PDA

View Full Version : Акне~



an0nimenn
01-13-2010, 20:51
Значи аз съм момче и почнаха да ми излизат пъпки от преди 1 год сега съм на 16, та от няколко месеца се мия всяка вечер с гъбичка и един продукт на гарниер после се мажа с крем акне аут,но нищо непомага само пръста ми се дехидратира от крема.. та някой може ли да ми даде съвет,защото вече почват да стават червени петна които ме притесняват и мисля че съм отблъскващ :-o .Добре че са само на брадата и близко до носа... някой има ли идея как да ги премахна ефикасно..... :booooomb:

haritov
01-13-2010, 21:59
да иди на козметик

kalpazanka
01-14-2010, 04:54
Добре че са само на брадата и близко до носа... някой има ли идея как да ги премахна ефикасно.....
Дерматолог- той ще те насочи към подходящата за твоя тип кожа козметика. Ако не искаш дасе разхождаш по лекари, опитай с Exfoliac крем+гел. Измиваш лицето с гел и после нанасяш крема. Мисля, че серията за умерено акне би ти свършила работа. Приготви около 60 лв.

an0nimenn
01-14-2010, 14:33
Мисля да говора с личния ми лекар да ми препоръча някой Дерматолог.. искам да се избавя от този ад :booooomb:

flower1
01-14-2010, 14:35
Недей да рискуваш с Exfoliac - това не е медицински продукт и може да се получат раздразнения. По-добре се консултирай с дерматолог и в зависимост от типа акне - с козметик за механично почистване (парна баня).

titinkaa
01-14-2010, 16:30
Дерматолог е най-добрия случай,на мен такъв лекар ми помогна,но имай предвид че някой лекари почват да изтискват пъпките,ако е така по-добре не се давай а иди на друг,на едно момче от моя клас му казах да иде при мойта лекарка,а той уж щеше да ходи и отиде на няква друга и оная му изтискала пъпките всички и сега е зле,а мойта ме маза с кремчета и там разни процедури,и кремчета ми изписа за вкъщи и за 2 месеца се оправих сега съм като бебешко дупе :)

an0nimenn
01-14-2010, 20:33
Да сигурно проблема е защото неиздържам да ги гледам и ги изстисквам.. защото няма как да ходя с бели гадни пъпки по лицето.. но пък те се възпаляват и става по лошо :(

kalpazanka
01-15-2010, 04:55
Да сигурно проблема е защото неиздържам да ги гледам и ги изстисквам.. защото няма как да ходя с бели гадни пъпки по лицето.. но пък те се възпаляват и става по лошо :(
В такъв случай си вземи направление за дерматолог. Ще ти направи вероятно и антибиограма, за да се знае към какво са чувствителни микроорганизмите. Може да реши да ти изпише антибиотик и за през устата.

kalpazanka
01-16-2010, 08:37
knights, препоръчвам ти да прочетеш правилата на форума.