

и аз така ..

MakeMeLaugh
01-07-2010, 15:53
Ти си си в правото.

Аз работя с Еконт.
Последните месеци съм направил поне 10 заявки и съм хвърлил над 2 бона чрез тях и съм супер доволен, без грешка :)

Gwendoline
01-07-2010, 16:12
Мерси за отговорите. Проблема ми не е да отида и да си я взема в офиса. Просто съм я поръчала по един начин и искам да ми я доставят по този начин. Едно е да кажеш след 4 следобед, друго е да ти го донесат рано сутринта. Разбирам, че, ако тръгнат да се съобразяват с всеки един кога е вкъщи и кога не просто ще е хаос, но те сами са си поставили това поле "допълнителни бележки за пратката" и значи поемат отговорността да се съобразяват поне във някакъв период от време, а всъщност "нямали време да гледат тези съобщения". Ми да го махнат тва поле, тогава.. Нямат извинение за мързела си в случая, тъй като офисът им е на 15 минути от нас, а освен това разнасят стоката и с кола. Дори тя ми го каза "офиса е наблизо, елате си я вземете". По тази логика и аз можех да им кажа "елате ми я донесете като е наблизо"
Все едно, темата е разрешена :)