PDA

View Full Version : Кой е по-силен самураят или нинджата?



LuxurySk0B
01-09-2010, 19:17
Давайте отговорите си в анкетата и ако искате драснете защо мислите така

MB
01-09-2010, 19:29
''Само една черна нинджа може да убие друга черна нинджа'' 8-) 8-) ... по въпроса : ддз :neutral:

Romance
01-09-2010, 19:44
Самурай!

Zaharinka
01-09-2010, 20:14
^ Кри се ве Конфуции да нема тупа лупа :o :grin:
Спрел си бе :-x


Самурая според мен

PiruBloodz
01-09-2010, 20:31
Въпроса щеше да е по-интересен ако беше
Самурай Джак или костенурка нинджа 8-)

wilks
01-10-2010, 04:09
е как
мноо ясно - тия са най http://sharetv.org/images/teenage_mutant_ninja_turtles-show.jpg

8-)

b0Nb0n
01-10-2010, 05:24
спорна ситуация като се има на предвид че много самураи отхвърлени от своя клан са ставали нинжи а и техниката им на въртене на меча е почти еднаква
пак и ситуацията играе много важна роля ако са в открита битка най вероятно самурая ще победи,но като се замисля самурая е доста тежко брониран което го забавя хмммм

PullTheTrigger
01-10-2010, 13:09
Ако говорим за открита битка, където го няма елемента на изненадата е по-добре с броня, отколкото без. А и като се разпредели по тялото не е толкова тежка и не ограничава движенията особено.

Но сравнение между нинджата и самурая не е уместно да се прави, тъй като се специализират в различни ситуации. И все пак е къде, къде по-забавно да накълцаш някого докато спи 8-)

someonerandom
01-10-2010, 14:28
Не може да се съпоставят, защото самураят се бие открито и с чест, а нинджата е убиец и използва подлост.

Повечето лаици биха посочили нинджата, но истината е, че ако не може да разчита на подлостта и изненадата, тогава самураят е по-добър боец. :)


А по-силен е въпрос, който се задава в друг контекст, тук въпроса е редно да бъде: Кой е по-добър воин или нещо такова.
"Подлост"едва ли е подходяща дума в случая,защото звучи прекалено обидно.Истината е,че нинджите са били наемни убийци,и са разчитали предимно да изненада,ловкост и способността си да останат незабелязани.Самураят е японският войн,и за него понятието чест се разтяга върху целия му живот.Така че съпоставянето между тези два вида бойци не е особено лесно или уместно.И определено си зависи от обстоятелствата,както и от уменията на двамата.Някой ми беше казал"Ако се срещнат представители на две бойни изкуства и единият победи,това може да означава,че той е по-добър от другия.Но в никакъв случай не означава,че изкуството,което тренира,е по-добро."Всичко си зависи от човека.

Canis_Dirus
01-10-2010, 14:32
Кое е по-добро?
Пантофи или шпайкове?


Много е готино да отговаряш на такива въпроси. Кое е по-доро за какво?

Кой е по-силен какво? И нинджата и самурая са специализирани в нещо. И не се бият стилове и начин на обучение, а бойци.

KadifWerewolf
01-10-2010, 15:41
нинджите са убийци..
тея, който се оплакват, че не може да се сравни - да речем, че нинджата и самураят имат за цел да се убият един друг.. естествено, че нинджата ще го убие 8)

xxCutMEOpenWhileSobbingxx
01-10-2010, 15:54
за сила не може да става въпрос,въпреки че самураите фокусират своето "чи"..при тях се разчита на духа,на волята...ох май каратето ми е в повече...та мисълта ми е,че не може да се определи..

Decu
01-10-2010, 20:23
Ронините! 8-)

skuck
01-10-2010, 21:15
"В боя по-често побеждава не по силния, а по-подлия, по-безсърдечния!" => Нинджата.

shadow4e
01-10-2010, 22:43
Пишете по темата моля.

ZipFail
01-10-2010, 23:09
Като убийци - нинджите са по-добри, като войници - самураите..

А един истински боец трябва да притежава както ловкост, така и сила, както пресметливост в правилните моменти, така и чест.. :)

machoka
01-11-2010, 01:40
Побеждава по-добрият боец от двамата, а не 'нинджата' или 'самурая'.

Chacho
01-11-2010, 02:17
Индивидуално е. Това е като да питаш кой е по-силен, каратиста или боксьора. Екземпляр 1 е 1.50м 50 кила с 1 месец опит, екземпляр 2 е 1.90, 90 кила и 5 години стаж като професионалист. Горкия каратист. Ако разменим характеристиките: горкият боксьор. Нинджа или самурай е маловажен фактор. Гласувам за самураите, заради тяхното Бушидо. Готини са.

ПП: Определено другия път като седна на бира с компанията това ще се обсъжда. \:D/

someonerandom
01-11-2010, 06:42
Не може да се съпоставят, защото самураят се бие открито и с чест, а нинджата е убиец и използва подлост.

