PDA

View Full Version : Моля, темата да се заключи.



sisley_baby_f
01-09-2010, 07:54
С приятелят ми сме заедно малко повече от 5 месеца. За пръв път обичам някого. Той също твърди, че до сега не е изпитвал такива чувства. До тук чудесно. Обаче той пуши, а на мен не ми е много приятно. Казвала съм му го много пъти. Страшно неприятно ми е да го гледам как си трови живота с тези гадости. На няколко пъти ми каза, че ще ги намали, че пред мен няма да пуши... Но продължава да пуши в мое присъствие. Може би не чак толкова, колкото преди, но все пак продължава. А сърцето ми се къса като го гледам да вдишва от гадния дим. Снощи бяхме на кафе и той пак запали. Веднага се сдухах. Промених си държанието към него. Той започна да ми казва колко ме обича, че за него аз съм най-важната... Но как да му вярвам, след като има само едно единствено нещо в него, което не харесвам, а той продължава да го прави?! .. Може би е малко тъпо да се впрягам за такива неща, но като знам колко са вредни цигарите и какви могат да са последствията, направо ми се доревава.
Според вас редно ли е да го взимам толкова навътре? И ограничаване ли е това на неговата свобода, да искам да не пуши? 0.о

MaLkaTa_LaDy
01-09-2010, 08:04
Не изисквай да се променя заради теб. Особено за момчетата това е супер неприятно като усещане. Ако реши, той сам ще ги спре, без ти да му го налагаш. Тъпо е.

soul1199
01-09-2010, 08:04
виж това си е негово решение и ти не можеш да му забраниш,се едно на теб да ти забранят да ядеш шоколад,просто цигарите са му навик и много трудно ще ги спре,така,че не се впрягай за такива неща :)

vikitolove
01-09-2010, 08:07
да ограничаваш го и не го обичаш достатъчно че да го приемеш и с недостатъците му (пушенето в случая)
той има право да пуши и да прави каквото иска,да прави нещата които му харесват и не си ти човекът който ще го накара да с еоткаже от дях
приеми че гаджето ти си има и свой живот и ако прекалено много навлизаш в него и го променяш,той все някога ще се усети и ще те разкара,така че спри се,ако държи на думите си и на това че те обича то ако не да ги спре поне ще ги намали :)

ivcheto0o
01-09-2010, 08:08
вземаш го твърде навътре.Какво толкова ти пре4и...Ти мислиш 4е ако те оби4а би ги спрял заради теб,но не можеш да изискваш такова нещо.Ако държиш на него се опитваш да го приемеш такъв какъвто е с недостатъците му :) Не преувели4аваи толкова за толкова дребно нещо

xxCutMEOpenWhileSobbingxx
01-09-2010, 08:17
ОЛЕ,БОЖЕ!
пуши и кво?!
аман ти всяко негово действие ли искаш да контролираш?!
аман...остави го щом му се пуши,да пуши..човек тряа да прави понякога квото иска :?

mrtn
01-09-2010, 08:20
Приеми го такъв какъвто е, наистина личи си, че го обичаш и си загрижена за него, но го остави сам да направи избора, все пак си е негов живота.. :)
Или се надявай да ги спре, след акто ги направят скъпи.. :D

3oPuTy
01-09-2010, 08:30
Тъпа пут*а (без извинение :?)
К'ва пък си ти да му казваш дали да пуши или не?!
А случайно да си се замисляла,че цигарите не се спират ей така за един ден?!
Освен това как така не му вярваш,че те обича,само защото не ти е угодил на каприза?!

