PDA

View Full Version : Вашите есете, мнения и разсъждения... Тук.



SWASTIKA
01-09-2010, 00:33
Ето и една бодра тема в късната вечер...

Всеки ще може да пуска само един пост, а този пост ще бъде негово есе/мнение или разсъждение по долу зададените теми.

Днес давам старт на темата, а краят и ще бъде на 17 януари.

Тогава ще бъде направена нова тема в която ще се разбере кое от всички тези писания е най - добро. Гласовете ще се дават с пълни обоснования и избор на цифра, която ще разясня в следващите редове.

Всеки кой пише мнение/есе/разсъждение и каквото и да е, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, нека слага болдната и уголемена цифра. Пример 1
Тази цифра ще ни помага за темата с гласуването, защото вместо да се копират излишно целите текстове или да се пишат потребителските имена, ще бъде по лесно да се напише цифра и съответно защо гласуваме за тази цифра...

НЕ избирайте цифра, която е избрал друг участник!

Гласуването НЯМА да бъде с едно или две изречение, ще се изисква пълна обяснение, ЗАЩО точно това е твоят избор.

EDIT:

Темите са:

1. Дискриминацията между хората. За едни може, а за други не. Едни се почитат, други не се споменават. Защо е толкова важно КОЙ е умрял, не е ли по-важното, че някой ЧОВЕК е изгубил живота си?

2. Цирк ли са партиите?

3. Известните личности. Заслужават ли толкова голямо внимание? Защо безизвестните хора са толкова пренебрегвани?

4. Всеки има свой собствен свят, в който живее. Можеш ли да опишеш своя?

5. Вашата тема. Тема по избор.

Достатъчно. Нека дадем начало на играта и дано стане нещо...

mmKamm
01-09-2010, 00:41
oбичам есета :oops: Сега не ми се занимава, но ако ми дойде музата ще напиша нещо 8-)

SWASTIKA
01-09-2010, 21:50
Вдигам темата.

Still1ME1Still1HERE
01-09-2010, 22:00
Ако става дума за разсъждения,мога да изпиша цяла тема :)

EDIT:Много малоумно мнение пуснах.Имах предвид,че е хубаво да направиш 3 различни теми за трите неща,защото са от различно естество,пък и дължина :)

EDIT 2:Определено съм тъп,чак сега прочетох цялата тема,писах само по заглавието този пост,не ми обръщайте внимание :) Утре обещавам да напиша нещо дълго?

SWASTIKA
01-09-2010, 22:03
Ако става дума за разсъждения,мога да изпиша цяла тема :)

Въпроса е да го направиш в един пост и да е по зададените теми.

Не забравяй да го номерираш.

UnKnOwNmAtTeR
01-10-2010, 03:30
1



По тема:
3. Известните личности. Заслужават ли толкова голямо внимание? Защо безизвестните хора са толкова пренебрегвани?

АНИС-ами някакви изречения-съчинения
Това е едно от най-странните неща, което не мога да разбера. Примерно гледаш филм, харесваш някой образ или как играе самият човек и му ставаш фен. Започваш да се обличаш като него, да гледаш предимно негови филми, да следш новини около личният му живот и общо взето започваш да му се възхищаваш повече от колкото е необходимо.
Другото което е, че повечето хора наистина много ги интересува личният живот на "звездите". Постоянно пишат по вестниците кой с кой бил спал, кой бил без бельо, кой каква пъпка имал, кой бил надебелял и тем подобни човешки глупости. После се смеят на това и се възмущават - понеже това са "звездите от екрана". От тях винаги се очаква нещо, абсурдно и неприемливо е да правят грешки.
Но все пак те са талант (поне някои от тях), обикновените хора ги харесват защото според тях звездите са постигнали нещо или най-малкото ги радва това което правят.
Когато хората започнат да те харесват няма как да избягаш от славата, а тя е нещо много мъчително и натоварващо. Като излезнаеш на улицата или те сочат всички с пръст или се натрушва тълпа от фенове или все ще се намери 1-2ма които да те заговорят и да искат да се снимат с теб.
Обикновените хора обичат да се въртят около "извесните". Така по този начин и те започват да стават известни и това малко или много им почесва приятно егото.
Естествено доста често се срещат хора, които да говорят кой били познавалииии ии къде били ходили с каквии и тн. Това никога не ме е интересувало и винаги съм гледала да стоя по-далече. Може би защото мразя клюките както и да клюкарствам или изобщо да объждам някой. :(
И в крайна сметка според мен не заслужават толкова внимание извесните личности, понеже имат право на личен живот, а с толкова много "приятели", които даже и не познаваш започва да става трудно и опасно. Имаш много пари но не можеш да се отървеш от внимание. Всички се опитват да ти "лижат гъза" само и само да изкошпчат нещо от теб. :(
На хората им тябва СКАНДАЛ, нещо за което да говорят, нещо което да критикуват, нещо което да харесват, нещо с което да се забавляват, нещо което да мразят, нещо което да обичат или просто да не му объщат внимание, знаейки за него.
И в днешно време всеки може да стане известен! Важното е да е скандален или може би различен или да прави нещо интересно. Който пожелае да е известен може да го направи веднага така че не съм съгласна, че безизвесните хора са пренабрегнати. Има интернет вече, камери за по 15-20 лева, така че всеки средностатистически българин може да бъде известен ако пожелае, стига да знае как ;)
И няма как нормален човек, работейки като счетоводител да бъде известен - просто защотото не е интересен, а това не се търси в днешно време :)




ПП: Не се старах много, просто защото аз ще победя 8-)

SWASTIKA
01-11-2010, 16:13
Вдигам темата. :)

SWASTIKA
01-13-2010, 01:21
Ииии, пак вдигам темата. :)

hottie
01-13-2010, 07:49
Нищо лично против темата, ама на повечето хора тук им се налага почти всеки ден да пишат есета/курсови работи/доклади и какво ли не и предполагам няма да им се пише отново нещо по-така. Дори на мен не ми се пише. Друго си е една дискусийка на живо, така си е изморително и изисква време :)

Sham
01-13-2010, 07:59
аха, виж, тема за курсови по-става:Д