Повечето лаици биха посочили нинджата, но истината е, че ако не може да разчита на подлостта и изненадата, тогава самураят е по-добър боец. :)


А по-силен е въпрос, който се задава в друг контекст, тук въпроса е редно да бъде: Кой е по-добър воин или нещо такова.
И определено си зависи от обстоятелствата,както и от уменията на двамата.Някой ми беше казал"Ако се срещнат представители на две бойни изкуства и единият победи,това може да означава,че той е по-добър от другия.Но в никакъв случай не означава,че изкуството,което тренира,е по-добро."Всичко си зависи от човека.
Ще се цитирам сам :D Според мен това е причината,поради която спорът е невъзможен за решаване

someonerandom
01-11-2010, 07:07
Никой не спори относно това, аз в моят отговор съм посочил бегло какви са силните страни на единия, а ако той бъде лишен от тях, то тогава ще бъде победен.

Все пак, ако боксьор и борец се изправят в двубой има два варианта - боксьора да победи бореца, държейки го на дистанция, както и боксьора да загуби, когато бъде на земята. Примера е лаически, но дава ясен пример, че където има плюсове, има и минуси.
Веднъж гледах клипче,на което каратист се биеше срещу някакъв борец,бореца го повали на земята и накрая каратиста успя някакси да победи :-o :-o

Jus7DreamBoy
01-11-2010, 07:57
Самурай! 8)

UnKnOwNmAtTeR
01-11-2010, 08:05
според мен не могат да бъдат сравнявани :( изглежда ми като да попиташ "кой е по-силен?": китаеца или индиеца или японеца или ....

w0sh
01-11-2010, 09:22
Не мисля, че има база за сравнение, защо нинджите избягват директната битка, или се стремят да я решат бързо чрез различни инструменти, или числено превъзходство.

Справка "Шогун"

Disrespect
01-11-2010, 09:25
самурай Джак е най-силния!

LadyDi
01-11-2010, 09:30
Ей имаше един филм... "Бевърли Хилс Нинджа" ли беше... за един дебел нинджа.
Е, той е най-великия! :D

raduna
01-11-2010, 12:08
:D аз съм силно раздвоена
като бяхме малки искахме да сме нинджи ;р

Romance
01-11-2010, 12:22
юнай вероятно самурая ще победи,но като се замисля самурая е доста тежко брониран което го забавя хмммм
Единствен шлемът на самурая бил направен от метал. Бронята наречена кузане била направена от кожа, лакирано дърво и коприна (за разлика от европейския ѝ аналог). Така самураят в бой бил подвижен и лек. Кузане била съобразена и с климата на Япония, който през определени периоди е влажен. :)

уикипедиа :)

DimovB
01-11-2010, 12:26
не само тежестта пречи на подвижността

shanoo
01-11-2010, 12:39
повечето нинджи, да не кажа всички, са били ронин или шиши (т.е. самураи без господар, извън закона), защото все пак само самураите са имали право на оръжие и са имали бойни умения, така че сравнението наистина е неуместно.

someonerandom
01-11-2010, 12:43
^^Мисля,че доста от тях са били подбирани като деца и обучавани дълги години.

LadyDi
01-11-2010, 12:46
http://static.manolith.com/wp-content/uploads/2009/03/beverly-hills-ninja-1.jpg

:D
Като чуя нинджа и винаги го свързвам с това.

someonerandom
01-11-2010, 14:44
http://static.manolith.com/wp-content/uploads/2009/03/beverly-hills-ninja-1.jpg

:D
Като чуя нинджа и винаги го свързвам с това.
Какво е това :-o :D :D

shanoo
01-11-2010, 17:11
^^Мисля,че доста от тях са били подбирани като деца и обучавани дълги години.

всъщност всичко е било наследствено, имало си е самурайски родове и всички мъже в тях са ставали самураи.

someonerandom
01-11-2010, 19:30
^^Мисля,че доста от тях са били подбирани като деца и обучавани дълги години.

всъщност всичко е било наследствено, имало си е самурайски родове и всички мъже в тях са ставали самураи.
Добре ама аз говоря за нинджите :D

shanoo
01-11-2010, 20:14
пък аз говоря, че нинджите са главно бивши самураи. :-o

LadyDi
01-11-2010, 20:18
http://static.manolith.com/wp-content/uploads/2009/03/beverly-hills-ninja-1.jpg

:D
Като чуя нинджа и винаги го свързвам с това.
Какво е това :-o :D :D
Това е Бевърли Хилс Нинджа. Ако не си гледал/а филма, препоръчвам ти го :)

someonerandom
01-12-2010, 13:20
пък аз говоря, че нинджите са главно бивши самураи. :-o
Стана леко объркано,пък и се отклонихме от темата :)

LuxurySk0B
01-14-2010, 12:59
Spam

Raybeez + официално предупреждение да намалиш безсмислените мнения