PDA

View Full Version : Диетолог



SuperBadSuperFresh
01-12-2010, 20:04
Здравейте,имам няколко въпроса относно диетолозите.
1.Някой ходил ли е при диетолог и доволен ли е?
2.Може ли личния лекар да ми препоръча някой или сама да си търся специалист?Някой ходил ли е при диетолог и доволен ли е?
3.Ако не е с направление от личния лекар,горе-долу колко е цената за консултация?
4.Въпросният диетолог само ти препоръчва кои храни да избягваш или ти съставя режим?
5.Може ли личния лекар да ми препоръча някой или сама да си търся специалист?
:-o

koalka
01-12-2010, 20:22
Ходила съм при Донка Байкова, но беше отдавна. Мога да ти дам телефон и адреса й:
Медицински център "Марковс"

София 1504

ул "Асен Златаров"№2 ет 1

тел 02 9443677 от 17ч до ч

GSM 0888 370 922.
Просто е много добра, но преди 4 години горе-долу една консултация й беше 30 лв., а сега може да е повече, но пък от друга страна си заслужава, ако искаш наистина да отидеш при специалист.Жената си разбира от работата.Всъщност то това е целта като отидеш при диетолог - да ти състави здравословен режим на хранене, който да спазваш, като ти гарантира бавно, но качествено отслабване.В менюто, което ми беше дала беше включила всичко общо взето - млечни продукти, месо, плодове, целенчуци - всичко най-необходимо.

fam0uss94
01-13-2010, 07:17
Как да отслабна? Съществува един единствен начин да отслабнеш – спираш да ядеш лоша храна, ядеш само добра храна и правиш упражнения вкъщи.

Преди да забележиш само думата „упражнения” искам да наблегна, че ако само правиш упражнения няма да отслабнеш. Водещото в отслабването е диетата. Защо това е така?

Диета за отслабване означава да намалиш количеството на храната, т.е. да намалиш притока на енергия (калории). Това е много важно! Правенето на упражнения харчи енергия, т.е. изразходва изядените калории, но хората надценяват ефекта от упражненията.

Ако не спреш да се тъпчеш, колкото и упражнения да правиш – няма да отслабнеш!

Имаш 2 подхода – може или да спреш „лошите храни” или направо да минеш на диета за отслабване. И при двата подхода ще отслабнеш, но при втория ефектът е по-бърз.

Как да отслабна без драстична диета?
НЕ яж и НЕ пий следните храни:

- Хляб
- Всичко, което има сладък вкус (даже и плодове не яж)
- Всичко направено от тесто (и хлябът е в тази категория, но за всеки случай го отделих)
- Пържено и панирано
- Сандвичи и хамбургери
- Натурални сокове
- Газирани напитки
- Всичко, което е опаковано в малки красиви опаковки (те спадат в горните забранени храни, но за всеки случай ще дам пример) – солети, пастички, бисквитки, крекери, соленки, чипс – ако е в малко сладко пакетче – не го пипай

Как да отслабна с диета?
Вече писах за различни диети, избери си тази, която ти допада, аз препоръчвам протеинова диета като най-ефективна.

Упражнения за отслабване

kalpazanka
01-13-2010, 07:51
fam0uss94, действително ли си набор 94? И защо препоръчваш да се откаже от плодовете? С какво да ги замени? С Центрум, с Мултисаностол? И с какъв акъл препоръчваш протеинова диета?! Знаеш ли момичетата, които ще я пробват, дали има съпътстващи заболявания?!

MichellePhan
01-13-2010, 08:11
Плодове не се препоръчват при диетите,защото съдържат плодова захар.

kalpazanka
01-13-2010, 08:12
Плодове не се препоръчват при диетите,защото съдържат плодова захар.
Бях длъжна да опитам.

MichellePhan
01-13-2010, 08:16
Плодовете и плодовата захар – до каква степен са полезни и опасни за спортуващия човек? Може ли да се пълнее от плодове? Как да ги различаваме и кога да присъстват в менюто ни? Може ли да се пълнее от плодове?

Няма храна, която да не съдържа калории. Плодовете и зеленчуците не правят изключение. Основните въглехидрати в плодовете идват от два източника: глюкоза и фруктоза. Количеството им варира, но обикновено фруктозата преобладава. Все пак смилането на много от плодовете отнема повече калории на организма, отколкото те самите съдържат. Причината е, че процесът по извличане на калории от тези храни е по-труден и затова на организма му се налага да поработи повечко над тях, като по този начин хаби повече енергия, отколкото те му доставят. Не трябва, разбира се, да се ядат само такива храни, защото това води до липса на важни хранителни вещества и до нежелани проблеми от здравословен характер.

Към нискокалоричните плодове можем да отнесем ябълка, малини, череши, грозде, киви, праскова, ягоди, диня, кайсия, мандарина, портокал, лимон, грейпфрут и други. Към висококалоричните плодове можем да споменем банан, круша, ананас, пъпеш, дюля и други.




Ето даже може да се каже,че от някой плодове се дебелее..

kalpazanka
01-13-2010, 10:04
^Този материал не оправдава госпожицата, която препоръча протеинова диета и защитава изключването на плодове от менюто. А комбинацията от последното+намаляване на калорийния внос посред зима няма да си правя труда да коментирам.
Не става само с (не)ядене, трябва и акъл.

