PDA

View Full Version : Метросексуалността и причините за съществуването й ..



bibo
01-08-2010, 22:36
Според мен основната причина е ,че тя се харесва на жените , или на по-голямата част.Да не забравяме също ,че в Древен Рим за е било недопустимо мъжа да няма брада,а допреди 20 год. се считаше за такова мъжа да няма косми под мишниците...после дойдоха краката,веждите грима за мъже т.н. ..така че може би просто всичко си идва с времето..

KadifWerewolf
01-10-2010, 01:17
един фр си бръсне корема :(

Johney
01-11-2010, 10:29
Аз се бръсна.. крака , подмишници и т.н. Смятам , че така е по добре отколкото да мязам на човека от АВАТАРА на предишния писал ^^

NaOH
01-12-2010, 12:28
Метросексуалността и хомосексуалността за мен са едно и също понятие.

Konstantin0000
01-16-2010, 00:01
Добре де, а какво правиш когато си на 20 години и глупавите, симпатични момичета с които искаш само да спиш няколко пъти не харесват косми ? Разбира се, че няма да чакам, правя каквото виждам че се харесва защото си имам физиологични нужди и няма да ги подтискам само защото трябва да си обръсна краката и мишиниците.
Вярно е че само като си помисля как изглеждам отстрани - гол в банята с бикче в ръка и омазан целия в пяна, ме досмешава, но целта в случе си струва 8)
хомосексъалността и метросексуалността не мисля че имат връзка, защото просто времето е такова, че по-младите мъже трябва да се потдържат по този начин, който на по-зрелите мъже изглежда като педерастлък.

b0Nb0n
01-16-2010, 00:52
а виждали сте как мъж говори с жена на кои са му по гладки краката и кой с кво си ги обескосмевя отврат ти казвам
а цялата тая работа е в маниполиране на обществението мнение..както каза райбееза списания,които всяко момиче на над 12 години чете редовно, което рефлектира на момчета на които пък им се натяква, че които ги ебе много е ,,мнoгo". накратко е тва
:shock:

Konstantin0000
01-16-2010, 14:36
Райбеез, зависи на колко години си и с колко годишни си имаш работа. След 20-22 годишна възраст момичетата не обръщат внимание на това дали имаш косми, на на възраст 18-19 все още са доста глупавички ( извинявам се ако обидя някой член от женската аудитория ) и за да "боднеш" нещо нагласено и направено трябва малко чалъми и стойки, това за тях е приоритет за това дали един мъж става. Ще изчакам още някоя другагодинка и се надявам да ме споходи нещо Красиво И УМНО, иначе ще си карам така.
А относно малките населени места, не знам. От Плевен съм, но сега уча в Русе и работата е една и съща, имам чувството, че всички гадости, като рапарския стил на обличане, разговорите на жаргонен език и всички гадости идват от Америка, защото 90% от филмите са от там, водят до затъпяване. Нищо стойностно не виждам.

Linns
01-17-2010, 13:40
Според мен е прекалено един мъж да си бръсне краката.. Не знам, но определено не ме кефи по никъв начин..

Byz
01-17-2010, 15:16
Аз си бръсна подмишници и кура (естествено и ташаците) , без крака и другите места , нямам проблем с момичета ...
А метеросексуалноста не се изразява само в това каде се бръсне човек
аз се смятам за метеросексуален, не е като да съм го казвал на приятелите ми и нещо , то си е до човек.Метеросексуалноста е когато човек се потдържа и иска да изглежда винаги добре , стимулът винаги са момичетата и съмочувствието ..

Kmet4e
02-12-2010, 23:17
Стимулът са момичетата и самочуствието ! Поне така е при мен 8)

raDulov
02-14-2010, 00:57
Аз си бръсна подмишници и "мъжкия полов орган" (естествено и ташаците) , без крака и другите места , нямам проблем с момичета ...
А метеросексуалноста не се изразява само в това каде се бръсне човек
аз се смятам за метеросексуален, не е като да съм го казвал на приятелите ми и нещо , то си е до човек.Метеросексуалноста е когато човек се потдържа и иска да изглежда винаги добре , стимулът винаги са момичетата и съмочувствието ..

