PDA

View Full Version : Румяна Желева се изложи като кифла!



raduna
01-12-2010, 23:05
Голямо мънкате беше, голямо "ъъъъ", "ааа", мн проста жена. Егати резила :(

ogri12
01-13-2010, 06:03
абе кво да ти кажа оште една която иска пове4е пари и да я дават по телевизията кои знае колко свирки е направила да стигне до тоя пост

raduna
01-13-2010, 07:08
Според мен трябваше да и оттеглят кандидатурата още когато гръмна международната преса и започна да се пише за съпруга и. Но това дори и да може да се пренебрегне, фактът че е некомпетентна и не отговори по същество на нито един въпрос е фрапиращ. Отгоре на всичко им говореше се едно им се кара. Чудно ми е как не я е срам...Аз ако не разбирам от нещо няма да ходя да се излагам.
И тоя цирк дето го направиха с Първанова е точно за сметка само на България. Може да си представите един средностатистически немец какво си мисли в момента за нас. Каквито и междупартийни проблеми да имат, не беше това мястото да ги разрешават. Отгоре на всичко тъпата патка се позова на държавни документи в своя защита, което е още по-зле.
По-добре да нямаме еврокомисари ако ще са такива дупки. :(

raduna
01-13-2010, 07:14
http://www.dnevnik.bg/evropa/novini_ot_es/2010/01/12/840628_hronologiia_izslushvaneto_na_rumiana_jeleva _za/
Да, именно.
Така всеки средно запознат с утройството, функционирането и делата на ЕС може да отговори. Понапомпали са я с някое и друго високопарно изечение и са я пуснали в дълбокото. И тя взе че се удави и ние с нея.

LadyDi
01-13-2010, 08:10
Ама няма да го направи.

Някъде дали бих могла да открия клип да го гледам? Изпуснала съм го.

RatkoMladic88
01-13-2010, 08:10
Проблема не е че се топим взаимно, добре направи Първанова, идеята е съвсем друга, грешката не е в Желева, а в хората които са я излъчили за кандидат, тя е абсолютно неподготвена, английския е слаб, няма си идея за какво е там, лично тя има икономически интерес..политически кандидатури вместо ценни кадри, така е изградена и държавната администрация, малко са качествените хора.

realantisocial
01-13-2010, 08:33
Желева никакъв експерт не е и изобщо не разбира от това, за което говори. Както и да е, можеха да я подготвят поне, вместо да се излага като кифладжийка.

raduna
01-13-2010, 13:35
Колкото и да я подготвят, тя трябва да има все пак някаква първоначална база знания.
Според премиера се е справила добре предвид напрежението, на което била подложена, имало било и по-трагични комисари. Добре я е защитил, няма що ;р Голям комплимент :Д
Относно некомпетентността - в момента поне половината ни министри са такива, но това поне навън не го знаят.
Аз мисля, че ще я изберат - ако върнат нейната кандидатура, трябва да върнат кандидатурите на всички останали комисари, а слушах, че всички бързат комисията да встъпи и да почне да работи.

kerata
01-13-2010, 15:46
чисто българска интрига направена от Антония Първанова

kypo
01-13-2010, 19:21
много проста и необразована женица със съмнително минало (мъжа и мутра бил)

и не знае бъкел езици, аз да бях по-добре щях да говоря!
кунева беше 100 пъти по добра и само похвали имаше за нея и работата и, даже и в българия вече можеш да върнеш стока в 7 дневен срок! тва кога го имаше?

много смях, на сайта на ЕП има видео и ауди запис, който не го е слушал вчера по радиото

http://www.europarl.europa.eu/wps-europarl-internet/frd/vod/player?eventCode=20100112-1800-SPECIAL&byLeftMenu=researchotherevents&category=SPECIAL&format=wmv&language=bg
ето го но говори на немски

ftp://ftpeps01.europarl.eu.int/epavradio/hearings/20100112%20Jeleva/

raduna
01-15-2010, 13:39
Немците нещо хич не я обичат.

Сега пък се говори, че европейските социалисти ще я преглътнат Желева, за да не стане проблем с изслушването на словашкия кандидат за комисар, защото имал някакви расистки изказвания за циганите и активно комунистическо минало....Т.е. партиите ще се разберат :"Ние пускаме вашия, вие - нашия" - супер тъпо! Много искам да я махнат тая! От поста външен министър също.

amk933
01-16-2010, 14:19
Не е проблемът Желева, проблемът е българската злоба и завист и стремежа да закопаещ по-добрия от теб и да хвърлиш колкото може повече кал по него. Европа е възмутена от Желева, но 2 пъти повече от Първанова и 5 пъти повече от нашия манталитет. Това ми е мнеието. Желева не беше там да я разпитват с кого е спала, а по въпорси свързани с ресора и. Това приличаше повече не интервю от треторазяден вестник от жълтата преса. В крайна сметка нарушения няма във финансовата и декларация, нито има конфликт на интереси според българското законодателство. :)

Wildchildd
01-16-2010, 15:44
Желева е некомпетентна, а мутрата е виновна за цялата история.Къв тъпак трябва да си, че да сложиш някаква дето си няма хал хабер от география, да не говорим да се справя с некви критични ситуации :lol: .
Като добавим и факта, че спора го започна желева, а комунистката просто и отговори.

shadow4
01-16-2010, 16:35
Не е проблемът Желева, проблемът е българската злоба и завист и стремежа да закопаещ по-добрия от теб и да хвърлиш колкото може повече кал по него. Европа е възмутена от Желева, но 2 пъти повече от Първанова и 5 пъти повече от нашия манталитет. Това ми е мнеието. Желева не беше там да я разпитват с кого е спала, а по въпорси свързани с ресора и. Това приличаше повече не интервю от треторазяден вестник от жълтата преса. В крайна сметка нарушения няма във финансовата и декларация, нито има конфликт на интереси според българското законодателство. :) И какво искаш да кажеш с това ,по-точно ?(много общо казано ,дай по-конкретно).

amk933
01-16-2010, 18:19
Не е проблемът Желева, проблемът е българската злоба и завист и стремежа да закопаещ по-добрия от теб и да хвърлиш колкото може повече кал по него. Европа е възмутена от Желева, но 2 пъти повече от Първанова и 5 пъти повече от нашия манталитет. Това ми е мнеието. Желева не беше там да я разпитват с кого е спала, а по въпорси свързани с ресора и. Това приличаше повече не интервю от треторазяден вестник от жълтата преса. В крайна сметка нарушения няма във финансовата и декларация, нито има конфликт на интереси според българското законодателство. :) И какво искаш да кажеш с това ,по-точно ?(много общо казано ,дай по-конкретно).

