PDA

View Full Version : Помощ относно тялото :)



XxTheOnexX
01-09-2010, 23:54
Здравейте :)

Дойде и моят ред да отворя тема с надеждата да ми помогнете. Проблемът /ако мога така да го нарека 8-) / е следният:
На 17 съм, тежа приблизително 39 кг, висока съм около 157см. Искам да кача няколко кг за да достигна едно прилично тегло за възрастта ми. Така наистина се чувствам добре, имам си цикъл като по часовник, не съм отслабнала драстично - просто винаги съм била дребна и слаба. Храня се различно - достигала съм и 5 хранения на ден, а минимума ми е 3. Казват ми че всичко се дължи на бързия ми метаболизъм..обаче ми писна от тоя бърз метаболизъм.
Започнах да ходя на фитнес, защото ми препоръчаха да се захвана със спорт, така ще се изморявам повече, съответно ще хапвам повече и ще оформя тялото си. Не исках да се записвам на точно определен спорт понеже съм леко калпава в ръцете, а и нямам особено много време да отделям за тренировки, на които трябва да ходя когато ми кажат :D
Та въпросът ми е следният - какъв режим трябва да спазвам и след корко време горе долу да очаквам поне най-малките признаци за качване на кг и оформяне на тялото? На кои неща във фитнеса да наблегна повече понеже най-много време прекарвам на колелото, пътечката и кростренажорът. Дали е добре след фитнес да ям веднага, понеже още след 40тата минута огладнявам страшно много? И като цяло какво бихте ми препоръчали за да постигна желаният ефект.
Ако не сте се отегчили от от написаното ще се радвам на коментарите ви 8-)

Valento
01-10-2010, 00:17
Колежке , радвам се че задаваш този въпрос и с радост ще ти отговоря ...
Оформянето на тялото не е лесна задача имайки предвит че за всяка част на тялото се иска специално внимание и тренировка , фитнеса не е добро решение за "оформяне" на тялото особено при жените , а ти искаш и да качиш килограми , схемата ще ти е малко трудна поради факта че си дребничка , препоръчвам ти бягане , коремни преси и тренировка за краката , но се спазва стриктна диета от която може да ти се наложи да хапваш по 5 6 пъти на ден но не по 2 купи боп а применро можеш да започваш с нещо обилно на калорий после за обяд някакви плодове , и преди тренировка нещо сладко ... след тренировка можеш да хапваш каквото ти иска душата .... (нека колегите "разбирачи" да не ме критикуват ) но пак ти казвам , захващаш се с нещо сериозно ... оформянето на тялото е сложна работа и се иска сериозност и стриктност! Успех в начинанието :)
П.С : Пий повече течности по възможност повече вода и по-малко натурални сокове !И добре е да ходиш на фитнес през ден , за да оставяш мусколите да почиват и естествено да има ефект ... ако искаш пиши едно ЛС със скайп и ще ти обесня всичко с точност .

XxTheOnexX
01-10-2010, 11:02
Благодаря за съвета ти :)
Като цяло знам, че доста нерви ще изхабя докато най-накрая успея да кача нещо и да си харесвам тялото обаче наистина се надявам нещата, които ми препоръча да имат ефект. Проблема ми е само че пия много от "натуралните" сокове на Капи, Куинс и т.н. обаче от известно време намалям количеството и вместо тях си правя сокчета от портокали или мандарини вкъщи :D Предполагам, че и газираното трябва да намаля? От доста време не бях пила никакво газирано само снощи съгреших с 1 чаша кола. Принципно наблягам на минерална вода и айрянче /вкъщи си правя/ Със сладкото преди тренировка нямам проблем понеже ям страшно много шоколад :D
А и само да уточня - оформяне на тялото нека не се разбира като оформяне на мускули, а просто да го стегна малко /най-вече коремчето,дупето и крачетата/
:)