PDA

View Full Version : Аз ли не съм добре или това е истината?



bloody_tower
01-10-2010, 21:58
Трябва ли да сме егоисти в любовта? Трябва ли да се борим за това, което искаме и обичаме? Една симпатия към приятеля/приятелката на на близък човек трябва ли да е пречка?
Защо ви е страх да се борите истински за любовта? Тя не е страшна всички го знаят. Какъв е смисълът да се чудим "Той/тя обича ли ме?", "Дали иска да е с мен?" и прочие. Или "той/тя е ... какво да направя, за да го/я променя?"
Човек трябва да се бори за любовта си с цялата си воля и сили. Защо трябва да ни е страх да се борим за любовта като тя носи само щастие - истинско такова, което да те поглъща и да изтрива калта от света като го прави бял, изкрящ и добър? Не трябва да променяте нито определението за любов, нито половинката си. Любовта сама по себе си променя хората.
Бъдете себе си! Борете се за любовта! Бъдете ЩАСТЛИВИ! Защото ако трябва да се борим за нещо, то това е щастието ни! НИЩО друго не заслужава толкова усилия и жертви!

bloody_tower
01-10-2010, 22:03
Романтичните филми са боза. Винаги има щастлив край. Но са просто жив и прекрасен пример, който трябва да пренесем в истинския живот. :)

Zarity
01-10-2010, 22:06
Хубу ла... :)

Bixel
01-10-2010, 22:16
Защо гледате толкова много филмиииии? =(
зомби апокалипсис wins

LeMoi
01-10-2010, 22:23
Защо гледате толкова много филмиииии? =(
зомби апокалипсис wins нах оня мангал по нова дето го дават всяка вечер оун

п.п : по темата ти не си добре ..

bloody_tower
01-10-2010, 22:34
Мерси.

hahavteen
01-10-2010, 23:01
Щастието не е цел мила. Щастието се намира вътре в теб и ако го търсиш някъде там навън то никога няма да си щастлива.
Любовта не е борба, не е болка, не е нещо което наранява теб или любимите ти хора. Съжалявам но моето разбиране за любов е съвсем различно от твоето....

Sladurcho
01-10-2010, 23:11
Всеки го е страх защото не иска да бъде наранен отново... може би това е трагичното че всеки гледа да спаси себе си и да прецака другия :)

LadyDi
01-11-2010, 05:46
Освен това, голямата любов не се намира ей току така, не израства обикновено от симпатията към приятеля на приятелката.

Да се бориш за любовта - хубаво - ама заслужава ли си чак пък такава борба?
Вярно, всичко ви е като във филм. А нещата могат да са толкова прости и хубави.

miss_asi
01-11-2010, 05:52
Ние не живеем във някой филм.Нещата в реалния живот не се получават от самосебе си.Трябва да се бориш за това,което искаш.В Любовта няма място за егоизъм.Ако го има,то това не е Любов.Много често се страхуваме от факта да не бъде отхвърлени.Защото малко или много всеки път щом си отхвърлен се отразява на психиката ти.Мислиш си много често "В мен ли е проблема?!".Но не съм съгласна със авторката,че Любовта носи само щастие.Носи и болка.Защото има толкова много хора,които са влюбени,борят се,но не им се обръща внимание,така наречените нещастно влюбени.Любовта променя този,който иска промяна,а не всеки. :wink:

gret4ety
01-11-2010, 05:54
А защо заглавието е Аз ли не съм добре или това е истината? :-o :-o

bloody_tower
01-11-2010, 07:16
Егоизъм не в този смисъл, имам в пред вид, че като си влюбен трябва да се бориш.

Хора, извинявам се, че побликувах едно от моите лирически отклонения :) Бях малко депресирана и се чудих как да го избия. Мерси за търпението :)

valdesbg
01-11-2010, 07:28
Обявявам се в подкрепа на авторката :)

Щом искаш нещо- go for it! Важното е какво ТИ искаш и нищо друго!

Stan4o123
01-11-2010, 08:06
Обявявам се в подкрепа на авторката :)

Щом искаш нещо- go for it! Важното е какво ТИ искаш и нищо друго!

+1 , но в разумни граници...любов и самоунижение,според мен не са съвместими понятия. :)

Johney
01-11-2010, 08:43
Защо гледате толкова много филмиииии? =(
зомби апокалипсис wins

SAW ( поредица ) ft. DEAD SILENCE - OWNZ :P

w0sh
01-11-2010, 08:45
О, безграничната ви мъдрост.