Коя част е неясна да разясня, че мисля, че се изказах ясно и не виждам какво мога да кажа повече? 8-) :-o

Иначе Желева е един човек с много финес и много интелект, който не е свикнал среднополови същества да го нападат за нещо, което не е вярно и са чули от една подлога на Вълка, а именно леля ви Първанова. ;)

malone
01-16-2010, 19:11
amk933 имаш ли доказалства че Антония Първанова е човек на вълка,просто ми стана интересно.Колкото до Румяна Желева,най-малкият и проблем щеше да е този конфликт на интереси.Страшното при нея беше,че от зададените въпроси които би трябвало да са изцяло в нейната компетенция,а именно въпроси свързани с външната политика,тя е показала незнание,което фрапиращото и глипавото.Колкото д конфликта който се получи с Първанова,аз разбрах че Желева и е намесила името и жената се е защитила по един културен начин.

Wildchildd
01-16-2010, 19:27
Добре бе, какво общо има Първанова с сите алабалистики дето ги наговори тоя крокодил?Питат я кво ще направи в Судан, вика ще отида на място. Ивицата Газа... ще отида на място.Сомалия?Мисля, че се досещате кво ще направи.Във всичките и отговори имаше "ще отида на място" и "това е много важно" . Показа пълно непознаване на материята( и географията). С какво са виновни БКП, колкото и противни,грязни и всякакви да са ми?

shadow4
01-16-2010, 19:47
Не е проблемът Желева, проблемът е българската злоба и завист и стремежа да закопаещ по-добрия от теб и да хвърлиш колкото може повече кал по него. Европа е възмутена от Желева, но 2 пъти повече от Първанова и 5 пъти повече от нашия манталитет. Това ми е мнеието. Желева не беше там да я разпитват с кого е спала, а по въпорси свързани с ресора и. Това приличаше повече не интервю от треторазяден вестник от жълтата преса. В крайна сметка нарушения няма във финансовата и декларация, нито има конфликт на интереси според българското законодателство. :) И какво искаш да кажеш с това ,по-точно ?(много общо казано ,дай по-конкретно).

Коя част е неясна да разясня, че мисля, че се изказах ясно и не виждам какво мога да кажа повече? 8-) :-o

Иначе Желева е един човек с много финес и много интелект, който не е свикнал среднополови същества да го нападат за нещо, което не е вярно и са чули от една подлога на Вълка, а именно леля ви Първанова. ;) -честно ти казвам изумяваш ме направо та тя сигурно е най-ниско интелигентният външен министър който някога България е имала нито блести с ум нито с езици слушал ли си я че тя говори като стоичков и се изразява елементарно да не говорим за познанията и по география и още по малко външна политика а ще управлява 1 милиард друг е въпросът че в лицето е като кон (всеки си има физически недостатъци )(съжалявам за пунктоацията но мн бързам )

amk933
01-16-2010, 20:36
amk933 имаш ли доказалства че Антония Първанова е човек на вълка,просто ми стана интересно.Колкото до Румяна Желева,най-малкият и проблем щеше да е този конфликт на интереси.Страшното при нея беше,че от зададените въпроси които би трябвало да са изцяло в нейната компетенция,а именно въпроси свързани с външната политика,тя е показала незнание,което фрапиращото и глипавото.Колкото д конфликта който се получи с Първанова,аз разбрах че Желева и е намесила името и жената се е защитила по един културен начин.

Нима? Ще ревна от милост към леля Първанова...
Целият скандал се случи, защото въпросната кучка е пуснала писмо в парламента, че Румяна Желева има конфликт на интереси, защото докато е била евродепутат е участвала в бордовете на някаква си фирма, което според въпросната овца било незаконно. Да, обаче, в българското законодателство такава алинея не съществува и няма никакво такова правило, засягащо българските евродепутати. Има такава точка единствено в правилника на българското НС и то засяга българските депутати. В европарламента по настоящем има 4-5 депутата, които участват в бордове на фирми и 3ма от тях са от БСП. Защо Първанова не каза за тях? Защо се опита да хвърля кал по Румяна Желева точно преди изслушването? Що за чест и достойнство има този урод? Трябва да ти кажа, че България не е постигала по-голямо дипломатическо унижение от много време...

А Желева изобщо не я виня за това, което направи. Аз също не мога да контактувам с олигофрени и малоумници и сигурно, ако ме питат 18 пъти един и същи въпрос, който няма нищо общо с това, което сме се събрали и е унизителен, ще си глътна граматиката, при все че имам някакви ораторски умения. ;)

raduna
01-16-2010, 21:02
Проблемите може да са много, но най-големият е, че е некомпетентна.
А че Първанова я подхвана сама си е виновна, защото на няколко пъти и замеси името да я дразни и Първанова я подхвана.
А относно това, че тя се била стреснала и затова не могала била да се представи на ниво (което е пълна глупост) - тя ако се стряска толова лесно как ще се справя с този ресор? Който го е страх от мечки да не ходи в гората.

amk933
01-16-2010, 21:09
Проблемите може да са много, но най-големият е, че е некомпетентна.
А че Първанова я подхвана сама си е виновна, защото на няколко пъти и замеси името да я дразни и Първанова я подхвана.
А относно това, че тя се била стреснала и затова не могала била да се представи на ниво (което е пълна глупост) - тя ако се стряска толова лесно как ще се справя с този ресор? Който го е страх от мечки да не ходи в гората.

Кое не казах ясно?
Желева подхвана Първанова заради лъжите, които е пуснала по неин адрес в Европарламента. Не я е подхванала на добра воля и зъл характер...

Онази патка а пуснала фалшивата информация за Желева зад гърба и , лъжейки, и от там тръгна проблема...какво неясно има. За това, че е некомпетентна не смея да твърдя, защото аз също бих блокирал с едно стадо излъгани идиоти задаващи едни и същи въпроси пред мен. Унизително е, недостойно е. Това не беше интервю за личния и живот, в който както стана ясно, няма нищо нередно. Една жена с финес е нормално да блокира...

raduna
01-16-2010, 21:17
Слушай, не ми пиши с тоя тон "Кое не казах ясно?"! Да не си ми учител, че ще ми размахваш пръста!? Не казал бил ясно...Аз не съм длъжна да се съобразявам с твойто мнение.

shadow4
01-16-2010, 21:27
"жена с финес" :shock: -излагаш се жестоко :? , ще ти падне реномето във форума :-o

amk933
01-16-2010, 21:52
^Реномето ми не се определя от мнението си на някакви хора в някакъв форум. Моето мнение е такова и смея да твърдя, че от политика разбирам повече от поне 70% от хората, които коментират. Нямам какво да доказвам никому. В края на януари пак заминавам като делегат за една от най-големите университетски конференции на ООН. Там имам какво да доказвам.