SuperBadSuperFresh
01-13-2010, 20:47
Е незнам като съм на диета как ще си доставям витамини без плодове.Е вярно,ще ям портокали вместо банани,обаче плодовете дават енергия,свежест,тонизират а някои от тях даже повдигат настроението.А в една диета без всички тези неща,съм способна да избия всичко живо покрай мен 8-) .Така че... мерси,ама пловодете остават.
Благодаря на всички на информацията :)

myl0weee
01-14-2010, 07:33
оф :lol: на мен диетолог ми каза, че единствените плодове, от които се слабее са лимони, грейпфрути, кивита, зелени, кисели ябълки и ягоди.

kalpazanka
01-14-2010, 07:34
оф :lol:
Царе на копи пейст са все пак. ;)

myl0weee
01-14-2010, 07:41
ама моля ти се.. как в подрастваща възраст ще живееш без плодове?! И хляба трябва да е пълнозърнест..поне такъв! Ама нали знаеш, че са компетентни от всякъде :lol:

clever
01-14-2010, 10:07
Не става само с (не)ядене, трябва и акъл.
така е ;)
в акъл добавям думичката спорт :lol:

koalka
01-14-2010, 10:15
Хляба не трябва да го изключваш, но хубаво е да е пълнозърнест и в никакъв случай не трябва да го ядеш вечерта - сутрин и на обяд най-добре.Относно плодовете - не ги изключвай, хапвай, но пак избягвай късно през деня да ги ядеш.Иначе вечерта, лично мен, което ме засища най-много, когато съм на диета е салата и месо и във всички диети го препоръчват.
Сама също можеш да се справиш, дори без диетолог, но просто трябва да си наложиш някои ограничения.Реално тези боклуци, които ги продават въобще не са необходими на организма и само му вредят.Погледни от този ъгъл, а не от този, в който само мислиш за тях и колко много ти се ядат.Така бавно, но качествено ще отслабнеш и занапред дори може това да ти стане начин на хранене за цял живот - здравословен.

titinkaa
01-14-2010, 11:18
Здравейте,имам няколко въпроса относно диетолозите.
1.Някой ходил ли е при диетолог и доволен ли е?ходила съм и съм доволна :)
2.Може ли личния лекар да ми препоръча някой или сама да си търся специалист?Да,по принцип личните лекари познават такива специалисти,мен личната ме насочи към тази при която ходих
3.Ако не е с направление от личния лекар,горе-долу колко е цената за консултация?Аз ходих с направлени,за плащане не съм запозната
4.Въпросният диетолог само ти препоръчва кои храни да избягваш или ти съставя режим?На мен ми каза кво да ям и кво не и отслабнах с 13кг за 2 месеца :)
5.Може ли личния лекар да ми препоръча някой или сама да си търся специалист? ^ горе споменах
:-o

rali4ka91
01-14-2010, 17:27
Ходила съм при Донка Байкова, но беше отдавна. Мога да ти дам телефон и адреса й:
Медицински център "Марковс"

София 1504

ул "Асен Златаров"№2 ет 1

тел 02 9443677 от 17ч до ч

GSM 0888 370 922.
Просто е много добра, но преди 4 години горе-долу една консултация й беше 30 лв., а сега може да е повече, но пък от друга страна си заслужава, ако искаш наистина да отидеш при специалист.Жената си разбира от работата.Всъщност то това е целта като отидеш при диетолог - да ти състави здравословен режим на хранене, който да спазваш, като ти гарантира бавно, но качествено отслабване.В менюто, което ми беше дала беше включила всичко общо взето - млечни продукти, месо, плодове, целенчуци - всичко най-необходимо.

За Байкова само хубави работи съм чувала :) Наистина си разбира от работата. Една приятелка ходеше при нея. Сега консултацията е 50 лв.

kalpazanka
01-15-2010, 13:03
Такам, поствам линк към архив от издание на предаването "Здраве" на тема "Затлъстяването". Гост е проф. Байкова.
http://bnt.bg/bg/productions/95/edition/5744/zdrave_zatlystjavaneto

koalka
01-15-2010, 15:19
Добра е и е внимателна.Говорите си, разпитва те и много се мотивираш да отслабнеш така.Не е случайно, че взима 50 лв. вече.Но не е като от тези специалисти, които са прехвалени - отидеш и въобще не е това, което очакваш, но тя не е така.Щом и в "Пълна промяна" я каниха, в други телевизионни предавания, значи е една от най-добрите.

DarkWitch
01-16-2010, 13:16
Аз искам да попитам нали диетолозите могат и да ти направят програма за напълняване,защотото искам да кача 4 кг, а не мога :)

clever
01-16-2010, 20:14
Аз искам да попитам нали диетолозите могат и да ти направят програма за напълняване,защотото искам да кача 4 кг, а не мога :)
Правят се и програми за напълняване-да. :)

Neftochimic
01-16-2010, 21:07
[quote="fam0uss94"]

- (даже и плодове не яж)
- Натурални сокове
/quote]

да бе, да