Напълно съм съгласен с теб!!! ++

dominating
02-16-2010, 09:07
Аз също съм само на мишници и патлак. До сега няколко пъти съм получавал предложения да си обръсна гърдите и корема но секс не ми е отказван. Може би защото аз не си падам по натокани начервени и гримирани момиченца с повече гипс и кит по лицето отколкото статуята н свободата... Зависи какво търсиш - аз търся естествени момичета които нямат нужда от грим и скъпи парфюми за да се чувстват желани и жени. Аз също нямам нужда от кремове за лице, душгелове обръснати крака( като си гледам краката за да се обръсна по-добре да си сваля кожата по-лесно ще е :razz: ) Та според мен метросексуалността е породена от ку*вите искащи мъже които имат пари да се поддържат - една мацка като види натокан момък и веднага ще си каже ето тоя има купчина пари и вече няма за какво да ги харчи и е решил да ги похарчи за да заприлича поне малко на жена. Космите по мъжкото тяло са нещо естествено, което природата ни е дала (и при жените е така, но се отвращавам от жени с мустак) и не виждам какво му е лошото и противното на мъж с брада(не прекалено дълга и задължително поддържана) и с окосмение по тялото, стига да поддържа лична хигиена. За мишниците съм на мнение, че е по-добре да се бръснат, защото ако са окосмени е по-труднои да се поддържа хигиена там и да се премахват "неприятните миризми"
Обобщение - аз искам да усещам жена до себе си, а не куклата барби от приказките нагримирана с прическите изкуствените нокти и мигли. Като резултат и предлагам мъж, поне според моите критерии - на която не и харесва не я викам насила...

П.П. - приемам критиги по горенаписаното с усмивка и добър тон

yakuza_
02-16-2010, 23:44
Аз лично си ги минавам с машинката, така остават някакви, мен лично не ме радва изцяло да са обръснати краката. 8-) Дори нямаше сиг. да започна да ги бръсна ... но ефекта на стадото... един като почне и др. след него. На ръцете си имам колкото за цялото тяло. А за гримове и подобни, това вече отива към педерастия. Разбирам ако имаш 1 вежда да я скубеш, но като видя някой с вежди по - добре оформени на манекенка от FTV ме избива на смях.

anfarwol
05-28-2010, 23:26
има мъже с косми и просто КОСМАТИ мъже,вторите не са мноо приятна гледка но след лека подстрижка,не бръснене, стават хора.
Дори брадата ми се струва секси,мустаци т.н.,но не и да е като с "плъхче" под носа.
Поносимо и мъжко,това е.

п.с. не съм от тези момичета които имат фикс идея със заглавие"АЗ!!!"
но определено държа да имам по малко косми от средностатистическия мъж :razz: често ме мързи да си обръсна краката през ден да речем и бих се почувствала кофти ако "момчето" е с по гладко избръснати крака (или ръце!!!! :-x ) от мен...

YourSupergirl
05-31-2010, 17:39
да бе мъж с обръснати крака и ръце е педераст. а мъжка козметика?часове пред огледалото и такива простотии?какво стана с истинските мъже?а тъпите недорасли смотани 'фешънчета' няма да ги коментирам просто .. :? :smt021

KumchoValcho
06-13-2010, 08:03
Доста жалко ако мъжете го правят за жените. За всеки влак си има пътници, а човек трябва да се обезкосмява там, където на него самия му харесва.
Да, някои харесват космати крака, други гладки, човек не избира какво да харесва. Разни хора, разни идеали. :)
Природата ни е дала косми не, защото сме мъже, а защото тея косми си изпълняват някаква функция. Както и при жените. тъпо е да казвате, че мъжете не трябва да се обезкосмяват, а жените трябва. Това са правилата на нашата култура, но мисля, че е време вече да погледнем извън рамките на общоприетото и да правим това, което ни харесва.

ohluv
06-13-2010, 09:45
Кво правим за другия пол 8-) Аз иначе краката не си ги пипам нека е гора.