Слушай, не ми пиши с тоя тон "Кое не казах ясно?"! Да не си ми учител, че ще ми размахваш пръста!? Не казал бил ясно...Аз не съм длъжна да се съобразявам с твойто мнение.

Не ти размахвам пръст, но достатъчно ясно написах как седят нещата. Като не си наясно с хронологията на събитията поне не се излагай и не пиши глупости. Желева била виновна, че нападнала Първанова?! :razz: :lol:

Сигурно ще кажеш, че и Барозу е идиот като мен след като защити Желева и му беше увиснало ченето от действията на Първанова? :?

ПС: И не не си длъжна да се съобразяваш с моето мнение, но като ще се опитваш да спориш с мен ми говори с факти и не ми изменяй фактологията и хронологията на събитията. Като не можеш да отсееш комунистическата кал от новините на Ирен Кръстева не е мой проблемът. :?

ПС: Не искам да обиждам никой, но темата е живото доказателство как 90% от хората са абсолютно неспособни да анализират политическо събитие. Това в новините по БТВ, БНТ и НТВ е 10% от истината. Но така е то, 4та власт и то доста манипулативна, доста добре се справя с воденето на стадото...Има хиляди детайли, които, ако някой се постарае да нареди може и да порогледне...

mitternacht
01-16-2010, 22:20
Не е ли целия проблем, не само че тая има мъж мафиот (вероятно), а че има фирма, което е незаконно?
Соу уай дъ фък я оправдавате?Да я изритват и т'ва е.

Напомня ми на предишната излагация:
Бум мада-фака бум-мада-факааааа бау уау уау ша тЪ гръмна със патлакааа....

shadow4
01-16-2010, 22:28
ами какво да ти кажа не е нужно човек да разбира много от политика за да може да направи анализ на ситуацията достатъчно е да имаш усет а ти трябва да си абсолютно политически безчувствен за да я защитаваш според мен главният проблем на сегашното правителството е че борисов действа типично по комунистически обгражда се с по ниско интелигентни хора от него (послушковци ) за да може да изпъква на техен фон и да ги ръководи както си иска но това неминуемо води до поредица от гафофе и издънки и това ще е и нещото което ще го погуби а проблемът на желева не е това че се е уплашила и стъписала или това че са я накиснали а ниският интелектоален потенциал да заема такава длъжност (не падаме от марс че да вярваме на това което казват по телевизията нещо повече не вярвам дори на думичка от казаното там единствено към скат имам известни симпатии)
ПС:казах че ще ти падне реномето във форума а не някъде другъде , не измествай въпроса :)

amk933
01-16-2010, 22:28
Не е ли целия проблем, не само че тая има мъж мафиот (вероятно), а че има фирма, което е незаконно?
Соу уай дъ фък я оправдавате?Да я изритват и т'ва е.

Напомня ми на предишната излагация:
Бум мада-фака бум-мада-факааааа бау уау уау ша тЪ гръмна със патлакааа....

Мъжът и работи в банка и е треторазряден управител на някакъв клон.

А това, че тя е имала някога си дял в Глобал Консулт, повтарям за 60-ти път, не е незаконно според законодателството на Република България както се опита да го изкара оная селянка Първанова. Това стана ясно и от официалната позиция на министерството и от доклада на европейската комисия, формирана да провери случая. Докладът ще го чуете всички в близко бъдеще, но аз имам информация, че е позитивен и не отчита нарушения. Няма конфликт на интереси, а поредната манипулация на БСП-НДСВ. В правилника на българския парламент (но не в законодателството) пише, че българските депутати не могат да имат фирми. Но това е само правилника на НС. Никъде няма нищо опоменато за евродепутатите и дори 5 от настоящите имат свой собствен бизнес, в което няма нищо нередно. Въпросът е, че БКП се опитва да тегли Кабинета Борисов към дъното, но всъщност нанесе един достасилен удър на България в областа на мултилатералната дипломация. ;)

mitternacht
01-16-2010, 22:33
A що и според бойко-борисовите медии се подразбра, че точно е незаконно, поради конфликт на интереси? То ако можеше всеки политик законно да има фирма, нямаше да се мъчат толкова с краденето на пари.

amk933
01-16-2010, 22:34
ами какво да ти кажа не е нужно човек да разбира много от политика за да може да направи анализ на ситуацията достатъчно е да имаш усет а ти трябва да си абсолютно политически безчувствен за да я защитаваш според мен главният проблем на сегашното правителството е че борисов действа типично по комунистически обгражда се с по ниско интелигентни хора от него (послушковци ) за да може да изпъква на техен фон и да ги ръководи както си иска но това неминуемо води до поредица от гафофе и издънки и това ще е и нещото което ще го погуби а проблемът на желева не е това че се е уплашила и стъписала или това че са я накиснали а ниският интелектоален потенциал да заема такава длъжност (не падаме от марс че да вярваме на това което казват по телевизията нещо повече не вярвам дори на думичка от казаното там единствено към скат имам известни симпатии)
ПС:казах че ще ти падне реномето във форума а не някъде другъде , не измествай въпроса :)

А аз казах, че реномето ми не се гради на един форум.

Според мен не е етично да се говори така за Румяна Желева предвид професионалните и квалификация и дипломатическата и кариера.

За кабинета Борисов и това че покрай него има послушковци пък изобщо не съм съгласен. И тук пак идва момента влияние на медиите. Нормално е да си мислиш, че Борисов е вся и всьо като го гледаш по 150 пъти на ден по телевизията. Околко него, обаче, има безупречни експерти, част, от които познавам аз, част, от които баща ми познава чисто професионално. Въпросът е, че те са хора, които не привличат толкова медийното внимание и, когато целия спектър пада в/у г-н Борисов тогава се получава тази илюзия. Още повече, че аз подкрепям модела президентска република и в този ред на мисли смятам, че едно леко изместване на властовия спектър от министерствата към премиера по подобие на Франция, например, никак няма да е лошо...

mitternacht
01-16-2010, 22:35
"участието на Желева във фирмите Глобал консулт и Етко-Шнайдерс нарушава Конституцията на България

– основния закон на държавата. Тя забранява на депутатите да бъдат управители."

На случайно подбран цитат.А сега отивам да спя.

amk933
01-16-2010, 22:39
A що и според бойко-борисовите медии се подразбра, че точно е незаконно, поради конфликт на интереси? То ако можеше всеки политик законно да има фирма, нямаше да се мъчат толкова с краденето на пари.

