PDA

View Full Version : Препоръчайте ми някакво занимание



SuNsEt
01-11-2010, 19:32
Препоръчайте ми някаво занимание,с което да си запълвам времето.Мисля да се запиша на някакъв спорт,обаче не съм съвсем сигурна.Момиче на 16 години съм от София.Ако ще е спорт да е някакъв,който да е нормално да се запиша на толкова години.Не искам плуване или бягане...Мислех си за ирландски танци или народни танци...може би хип-хоп,обаче малко ще ме е срам,защото нямам никакво чувство за ориентация. :oops:
Освен спорт може би някакъв курс по нещо...някакво изкуство може би.Нямам представа,но имам желание да правя нещо.С какво се занимавате вие?Моля да ми препоръчате нещичко... 8-)

realantisocial
01-11-2010, 19:34
Запиши се на Муай Тай. :D

Kalesin
01-11-2010, 19:49
Запиши се на Муай Тай. :D
Подкрепям. Като ходех още имаше ебати яките п*чки.

w0sh
01-11-2010, 19:50
Аз бих ти препоръчал литературен клуб, ама не знам за такива.

SuNsEt
01-11-2010, 19:54
Муай Тай си мислех,но не е за мен...И за литературен клуб си мислех,обаче и аз не знам къде има.

Предложението да чета в Софийската библиотека звучи интересно...

realantisocial
01-11-2010, 19:55
На мен любимото ми занимание на 16 беше да лежа под пейки и да създавам ненужни проблеми наляво надясно.
Сега ако се върна назад сигурно ще се запиша в някой литературен клуб или да играя балет... :D :D :D :shock: :-D :razz:

Sham
01-11-2010, 19:59
ако бях на 16 сега, щях:
- да запиша език
- да чета безразборно по автори, периоди, жанрове, тематика
- да се счупвам да пиша
- да помагам в някое читалище
- да се науча на някой занаят
- да започна пиано или сакс
...

kypo
01-11-2010, 20:00
ходи по мъже, ама си свали високите токчета да не ги бодеш щото тва е техна работа да те бодат 8-)

realantisocial
01-11-2010, 20:00
Тия литературни клубове и кръгове са огромен провал.
Запиши се да научиш някой екзотичен език.
Запиши се на активен спорт, който да развива структурата ти.
Запиши се на интересен колективен спорт, който да развива работата ти в колектив.
Занимавай се с младежки благотворителни организации ( ако имаш интерес мога да те свържа с такива хора )
Запиши се да учиш някой музикален инструмент.
Запиши се в туристически групи, които обикалят България.

courtney
01-11-2010, 20:19
Подкрепям идеите на човека над мен. Страхотни идеи ти е дал.
Мисля си обаче, че сама трябва да решиш какво ти се прави, така сякаш каквото и да ти предложи всеки от нас, ще го правиш само защото ти е дадено като идея, а няма да е твое собствено желание. Накрая пак няма да ти донесе удовлетворението, което би трябвало да има, когато с желание правиш нещо. Пробвай няколко неща, докато намериш нещото, което ти хареса. Ако искаш спорт, пробвай тенис, плуване, ала бала, все ще има нещо, което да ти допадне. Ако обичаш природата, ходи на планина, обикаляй, разглеждай, на мен това ми е голямо хоби. Ако харесваш музика, запиши инструмент. Има много неща, които си струва да се опитат, важното е да го правиш с желание.

Между другото имам два въпроса - някой в действителност знае ли дали съществува нещо такова като литературен клуб в София? Не съм чувала, но би било страхотно. И втори въпрос, сега никой да не се смее! Има ли някъде, стадион или нещо, на което взимат момичета за футбол? Не ви говоря професионално или нещо от тоя род, но тренировките ми в училище са изключително несериозни и редки, а толкова много искам да се запиша някъде да играя лятото, имате ли някакви идеи?

SuNsEt
01-11-2010, 20:19
За литературните клубове трябва да имам поне 18...така пише в тези,които намерих.
За Софийската библиотека,какво ми трябва за да се запиша?
:-o
Ами... http://vafatex.com/index.php?option=com_content&task=view&id=27&Itemid=61&lang=bg ирландски танци,но не знам дали са добри...Никога не съм спортувала ,единственото,което съм правила е да ходя на уроци по език или математика.

