PDA

View Full Version : Пътуване в Европа :)



benayoun15
01-14-2010, 07:48
Здравейте . Незнам дали мястото на въпроса ми е за този форум ,но все пак ще го напиша.Момче на 20 години съм и много обичам да пътувам ,както предполагам повечето от вас, в хубава компания . Преди няколко дни ,с брат ми и 3ма мои приятели решихме ,лятото след като свърши семестъра в университета да се хванем и да тръгнем на едно 'Европейско пътуване' .Който е гледал филма 'Euro Trip' предполагам ,че знае какво имам впредвид.Идеята ни е да тръгнем от България ,да минем през Сърбия ,Унгария ,Австрия , Германия и крайната ни дестинация да бъде Амстердам Холандия. След което на връщане от Амстердам да минем отново през Германия ,но след това през Чехия и Словакия ,след което отново през Унгария, Сърбия и България . Та относно въпроса ми ...някой от читателите на форума правил ли е нещо подобно (от рода на Европейско пътуване) и кои са Страните ,които са му направили най голямо впечатление и защо? Както и дали някой има представа ,за едно такова пътуване горе-долу колко пари ще са необходими ,като се има впредвид ,че ще се пътува с кола и най-вероятно ще се спи в Хостели ?

plmn
01-14-2010, 08:04
страхотна идея! и аз много обичам да пътувам, и ако има с кой бих се навил да обикалям къде ли не ;д иначе внимавайте с хостелите из Унгария ;д филма сте го гледали предполагам ;д иначе татко ходи до Германия с кола и се върна с кола, мисля, че мина по-точно този маршрут, но крайната дестинация беше Берлин. парите - вземете повечко от колкото си мислите, че ще се нуждаете, нищо не се знае. и си ги носете на врата ;д има много крадливи копеленца. и в хотела може да ви оберат. (особено в Сърбия, Унгария) познати са си патили вече.

bubals
01-14-2010, 15:00
:grin: :grin: най-добрата лудата идея и аз съм го мислил, но има време за всичко :P :P

goshka
01-14-2010, 15:55
Ух смятам да направя това с братовчед ми след като завърша :D :D :D
А не е ли по добре вместо да носят пари в брой да си изкарат от тези туристически карти....MasterCard и там другите ,не ги знам...

ZipFail
01-14-2010, 20:09
Идеята е много готина, ама да знаеш че е доста пари(на автостоп сиг ще ти излезе много по евтино) пък и Амстердам е яко съкс ^ 8-)

benayoun15
01-15-2010, 08:01
Da znam 4e 6te izleze dosta skypo .No realno za okolo 10-12 dena ne mislq 4e 6te mi trqbvat koi znai kolko pari .Pak i pri uslovie 4e nqma da spa v nqkwi qko gazarski hoteli ,ami v obiknoveni hosteli ,koito sa po 5-6 evro na no6tuvka ,i otdelno v Germania (kadeto mislq da ostana pone 3 dni) imame kyde da otsednem . Otdelno az ne se pritesnqvam za gorivoto na kolata tai kato ,6te delim na 5 ,poneje sme 5 4oweka . Vaprosa mi e ,skapo li e v nqkoi ot izbroinite darjavi da se pose6tavat zabelejitelnosti i muzei . I realno za 10-12 dena ,6te mi stignat li 1000-1200 leva . Kak mislite ?

bubals
01-15-2010, 18:06
benayoun15, според зависи сте хората , който пестът може би да ,но ако искате да си направите баш кефа може и да не ви стигнат не знам просто и как харчите и как седят нещата....Успех се пак това сигурно ,ше е изживяване за цел живот :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006

Hysteric_Bitch
01-16-2010, 13:22
Чехия и Австрия са красиви. 2000 евро минимо... де да знам, може би към 1000 и нещо само път. Храна и хотели смятай, проверявай. Ти нещо фантазираш май.

Dimana99
01-16-2010, 13:24
Не съм правила никога такова пътешествие, но идеята определено ми допада :) Да направите снимки задължително!

amk933
01-16-2010, 14:26
Да, аз.

България -> Сърбия -> Хърватска -> Словакия -> Словения -> Италия -> Монако -> Франция -> Германия -> Австрия -> Унгария -> Сърбия -> България. :)

Nakadah
02-28-2010, 19:52
Здравейте . Незнам дали мястото на въпроса ми е за този форум ,но все пак ще го напиша.Момче на 20 години съм и много обичам да пътувам ,както предполагам повечето от вас, в хубава компания . Преди няколко дни ,с брат ми и 3ма мои приятели решихме ,лятото след като свърши семестъра в университета да се хванем и да тръгнем на едно 'Европейско пътуване' .Който е гледал филма 'Euro Trip' предполагам ,че знае какво имам впредвид.Идеята ни е да тръгнем от България ,да минем през Сърбия ,Унгария ,Австрия , Германия и крайната ни дестинация да бъде Амстердам Холандия. След което на връщане от Амстердам да минем отново през Германия ,но след това през Чехия и Словакия ,след което отново през Унгария, Сърбия и България . Та относно въпроса ми ...някой от читателите на форума правил ли е нещо подобно (от рода на Европейско пътуване) и кои са Страните ,които са му направили най голямо впечатление и защо? Както и дали някой има представа ,за едно такова пътуване горе-долу колко пари ще са необходими ,като се има впредвид ,че ще се пътува с кола и най-вероятно ще се спи в Хостели ?

правил съм такова пътуване и то не веднъж, но съм обиколил цяла Европа(всички държави дето са в Европа)...
Най-много ми хареса Париж нищо че е пълно с черни и лятото е много топло, Виена ми е любимия град, просто много готино градче. Милано е много хубав град, но и Рим не пада по дол. Атина е хубаво да се посети ма то там е като в БГ, само дето не се краде, има пътища и градския транспорт е чистичък...

wallmart
03-01-2010, 09:35
Атина е най-голямата мизерия - мръсен и претъпкан с потни гърци. Виена наистина е прекрасен град. Посети Италия - една страна перфектна за турзимъм!