Аз също не пуша,цигарения дим не ми е приятен,но Н-И-К-О-Г-А не бих се месила в живота на някой друг ... Било то приятел,гадже или някой друг :? Това си е негов избор ... Той е решил,че иска да пуши и ако не е започнал да пуши ей така за газарията значи осъзнава рисковете ...

lolitka16
01-09-2010, 08:46
аз също пуша,но приятелят ми не пуши доста пъти ме е питал защо пуша и ми е казвал да ги откажа, но това не е толкова лесно, колкото мислиш :oops: , и все пак това че не се отказвам от този вреден навик не означава, че не обичам приятеля си и не означава че цигарите за мен са по-важни от него, тка е и в твоя случай това че той не се отказва от цигарите не значи че не те обича просто това е един от навиците му ако го обичаш истинси ще го приемеш :-)





________________________________________________
http://metric.forumok.ru/love/line.php/10/b06/d120eceee5f2ee20f1ebfaedf7e8f6e520e2e5f7e520eef220/FF0000/010809/line.gif (http://metric.forumok.ru/)

mech0
01-09-2010, 09:09
Това да ти е проблема в живота. :-o Щом не се карате през 2 часа, не си изневерявате и се обичате все някак си ще приемеш, че гаджето ти пуши. Все пак никой не е перфектен и все нещо трябва да те тормози, иначе животът щеше да бъде скучен.

sisley_baby_f
01-09-2010, 09:18
Благодаря на всички, които дадоха адекватни отговори.
3oPuTy, може да си малко по-сдържана. Просто съм загрижена за човекът, когото обичам.
Моля темата да бъде заключена.

3oPuTy
01-09-2010, 09:35
Благодаря на всички, които дадоха адекватни отговори.
3oPuTy, може да си малко по-сдържана. Просто съм загрижена за човекът, когото обичам.
Моля темата да бъде заключена.
Едно е да си загрижена ... И съвсем друго да не му вярваш,че те обича,защото не е отказал цигарите заради теб :?

ThedramaQueen
01-09-2010, 09:41
според мен е малко ограничаващо, да. Негов избор е дали да пуши или не. Това е навик. Вреден или не - това е навик и е страшно трудно да го откаже.

Не го взимай толкова на вътре и най-вече - не му чети лекции. ако ще му помагаш - това не е начина.

Wrathchild
01-09-2010, 09:49
Ох, и приятелят ми е един такъв загрижен.
Аз пък като пушач ще кажа: Оставете ни да си се тровим колкото си искаме.

myNameIsImmortal
01-09-2010, 09:59
Извинявай, но си много зле..
Щом твърдиш, че го обичаш, си го харесала още в началото когато пак си е пушел..
И не се опитвай да го караш да се променя заради теб, защото ще му писне от твоите опити и ще те зареже..
Затова си го остави да си пуши колкото иска - избора е негов!

Assshley
01-09-2010, 10:00
Не изисквай да се променя заради теб. Особено за момчетата това е супер неприятно като усещане. Ако реши, той сам ще ги спре, без ти да му го налагаш. Тъпо е.
На същото мнение съм.Пък и освен това всичко си е на негова отговорност.

aloveyou
01-09-2010, 10:01
И какво като пуши...?? Той е избрал това..Това е неговият живот = нямаш право да влизаш в живато му,дори и да сте гаджета..
А и щом обичаш някого,трябва да го приемеш и с недостатъците си (при теб са цигарите),а и ще му е доста трудно да ги остави..Това му е навика..
Така че,обичай го такъв,какъвто е

PurpleDream
01-09-2010, 10:12
започни и ти да пушиш :D :lol: :lol:

Sladurcho
01-09-2010, 10:24
Ае ей зленце малко :-x Приятеля ти огажда за всичко и има едно нещо с което иска ти да се съобразиш а ти се правиш на загрижена... ми що не се сърдиш и на вашите ако и те пушат а ?! То това си е личен избор бе мн си проста :-x Казва ти че те обича ама тъй като пуши и ти не му вярваш манееееееееееее как те изтрайва това момче не ми се мисли :-x Ако той ти каже че го кефиш космата но ти не го послушаш и той може да каже ми тя ми говори че ме обича ама за това не ме послуша значи не и пука за мен :lol: Я се осъзнай малко и недей да се държиш като 6-токласничка

Zarity
01-09-2010, 10:33
Тъпа пут*а (без извинение :?)
К'ва пък си ти да му казваш дали да пуши или не?!



