PDA

View Full Version : Вече ще откача...



MichellePhan
01-08-2010, 19:41
Искам да отслабна-това ми е дерта.
От диетите се развалял метаболизма.Как по дяволите да отслабна без опасност за здравето и без да спортувам (само упражнения вкъщи)
Вече ми писна-от тази диета ще умреш,от другата сичко ще ти се лепи,от третата ще получа гастрир..ееее...Вече откачам.Кажете ми как е възможно за 5-10 дена някво ядене да получа язва и да ми се развали метабоилизма само защото съм дебела мазна свиня и нямам време за спорт защото освен дебела ще съм и тъпа :-x :-x :booooomb: :booooomb: Моля ви че..супер съм изнервена и накрая ще взема някво тъпо решение и ще пукна :booooomb: :booooomb: :-x :-x

Sigrina
01-08-2010, 19:50
Първо - не говори така за себе си и по-важното - не мисли подобни неща за себе си. Трябва да се обичаш и харесваш такава, каквато си. Тъй като ще си още по-хубава, ако отслабнеш ще положиш усилия, за да го направиш, ако наистина го искаш.
Наистина диетите не са полезни за подрастващи момичета, каквито са 90% от потребителките на този форум. Наречи го режим примерно и го състави според това, което обичаш да ядеш и е полезно.
Трябва да имаш 3 основни яденета и 2 междинни. Аз съм на мнение, че най-добре е разделното хранене. А именно - ядеш зеленчуци и въглехидрати, или зеленчуци и протеини, но не смесваш протеини с въглехидрати.
Примерно сутрин изяждаш една препечена филийка с резенче домат. На обяд салатка на корем и пържола (ако може пилешка без кожа) и за вечеря салата или таратор или и двете + сирене, или някакво вариво.
За междинните хранения - яж плодове, или пий прясно мляко, айрян...
Другото правило - вечер, след 18-19 часа не се яде. Ако все пак огладнееш - можеш да ядеш пресни плодове или зеленчуци.
А ако намериш време и да се запишеш на плуване или танци примерно, ще си номер едно.
постоянство му е майката, успех! :)

П.С. Сори, не се сдържах...

гастрир..
:lol: :lol: :lol:

MichellePhan
01-08-2010, 19:54
Значи разделно хранене и 90 дневна смесено??Мерси Sigurna.
:D Ама аз искам веднага.... :( Нищо.Ама то не може всеки ден едно и също :? Моля те,дай линк,статия или нещо друго или нз

MichellePhan
01-08-2010, 19:56
http://media.snimka.bg/1883/010022031-big.jpg

:razz: :razz:
Слончета,прасета.
Значи 3 пъти на ден + 2 междинни.
Преосмислих си живота.Лятото ще спортувам.И си права за това,че не трябва да мисля такива неща за себе си ,но....Такава съм.Нямаш представа колко съм зле.Това е единственият ми проблем.Ако го разреша ще съм съвсем нов човек :grin:

Sigrina
01-08-2010, 20:19
Не съм "Sigurna", btw :D
Има много по темата "разделно хранене" в нета, поразрови се.
Ето ти нещо важно като за начало - съвместимите храни: http://gotvarstvo.georgievi.net/a/article_21

ето ти и малко обща информация за разделното хранене: http://www.bb-team.org/articles/999/

още нещо, което е важно - зелето се комбинира с почти всички храни: http://fitnesizdrave.com/%D1%8F%D0%B6%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%B5%D0%BB%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8F%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D 0%B8/

ето и още малко: http://fitnesizdrave.com/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B5/

четеш, избираш, комбинираш, спазваш :)

MichellePhan
01-08-2010, 20:22
Мерси и извинявай,че ти обърках ник-а. :D Сигурна :lol:

MichellePhan
01-08-2010, 20:24
Отслабва ли се от разделното хранене?