:lol: :lol: :lol:

http://bulgaria.actualno.com/news_280030.html
http://www.monitor.bg/article?id=228851
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=345710
http://www.focus-news.net/?id=n1331040
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2010-01-16&article=309510

Когато законодателството говори е хубаво човек да не предполага измишльотини. След като дори Барозу е разбрал, че няма конфликт на интереси, няма какво повече да коментирам.

amk933
01-16-2010, 22:40
"участието на Желева във фирмите Глобал консулт и Етко-Шнайдерс нарушава Конституцията на България

– основния закон на държавата. Тя забранява на депутатите да бъдат управители."

На случайно подбран цитат.А сега отивам да спя.

Там е работата, че не нарушава конституцията на Република България, що се отнася до евродепутатите. Поне се дръж в течение с новните.

Нищо лично, но вестник 19 Минути е по-скоро тоалетна хартия сравнено със становището на българското правосъдно министерство, конституцията на Република България и становището на председателя на европейската комисия.

Лека нощ. :)

shadow4
01-16-2010, 22:44
реномето ти в живота ти се определя от постъпките ти в него а това във форума от написанотоот теб там (това сега не е важно )
а по въпроса с пошлувковците те са си такива и толкова това че има независиме експерти и прочие си е отделен въпрос но държавата я ръководи бойко колко пъти министрите му заявяват едно и след неговата немеса нещатата тотално се променят (друг е въпросът че и той виси на нечии конци )

amk933
01-16-2010, 22:46
реномето ти в живота ти се определя от постъпките ти в него а това във форума от написанотоот теб там (това сега не е важно )
а по въпроса с пошлувковците те са си такива и толкова това че има независиме експерти и прочие си е отделен въпрос но държавата я ръководи бойко колко пъти министрите му заявяват едно и след неговата немеса нещатата тотално се променят (друг е въпросът че и той виси на нечии конци )

Ок. Това е твоето мнение. Колкото и да не ти се вярва ББ преди всичко се вслушва в мнението на хората покрай него и после действа, но никога хазартно. ;)

shadow4
01-16-2010, 23:07
не го знам в кого се вслушва и в кого не но издиша отвяскъде и с кадрите и предизборните обещания нито има осъдени нито има изгледи да има (само не ми казвай че то не било така че всичко не зависело от него че си имало ред и прочие и прочие ако искаше имаше начин ) проблемът му е че и той е тъмна фигура и той е свързан с бандитите един вид сега аз няма да ви бутам и вие недейте да не говорим че и е за члевството на турция в ес което само по себе си е престъпление срещу собствения му народ после глупоста с рефередума да харчим излишни пари за нещо което може да бъде отменено по админастретивен път (за което от европа ни се смяха ) а след това след един разговор с премиерът на турция вече беше взето решение да няма референдум (безволев човек ) преди това пък акциза на алкохола щеше да вдига дянков за някакви си 60 милиона и той на бял кон дойде да каже че това няма да се прави за да се предпази обикновеният човек и каква е тази политика на дянков за справяне с кризата да замръзява всички пари и да не изплащат заплати след ксато световната практика е да се наливат пари в икономиката за да се стимулила приизводството и потреблението на хората (в америка са дали по 350 долара допълнитело на пенсионерите с молба да ги изхарчат а тук 25 лева - подаяние гавра по-добре да не ги беше давал да се излага ) и постянно се бавят едни пари пък ту ги има ту ги няма а бойко под път и над път разправя за убития си дядо Асен Войнов и за обрания бостан жалко е просто на хората им писна
ПС :прочети книгата на Григор Лилов не мога да ти цитирам точно но беше нещо от сорта тайният проект бойко борисов пише доста любопитни неща

ivanstef
01-17-2010, 15:03
Да не говорим, че тая мърша Антония Първанова изсра такова лайно върху България, че даже и Стефка Костадинова няма да може да го прескочи... :-x

bulgarian1878
01-17-2010, 18:07
Срам.

norge
01-17-2010, 19:02
Как се излагат кифлите?

raduna
01-18-2010, 10:18
Мен ме втрещява принципната идея за непогрешимост у някои хора и как в резулат от нея всеки роден гаф се превръща в теория на конспирацията. Онзи койот Красимир Аврамов не беше гаф, а „жертва” на завистливи некадърници. Недоразумението Антония Петрова, това истинско „олицетворение на българската красота”, също бе жертва на нападки от хора без грам чувство за естетика, а накрая обясни и представянето си на Мис Свят като една голяма световна конспирация. Е сега си правим словестна еквилибристика с Румяна Желева, която макар и на светлинни години от горните двама, пак стои на Еврокмисия като на свинче - звънче.
Пишман-социологът Андрей Райчев взе че каза нещо много вярно сутринта по Канала относно представата на управляващите за това какво е дипломат – „някакви хора с костюми..., викаш: „Наздраве”; ходиш по приеми”... Те това е, хората с години учат и трупат опит, а при някои е вродено и от подготовка нямат нужда. В случай на гаф пък причината е в нечия подмолна конспиративна дейност...
http://forum.investor.bg/viewtopic.php?t=14213&r=331

mitternacht
01-18-2010, 14:46
Мен ме втрещява принципната идея за непогрешимост у някои хора и как в резулат от нея всеки роден гаф се превръща в теория на конспирацията. Онзи койот Красимир Аврамов не беше гаф, а „жертва” на завистливи некадърници. Недоразумението Антония Петрова, това истинско „олицетворение на българската красота”, също бе жертва на нападки от хора без грам чувство за естетика, а накрая обясни и представянето си на Мис Свят като една голяма световна конспирация. Е сега си правим словестна еквилибристика с Румяна Желева, която макар и на светлинни години от горните двама, пак стои на Еврокмисия като на свинче - звънче.
Пишман-социологът Андрей Райчев взе че каза нещо много вярно сутринта по Канала относно представата на управляващите за това какво е дипломат – „някакви хора с костюми..., викаш: „Наздраве”; ходиш по приеми”... Те това е, хората с години учат и трупат опит, а при някои е вродено и от подготовка нямат нужда. В случай на гаф пък причината е в нечия подмолна конспиративна дейност...
http://forum.investor.bg/viewtopic.php?t=14213&r=331


True... true... "Словесна еквилибристика"- по-точно не може да се каже!