защо си мислтие, че винаги сте първите, които стигат до някакви подобни изводи.

Slave4You
01-11-2010, 10:00
Аз съм съгласна че човек трябва да се бори за любовта (не че аз го правя..) но да не забравяме, че само във филмите всичко винаги има щастлив край. В реалността е твърде възможно борбата да доведе до загуба, която да има кофти последствия за теб:(

taffy
01-11-2010, 11:14
Добре, хора. Поставете се на мястото на даден герой от даден филм. Намирате се в дадената ситуация.Просто направете разликата между това, което вие бихте направите, това, което би се случило, и това, което героят прави/решава и това, което се случва във филма.
Е? Филма не е живот и няма логика. Реално погледнато в живота да се надяваш Остин да дойде, щот Сам му се е обяснила е малко наивно. Става въпрос за 'A Cinderella Story'.
Пък за борбите и любовта.. Пълня шибня, с извинение. Борбата е хубаво нещо - показва, че си човек с воля, цел и желание да постигаш. Но когато не се получи се оказва, че си изразходил доста сили, на вятъра.
Е?
Иначе борбата е най-добрия вариант, ако се стремиш към щастие. Спор няма.

soul1199
01-11-2010, 11:17
Трябва ли да сме егоисти в любовта?
зависи
Трябва ли да се борим за това, което искаме и обичаме?
според мене-трябва
Една симпатия към приятеля/приятелката на на близък човек трябва ли да е пречка?
е чак пък пречка,но си зависи и от ситуацията
Защо ви е страх да се борите истински за любовта?
защо поставяш всички под един знаменател :-o
Какъв е смисълът да се чудим "Той/тя обича ли ме?", "Дали иска да е с мен?" и прочие. Или "той/тя е ... какво да направя, за да го/я променя"
Човек трябва да се бори за любовта си с цялата си воля и сили. Защо трябва да ни е страх да се борим за любовта като тя носи само щастие - истинско такова, което да те поглъща и да изтрива калта от света като го прави бял, изкрящ и добър? Не трябва да променяте нито определението за любов, нито половинката си. Любовта сама по себе си променя хората.
Бъдете себе си! Борете се за любовта! Бъдете ЩАСТЛИВИ! Защото ако трябва да се борим за нещо, то това е щастието ни! НИЩО друго не заслужава толкова усилия и жертви!права си :)

ThedramaQueen
01-11-2010, 11:44
ебаси филма :lol:

излез и поживей, стига с тея сериали и депресии.

valdesbg
01-11-2010, 14:23
Мише, това е интересно :)

Ако авторката не отговори, да знаеш че имам идея.

xxCutMEOpenWhileSobbingxx
01-11-2010, 14:54
ИЗЛЕЗ ОТ ФИЛМА,УЕ!

RememberxMe
01-11-2010, 15:05
Ние не живеем във някой филм.Нещата в реалния живот не се получават от самосебе си.Трябва да се бориш за това,което искаш.В Любовта няма място за егоизъм.Ако го има,то това не е Любов.Много често се страхуваме от факта да не бъде отхвърлени.Защото малко или много всеки път щом си отхвърлен се отразява на психиката ти.Мислиш си много често "В мен ли е проблема?!".Но не съм съгласна със авторката,че Любовта носи само щастие.Носи и болка.Защото има толкова много хора,които са влюбени,борят се,но не им се обръща внимание,така наречените нещастно влюбени.Любовта променя този,който иска промяна,а не всеки. :wink:

Абсолютно съм съгласна с тебе!

bloody_tower
01-11-2010, 17:33
Егоизъм не в този смисъл, имам в пред вид, че като си влюбен трябва да се бориш.

Хора, извинявам се, че побликувах едно от моите лирически отклонения :) Бях малко депресирана и се чудих как да го избия. Мерси за търпението :)

Кажи ми ти как би се борила за момче,което не ти обръща внимание и смята да кажем,че му досаждаш? Но го обичаш и си влюбена в него! ^^ ХА да те видя сега ^

Kакво сега трябва да намеря отговор на всяка една ситуация, в която може да изпадне човек?

bloody_tower
01-11-2010, 17:37
И депресия? Трябва да взема да се преименувам :) Последният филм, който гледах беше "Д-р Хаус". Наред ми е, но просто понякога имам нужда да пусна парата. Какво вие да не би да не го правите?