YouDontKnowMe
06-14-2010, 05:34
..а допреди 20 год. се считаше за такова мъжа да няма косми под мишниците..
Единствените косми, които не понасям при мъжете, са под мишниците. Да имаш 3см. косми там през лятото не е много хигиенично . За един час като те напече започва да миришеш на пот (въпреки дезодорантите и т.н.)
Също така ако си космат като мечка няма лошо в това да се минеш с машинката целия, лятото наистина дразнят космите. Примерно баща ми, той точно като мече е с тази козина, и това го дразни.
Вече не сме кроманьонци, нямаме нужда от косми, нали си имаме дрехи.
Въпрос на личен избор и вкус е това дали човек ще си ги остави.
И в мъжката козметика няма нищо лошо - защо мъжете да миришат на пръчове и да са пъпчасали, или пък да имат бръчки, като могат да преотвратят това.Баща ми, той вече е на 54 , преди се боядисваше в естественият му цвят (тъмно русо), тъй като работи с хора.Махаше си и белите косми от веждите.И това не го прави метросексуален или какъвто и да е било, та това си е нещо съвсем нормално.

puremind
06-22-2010, 00:03
Метросексуалноста според мен си е мода. Като се изключва бръснене/подстригването под мишниците и под корема :Р

bilqnavod
06-24-2010, 23:18
Как хиляди години мъжете са били космати и жените са ги харесвали и са правели 4 пъти повече секс от сега в съвремието?.... Аман от простотии и превземки... За мен лично космите не са пречка - като съм си харесала мъжа, съм си го харесала такъв какъвто е. Не гледам, а и не ми трябва да гледам дали е избръснат от горе до долу. Но някои ще кажат такава е модата сега - времената са се променили, нравите също... Незнам какво се е променило, но виждам появило се е позьорството, великата чалга култура, великите кифли, подражанието като средство "да боднеш нещо" както се изрази потребител по-горе... Егати и ценностите

YouDontKnowMe
06-26-2010, 13:54
Как хиляди години мъжете са били космати и жените са ги харесвали и са правели 4 пъти повече секс от сега в съвремието?.... Аман от простотии и превземки... За мен лично космите не са пречка - като съм си харесала мъжа, съм си го харесала такъв какъвто е. Не гледам, а и не ми трябва да гледам дали е избръснат от горе до долу. Но някои ще кажат такава е модата сега - времената са се променили, нравите също... Незнам какво се е променило, но виждам появило се е позьорството, великата чалга култура, великите кифли, подражанието като средство "да боднеш нещо" както се изрази потребител по-горе... Егати и ценностите
Абе не е е до мода. Ако на теб ти е приятно, ходи си с 5см косми. Моите, лично, ми пречат. Както и на приятелят ми му пречат тези под мишниците.

MajeStic
06-27-2010, 15:18
Косми по "орехите" и подмишниците нямам. Не защото е модерно, а защото е по-хигиенично и по-удобно. Бръсна си лицето един път в месеца, а през другото време просто си поддържам брадата. Гърди, корем, крака... навсякъде си има (: Това кое е модерно, кое ще се хареса на една жена... мен не ме интересува. Тялото си е мое и идеята е аз да се чувствам удобно в него.
В някои професии махането на космите е задължително, но това е друга тема.
Има два вида хора, които се обезкосмяват. Едните не се чувстват удобно, а другите го правят, защото ще бъдат приети по-добре в обществото, което разбиране е пълна илюзия (:

Housemusikk
07-18-2010, 22:44
Метросексуалността е директен резултат от комбинирането на алчност и кадърни маркетолози, които успяха да накарат мъжете да започнат да използват козметични продукти, които не са им нужни.

