PDA

View Full Version : Къдрава коса



magicfairy
01-14-2010, 18:35
ПОМОООЩ
Косата ми е къдрава и с хубави си къдрици, но аз все ги развалям, не се ли суша като хората, не знам, косата ми накрая не мога да я гледам и за пореден път хващам пресата и я изправям... Толкова ме е яд, чеее няма на къде. Напоследък започнах като се изкъпя и изсуша да я връзвам на кок и 3-4-5 пъти ставаше супер, но сега пак нещо оплесквам......... Не знам, давайте някакви съвети..... шампоани хубави за къдвари коси, балсами, някакви други хитрини на суха коса си....
Пяна не използвам много често, защотооо мразя да си пълня косата с глупости, а лак попринцип само на бритона, но като ми захаресат как са се получили къдриците 1 път от 10000 и сложа лак, че да се задържат.

Нямам проблем да се изправям, предпазвам си косата и става за 10 минути изправянето, но просто ми писна, а и в това влажно време се вбесявам като се накъдри, затова искам да си оформя къдриците.

FuCkInBuBbLeGuM
01-14-2010, 18:40
Защо не я сплетеш нa плитки? Още докато е мокра... и ще си сигурна, че ще е къдрава.

magicfairy
01-14-2010, 18:43
Плела съм я, но става прекалено бухнало, а аз не обичам..
Освен това не искам къдрици от плитка, а като такива като с маша.


А и се къпя вечерта попринцип и не е добре да спя с мокра коса, че мога да изтина, а си имам здравословни проблеми.

nymphadora
01-14-2010, 18:57
ти да не си езно хубаво момиче от Монтана :-o русичко-или аватара ти лъже 8-)

по темата-къдравите коси не се сушат или ако се сушат със сешоар се прави в корените,може и малко пяна да слагаш :)

magicfairy
01-14-2010, 20:04
:lol:
Руса съм да, но не съм от Монтана, на аватара съм аз, но това е Мездра, в подписа има мой снимки, виж, може да си се припознала :)

И мерси, утре няма да я суша.

nymphadora
01-15-2010, 13:56
дааа,ти си :grin: объркала съм се,и двете почват с М 8-)

и по-добре повече не я суши,не е много полезно,вярно че е зима,но аз моята не съм я сушила някъде от година със сешоара

DevilWish
01-15-2010, 14:31
^ Наистина си много хубава :-)
Ами и аз мисля, че е по-добре да не се сушат къдравите коси . .Имах приятелка с къдрава коса винаги, когато се изкъпеше слагаше пяна и излизаше и седеше супер хубава косата.На зимата също, просто не излиза, докато не изсъхне.

magicfairy
01-15-2010, 16:32
Благодаря ви и на двете. :-)
Днес трябваше да се изсуша, защото нямах време, но следващия път ще пробвам да сложа пяна и само в корените да поизсуша. :)

lipstick
01-20-2010, 14:49
Моята най-добра приятелка,която е с много къдрева коса,ми е казвала че такъв тип коса не трябва да се реши...смисъл,че тва се прави в банята докато се къпеш { с гребен } .
Хайде успех :P

djuwkata
01-20-2010, 14:54
Подкрепям - не суши къдравата коса :)
А ако се притесняваш заради това, че е зима, може да опиташ с някакво мазило от някоя парфюмерия... ;)
Успех :)

Lyy
01-20-2010, 18:28
Аз ползвам балсама на Nivea за къдрава коса - много е хубав.Моята коса е къдрава .. прави къдриците хубави и косата става по-блестяща. Може да го пробваш .. не помня цена,но не е скъп.