PDA

View Full Version : Какво стана с хубавата БГ музика?



anql4etyyy11
01-12-2010, 14:45
:grin:

indiekaths
01-12-2010, 15:35
и аз също не слушам. напреди наистина имаше по-хубава поп музика. което е баси и тъпото

Dimana99
01-12-2010, 15:40
Няма българска музика, която да си заслужава слушането

Mooo6no
01-12-2010, 16:16
Причината да няма професионална и съответно качествена музика е, че основните приходи от музика в България просто ги няма. Изпълнителите, като изключим от реклами, печелят най-вече от продажби на дискове и концерти. Положението и в двете сфери в България е много лошо, защото:
1. появи се mp3-ката и никой вече не купува дискове. В световен мащаб продажбите също са намалели, но ако последният албум на Lady Gaga има 7-8 милиона копия срещу 30 милиона за същата известност на албуми като дебютните на Backstreet Boys или Britney Spears и печалба все пак има и то не малка, тук продажбите не минават сигурно не минават 100-200 копия
2. Навремето хората ходиха на много български концерти и парите получаваха парите от това. Сега, когато през седмица в София има добър чужд музикант с определена, къде по-голяма, къде по-малка известност, хората не ходят концерти на български изпълнители, а на Bryan Adams, Madonna, Elton John и други по-малко известни чужди музиканти. Така е и в попа, и в рока.

xoxi
01-12-2010, 17:32
Няма българска музика, която да си заслужава слушането

има

cookie_master
01-13-2010, 12:43
Няма българска музика, която да си заслужава слушането

имаима,има :)

kerata
01-13-2010, 15:49
Няма българска музика, която да си заслужава слушането

имаима,има :)
как да няма има,разбира се!

xxCutMEOpenWhileSobbingxx
01-14-2010, 15:09
българската музика си е ебала майката в последните години...както и вс др българско...тъжно ,но факт..хах

Mooo6no
01-15-2010, 05:53
^ E, добре де. Аз как не я виждам, а знам доста повече от последните поп-фолк хитове. Повечето нови групи, които знам да са направили 1-2 хубави песни и толкова. Плюс това повечето неща определено са на аматьорско (любителско), а не на професионално ниво, понякога дори и качеството на звукозаписния звук. Но не сещам за изпълнители, които в последните (десеттина) години да имат много добри песни (не 1 и 2). Всъщност се сещам за Уикеда, ама на те след 2004 май имат много малко нови неща...

lenito_sf
01-15-2010, 08:44
харесвах Графа преди .. но вече и той ми е някак лигав .. на БТР песните са хубави..като "Елмаз и Стъкло" примерно ..
П.П. И аз отдавна не слушам българска музика : (

xxph0biaxx
01-15-2010, 12:06
българската музика си е ебала майката в последните години...както и вс др българско...тъжно ,но факт..хах

За жалост е така. :?

Mooo6no
01-15-2010, 12:42
Raybeez, всички групи, като изключим тази, на чиито концерт си бил, ги знам, а Артерия са една от любимите ми групи. Но албумът на Ремонт, който го знам например е добър, но това лошо качество на звука на целия албум, колкото и тру да е, не ми харесва. Не знам, не съм фен на стила, може и бръмченето в албума да си е някакво тру, което и западните еквивалентни групи нарочна да правят за достоверност на ъндърграунда, ти си по-запознат с тях и по-знаеш, но за мен те са пример за група, която си остава на любителското (аматьорско) ниво, въпреки че прави хубава музика. А "от извора" не слушам, защото няма и с кого. Когато Апокалиптика идват на концерт виждам повече познати отколкото искам да видя, а когато Артерия имат концерт няма нито един познат, който да е навит. И затова и още не съм им ходил, въпреки че съм им голям фен, ама е тъпо човек да отиди сам на концерт. Но, така или иначе, доста важен е преработения запис и да съм изпуснал големи концерти, повечето записи, които слушам, силно казано, ми става тъпо, че в доста други държави успяват и имат качествена, наречи я "мейнстрийм", музика, а тук блатото е пълно.

kalpazanka
01-15-2010, 12:57
ама е тъпо човек да отиди сам на концерт.
Да ти кажа, преживява се. Стига да имаш желание да видиш групата/изпълнителя.