PDA

View Full Version : Умолявам за малко помощ



genov
01-08-2010, 17:00
Има едно момиче от моето училище което преди повече от месец ми пускаше усмивки като се разминавахме из коридорите. Понеже сам страшно срамежлив и неопитен след известно време помолих една неина приятелка и моя позната да ни запознае. Запознахме се сигорно месец след като ми пусна последната усмивка в коридора.Стаите са ни доста далече и несе засичаме често.Но като се засечеме успявам да и кажа само здравеи как си и дотук.Пак казвам че сам страшно срамежлив и неопитен, а момичето е съваршено. И поради това че сам срамежлив и се тутках повече от месец да я заговоря и т.н. мисля че вече си е изгубила интереса към мен (да кажем че от начало е имала такъв). Вече дори неме и поглежда като се засичаме из коридорите в скаипа ми отговаря с по една максимум две думи. Ако някои е попадал в такава ситуация или просто има опит от такива ситуации моля да сподели и да ме посаветва нещо. Благодеря предварително!!! Приемам и съвети за преодоляване на срама!

kriSko94
01-08-2010, 19:09
ух, за да станеш "по-отворен" трябва да общуваш. Това е :)

-когато се разминавате по коридорите не я подминавай с изтърканото: "здрасти, как си", а я спри, поговорете си...

темите са много- училище,учители... така се започва, "как си по еди-кой-си-предмет, защото на мен не ми върви" ....
смело! няма какво да губиш, ако се опиташ..иначе губиш всичко :)

Timon
01-10-2010, 20:35
пич ако е имала интерес към теб значи го е изгубила вече..попадала съм в такава ситуация и е доста гадно.. а за срама не го показвай никога като ти допада някое момиче заговори я пиши и по скайпа колкото и да те е срам не го показвай никога защото това за момче е нещо много гадно особенно ако момичето е по отракано.. но за момичето аз ако съм на твое място щях като я видя в даскалото да я спра и да я заговоря колкото и да ме е срам и щях да я питам нещо за кафе ала бала .. и ако ти откаже кажи ок няма проблем.. после поне няма да съжаляваш.. :) дано съм ти помогнала с нещо..