PDA

View Full Version : проблем на моя приятелка ;[[



danibebi
01-14-2010, 18:15
Здравейте!! Една моя приятелка има проблем..не се разбира с родителите сии..моля дайте ми съвет как да и помогна по някакъв начин..да и дам някакъв съвет,защото много държа на нея и не искам да я гледам така!!.. :-#

BeezyJey
01-14-2010, 20:26
Можеш да й вдъхваш доверие с това как ти се справяш с проблемите с твоите родители.. А и във форума има много теми и можеш да взаимстваш от тях :)

Bella5
01-15-2010, 08:30
Бъди й приятелка и я увери, че винаги може да разчита на теб, да гледа на теб като на сестра и да споделя. Разбира се, винаги може да анализирате защо има проблемите с родителите й. Добре е да опознаете и двете страни - гледната точка на родителите и на приятелката ти. Така може дори да измислите някакво решение. ;)

iiirish
01-15-2010, 08:47
Можеш да споделяш с нея, проблемите които ти имаш или си имала със твоите родители. Така тя няма да се чувства сама в проблема си, а ще знае, че не само на нея се е случвало. Кажи й как си се справила или просто, че е минало от самосебе си. Това ще й вдъхне кураж.

danibebi
01-15-2010, 14:11
E аз не съм имала проблеми с моите родители.. :P

milickata
01-15-2010, 16:36
Ммм да диалога м/у поколенията...вечно актуален проблем. Рядко се случва родители и деца да се разбират....по-често децата се разбират само с майката или само с бащата (ест може и с двамата да не се разбират)...но това е напълно нормално,да не говорим че в определен етап от живота (именно пубертета) силно се засилва чувството на нетърпимост м/у родители и деца. Просто през този етап вече детето (подрастващия) почва да се формира като личност и нещата които преди не са му правили впечатление в поведението на родителите му, вече...стават все по непоносими. Да не говорим че родителите виждат детето си вече в напълно друга светлина и им е трудно да приемат промяната. Родителите, бих казала, също не са в много леко положение. И те са хора,подложени са на стрес (често са недоволни от нещо в живота си) и това им влияе....а и детето като започне да предявява претенции за това и онова им идва в повече. Казвам го от личен опит...и аз съм в пубертета (в края вече :D ),разбирам се що годе с родителите си,но има моменти в които ме дразни дори, че дишат....но трябва да се опитаме да ги разберем по някакъв начин...едва ли родителите ни не искат да се разбират с нас,дори напротив,те го желаят повече от самите нас...Както прочетох по-нагоре и съм с две ръце ЗА - сподели на приятелката си за някои твои спречквания с родителите си (не възможно е да няма поне 1) Аз съм споделяла с приятелки,съответно и те на мен такива ситуации и се оказва, в повечето случаи, че са доста сходни. Хубаво ще е момичето да седне и да поговори с техните (ако не с двамата поне с този родител който според нея би я разбрал по-добре) и да им/му обясни кое я дразни в тяхното поведение и изобщо кое я тормози....съответно и родителя би трябвало да каже това което мъчи него....с една дума трябва да се постигне някакъв цивилизован диалог за да се разкрият всички карти и да се изкорени проблема....иначе има риск всичко да се влоши

Li0nesS
01-15-2010, 16:45
Подкрепи я, покажи и, че не е сама. След това и внуши, че трябва да се бори и да не се предава. Попитай я защо не се разбират, ако прецениш, че те са прави - обеди я, че какво правят/казват е за нейно добро, защото искат да я предпазят и т.н. Но ако тя е права, говори с нея, дай и морална подкрепа, кажи и, че рано или късно нещата ще се оправят, да не прави глупости, да вярва в себе си и в правотата си, и да не се пречупва, а да се бори за самата себе си. :)