SmilezZz
01-11-2010, 17:49
Ние не живеем във някой филм.Нещата в реалния живот не се получават от самосебе си.Трябва да се бориш за това,което искаш.В Любовта няма място за егоизъм.Ако го има,то това не е Любов.Много често се страхуваме от факта да не бъде отхвърлени.Защото малко или много всеки път щом си отхвърлен се отразява на психиката ти.Мислиш си много често "В мен ли е проблема?!".Но не съм съгласна със авторката,че Любовта носи само щастие.Носи и болка.Защото има толкова много хора,които са влюбени,борят се,но не им се обръща внимание,така наречените нещастно влюбени.Любовта променя този,който иска промяна,а не всеки. :wink:

Абсолютно съм съгласна с тебе!

И аз съм съгласна..

А относно въпроса ти = защо ви е страх от любовтта ?
Ами защо ли ? Защото не искат отново да са наранени..Това е истината..Във филмовете - винаги края е щастлив,но в реалността - Не винаги..

SpeakSoftlyLove
01-11-2010, 17:56
Жертва за човек, който си струва...
Иначе съм напълно съгласна, че човек трябва да се бори за щтастието си, но егоизма е добър само в здравослово количество.
Щастието е много важно, но има моменти в който и него си готов да жертваш.
Бла, бла...Жалкото е, че това много хора биха го нарекли банално...еми щом толкова е повтаряно, вие научихте ли нещо Ъ? 8-)

Stef93
01-11-2010, 18:07
Вярвам в любовта,вярвам също така че си права,че не трябва да се страхуваме да търсим и да се борим за любовта,права си! Но знаеш ли,в този свят изпълнен с толкова алчност,интереси,заучени фрази а и не само-заучени чувства смея да кажа,любовта се запазва много трудно,любовта трудно оживява,такива сме ние-хората!
Браво за темата!

moon_flower
01-11-2010, 18:36
От толко борба завърших така: сама и със сринато самочувствие.Но това е моментно мнение..като дойде някой друг пак ще тръгна да му тичам по гъза.. абе въобще много е хубаво да си влюбен,но като скъсате е направо най-яката част.Тогава ми се струва,че любовта е най-противното нещо на света.И все пак вярвам,че я има .. :D

moneycomeme
01-11-2010, 18:39
Виж,права си в случай,обаче че не се бори само единият...!

bloody_tower
01-12-2010, 05:28
Относно алчността и останалите гадни неща, които ги има в този свят... Един човек го е казал много добре "Бъди промяната, която искаш да видиш в света". :)

fangleechn
01-12-2010, 19:03
Един въпрос : Влюбвала ли си се някога, че да твърдиш това или гледаш прекалено мн сериали и филми. Първото, което е, че да любов има по света навсякъде. Това е някакво олицетворение на щастието. Но любовта не е само щастие, в любовта има и много болка, много стрдание. Никога няма да знаеш каква точно любов ще ти се падне, защото всички гледаме по различни начини на нея.
Не е нужно да си влюбен, за да си щастлив. Стига и това да си сред хората, които обичаш, близките, да направиш нещо, което си мечтал. Да осъществиш дори и детинските си мечти. Това също може да те направи щастлив. И не любовта не изисква толкова жертви, а по скоро крачки към две пътеки или продължаваш или се връщаш. :-o

T91
01-12-2010, 19:28
Целите на първо място .

lllXayclll
01-12-2010, 20:11
Безнадеждна романтичка... :?

bloody_tower
01-13-2010, 05:26
Един въпрос : Влюбвала ли си се някога, че да твърдиш това или гледаш прекалено мн сериали и филми. Първото, което е, че да любов има по света навсякъде. Това е някакво олицетворение на щастието. Но любовта не е само щастие, в любовта има и много болка, много стрдание. Никога няма да знаеш каква точно любов ще ти се падне, защото всички гледаме по различни начини на нея.
Не е нужно да си влюбен, за да си щастлив. Стига и това да си сред хората, които обичаш, близките, да направиш нещо, което си мечтал. Да осъществиш дори и детинските си мечти. Това също може да те направи щастлив. И не любовта не изисква толкова жертви, а по скоро крачки към две пътеки или продължаваш или се връщаш. :-o

