PDA

View Full Version : Няколко въпросчета



insane7
01-10-2010, 19:58
Здравейте, значи искам да ви попитам няколко въпросчета. Първо, искам да си купя някаква хубава пяна за коса. Предишната изобщо не си я харесвах, беше някаква измислена и ако може да ми препоръчате нещо, защото не искам и този път да се прецакам. :) А и лака ми за коса е на Taft зеления и не ми върши работа много. Някой има ли го и какво ви е мнението за него? Само при мен ли е така? Следващото нещо, което искам да ви попитам е някакъв балсам за лесно разресване на косата. До сега не съм ползвала за лесно разресване, но май имам нужда. Другия ми проблем е че когато се изправям (не много често.. на седмица 1-2 пъти) и косата ми пада. Смисъл след като се изправя и по земята има косми 8-) и косата ми се омазнява лесно. След 2рия ден и тя вече е мазна, а преди не беше така. Това според вас нормално ли е? Айде спирам до тук. После ако има нещо друго може и да ви попитам.
Благодаря предварително :)

gret4ety
01-10-2010, 20:18
На нивея една такава синя пяна си вземи.
Отиди в някой козметичен магазин и питай там. Все пак са професионалисти хората ще ти кажат..

1 въпрос. Ти през колко време се къпеш че така ти се омазнява косата на 2-рия ден?

insane7
01-10-2010, 20:24
Еми опитвам се да я къпя 2 пъти на седмица, за да не е прекалено, но тези дни нещо не се получава. Аз ли някъде греша или тя ми се прави на интересна? 8-)

gret4ety
01-10-2010, 20:27
Не ти се правя на интересна :) Просто косата е нормално да се омазнява за 2 дена.

insane7
01-10-2010, 20:30
Не ти се правя на интересна :) Просто косата е нормално да се омазнява за 2 дена.
Исках да кажа дали косата ми се прави на интересна, а не ти. 8-)
Благодаря за отговорите все пак. :)

heiress
01-10-2010, 20:41
Изправяш я доста често.

milickata
01-11-2010, 08:13
Здравейте, значи искам да ви попитам няколко въпросчета. Първо, искам да си купя някаква хубава пяна за коса. Предишната изобщо не си я харесвах, беше някаква измислена и ако може да ми препоръчате нещо, защото не искам и този път да се прецакам. :)

Такаам хубава козметика за коса (съответно и пяна) произвеждат Seri....но не навсякъде се предлагат продуктите им,защото се водят префосионална марка принципно (но се намира в по-хубавите козметични магазини,дори в аптеки съм виждала) Иначе пяната L'OREAL VOLUM'MAX също е много хубава убедена съм (не използвам тази пяна на Лореал, но използвам спрея за обем,който е от същата серия и съм много доволна)

А и лака ми за коса е на Taft зеления и не ми върши работа много. Някой има ли го и какво ви е мнението за него? Само при мен ли е така?

Тафт имат много хубави лакове за коса :D ...но наистина си се прецакала със зеления (ако не се лъжа фиксацията е около 3 или 4)....много хора хвалят черния лак на Тафт,но си вземи лилавия (Taft Titan Looks неговата фиксация е 5+)....а ако намериш на Тафт оранжевия направо ще се пристрастиш :D :D :D (неговата фиксация е 7....просто прическата ти се бетонира :grin: ...обаче не го виждам този лак много,много да го продават...ако го намериш и си го купиш няма да сбъркаш)

Следващото нещо, което искам да ви попитам е някакъв балсам за лесно разресване на косата. До сега не съм ползвала за лесно разресване, но май имам нужда.

Ами мацка то принципно всички балсами,особено тези които са с отмиване, са за лесно разресване....Elseve са добри :P


Другия ми проблем е че когато се изправям (не много често.. на седмица 1-2 пъти) и косата ми пада. Смисъл след като се изправя и по земята има косми

Нормално е да ти пада известно количество коса....но естествено не цяла шепа :-D тогава вече не е на добре....според мен подбери подхранващ балсам за да заздравиш структурата на косата си


8-) и косата ми се омазнява лесно. След 2рия ден и тя вече е мазна, а преди не беше така. Това според вас нормално ли е?

Да много е нормално даже...може да се дължи на смяна на шампоана или омазняване на скалпа на главата....решението е да подбереш подходящ шампоан....омзняване може да се получи също ако много пипаш косата ,така че отбягвай да я пипаш излишно :P :-)

Айде спирам до тук. После ако има нещо друго може и да ви попитам.
Благодаря предварително :)

Надявам се малко поне да съм помогнала :-) :-) :-) :-)

insane7
01-11-2010, 08:35
Изправям я доста често? wtf?! :shock: :-o До сега не съм мислила така.
milickata благодаря много за отговорите. Ще потърся пяната пък Taft-a мисля, че не ми е голям проблем да го намеря (оранжевия). Една приятелка го има и тя също е много доволна. :-)

mmKamm
01-11-2010, 08:39
Изправяш я доста често.
Да бе хахах 2 пъти седмично :lol: Аз я изправям почти всеки ден и нищо и няма. Не ми пада коса..не се омазнява прекалено бързо, не е изгоряла и т.н. :lol:

galu6a
01-11-2010, 09:02
Здравейте, значи искам да ви попитам няколко въпросчета. Първо, искам да си купя някаква хубава пяна за коса. Предишната изобщо не си я харесвах, беше някаква измислена и ако може да ми препоръчате нещо, защото не искам и този път да се прецакам. :) А и лака ми за коса е на Taft зеления и не ми върши работа много. Някой има ли го и какво ви е мнението за него? Само при мен ли е така? Следващото нещо, което искам да ви попитам е някакъв балсам за лесно разресване на косата. До сега не съм ползвала за лесно разресване, но май имам нужда. Другия ми проблем е че когато се изправям (не много често.. на седмица 1-2 пъти) и косата ми пада. Смисъл след като се изправя и по земята има косми 8-) и косата ми се омазнява лесно. След 2рия ден и тя вече е мазна, а преди не беше така. Това според вас нормално ли е? Айде спирам до тук. После ако има нещо друго може и да ви попитам.
Благодаря предварително :)