MissStunning
01-11-2010, 20:40
дърворезба :wink:

cherinka
01-11-2010, 20:40
Аз бих ти препоръчал литературен клуб, ама не знам за такива.
точно за клуб и аз не знам, но има курсове, които са безплатни...смисъл общински, след няколко месеца ги почвам и аз 8-)

аеробиката ми се вижда за момента добро запълване на времето, става въпрос нещо като хоби. аз се записах на такова,днес ми беше 1ви ден и беше наистина забавно 8-)

относно туристическите групи и аз много искам на подобно нещо,ама става въпрос,че е свързано с пари,а на този етап не мога да си го позволя,но наистина като идея е доста добро,подкрепям това предложение с две ръце!
даже днес в училище точно това си мислех докато госпожата ми говореше за разни забележителности из цял свят колко силно желая да организирва подобни екскурзийки,да си обикаляме,да ни показва кое какво е,да ни разказва разни историйки,особено с тва медено гласче дето вади :smt050

ifilin4ica
01-11-2010, 20:50
Толкова много неща можеш да правиш. Например:
- щом не си много по ориентацията не се захващай със спорт(особено колективен)
- можеш да се запишеш на уроци по рисуване или някакви други приложни изкуства
- ходи на тае бо или тем подобни лиготии(във всеки по-модерен фитнес център има такива занимания)
- или просто отдели малко време за себе си

П.С. Жалко е, че си на 16 години вече, а не можеш да решиш или по-скоро не знаеш какво искаш. И то става въпрос за самата теб, това, което ТИ желаеш, което на ТЕБ ти е приятно, а не на останалите.

cherinka
01-11-2010, 20:53
Толкова много неща можеш да правиш. Например:
- щом не си много по ориентацията не се захващай със спорт(особено колективен)
- можеш да се запишеш на уроци по рисуване или някакви други приложни изкуства
- ходи на тае бо или тем подобни лиготии(във всеки по-модерен фитнес център има такива занимания)
- или просто отдели малко време за себе си

П.С. Жалко е, че си на 16 години вече, а не можеш да решиш или по-скоро не знаеш какво искаш. И то става въпрос за самата теб, това, което ТИ желаеш, което на ТЕБ ти е приятно, а не на останалите.
да се запише на некви курсове по самоотбрана 8-) има и общински 8-) аз всичко що е без пари съм разучила 8-)
хем ще се научи да се бие,майна 8-)

ifilin4ica
01-11-2010, 20:58
Толкова много неща можеш да правиш. Например:
- щом не си много по ориентацията не се захващай със спорт(особено колективен)
- можеш да се запишеш на уроци по рисуване или някакви други приложни изкуства
- ходи на тае бо или тем подобни лиготии(във всеки по-модерен фитнес център има такива занимания)
- или просто отдели малко време за себе си

П.С. Жалко е, че си на 16 години вече, а не можеш да решиш или по-скоро не знаеш какво искаш. И то става въпрос за самата теб, това, което ТИ желаеш, което на ТЕБ ти е приятно, а не на останалите.
да се запише на некви курсове по самоотбрана 8-) има и общински 8-) аз всичко що е без пари съм разучила 8-)
хем ще се научи да се бие,майна 8-)
:lol:
особено ако те гонят разгонени мангали в 11 часа вечерта по тъмните улички 8-)

cherinka
01-11-2010, 21:03
+ някакъв спорт, с който да се изтренираш да бягаш бързо 8-)

Pliok0019
01-11-2010, 21:06
Една приятелка се записа на скално катерене и й харесва доста.

iLovePussyJuice
01-11-2010, 21:44
И аз искам да се занимавам с нещо ново, но не мога да измисля какво. :)

dead_princess
01-12-2010, 06:38
Можеш да се запишеш на театрално изкуство или боди арт (ходила съм между другото 8-) ),
има школи по изобразително и приложно изкуство, а за спорт- Тае Бо, хандбал, плуване и т.н

Rowdy
01-12-2010, 06:54
хандбал, тенис на маса :smt001

w0sh
01-12-2010, 07:54
Тесис на корт е много по-велико от масата.

term0t0
01-12-2010, 08:54
Ама е бая скъпичко,пък и тя вече голяма за него..Е сега екипировка за тенис на маса и тя е скъпа,моята рекета майна е само 120 лева 8-)