Била съм влюбена и съм влюбена. Но ми омръзна да гледам гадни теми от сорта "Какво да правя' "има едно момиче в у'ще или момче" и затова пуснах темата. Време е за малко кураж :)

fangleechn
01-13-2010, 11:39
Един въпрос : Влюбвала ли си се някога, че да твърдиш това или гледаш прекалено мн сериали и филми. Първото, което е, че да любов има по света навсякъде. Това е някакво олицетворение на щастието. Но любовта не е само щастие, в любовта има и много болка, много стрдание. Никога няма да знаеш каква точно любов ще ти се падне, защото всички гледаме по различни начини на нея.
Не е нужно да си влюбен, за да си щастлив. Стига и това да си сред хората, които обичаш, близките, да направиш нещо, което си мечтал. Да осъществиш дори и детинските си мечти. Това също може да те направи щастлив. И не любовта не изисква толкова жертви, а по скоро крачки към две пътеки или продължаваш или се връщаш. :-o

Била съм влюбена и съм влюбена. Но ми омръзна да гледам гадни теми от сорта "Какво да правя' "има едно момиче в у'ще или момче" и затова пуснах темата. Време е за малко кураж :)



Хората ще намерят куража след време, когато вече са го осъзнали. Не всички са такива. Смели, срамежливи навсякъде има. Въпроса е дали го искаш или не. Защото , ако не го искаш няма как да стане. А ако го искаш, според мен сам трябва да решиш как да постъпиш и какво да кажеш. :)
Не ме разбирай погрешно не споря с теб, просто посвам мнение. 8)

NeZaPoznat
01-13-2010, 11:58
Човек трябва да се бори за любовта си с цялата си воля и сили. ...НИЩО друго не заслужава толкова усилия и жертви!

Стига с тия борби бе :D ей тъкмо постнах едно постче за тия борби и там казват че не си струва, а и е гадно :

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=462276.msg13762187#msg13762187

С което съм напълно съгласен :D ама ако нямате друга работа - бъхтайте се - кво ми пука :-P

loliii
01-13-2010, 14:57
Защо гледате толкова много филмиииии? =(
точно :smt023

Любовта НЕ е "онова красиво, бляскащо нещо, което те поглъща с цялата ти същност, изтрива лошото и внася щастие, обич, красота и мир в живота ти"! Любовта е нещо хубаво и моментно, отново ще кажа МОМЕНТНО. И понеже след нея следва една доста ДЪЛГА и болезнена "реанимация" хората, които са видяли какво е любовта и какво следва след нея ги е страх от нея. Това е като с наркотиците. Някои хора цял живот ги е страх да опитат просто защото са чували, че е лошо /или както при любовта - боли/. Други са ги опитали, видяли са какви са последствията и страданията и затова вече ги е страх да опитат. А трети постоянно се хвалят с това, че пушат трева и разправят, че била ПОЛЕЗНА, докато не пострадат и те.

Alex4o0o
01-13-2010, 17:39
Преди всичко,любовта не е "Перла".Разбира се,не може да пренебрегнеш себе си и да се опитваш да угодиш на другия,трябва да гледаш и своите интереси :(

bloody_tower
01-13-2010, 17:54
Турски сериали не гледам :) Само "Дързост и красота" и то вече ако нямам работа :grin:

LadyDi
01-13-2010, 18:46
Защо гледате толкова много филмиииии? =(
точно :smt023

Любовта НЕ е "онова красиво, бляскащо нещо, което те поглъща с цялата ти същност, изтрива лошото и внася щастие, обич, красота и мир в живота ти"! Любовта е нещо хубаво и моментно, отново ще кажа МОМЕНТНО. И понеже след нея следва една доста ДЪЛГА и болезнена "реанимация" хората, които са видяли какво е любовта и какво следва след нея ги е страх от нея. Това е като с наркотиците. Някои хора цял живот ги е страх да опитат просто защото са чували, че е лошо /или както при любовта - боли/. Други са ги опитали, видяли са какви са последствията и страданията и затова вече ги е страх да опитат. А трети постоянно се хвалят с това, че пушат трева и разправят, че била ПОЛЕЗНА, докато не пострадат и те.
Да прокараме едно проекто-законче против любовта, а?

Lucho
01-13-2010, 19:02
Ъхъ...много вярно и точно. Евала на авторката за първия пост. Крайно време беше и от такава тема. Всички реват, мрънкат и се съмняват. Трябват опити. Опити. Опити повтарям, те са му майката. И практиката :) Който играе - печели, който не играе - духа супата :)