PDA

View Full Version : Дупчица на ушенце :D



vagarious
01-11-2010, 17:13
Абе да ви питам - за колко време зараства дупчицата!?На съвсем нормално място си е-както им ги дупчат на бебенцата. 8-) И ако знаете, защо само на едно ми ухо ми събира "нещо"- седи като пъпка,но не е.Как да го махна това!?Някакви идеи!? :)

Harum_Scarum
01-11-2010, 17:20
Мойте са от малка(повечето).Не зарастват,поне мойте за 3-4 месеца нио им няма,то каналчето си остава,ай много кожата да зарастне. :-D

FuCkInBuBbLeGuM
01-11-2010, 18:05
Аз по едно време бях спряла да нося каквито и да било обеци за около 2 години и не зарастнаха... много се очудих :lol:

galu6a
01-11-2010, 18:06
Мойте са от малка(повечето).Не зарастват,поне мойте за 3-4 месеца нио им няма,то каналчето си остава,ай много кожата да зарастне. :-D

истина :)

vagarious
01-11-2010, 18:56
О, значи спокойно мога да спра да ги нося известно време, че хем ме боли едното ухо, хем "ми тежът".Супер.Мерси мацонки. 8-) :)

Seductress
01-11-2010, 19:07
При всеки е различно. :? На леля ми, например, 6 пъти и са и зараствали дупките. :shock: Щом те боли ухото го изчисти с малко спирт, пък и не виждам какво толкова ти пречи това нещо, което се събира, че да не носиш обеци. :-o

vagarious
01-11-2010, 19:23
При всеки е различно. :? На леля ми, например, 6 пъти и са и зараствали дупките. :shock: Щом те боли ухото го изчисти с малко спирт, пък и не виждам какво толкова ти пречи това нещо, което се събира, че да не носиш обеци. :-o

Ами дразни ме толкова,защото е по-големичко,вижда се, когато съм вързана, а и ме боли, когато си легна на лявата страна(на лявото ми ухо е) и ми създава дискомфорт като цяло.А това за спирта - да, и преди съм почиствала така и утре пак ще го направя.А това за леля ти :shock: Много ме е страх да не зарастне. :? :(

Bibz
01-11-2010, 19:28
А какви обици носиш (сребро, злато, боклучен метал 8-) ) ? И от колко време имаш дупки и от колко време насам се появяват тези симптоми?

FuCkInBuBbLeGuM
01-11-2010, 19:57
На мен като ми пробиха втората дупка след известно време се възпали и махнах измислената обеца, с която бях, изчистих дупката с лавандулов спирт, изчистих и медицинската ми обеца със спирта и си я сложих и след около 4-5 дни се оправи.. може да пробваш..

Spider4eto
01-11-2010, 20:32
Ако си махнала медицинската обица пак си я сложи. Промивай с кислородна вода. На мен преди ми забираше и ползвах крем "Здраве", който доста ми помогна.

tonie__
01-12-2010, 10:51
едно момче от класа ми сега има топче там,където му е била обицата на ухото.на приятеля ми също му се получи така на хрущяла.доколкото знам,това е гной(или нещо от сорта).промий хубаво и сложи медицинската обица :)

sunshine92
01-12-2010, 11:48
Ако е на удобно място, остави памуче със спирт там. На мен също от време на време ми се възпалява и само така се оправя. За около 2-3 часа и всичко е наред.

silviau66
01-12-2010, 12:59
Хмм.. какви метали носиш.. Може да е от това..
Щото например аз имам алергия към никел и всеки метал, който го съдържа ми възпалява ухото и боли много.. и ми се получава едно като топченце което боли, но след няколко дена ми минава.. (това беше преди де.. докато не разбера, че имам алергия към никел по цялото тяло ;( :( не мога да нося дори и герданчета с метални закопчалки :( ) :lol:

vagarious
01-12-2010, 14:42
А какви обици носиш (сребро, злато, боклучен метал 8-) ) ? И от колко време имаш дупки и от колко време насам се появяват тези симптоми?

Ами нося сребро и никога не ги сменям - не обичам.Дупките са ми още от мъничка,а тези симптоми ги има от 1год.+ Промивам от време на време естествено,но...
А колкото до това, дали е гной(или нещо от сорта) - незнам.Понатискам го както трябва, но нищо не излиза,а просто като го притисна с два пръста и усещам,че все едно има баш топче отвътре. :-o Ще пробвам с крем "Здраве"..Дано помогне.

DeathxFairy
01-12-2010, 15:11
Ами не носи боклуци..
А може ии да не ти носи на сребро смисал .. :Д

vagarious
01-12-2010, 15:17
Това казах - не нося боклуци.А това да не ми носи на сребро също е вариант.Не се бях сетила. :-o :(