Оставете ни да си се тровим колкото си искаме.

cinderella_gugutka
01-09-2010, 10:35
колкото и да те оби4а откажи се от мисълта да го накараш да спре цигарите.и това е страшно глупава при4ина да се тормозиш :o

fenastz
01-09-2010, 10:36
Не го карай да избира между теб и цигарите, `щот после ще пишеш теми "ЗА ЩО МЕ ОСТАВИИИИИ, НЕ МОГА ДА ЖИВЕЯ БЕЗ НЕГО :-# " :wink:

stoteen4o
01-09-2010, 10:40
Остави го да си пуши бе :smt001 :-({|= :smt026

nymphadora
01-09-2010, 11:00
Малии,големи гадове сте! :-x
Защо така се нахвърлихте на момичето?Да,може би не трябва да го кара да отказва цигарите,но тя просто иска той да не се трови :x А вие тука я овикахте,особено пък тая Зорка..Хайде малко по-спокойно!

hahavteen
01-09-2010, 11:15
Оф разбирам те.. И бившия ми пушеше но като видя че щом запали отношението ми се променя и не искам да седя близо до него, просто спря да го прави в мое присъствие и от повече от кутия на ден ги намали на 1-2 цигари. Кажи му че не искаш да го променяш и си ок с това че пуши но не искаш да го прави близо до теб защото е егоистично да те трови и теб. Всеки път като сте на кафе и той запали, просто се премести по-далече от него. Без излишни сцени или нещо, но си хвани столчето и се премести за да не му дишаш дима.
Според мен не може да не ти пука за него след като го обичаш и е трудно да гледаш как човек който обичаш се самоубива бавно. Видях как дядо ми почина от рак на белите дробове, гледам и как зъбите на сестра ми пожълтяват, как кашля, как й мирише устата сутрин рано.. Еми гадно е! Поговори с него и ако не ги спре то поне да не пуши пред теб ей така от чисто уважение и загриженост за здравето ТИ.
Пък и айде стига сте се оправдавали че било трудно да спрете! Всичко е едно решение! Майка ми спря цигарите в момента в който разбра че е бременна и не е запалила вече 8 години така че...

Biskfitka
01-09-2010, 13:33
Аз пък като пушач ще кажа: Оставете ни да си се тровим колкото си искаме.+1


Когато си започнала връзката си с него си знаела, че пуши... ;) Това си е негово решение и не можеш да го караш да ги откаже заради теб :))

Dimana99
01-09-2010, 13:53
И аз мразя пушачите...

Luscious_Heart
01-09-2010, 17:15
Не изисквай да се променя заради теб. Особено за момчетата това е супер неприятно като усещане. Ако реши, той сам ще ги спре, без ти да му го налагаш. Тъпо е.
Ми да!!!
Ква си му ти? Майка, баба?
Кат не щеш да пуши - скъсвай и толкоз.
Толко ли няма други?

Wrathchild
01-09-2010, 17:20
Малии,големи гадове сте! :-x
Защо така се нахвърлихте на момичето?Да,може би не трябва да го кара да отказва цигарите,но тя просто иска той да не се трови :x А вие тука я овикахте,особено пък тая Зорка..Хайде малко по-спокойно!
Искала да не се трови.
Аз пък го казвам като човек, чийто приятел се цупеше преди всеки път, щом запалех цигара. Ами, направих компромис да не пуша в негово присъствие. Но вече да ме карат да ги спра изцяло... е, извинявам се. Аман от криворазбрана загриженост, особено ако единият не иска да се грижат за него по този начин.

Dollystar
01-09-2010, 17:29
Тъпа пут*а (без извинение :?)
К'ва пък си ти да му казваш дали да пуши или не?!
А случайно да си се замисляла,че цигарите не се спират ей така за един ден?!
Освен това как така не му вярваш,че те обича,само защото не ти е угодил на каприза?!