shadow4
01-19-2010, 07:09
не го знам в кого се вслушва и в кого не но издиша отвяскъде и с кадрите и предизборните обещания нито има осъдени нито има изгледи да има (само не ми казвай че то не било така че всичко не зависело от него че си имало ред и прочие и прочие ако искаше имаше начин ) проблемът му е че и той е тъмна фигура и той е свързан с бандитите един вид сега аз няма да ви бутам и вие недейте да не говорим че и е за члевството на турция в ес което само по себе си е престъпление срещу собствения му народ после глупоста с рефередума да харчим излишни пари за нещо което може да бъде отменено по админастретивен път (за което от европа ни се смяха ) а след това след един разговор с премиерът на турция вече беше взето решение да няма референдум (безволев човек ) преди това пък акциза на алкохола щеше да вдига дянков за някакви си 60 милиона и той на бял кон дойде да каже че това няма да се прави за да се предпази обикновеният човек и каква е тази политика на дянков за справяне с кризата да замръзява всички пари и да не изплащат заплати след ксато световната практика е да се наливат пари в икономиката за да се стимулила приизводството и потреблението на хората (в америка са дали по 350 долара допълнитело на пенсионерите с молба да ги изхарчат а тук 25 лева - подаяние гавра по-добре да не ги беше давал да се излага ) и постянно се бавят едни пари пък ту ги има ту ги няма а бойко под път и над път разправя за убития си дядо Асен Войнов и за обрания бостан жалко е просто на хората им писна
ПС :прочети книгата на Григор Лилов не мога да ти цитирам точно но беше нещо от сорта тайният проект бойко борисов пише доста любопитни неща
amk къде изчезна а???? знам че обичаш да спориш и очаквам както обикновено да ми опонираш за всяко едно от написаните по-горе неща или и ти мислиш че е вярно и понеже си падаш бойковист предпочиташ да остане назад в коментарите или пък мислиш че изобщо не съм прав и няма смисъл да коментираш поне покажи че си го прочел напиши накакъв отговор

amk933
01-19-2010, 15:03
не го знам в кого се вслушва и в кого не но издиша отвяскъде и с кадрите и предизборните обещания нито има осъдени нито има изгледи да има (само не ми казвай че то не било така че всичко не зависело от него че си имало ред и прочие и прочие ако искаше имаше начин ) проблемът му е че и той е тъмна фигура и той е свързан с бандитите един вид сега аз няма да ви бутам и вие недейте да не говорим че и е за члевството на турция в ес което само по себе си е престъпление срещу собствения му народ после глупоста с рефередума да харчим излишни пари за нещо което може да бъде отменено по админастретивен път (за което от европа ни се смяха ) а след това след един разговор с премиерът на турция вече беше взето решение да няма референдум (безволев човек ) преди това пък акциза на алкохола щеше да вдига дянков за някакви си 60 милиона и той на бял кон дойде да каже че това няма да се прави за да се предпази обикновеният човек и каква е тази политика на дянков за справяне с кризата да замръзява всички пари и да не изплащат заплати след ксато световната практика е да се наливат пари в икономиката за да се стимулила приизводството и потреблението на хората (в америка са дали по 350 долара допълнитело на пенсионерите с молба да ги изхарчат а тук 25 лева - подаяние гавра по-добре да не ги беше давал да се излага ) и постянно се бавят едни пари пък ту ги има ту ги няма а бойко под път и над път разправя за убития си дядо Асен Войнов и за обрания бостан жалко е просто на хората им писна
ПС :прочети книгата на Григор Лилов не мога да ти цитирам точно но беше нещо от сорта тайният проект бойко борисов пише доста любопитни неща
amk къде изчезна а???? знам че обичаш да спориш и очаквам както обикновено да ми опонираш за всяко едно от написаните по-горе неща или и ти мислиш че е вярно и понеже си падаш бойковист предпочиташ да остане назад в коментарите или пък мислиш че изобщо не съм прав и няма смисъл да коментираш поне покажи че си го прочел напиши накакъв отговор

Реших да не ти отговоря на този кометар, защото отговорът ми щеше да е точно това:
От такива коментари най-ясно си личи, колко един човек хал-хабер си няма от политически системи, разделения на властите и политическата наука като чиста такава. Ти си нямаш и грам идея как седят нещата с управническия орган в собствената ти държава, а си тръгнала да ми коментираш международен скандал, засягащ едно от най-комплексните правителствено-мултилатерални тела, каквото е ЕС. За Бойко съвсем разбрах, че го познаваш само от телевизора. ;)

Искаше ми коментара - ето ти го. На дали ти харесва, аз не случайно го подминах...

ПС: И не живея във форума и точно в момента ми е само до това да чета нечия мнения. Имам 2 резолюции да напиша по два от най-големите глобални проблема и да измисля как да ги защитя в Африканския Съюз, имам да си измисля речта-обръщение и да предам позиционните доклади на страната, която представлявам, защото другата седмица заминавам за емирствата. Освен това до другата седмица имам един огромен проект по човешките права, който трябва да завърша, защото март може да ми се наложи да пътувам до Женевския конгрес. Освен това имах 5 изпита (политика, химия, испански, английски и математика) на всичкия материал от семестъра до сега. Сещаш ли се колко свободно време имам? Имай търпение...

shadow4
01-19-2010, 16:32
не го знам в кого се вслушва и в кого не но издиша отвяскъде и с кадрите и предизборните обещания нито има осъдени нито има изгледи да има (само не ми казвай че то не било така че всичко не зависело от него че си имало ред и прочие и прочие ако искаше имаше начин ) проблемът му е че и той е тъмна фигура и той е свързан с бандитите един вид сега аз няма да ви бутам и вие недейте да не говорим че и е за члевството на турция в ес което само по себе си е престъпление срещу собствения му народ после глупоста с рефередума да харчим излишни пари за нещо което може да бъде отменено по админастретивен път (за което от европа ни се смяха ) а след това след един разговор с премиерът на турция вече беше взето решение да няма референдум (безволев човек ) преди това пък акциза на алкохола щеше да вдига дянков за някакви си 60 милиона и той на бял кон дойде да каже че това няма да се прави за да се предпази обикновеният човек и каква е тази политика на дянков за справяне с кризата да замръзява всички пари и да не изплащат заплати след ксато световната практика е да се наливат пари в икономиката за да се стимулила приизводството и потреблението на хората (в америка са дали по 350 долара допълнитело на пенсионерите с молба да ги изхарчат а тук 25 лева - подаяние гавра по-добре да не ги беше давал да се излага ) и постянно се бавят едни пари пък ту ги има ту ги няма а бойко под път и над път разправя за убития си дядо Асен Войнов и за обрания бостан жалко е просто на хората им писна
ПС :прочети книгата на Григор Лилов не мога да ти цитирам точно но беше нещо от сорта тайният проект бойко борисов пише доста любопитни неща
amk къде изчезна а???? знам че обичаш да спориш и очаквам както обикновено да ми опонираш за всяко едно от написаните по-горе неща или и ти мислиш че е вярно и понеже си падаш бойковист предпочиташ да остане назад в коментарите или пък мислиш че изобщо не съм прав и няма смисъл да коментираш поне покажи че си го прочел напиши накакъв отговор

Реших да не ти отговоря на този кометар, защото отговорът ми щеше да е точно това:
От такива коментари най-ясно си личи, колко един човек хал-хабер си няма от политически системи, разделения на властите и политическата наука като чиста такава. Ти си нямаш и грам идея как седят нещата с управническия орган в собствената ти държава, а си тръгнала да ми коментираш международен скандал, засягащ едно от най-комплексните правителствено-мултилатерални тела, каквото е ЕС. За Бойко съвсем разбрах, че го познаваш само от телевизора. ;)

Искаше ми коментара - ето ти го. На дали ти харесва, аз не случайно го подминах...

