PDA

View Full Version : често уриниране



Gost321
01-15-2010, 12:51
Колеги помагайте.Всички изслевания са нормални,но проблема си остава.Единственото за което се сещам е свръх-активен пикучен мехур.Ако някой е има подобен проблем и е приемал медикаменти,които са му помогнали моля да пише

kalpazanka
01-15-2010, 12:59
Колеги помагайте.
Така, аз ли да те разпитвам по планче или ти сам ще си напишеш анамнезата?

Gost321
01-15-2010, 14:07
тук съм качил изследванията

http://gost321.snimka.bg/other/izsledvaniq.463497.16949731

DrSmurph
01-15-2010, 22:31
Нещо все пак за възраст да кажеш? Оплаквания от високо кръвно да имаш? Изследванията звучат перфектно, като единственото смущаващо са 1-2 еритроцита в урината или на мястоо, на което не би трябвало да са. Микробиология на урина правил ли си защото не видях? Секс правиш ли ? Свръхактивният пикочен мехур е често срещано състояние в наши дни .,...

haritov
01-15-2010, 23:43
по колко пъти?често нищо не говори


и колко кофеин приемаш
и какви течности поемаш най-често

Gost321
01-16-2010, 09:47
На 19г. съм.От високо кръвно никога не съм се оплаквал.Правя редовен секс.И аз си мисля,че е свръхактивен пикучен мехур.То просто няма какво друго да е.Дори се тествах са хив и халмидия и изледванията са отрицателни

Gost321
01-16-2010, 09:51
Пробвал съм и без да пия никакви течности и пак пикая сигурно по 20 пъти на ден и като отида при някой,който се нарича лекар пак ме кара да направя същите изследвания и след това ми казва ми то си е нормално да пикаеш толкова често,даже е хубаво защото се пречистваш и как да не се чдоса човек като му се отговори така.ПРеди бях много добър скиор,но вече се отказах защото ми се пикае през 5 минути.

haritov
01-16-2010, 12:47
питах какво пиеш и по колко

kalpazanka
01-16-2010, 13:30
clever, не ти ли мина през ум, че момчето може да е студент първа година?! Чувствай се предупредена и внимавай с квалификациите.

Колега, имаш ли пропуски в имунизационния паспорт? Да се е появявала кръв в урината, без да имаш болки?

Gost321
01-16-2010, 13:47
Нямам никакви пропуснати имунизации и никога не ми се е появявала кръв в урината.А относно течноститие напоследък гледам да ги ограничавам колкото мога за да не ми се пикае толкова често.Както казах не е от много течности защото и половин литър вода да пия на ден пак много ми се пикае.Иначе да пия максимум 2 литра вода на ден.А ако пия кофеин или алкохол положението става нетърпимо.Занам,че попринцип кофеина и алкохола даействат доста диоретично,но не чак толкова колкото при мен

Sigrina
01-16-2010, 21:21
Може би трябва да се консултираш с невролог. Изследванията ти изглеждат много добре.
Не искам да гадая, но ако отидеш на невролог може да ти се наложи да си направиш рентгенова снимка на кръста, за да се види дали нямаш проблем с инервацията.

А като спиш имаш ли проблем? Събуждаш ли се, за да ходиш до тоалетна?
П.С. От колко време е този проблем? И откакто се е появил случвало ли се е по това време нещо неочаквано и необичайно. Някаква кардинална промяна преди появата му?
П.С. Имаш ли болки при уриниране?

А може и просто да имаш скрит цистит, който да не са хванали...

П.С. Приемаш ли някакви лекарства или хранителни добавки. каквито и да са? И ката малък имал ли си проблеми с ходенето по малка нужда?

Gost321
01-18-2010, 19:04
Първо благодаря много за съдействието.Значи не ми се е случвало нищо необичайно преди проблема често уриниране.Мисля,че от 2-3години някъде ми е проблема,смисъл от тогава ми е направило впечатление,че уринирам доста често.А относно спането не съм се събуждал за да урнирам освен примерно по някога се събуждам защото много ми се пикае 7часа след като съм легнал.Но в интерес лекарите много омаловажават всичко и изобщо не ги интересува.Не се намери лекар,който да ми помогне по някакъв начин.След като нямам белтък в урината за тях всичко е наред,а то може да са още 1000неща,който не се откриват с обикновени изследвания.Благодаря много за съвета като ми мине сесията задължително ще отида на невролог и този път ще настоявам да се направят всички възможни изследвания,а не да ми каже ми то е нормално и така нататък.

kalpazanka
01-18-2010, 19:06
Хм, що имам спомени, че имаш белтък и микроалбуминурия?

Edit- белтък- пол. Микроалбуминурия 275.65.
Консултирай се и с нефролог.

Gost321
01-18-2010, 19:23
А относно лекарстваа и от това не е .НЕ приемам никакви лекарства.Като малък не помня да съм имал такива проблеми.Твърдо не.

ExtrAc7
01-18-2010, 20:57
Консултирай се с специалист тука само празни приказки и чешане на езика !

Sigrina
01-18-2010, 21:07
Ами успех при невролога и чакам да кажеш каква диагноза са ти поставили, че ми е много интересен случая ти.

Gost321
01-19-2010, 09:51
Ок.Като отида ще пиша после,че и на мен ми е много интересно