Аз също не пуша,цигарения дим не ми е приятен,но Н-И-К-О-Г-А не бих се месила в живота на някой друг ... Било то приятел,гадже или някой друг :? Това си е негов избор ... Той е решил,че иска да пуши и ако не е започнал да пуши ей така за газарията значи осъзнава рисковете ...

BigFakeSmile
01-09-2010, 18:23
Ох, и приятелят ми е един такъв загрижен.
Аз пък като пушач ще кажа: Оставете ни да си се тровим колкото си искаме.


и аз подкрепям!
това си е изцяяло негово решение и да, нарушаваш му личното пространство!
Съобразявай се малко и той е човек, явно има нужди, които ти нямаш и не можеш да го виниш за това

DevilWish
01-09-2010, 18:26
Ох и моят приятел искаше да ги спра И ГИ СПРЯХ.Защо?Защото съм му казвала 100 пъти ще направя всичко за теб, т.е. и това влиза във 'всичко' ;) И се радвам, че спрях ;)
Остави го като му е дебела главата, нека се трови ;)

Hayashi
01-09-2010, 23:15
Ако бях на твое място бих изисквала същото. Макар, че е ми е трудно да си представя, че приятеля ми може да е пушач. По принцип не мога да търпя някой до мен да мириши на тази гадост, да не говорим да пуши в мое присъствие. Ако пък се случи така, че наистина обичам такъв човек определено ще настоявам да ги спре. И то, не защото той се трови, а защото не искам да трови мен.
А всичките върли защитници на пушачите замислихте ли се, че в момнета той нарушава личното ѝ пространство с тази отблъскваща миризма. Ама не, накой му пука за онези, на които им става лошо от цигарения дим.

Diddy1936
01-09-2010, 23:33
Божеееее,Божее :shock: ... ела си прибери вирисийте :razz: ахахахах да ви имам и проблемите ..

one
01-09-2010, 23:35
Божеееее,Божее :shock: ... ела си прибери вирисийте :razz: ахахахах да ви имам и проблемите ..

не си по-различна от тях :wink:

Diddy1936
01-10-2010, 00:17
Божеееее,Божее :shock: ... ела си прибери вирисийте :razz: ахахахах да ви имам и проблемите ..

не си по-различна от тях :wink:

аууу и откаде си толкова сигурен (сигурна) аз каква съм .. :? 8) #-o #-o #-o

Wrathchild
01-10-2010, 05:57
А всичките върли защитници на пушачите замислихте ли се, че в момнета той нарушава личното ѝ пространство с тази отблъскваща миризма. Ама не, накой му пука за онези, на които им става лошо от цигарения дим. Чакай бе, моме. ОК, да не пуши в нейно присъствие, хубаво. Но да го кара изобщо да ги спира, смятам че е прекалено.

BuBa33333
01-10-2010, 07:30
Избора си е изцяло негов.Решил е да се трови-пропушил е.Казваш,че това е единственото нещо,което те дразни в него,не може да е перфектен.
Аз също съм пушач и ще ти кажа,че не би ми било приятно ако приятеля ми мрънка да спирам цигарите и да не пуша пред него,защото му преча.
Щом си с него приеми го с всичките му недостатъци .

BuBa33333
01-10-2010, 07:33
А всичките върли защитници на пушачите замислихте ли се, че в момнета той нарушава личното ѝ пространство с тази отблъскваща миризма. Ама не, накой му пука за онези, на които им става лошо от цигарения дим.

Като нарушава толкова личното й пространство и тооооооооолкова много й пречи нека не бъде с него.А ти досещаш ли се, че тютюнопушенето е личен избор?

Functional1Neighbour
01-10-2010, 08:08
Вие пък какво нападате момичето...Всеки си има принципи по дяволите..Аз един го бях отрязала само защото пушеше пък и на мястото на това момиче бих скъсала с него. Казвам го напълно искрено и съм го правела-свободни сте да ми кажете колко съм зле!