ПС: И не живея във форума и точно в момента ми е само до това да чета нечия мнения. Имам 2 резолюции да напиша по два от най-големите глобални проблема и да измисля как да ги защитя в Африканския Съюз, имам да си измисля речта-обръщение и да предам позиционните доклади на страната, която представлявам, защото другата седмица заминавам за емирствата. Освен това до другата седмица имам един огромен проект по човешките права, който трябва да завърша, защото март може да ми се наложи да пътувам до Женевския конгрес. Освен това имах 5 изпита (политика, химия, испански, английски и математика) на всичкия материал от семестъра до сега. Сещаш ли се колко свободно време имам? Имай търпение...
така ами какво да ти кажа аз може и да си нямам и на идея от политика но и борисов си няма ни най малко нито пък желева (дето щеше да говори със сумалийското правителство ) а ти явно разбираш пък още по-малко не те знам какъв изпит имаш но да ми твърдиш че управляват добре , че желема е надарена с интелект с финес това е смехотворно ( говори глупости говори чужди езици като стоичков и съм сигурен че е била една тъпа зубърка в училище и нищо повече да не говорим че усмивката и е като на кон ) и си мислех че наистина си наясно с нещата но явно съм бъркал че ти се държиш като някое току що завърнало се юпи като ми боравиш само с някаква абстракна лексика която 100 на 100 и на теб не ти е ясна вземи да се приземиш малко спри да летиш в облаците ако ще и на луната да ходииш и да държиш изпит по 1000 предмета надувай се на някой друг не на мен пред мен тоя стил на говорене нищо не разбираш аз съм от друга класа нещата не са така ти си един от многото заблудени дето се натискат да анализарат и да спорят пък не са наясно с видиш ли всички формални глупости (знам че се важни но не е нужно всеки да ги знае за да даде оценка все пак аз не съм икономист или политик )изобщо не важи та нагледал съм се на правзети хора не ставай един от тях
всичко което написах беше ясно
като са такива големи политици защо са за членството на турция в ес защо няма осъдени след като всички знаем за огромните кражби (имам познати тук там не ми казвай че и големите кражби са хипербулизирани от медиите )нима всичко е толкова изпипано че няма следи или защото има разделение на властите и той бойко горкия иска ама не може как да ги накара да ги разследват ми да той ако се намеси то това ще е репресия (без подобни тъпи обяснения ) друго защо банката на цветелина бориславова продава винетки и прие сделка за 50 милиона евро и не е ли това конфликт на интереси като толкова си вътре в нещата и още да те питам ти да не си ампутиран от това да имаш някакъв усет към хората не усещаш ли кога лъжат и кога не и кога се превземат и кога не кога манипулират останалите и кога не сляп ли си (чети повече филосовска литература имаш нужда ) спри да боравиш с изкуствени термини моля те просто изчистено и ясно ! на път си да се превърнеш в човек който знае много на теория но на практика ...................
ПС:и не мислиш ли че нашият всенароднообичан премиер е с наистина ниска езикова култура ( говоримЕ ,ше пишeмЕ че той на КОЙ е казал и прочие и прочие (не ме заяждай че пиша неграмотно и аз си имам работа нямам време и за запетайки точки главни букви и да си проверявам какво съм писал сиг е пълно с правописни грешки ))

amk933
01-19-2010, 17:56
^Като нищо не разбирам какво ме питаш? Ходи питай мама и тати. С последния си параграф пак показа, че хал-хабер си нямаш. Аз лексиката, която използвам, съм напълно наясно какво означава, защото я употребявам в 80% от часовете ми по политика, ООН и т.н. След като елементарна политическа терминология не ти е ясна, няма какво да ти обяснявам. Ти щом това не схващаш, няма и устройствения план на една парламентарна република да схванеш. А пък за конституционна сегрегация на властовия апарт и в частност трите му клона, които споменаваш под път и над път без да си наясно какви глупости бръщолевиш, няма да си правя и труда да споменавам.

А и не съм ти искал мнението за мен. Ти ме попита защо съм ти пропуснал коментара - отговорих ли ти? Нали това искаше? Сори, че не ти хареса, проблемът не е мой...

Бойко може да е монолингвистичен и да говори на народен език, но е директен и действа с твърда ръка без да нарушава демократичните принципи, ефективно и без хазартна ходове. Това, че не си му наясно с функциите слабо ме късае. И си има доста идея от политика, просто ти си вярваш на телевизорчето и дир.бг. Няма лошо. Четвъртата власт е голяма мивка, не, ами цяла вана за мозъци, като гледам...

shadow4
01-19-2010, 18:36
ти обаче имаш проблем със схващането не те моля да ми се обясняваш зададох ти доста ясни въпроси и ти казвам ти какъв си защото ако добре помниш ти беше този който започна да дава определения ти каза че не съм наясно затова и аз ти казвам че и ти не си наясно и не ми казвай че говоря глупости ти не знаеш колко изкуствено е мисленето ти и колко си далеч от живота и истината изобщо и сто пъти те помолих да ми отговориш на въпросите а не да ми се измъкваш с тъпи обяснения кажи ми като го обожествяваш бойко най-елементарното защо банката на цветелина бориславова спечели сделка за 50 милиона евро и това не е ли конфликт на интереси отговори ми !!!!! кажи ми защо бойко е за членството на турция в ес
и още безброй неща мога да те питам защото ти пък под път и над път разправяш че имаш пряк поглед над нещата (а аз не си вярвам на телевизорчето чета и книги имам и познати на отговорни позиции но нямам намерение да се хваля като теб с тях и да го изтъквам постоянно )

shadow4
01-19-2010, 18:50
а само да те питам ти наясно ли си че 99,99 % от участниците в този форум не учат политика и че говорим за факти и по тази твоя логика всички трябва да са супер добре образовани в политическо и икономическо отношение за да коментират

amk933
01-19-2010, 19:01
а само да те питам ти наясно ли си че 99,99 % от участниците в този форум не учат политика и че говорим за факти и по тази твоя логика всички трябва да са супер добре образовани в политическо и икономическо отношение за да коментират

Да, наясно съм.