Благодарение на лъскавите списаниица и стройната пропагандна машина - жените вече смятат, че един мъж трябва да е обезкосмен, гримиран, напудрен и т.н., за да бъде истински мъж, а по-слабохарактерните и неуверени в себе си момченца се хванаха на въдицата на женските списания.

Тъжна гледка
Истината , истината и пак истината . (подсказвам , че ключовите думи в случая са с лабохарактерни и неуверени )

ExPlosLoIvE
08-07-2010, 10:34
Абе ние мъже ли сме или кво ние ако нямаме поне косми кво ще имаме - има и културистки има и всекакви жени та що и ние не станем като тях :-x . Всичко това е пълна простотия ако питате мен. Хубаво да се браснете на всякъде ама я си представете некъв супер слаб дет нема и 60 килца с бръснати крака с едно момиче дето ще мяза абсолютно на него първата мисъл със сигурност ще бъде - 2 приятелки са излезли да се разкарват

bishkotka
11-02-2010, 22:01
някои каза, че не прави разлика между метросексуалност и хомосексуалност .. ами само да вмъкна, че има и хомосексуалисти които ..как да се изразя.. абе изглеждат като общата представа за тираджия 8-) 8-) поне аз така си обяснявам нещата 8-)
таа.. аз твърдо подкрепям метросексуалността ( ако не броим веждите .. мн ми е странно момче с перфектно оформени вежди - неестествено е ) но за всяка друга част - подкрепям.
бившият ми приятел използва козметика за лице,даже ходи на козметик но само си обезкосмяваше краката и подмишниците.. ама .. гърдите и корема не .. мн го врънках да иде на кола маска ама .. безуспешно 8-) ...ама като неще неще..немога да го накарам на сила .. това е право на изобр , стил на живот ..

BlindedAngel
11-06-2010, 11:32
И откога се съди за това кой колко е мъж по космите по тялото му ?!? Аз лично си бръсна краката, ходя на козметик за чистене на лице и да си оправя веждите.Просто не си харесвам веждите естествено.И какво лошо в това ? Така се чувствам по добре.Като стане лято като почна да ходя на плаж и не би ми било комфортно с космати крака и т.н. Хората са казали Look good - feel good.Който както му харесва.Тъпо е такова деление на хората все пак едни косми не правят мъжа МЪЖ.А относно тоя комплексар дет са изказа че тия дет си бръснат краката са гейове, мога да ти кажа само да се скриеш някаде.Това че някое момиче те е отрязало заради някой метеросексуален си е твоя работа.И другото което е - много ми е интересно почти всяко момиче от тука се изказа че не й харесва мъжа обръснат, обаче мойте наблюдения са други.Предостатъчно време съм прекарал по дискотеките и още го правя и досега момиче не ме е рязало защото съм бил обръснат, напротив даже ги радва повече като примерно добре изглеждащо и поддържано момче.

mlakniwe2
11-06-2010, 11:50
Защо родителите ми не могат да приемат това с обескосмяването! Все пак сме в 21-ви век! Пък за баба ми да не говорим тя дори се чуди защо майка ми се обескосмява :shock: бахти хората-колкото и да им обеснямвам те не могат да го приемат-аз под мишниците ми излизат по 2-3 косъма и ги махам с пинсета-добре, че не трябва да ги бръсна, пък долу също с пинсета или с кола маска е по-добре, на ръцете не си личат много а на краката не знам кво да прая-баща ми ме заплашва че ще ме убие ако си обръсна краката :shock: но аз не го слушам :-o пък и колкото и да му обеснявам немога да го убедя-ся не ги бутам, за лятото ще видим кво ще прая-сигурно кола маска,щото бръсненето е гадно