Snickers
01-10-2010, 08:12
Тъпо е да караш някого, да се променя за теб.)
Той, ако иска/може и т.н, ще се опита, но промяната не става от днес за утре. Просто не го притискай, защото не е редно...
//лигла

iLovePussyJuice
01-10-2010, 09:00
Това е много тъпо.
Аз лично мразя да се опитват да ме променят...защото това означава, че не ме харесват такъв, какъвто съм.

По този начин го притискаш.
А всякакви зависимости са трудни за отказване.

Сподели му възгледите си, кажи му, че за теб (пък и за него) ще е по-добре да не го прави.
Бъди сигурна, че ще опита да направи нещо, макар че не е лесно.
А дори и да не опита, това си е негов проблем.
Предполага се, че си с него защото изпитваш чувства, а не ти е марионетка, която изграждаш като личност каквато си искаш.

Та ако ще правиш нещо по въпроса...сподели мнението си, но В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ПОСТАВЯЙ УЛТИМАТУМИ.
Ако го направиш е доста вероятно да направи ПРАВИЛНОТО РЕШЕНИЕ - да се откаже от теб.

И не защото "той избра цигарите пред мен"...написах защо. :)

iLovePussyJuice
01-10-2010, 09:13
А всичките върли защитници на пушачите замислихте ли се, че в момнета той нарушава личното ѝ пространство с тази отблъскваща миризма. Ама не, накой му пука за онези, на които им става лошо от цигарения дим.

Като нарушава толкова личното й пространство и тооооооооолкова много й пречи нека не бъде с него.А ти досещаш ли се, че тютюнопушенето е личен избор?Именно.

GossipGirl89
01-10-2010, 09:25
Личи си, че ти пука за него и си загрижена, но това наистина си е негов избор - животът си е негов, щом иска нека да се трови. А и понеже аз също съм пушачка ще кажа, че не е толкова лесно - просто да щракнеш с пръсти и край вече не си пушач... Казвам го, защото на мен също са ми поставяли такива ултиматуми и наистина не става като с магическа пръчка... Ако има силна воля и го иска постепенно, малко по малко, ще ги спре, но недей да го принуждаваш да го прави от раз. А и другото което е - не се опитвай да го праменяш. В крайна сметка ти си се влюбила в него заради това, което представлява и не трябва да го променяш... Предполагам, че не ти е никак приятно да го гледаш с цигарла в ръка, но просто приеми, че това е той и негивият личен избор. Някъде по-напред бяха дали много хубав пример - все едно някой на теб да ти каже да не ядеш шоколад ;)

Diddy1936
01-10-2010, 12:52
В днешно време се срещат сравнително малко момчета които са свясни и може да имаш връзка с тях ... и ако за едното пушене изпуснеш такъв човеееек ... #-o :? Аз също пуша а моя приятел ненавижда цигарите ... но въпреки това е с мен и не ми е забранявал да пуша .. даже когато ми се допуши ми позволява да пуша в колатаа даже и в стaята му .. отварят се прозорците и готово ...

a1a2b3v
01-10-2010, 14:06
Мии нз кво да правиш. Честно казано и аз мразя цигарен дим. Направо ми се повдига като някой пуши до мен. Просто го помоли да не е близо до теб, когато пуши, защото ти е неприятно. Аз не пуша ама всички казват, че трудно се отказват така, че не му се сърди. :)

Edins7vena
01-10-2010, 15:04
Ами в случая има два варианта. Или се примиряваш, че пуши или го молиш учтиво да ги спре или поне да ги намали. Аз мисля, че първият вариант е най- добрия

sisley_baby_f
01-10-2010, 17:30
Не знам как разбрахте, че той винаги ми е угаждал...
Бивш пушач съм и знам как се отказват цигарите...
Просто твърде много ми пука за него и не искам да го гледам как си съсипва живота. Имала съм приятел, който пушеше трева. Не одобрявах, но никога не съм му правила проблеми, защото не ми пукаше за него...
Както и да е, помолих темата да се заключи.

soul1199
01-10-2010, 17:42
Моля, темата да се заключи. :shock: нИможи :( :(