Не! Причината за понижаването на процента подкожни мазнини е основан на разлика между изразходваните в ежедневието калории и приетите с храната калории. След като не се отслабва, защо постоянно се препоръчва за това? Причината е чисто психологическа. Обикновено при разделното хранене, ястията имат обща намалена калоричност, както и голям процент вода. Автори на книги с рецепти за разделен тип хранене, се насочват основно към ястия богати на зеленчуци, т.е. ястия със засищащ ефект и ниска калоричност. Това е причината хората да мислят, че от разделно хранене се отслабва. Отслабването в този случай е заради калориен дефицит, а не заради разделния прием на храните.

:shock: :shock: :shock: :shock: :booooomb: :booooomb:

Sigrina
01-08-2010, 20:31
Абе не знам дали е заради намалената калоричност, или защото ядеш разделно, но аз лично съм сваляла с разделното хранене 11 кг за 3 месеца. Хранила съм се само разделно и не съм яла нищо сладко и ходих да тичам всеки ден по 45 минути. (всъщност са 30, защото аз не съм от издържливите и 10 минути тичам, 5 почивам и така 3 пъти :D )

MichellePhan
01-08-2010, 20:32
Абе не знам дали е заради намалената калоричност, или защото ядеш разделно, но аз лично съм сваляла с разделното хранене 11 кг за 3 месеца. Хранила съм се само разделно и не съм яла нищо сладко и ходих да тичам всеки ден по 45 минути.
Добре мерси ;)

titinkaa
01-09-2010, 07:53
Гледам че искаш бързо да свалиш,ми почни Витаминно-протеинова диета,с, нея се сваля бързо,аз как за 4 дни свалих 2кг,ама я спазвам стриктно :)

myl0weee
01-09-2010, 08:11
о, Боже Господи! ....................


значи не се стресирай толкова, не се мери всеки божи ден колко си свалила, качила и т.н. Почваш си някоя от гореспоменатите диетки, правиш си упражненията, междувременно си учиш уроците, и като гледаш как някоя съученичка си хапва сладко, сладко баничка си представи как и се лепи, как ще надебелее и т.н. 8-) и, мери се през 10 дни. Премери се преди диетата, за да знаеш колко си. След 10 дни спазване се премери пак. Имам и друг съвет към теб. Сутрин на гладно пий хладка водичка, помага. а.. на 13 и аз бях дебела и то много. Бях си ниска, като за годините и бях 63-64-65.. Токава не бях чувала за интернет 8-) и сама си направих диетка. Спрях хляба, сладкото, газираното, мазното, пърженото и всичко вредно. Ядях плодове, но не какви да е, а предимно ябълки, грейпфрути и изобщо плодове с по- малко захар. Ядях кисело мляко, супички, варени картофи веднъж седмично, варено или печено месо.. вече не помня много, беше одавна 8-) но свалих доооооооста. Сега съм вегетарианка и ще правя диетата на Титинка, като месото ще замествам със сирене, мляко, яйца.. И ако ти се ходи на кафе с приятелки пий или вода с мед и лимон, или ябълков сок. Ябълките съдържат пектин, който разгражда мазнините и засища. Когато се храниш не пий вода. Вода се пие половин час преди и половин час след хранене!


успех. :)

MichellePhan
01-09-2010, 19:11
Мерси : )
Аз съм на път да стана над 60 :-x Нищо,сега ще се оправя и после на 14-15 ще се стягам и на 16-17 ще съм перфект <---надявам се

AbbeyDawn
01-09-2010, 19:36
Мисля, че ти беше направила темата, в която казваш, че не можеш да спреш да ядеш шоколад.
Единственото, което мога да ти препоръчам, е да ограничиш шоколада и да правиш упражнения редовно. Пий много вода и яж много плодове. Забрави за газирани напитки, чипсове, вафли и всякакви такива отрови - храни се здравословно. Ако пък и отиваш на фитнес или на някакъв спорт няколко пъти седмично, за няколко месеца ще постигнеш много.

П.С. Не пробвай никакви диети, най-малко пък такива, за които сваляш 10 кг за 5 дни и т.н., защото в момента, в който започнеш да се храниш както преди, пак ще си възвърнеш килограмите.

MichellePhan
01-09-2010, 21:27
Ами аз Не пия газирано,Не обичам чипс,снакс и такива подобни,Сладкото ще го спра и ще почна да ям зелена салата докато се пръсна(обожавам яяя)