PDA

View Full Version : Как така...?



sunny22
01-13-2010, 13:47
Пиша тази тема за съвет и главно,за да си излея мъката... :( Класа ни е голям и го делим на примерни ученици и такива на които не им пука...Аз съм добра ученичка и си дружа с хора,които идват на училище да учат,но от около месец започнах да изкарвам лоши оценки,да дружа с хора които не им пука ,че ще останат неуки...всички стари "приятели"започнаха да ме отбягват,да говорят зад гърба ми,да си шушукат пред мен и да се смеят на дрехите ми или на музиката която слушам...най-добрата ми приятелка..познаваме се от 10 години и изведнъж започна да не ми обръща никакво внимание,да се хили с друготе за неща по мой адрес...понякога идва и си проказваме както преди,но сега не мога да споделя нищо с никого...кажа ли нещо всички се смеят и казват по някоя обида за момчето което харесвам или за мен... :-x Омръзна ми!Нямам приятели,не се разбирам с родителите си добре,излизам с хора,с които до сега не съм дружила...Напоследък рядко излизам с тях,защото знам,че с тях си развалям бъдещето... :( Незнам какво да правя...няма с кой да споделя,да поговоря...Не смятам да се връщам при ужким приятелите ми,защото те вече показаха,че за тях съм нищо...не искам и да продължа да дружа със сегашната ми компания...

пп>ще помоля да спестите кометари от типа"режи вените"или "ти си много тъпа" и тн... :(

Abigoria
01-13-2010, 13:54
Пиша тази тема за съвет и главно,за да си излея мъката... :( Класа ни е голям и го делим на примерни ученици и такива на които не им пука...Аз съм добра ученичка и си дружа с хора,които идват на училище да учат,но от около месец започнах да изкарвам лоши оценки,да дружа с хора които не им пука ,че ще останат неуки...всички стари "приятели"започнаха да ме отбягват,да говорят зад гърба ми,да си шушукат пред мен и да се смеят на дрехите ми или на музиката която слушам...най-добрата ми приятелка..познаваме се от 10 години и изведнъж започна да не ми обръща никакво внимание,да се хили с друготе за неща по мой адрес...понякога идва и си проказваме както преди,но сега не мога да споделя нищо с никого...кажа ли нещо всички се смеят и казват по някоя обида за момчето което харесвам или за мен... :-x Омръзна ми!Нямам приятели,не се разбирам с родителите си добре,излизам с хора,с които до сега не съм дружила...Напоследък рядко излизам с тях,защото знам,че с тях си развалям бъдещето... :( Незнам какво да правя...няма с кой да споделя,да поговоря...Не смятам да се връщам при ужким приятелите ми,защото те вече показаха,че за тях съм нищо...не искам и да продължа да дружа със сегашната ми компания...

пп>ще помоля да спестите кометари от типа"режи вените"или "ти си много тъпа" и тн... :(

Не е вярно. Изказвт своето възмущение от факта, че си предпочела изметта пред тях. Чувстват се обидени. Не смятам, че трябва да си скапеш образованието заради тайфа тъпанари. Върни се при старата си компания, извини се, и си сядай на д- то и почвай да учиш пак. Не прави грешки, заради които ще си блъскаш после главата.

А най- добрата ти приятелка естествено че ще се държи така, при условие, че те вижда, че затъваш. Но според мен не ти е приятелка, ако бях аз на нейно място щях да поговоря с теб.

Та, според теб е по- важно да си тъпа и печена, или умна и уважавана?

sunny22
01-13-2010, 14:13
И аз незнам как стана...нещо се разпуснах...за ученето съм се заела с поправяне на оценките...Най-добрата ми приятелка хич вече не се държи с мен като с човек направо... :? Споделих и проблема,нотя единствено каза "и аз кво да направя?" и се врътна....как да им докажа ,че се инетересувам пак от тях...прибирам се сама,защото те само ми се смеят и злепоставят...не мога да отида и да им кажа извинявай при положение,че на тях не им пука за мен... :(

Abigoria
01-13-2010, 14:18
Надали не им пука за теб. Просто им се обади и ги помоли да дойдат с теб на кафе, след това им обясни, че си направила гршка, за която наистина съжаляваш. Ще проведете разговор, от който ще ти станат ясни нещата, които не разбираш, и ще разбереш защо точно се държат така. А момичето- 'приятелка'- или говори с нея защо се държи така, а ако не иска, просто няма какво да направиш :)

sunny22
01-13-2010, 14:24
Ще се постарая да поговоря с тях и дано отново стане като преди...

danibebi
01-13-2010, 14:32
Успех!После разкажи какво е станало ако искаш.. :)

ivcheto0o
01-13-2010, 15:38
трябва ти баланс,според мен ако ти е по-приятно с тези на които не им пука дружи с тях но си у4и и уроците :)

sunny22
01-14-2010, 10:31
Днес поговорих с няй-добрата ми приятелка и си изяснихме всичко и пак всичко е като по старо му :grin: Поговорих и с още няколко хора и си им обясних,че пак искам да сме си приятели...Е открих,че има гора коитоса ме оценявали по дрехи,музика...вярно,че доста се промених(нося други дрехи,слушам друга музика...),но видях кой ми е истински приятел :) Благодаря за съветите...Ще се опитам ида запазя приятелството си с другите,защото ми е приятно при тях извън училище...