А ти наясно ли си, че в този раздел коментиращи са 10-15 човека и всчки от тях, ако не от изучаване на даден предмет, се интересуват от него и са наясно за какво говоря? Ако не това, най-малкото не хвърлят елементарни гленерализации от сорт на "Бойко никой не осъди". Ами да, не осъди, защото Бойко няма конституционно право да съди или да се меси. Както и да е...не ми се дълбае.

ZipFail
01-19-2010, 19:25
Shadow, по принцип, когато човек не разбира дадена тема, не я коментира :)

Или поне си отнася последствията за простотията ^

shadow4
01-19-2010, 19:26
чакам да ми отговориш на въпросите (не съм идиот че да не знам кое влиза в правомощията на премиера и кое не но едвали има човек който да не е наясно че въпреки че по закон няма такова право истината е че винаги има неофициален начин (не казвам чрез репресии или нещо такова какъв е проблема ако има желание възможностите са безброй много и ти отлично го знаеш така че не ми обяснявай като на дете от детската градина какво може и не може българският премиер )) колко пъти трябва да те моля да не се измъкваш с тъпи обяснения отговори ми на въпросите !

shadow4
01-19-2010, 19:31
Shadow, по принцип, когато човек не разбира дадена тема, не я коментира :)

Или поне си отнася последствията за простотията ^
ами айде обясни му не виждаш ли че не разбира а по тази логика ти що коментираш бе ?

hottie
01-20-2010, 07:48
Аз съм доволна от новия кандидат. Единственият проблем, който виждам е, че все пак жената е много интелигентна и компетентна и я остраняваме от сегашния й пост, на който работи за България, за да я преместим да разбори за Европа. От една страна губим човек, от друга страна го печелим.
Сега искам да видя за външен министър.

Kopu
01-20-2010, 17:57
Ще престанете ли да плюете по хората ?
Защо всички нападате Румяна Желева, а не гледате Антония Първанова ?
Защо всички се правите, че разбирате от политика ?
?????????????????????????????
Изложи ли се Румяна Желева на изслушването ? Да, но това ли е правилни въпрос ? Не ! Правилния въпрос е защо се изложи ? Можеби защото хората които са я подготвяли са "некадърни идиоти" ? Може би! А дали причината не е в Антония Първанова ? Да до голяма степен!
Има ли друга причина ? Естествено ! В какви отношения са България и Англия ? Отговор ? и т.н.

Ако задавате правилните въпроси ще разберете истината!
А българите какво правят слушат какво се говори по телевизията и започва да разпространяват и доукрасяват. Я се вземете в ръце. Румяна Желева напусна политическите постове и с това показа, че за нея на първо място е репотацията на България, а не личната както при Антония Първанова.

amk933
01-20-2010, 19:08
Ще престанете ли да плюете по хората ?
Защо всички нападате Румяна Желева, а не гледате Антония Първанова ?
Защо всички се правите, че разбирате от политика ?
?????????????????????????????
Изложи ли се Румяна Желева на изслушването ? Да, но това ли е правилни въпрос ? Не ! Правилния въпрос е защо се изложи ? Можеби защото хората които са я подготвяли са "некадърни идиоти" ? Може би! А дали причината не е в Антония Първанова ? Да до голяма степен!
Има ли друга причина ? Естествено ! В какви отношения са България и Англия ? Отговор ? и т.н.

Ако задавате правилните въпроси ще разберете истината!
А българите какво правят слушат какво се говори по телевизията и започва да разпространяват и доукрасяват. Я се вземете в ръце. Румяна Желева напусна политическите постове и с това показа, че за нея на първо място е репотацията на България, а не личната както при Антония Първанова.

Радвам се да видя още един трезво-мислещ човек. Свалям ти шапка за коментара и липсата на елементарна първосигналност. Много точно. Ходът на Румяна Желева чисто политически беше единственото разумно нещо, защото благодарение на подривната политика на БКП и брокерсакта компания на мадридския изманинк, Желева се превърна грубо казано в политически "труп". И то не, защото е некомпетентна или необразована, а защото опази собственото си достойнство с цената на политическата си кариера... :)

Wildchildd
01-20-2010, 19:22
За наша радост, ББ намери точният човек да я замести.За да бъда честен не очаквах подобен ход, мислех че ще се инати и няма да предложи друг, но все пак се радвам, че ме изненада приятно.

shadow4
01-20-2010, 19:29
не сме акцентирали особено върху антония първанова понеже в момента не е в темата на обсъждане но разбира се не проблем да си поговорим и за нея понеже тя също допринесе за тотолния провал на желева така ами ако питаш мен първанова си е змия и половина а и за нея се чу смътно че също има някаква обвълзаност с разни фирми поради което тя най-малкото няма моралното право да се изкава по случая желева (тя едва ли има морал но това е друг въпрос )но пък от друга страна беше изключителна глупост от страна на желева да дърпа дявола за опашката като предизвиква точно нея ( с последния си абзац по-скоро показваш че ти вярваш на казаното по телевизията защото точно това беше официалната версия според мен истината е съвсем друга но няма да задълбавам )
ПС:amk чакам да ми отговориш на постовените въпроси

shadow4
01-20-2010, 19:33
За наша радост, ББ намери точният човек да я замести.За да бъда честен не очаквах подобен ход, мислех че ще се инати и няма да предложи друг, но все пак се радвам, че ме изненада приятно.
не знам дали той го намери или му го посочиха но иначе напълно подкрепям твоето мнение за новият кандидат за еврокомисар

amk933
01-20-2010, 19:58
не сме акцентирали особено върху антония първанова понеже в момента не е в темата на обсъждане но разбира се не проблем да си поговорим и за нея понеже тя също допринесе за тотолния провал на желева така ами ако питаш мен първанова си е змия и половина а и за нея се чу смътно че също има някаква обвълзаност с разни фирми поради което тя най-малкото няма моралното право да се изкава по случая желева (тя едва ли има морал но това е друг въпрос )но пък от друга страна беше изключителна глупост от страна на желева да дърпа дявола за опашката като предизвиква точно нея ( с последния си абзац по-скоро показваш че ти вярваш на казаното по телевизията защото точно това беше официалната версия според мен истината е съвсем друга но няма да задълбавам )
ПС:amk чакам да ми отговориш на постовените въпроси

Има да си чакаш още доста...след като не съм ти отговорил на въпросите, има защо и нямам намерение да отговоря.

