PDA

View Full Version : Материал на английски за последната прочетена книга



vankata_vt
01-10-2010, 17:52
Моля ви много ми е спешно трябва да напиша на Англ.език текст за псоледната книгакоято съм прочел.Тя е "Робинзон Крузо".Това е за утре и ще ви бъда много благодарен ако ми помогнете.

Това е текста:
Последната книга,която съм прочел е "Робинзон Крузо".Прочетох я,защото бях чувал много добри коментари за нея.Тя ме завладя,защото героят в нея се справя сам в много трудности и мъки.Той не спира да има надежди че ще се имзъкне от неговият капан,колкото и тежки да са дните му.Тази книга на мен ми хареса исключително много и затова бих я прочел още много пъти без да съжалявам.Препоръчвам на хората,които не са я чели да я прочетът,защото според мен всеки човек трябва да я прочете поне веднъж в живота си.

Госпожата каза че трябва да я пишем в Present simple или Present С.


ПС:Извинете за правописните грешки(ако има) но много бързам!!! 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[


II. Права и задължения на потребителите
7. Да слагат пълно и описателно заглавие на темите си.
kalpazanka

1n5ub0rd1na73
01-10-2010, 19:57
"The last book I read was 'Robinson Crusoe'. I read it because I’d heard many positive comments about it. It grabbed me because the main character copes with many difficulties by himself. He never stops hoping that he’ll be able to escape from the trap, regardless of how hard his days are.
I absolutely loved this book, and I’d read it over and over again without regretting it. I recommend the people who haven’t read it that they do that. This is because I believe everyone has to read it at least once in their lifetime.
"

puf4e
01-24-2010, 12:33
Моля ви помогнете ми с превода на английски.


Свищо̀в е град в Северна България. Той се намира в Област Велико Търново и е разположен на брега на река Дунав. Това е най-южната точка на река Дунав и най-южното пристанище на р. Дунав в България.

В околностите на днешния град Свищов по римско време е съществувало селище под името Нове (Novae), основан с Decretum Terris на император Веспасиан от 26 октомври 69 г., имащ площ от 44 хектара.

На 15 юни 1877 г. при Свищов главните сили на руската армия форсират и преминават Дунав по време на Руско-турската освободителна война . Оттук започва пътят към свободата на България, като Свищов става и първият освободен български град.

В Свищов още по време на турското робство с дарени средства е изградено първото в България читалище - „Еленка и Кирил Д. Аврамови“, през 1856 г.

anyfany2
01-24-2010, 18:07
Svishtov is a town in northern Bulgaria. It is located in Veliko Turnovo and is situated on the river Danube. This is the most southern point of the Danube and the southern-most port on the Danube in Bulgaria.

In the vicinity of present-day town of Svishtov in Roman times there was a settlement under the name of Nove (Novae), Decretum Terris founded by the emperor Vespasian on 26 October on 69, having an area of 44 hectares.

On June 15, 1877 at Svishtov main forces and forcing the Russian army crossed the Danube during the Russo-Turkish War. It begins the path to freedom of Bulgaria, Svishtov is released and the first Bulgarian town.

In Svishtov during the Ottoman rule of donated funds is build the first community center in Bulgaria - Elenka and Cyril D. Avramov, in 1856