PDA

View Full Version : Косата ми падааа много



darka1
01-10-2010, 17:00
По принцип нямам косопад, но при последните две къпания забелязвам, че ксоата ми пада адски много ... направо с кичури :? ... много се притеснявам ... по принцип не пада толкова много, но вляза ли в банята просто е ужас ... какво да я правя ? ... има ли някиой същия проблем като моя ? :( ... възможно ли е да е от сезона ? :shock:

Fruity
01-10-2010, 17:04
Спри да я третираш с вредни неща.Не си помисляй за преса,лакове и т.н.
Прави си домашни маски(аз лично предпочитам тях пред купените).Може да си вземеш и шампоан с коприва.Копривата определено върши работа!

slynchoo
01-10-2010, 17:13
от сезона е.

Harum_Scarum
01-10-2010, 17:16
Първо отиди на лекар,не е нормално толкова много да капе (както го описваш ти).После можеш да пробваш с домашни маски с хума и кисело мляко.Можеш и да пробваш с конски витамини (не се ебавам,ако незнаеш ще ти обесня) те подсилват и сгъстяват косата за много малко време.Успех!

darka1
01-10-2010, 17:27
Тя по принцип не пада, но просто тук от няколко дни пада много, когато я мия ... а преса може да се каже, че не ползвам ... много рядко ... косата ми почна да капе след като използвах една пяна на Wellaflex ( може да е била и развалена ) ... коя е най - добрата домашна маска за подхранване ? ... не ми трябва за гъстота, защото косата ми е достатъчно гъста ... наистина ще съм ви много задължена, ако ми препоръчате някоя хубава домашна маска ... а иначе ползвам шомпоана на Wash & go и балсама ... понякога маска на Farmasi ... НИКОГА НЕ СЪМ СИ ПРАВИЛА ДОМАШНИ МАСКИ :oops:

Neopitom3na
01-10-2010, 17:46
аз ползвам маска за коса на Глис пише против накъсване на косата (една розова) и спря да ми пада косата... може и да е от нещо друго, но аз си мисля, че е от това :)
иначе може и да е от сезона

SuperBadSuperFresh
01-10-2010, 18:54
Маска с Тривитаминол.Невероятна.. :smt007

g0disadj
01-10-2010, 19:06
аз ползвам маска за коса на Глис пише против накъсване на косата (една розова) и спря да ми пада косата... може и да е от нещо друго, но аз си мисля, че е от това :)
иначе може и да е от сезона

darka1
01-11-2010, 12:54
А има ли някакви хубави домашни маски без Тривитаминол ?

heiress
01-11-2010, 13:28
Има разбира се.. порови се в нета.. или виж моята тема съмдала доста неща, които са без Тривитаминол.

darka1
01-11-2010, 14:09
Еми аз търсих в нета, но все някакви с олио ... пък да си сложа олио на главата ? - как ще го измия после ? :? ... знаете ли някаква специално за косопада ??

NeverTheSame
01-11-2010, 14:42
Пяната е...и не е само на теб.Първите няколко пъти,когато използвах пяна на Велафлекс и косата ми започна да пада много...наистина много.Направо на кичурчета от 20тина и повече косъма..винаги когато пипнех падаше.1-2 седмици след като косопада започна внезапно спря..аз поне не съм се мазала с абсолютно нищо...просто спря.

Относно маски против косопад можеш да пробваш една от тези:
http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=8180

courtney
01-11-2010, 14:46
Първо отиди на лекар,не е нормално толкова много да капе (както го описваш ти).После можеш да пробваш с домашни маски с хума и кисело мляко.Можеш и да пробваш с конски витамини (не се ебавам,ако незнаеш ще ти обесня) те подсилват и сгъстяват косата за много малко време.Успех!

Можеш ли да ми обясниш какви са тези конски витамини и как се изпозват? Както го описа, на мен точно такова ми е нужно.

Между другото, отдавна се каня да си взема Тривитаминол, но косата ми се омазнява бързо и маската с Тривитаминол може ли да ускори процеса (все пак си я мия през ден и тотално ще я изтощя ако почне да се омазнява от маската). Заеега обаче съм по-склонна на въпросните витамини, ако някой се навие да ми обясни какво са. 8-)

Harum_Scarum
01-11-2010, 15:07
Първо отиди на лекар,не е нормално толкова много да капе (както го описваш ти).После можеш да пробваш с домашни маски с хума и кисело мляко.Можеш и да пробваш с конски витамини (не се ебавам,ако незнаеш ще ти обесня) те подсилват и сгъстяват косата за много малко време.Успех!

Можеш ли да ми обясниш какви са тези конски витамини и как се изпозват? Както го описа, на мен точно такова ми е нужно.



Ами купуват се от ветериарните аптеки и са хапчета+мазило.Хапчетата се трошат в мазилото,и се мажеш 1 път на седмица.Имам братовчедка абитюрентка тая година,и като и казах за 1 месец косата и стана чудна! :)

darka1
01-11-2010, 15:10
А добре ли е за хората - и то за главата ? :D ... Каква е цената им ?

courtney
01-11-2010, 15:38
Harum_Scarum, много ти благодаря, ще го потърся. Само да попитам - преди къпане може ли да се използва (и ако може, колко време трябва да стои преди да го отмия със шампоан) или му е друг начина на употреба? И още нещо, омазнява ли допълнително косата, че това ми е голям проблем? :d

Извинявай за много въпроси. :Д