От този коментар си личи, че нещо и хронологията ти убягва. Желева нападна Първанова след като Първанова беше хвърлила кал по нея.

shadow4
01-20-2010, 21:20
хронологията не ми обягва и ти го знаеш но нали трябва да се заядеш с нещо не ми казвай че не ти е станало ясно че имах предвид конкретната ситуация в която очевидно желева не беше в позиция да влиза в конфликт с първанова
ПС:на въпросите знам че няма да ми отговориш просто не можеш няма какво да кажеш и ако за останалите можеш да ме обвиниш в некомпетеннтност то поне за сделката с винетките няма как да ме упрекнеш защото е ясно че има конфликт на интереси това е факт подкрепата за членство на турция в ес също (никога нема да забравя интервюто в което желева заяви "турция е наша съседка и ние имаме интерес тя да влезе в ес" -от тогава ми стана толкова антипатична тази жалка женица )

amk933
01-21-2010, 14:33
^Като "не мога" да ти отговоря и го знаеш много добре, ще престанеш ли да ме питаш? Имам много какво да кажа по темата, но няма да го схванеш, а хората, които биха, гледам, че не пишат много...

Къде са kristo, mitternacht, bulgarian1878, ZipFail? Що не пишете вече? Изкажете мнение да поспорим, че трябва да тренирам, за другата седмица... 8-)

shadow4
01-21-2010, 16:58
брей няма да го схвана много се изхвръли бе айде давай пробвай се ако не за мен то за останалите не само аз ще го чета все пак

amk933
01-22-2010, 14:26
^Никога не съм твърдял, че съм в университет, но, ако не си наясно в света съществуват две висши системи инкорпорирани в средното образование - AP и IB. Едната трае една година, другата 2 и се учат университетски предмети, над които после държиш изпити и ако изкараш с резултат 4 или 5 за АР и 6 или 7 за IB ти се признава цялата първа година в университета по определения предмет. Аз неведнъж съм казвал, че не уча в българско училище. Да 10 клас съм, но уча AP политика по учебника на един от най-известните Станфордски професори в света и ми го преподава политик. Освен това от догодина ще уча 6 IB предмета, което е най-трудната, но и най-благодатната програма за средно образование в света. ;) Нямам какво да решавам дали съм 10 или 11 или 12 клас. В България има средно образование. В американската система има просто средно, Honors, AP и IB, като се степенувани по трудност и университетска академичност. Освен това съм отрасъл в семейството на политици и дипломати.

Още повече, че отговорите в темата са провокирани, и ако изчетеш диалога, ще видиш...

За това, което каза за Желева си прав донякъде, но не съм 100% убеден в нейната некомпетентност. Просто това, че изслушването се превърна в интервю за личния и живота, благодарение на онази селянка Първанова е някак-си жалко. Евродепутати да се връзват на някаква си селянка е трагично просто. Да не говорим колко жалко е българин да хвърля кал по българин и България на международно ниво.

За декларацията изобщо не си прав. Евродепутатите ни НЕ СА задължени според нито един от съществуващи закони да подават каквито и да е било декларации. Съществува единствено точка от правилника на НС ( не в конституцията), която засяга единствено и само българските депутати да нямат участия във фирми. От юридическа гледна точка няма абсолютно нищо, ама нищо нередно в това, което е направила Желева. Да не говорим, че 4-ма от настоящите ни евродепутати дори в момента имат участия във фирми. Няма никакви проблеми, нити според българската конституция, нито според правилата на ЕС и ЕК.
:?

Vesk0u
01-22-2010, 22:47
Raybeez - Да те усведомя, че е по-добре и даже ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО евродепутатите да говорят на родния си език, защото така им тече мисълта по-ясно и казват точно това, което искат. И не - това не я кара да изглежда глупаво. На подобни срещи Путин винаги говори на руски (давам с него, защото е на доста високо ниво в световната политика, който според се "излага" като не говори на английски).

Mooo6no
01-23-2010, 08:10
Бе това за езика е спорно. Когато единият е по-силен човек трябва да се нагажда към него, за да привлече отделни изгоди. Но това е в неформални срещи, на такава официален изпит щеше да е много по-добре да си говори само и единствено на български, защото щеше да и е по-лесно да отговаря, а и, както каза Райбез, после преводачът може да е оправдание.

А, Антония Първанова, каквато и да е, не е виновникът за провала на Желева (*). Когато човек се явява на изпит без подготовка, получава двойка. А Желева демонстрира точно това - липса на каквато и да е подготовка, което говори лошо и за целия и екип. И точно като студентът с двойка виновникът й стана някой друг. Да приемем, че европейските партиите на социалистите, либералите и зелените + БСП и ДПС са виновни за тоталния провал. Но сега, ако Кристалина Георгиева се представи приемливо, каква ще е причината същите тези същите партии да не успеят в своите начинания? Освен ако тя не е техен таен агент под прикритие, предполагам...

* Самата г-жа Желева сама се довкара в този филм, вкарвайки си автогол чрез нападението (в контраатака) над Антония Първанова. И отговаряше по супер смешен начин на всички въпроси. Тези отговори вървят пред българската публика и парламент, но не и в Европа. Защото всички български политици са отговаряли "На обвинения в медиите не отговарям", но нашите медии са жълти до една. Но когато "Financial Times" ти е отправил определени обвинения, този отговор очевидно не минава. Защото в България беше приемливо да остане Министър на културата като Чилова (мисля, че така се казваше), ставаше и Желева да бъде половин години Министър на външните работи, но в Европа, особено ако си от България, не става да сложиш за Еврокомисар човек като г-жа Желева.

П.п. Ако си спомняте, в началото Бойко Борисов поне пред българските медии говореше за ресори като енергетика и присъединяването към Европейския съюз, на които Желева да бъде комисар.
Първо, странно ми е как един човек може да бъде едновременно компетентен по енергетика, по външните работи/предсъединяванията и по хуманитарната помощ. Е, очевидно е, че не е по нито едно от направленията и това се видя.
Второ, представяте ли си какво щеше да стане, ако Желева беше станала Еврокомисар по въпроси на енергетиката. Ами сигурно Париж или Виена щяха да осъмнат без ток. 8-)

bulgarian1878
01-24-2010, 21:02
amk, попита защо не се включвам - защото не съм наясно с материала и нямам какво да добавя. Макар, че не съм наясно, имам някакво мнение, което обаче пък е сходно с това на теб и на Kopu. Може и да греша, не знам, пак повтарям, че не съм наясно. :)

Единствено, което мога да кажа и то да бъде безпристрастно е, че ме е срам. За пореден път се изложихме. Не знам чия е вината, но фактът е факт.