за пяна на Тафт
за лак този новия зеления с Пурпер май беше
за др. немога да ти помогна

heiress
01-11-2010, 11:59
Изправяш я доста често.
Да бе хахах 2 пъти седмично :lol: Аз я изправям почти всеки ден и нищо и няма. Не ми пада коса..не се омазнява прекалено бързо, не е изгоряла и т.н. :lol:

Незнам кое точно е толкова смешно, но определено не е хубаво да се изправя косата толкова често. Незнам каква коса имаш ти, ако е гъста и с дебел косъм, ок.. може и да не вреди толкова. Но ако ти е по- тънка косата или по- рядка.. общо взето не толкова здрава след време ще заохкаш.. лошите ефекти от изправянето и като цяло горенето на косата могат да се проявят дори след година. Никой не е казал, че ще се изправяш половин година и ще започне да пада веднага. Но това вреди супер много на косата.. преди да започнеш да се смееш се замисли колко си гориш косата и колко трудно се поддържа един косъм. Ако нямаше проблеми от изправянето всички щяхме да се изправяме всеки ден, без да се оплакваме...

casey
01-11-2010, 14:56
Здравейте, значи искам да ви попитам няколко въпросчета. Първо, искам да си купя някаква хубава пяна за коса. Предишната изобщо не си я харесвах, беше някаква измислена и ако може да ми препоръчате нещо, защото не искам и този път да се прецакам. :) А и лака ми за коса е на Taft зеления и не ми върши работа много. Някой има ли го и какво ви е мнението за него? Само при мен ли е така? Следващото нещо, което искам да ви попитам е някакъв балсам за лесно разресване на косата. До сега не съм ползвала за лесно разресване, но май имам нужда. Другия ми проблем е че когато се изправям (не много често.. на седмица 1-2 пъти) и косата ми пада. Смисъл след като се изправя и по земята има косми 8-) и косата ми се омазнява лесно. След 2рия ден и тя вече е мазна, а преди не беше така. Това според вас нормално ли е? Айде спирам до тук. После ако има нещо друго може и да ви попитам.
Благодаря предварително :)

1. Пяна за коса имам на Тафт черна 5. Аз лично съм много доволна, но за всяка коса е различно. Нивея също са хубави.
2. Бялсам за лесно разресване не ползвам но имам спрей за лесно разресване на Елсев и мога да кажа, че съм много доволна найстина.
3. Първо 1-2пъти може да е и малко и много, зависи от косъма и т.н. За да се предпазва косата слагай кристали. На Сери са хубави. Иначе е нормално като се изправяш да пада коса. Аз като се изправя след мене има цели потоци коса, защото ми е къдрава косата и постояноо се скубя и се отскубвам косъмчета 8-) . Та идеята ми беше, че това зависи изцяло от косата ти.
4. Предполагам, че след като си навлезнала в пубертета ти се е омазнила косата. Това е абсолютно нормално. И при мен е така. Та, къпи се със шампоани против омазняване и т.н. Или просот се къпи по-често.

Късмет!

milickata
01-11-2010, 16:36
Изправям я доста често? wtf?! :shock: :-o До сега не съм мислила така.
milickata благодаря много за отговорите. Ще потърся пяната пък Taft-a мисля, че не ми е голям проблем да го намеря (оранжевия). Една приятелка го има и тя също е много доволна. :-)

Няма да сбъркаш с оранжевия гарантирам ти :grin: ....а за кое до сега не си мислила така 8-) :P :P :P :-P

insane7
01-11-2010, 18:34
milickata исках да кажа, че до сега не съм мислила, че си изправям косата доста често. 8-)
casey Благодаря и на теб за отговорите. И моята коса е къдрава и преди всяко изправяне ползвам кристали и отделно понякога някой продукт от Avon за сухи краища и маска за коса и т.н. 8-)

Sintya
01-11-2010, 18:51
На мен Тафт ми върши супер работа. Вземи си 4 или 5, силнички са.
Иначе пробвай и на Гарниер лака, добър е.
Мий косата си с ежедневен шампоан, ако ти се омазнява бързо.
Аз лично ползвам Head n shoulders ментол и е супер. :)

vagarious
01-11-2010, 19:00
Изправяш я доста често.
Да бе хахах 2 пъти седмично :lol: Аз я изправям почти всеки ден и нищо и няма. Не ми пада коса..не се омазнява прекалено бързо, не е изгоряла и т.н. :lol:

И аз така, че даже съм и руса.Да чукна на дърво, не е метла и не се омазнява бързо.Даже напротив.Когато не я правя нищо-на другия ден е много кофти. :? :)