bebeemalko
03-31-2011, 20:27
Аз също съм само на мишници и патлак. До сега няколко пъти съм получавал предложения да си обръсна гърдите и корема но секс не ми е отказван. Може би защото аз не си падам по натокани начервени и гримирани момиченца с повече гипс и кит по лицето отколкото статуята н свободата... Зависи какво търсиш - аз търся естествени момичета които нямат нужда от грим и скъпи парфюми за да се чувстват желани и жени. Аз също нямам нужда от кремове за лице, душгелове обръснати крака( като си гледам краката за да се обръсна по-добре да си сваля кожата по-лесно ще е :razz: ) Та според мен метросексуалността е породена от ку*вите искащи мъже които имат пари да се поддържат - една мацка като види натокан момък и веднага ще си каже ето тоя има купчина пари и вече няма за какво да ги харчи и е решил да ги похарчи за да заприлича поне малко на жена. Космите по мъжкото тяло са нещо естествено, което природата ни е дала (и при жените е така, но се отвращавам от жени с мустак) и не виждам какво му е лошото и противното на мъж с брада(не прекалено дълга и задължително поддържана) и с окосмение по тялото, стига да поддържа лична хигиена. За мишниците съм на мнение, че е по-добре да се бръснат, защото ако са окосмени е по-труднои да се поддържа хигиена там и да се премахват "неприятните миризми"
Обобщение - аз искам да усещам жена до себе си, а не куклата барби от приказките нагримирана с прическите изкуствените нокти и мигли. Като резултат и предлагам мъж, поне според моите критерии - на която не и харесва не я викам насила...

П.П. - приемам критиги по горенаписаното с усмивка и добър тон

Аз не мисля че е породена от курвите дето искат пари.Пример ще ти дам със себеси.Аз съм момиче и смятам че е по приятно да усетиш мека и гладка кожа а не нещо бодливо или космато(нямам предвид брада) и това не значи че съм курва дето иска пари защото това няма нищо общо с парите, а с личните предпочитания на отделния човек.

Hayden
04-22-2011, 14:40
И откога се съди за това кой колко е мъж по космите по тялото му ?!? Аз лично си бръсна краката, ходя на козметик за чистене на лице и да си оправя веждите.Просто не си харесвам веждите естествено.И какво лошо в това ? Така се чувствам по добре.Като стане лято като почна да ходя на плаж и не би ми било комфортно с космати крака и т.н. Хората са казали Look good - feel good.Който както му харесва.Тъпо е такова деление на хората все пак едни косми не правят мъжа МЪЖ.А относно тоя комплексар дет са изказа че тия дет си бръснат краката са гейове, мога да ти кажа само да се скриеш някаде.Това че някое момиче те е отрязало заради някой метеросексуален си е твоя работа.И другото което е - много ми е интересно почти всяко момиче от тука се изказа че не й харесва мъжа обръснат, обаче мойте наблюдения са други.Предостатъчно време съм прекарал по дискотеките и още го правя и досега момиче не ме е рязало защото съм бил обръснат, напротив даже ги радва повече като примерно добре изглеждащо и поддържано момче.


(bow) ;d мм тва съвпада и с моето лично мнение и да добавя ... за мен лично е по добре да подържам външният си вид много добър и спретнат, защото предполагам когато видите някои обрасал навсякаде не е приятна гледката от вълнясали гърди ,мишници просто е гнусна :D :? :? не може всички да изглеждат като диваци а да искате нежната половина да са лъснати ,да изглеждат перфектно и в същото време да изглеждате като плашила се пак нали човек е еволюйрал от маймуните отдавна :? а й като имам по стегнато и хубаво тяло за какво да не го подържам ... колкото до метросексъланоста и педерастията - нищо общо и тези които ги е яд ,че по добре изглеждащите от тях им обират точките да не говорим ,не говоря за гримове щот това си е женска работа но просто обезкосмяване и доста приличен вид ;]