PDA

View Full Version : компа.. ;d



ByK
01-15-2010, 15:36
е бавен :neutral:
няма вируси ,но тука от една седмица докато зареди.. :?

bonbogoko
01-15-2010, 15:52
Щом е сигурно че няма вируси, почисти всичко излишно с програма като CCleaner, пусни дефрагментиране. Влез в msconfig и махни всичко ненужно - само антивирусна и защитна стена. Почисти System Restore. 8) А за вируси никога не е сигурно- сканирай с този онлайн скенер - www.eset.com/onlinescan

doomkillerr
01-15-2010, 18:42
А може би е време и за преинсталация на уина... От време на време е неизбежно да се прави, колкото и добре да се грижиш за операционната система! 8)

ByK
01-15-2010, 19:19
е да .. обаче се старая да не стига до преисталация защото преди време му преебах нещо лиценза ддз и с неква програма уж временно съм замазала положението и сега ако трябва да се преисталира.. не знам после :?

doomkillerr
01-15-2010, 19:30
Ами послушай какво те посъветва "bonbogoko" да направиш и ако няма голям ефект или пак се бави компютъра - преинсталираш... Проблеми с лиценза не би трябвало да имаш, ако правиш нещата както трябва и задължително си спирайте автоматичните ъпдеяти на уина, защото в повечето случай точно така Ви засичат от Mictosoft. Хем ползваме "крадена" операционна система, хем сме "нагли", че да искаме и последните ъпрейти... :?

Chacho
01-15-2010, 21:31
Disk cleanup или някаква чистеща програма, като препоръчвам вградения клийнър. Почистващите програми понякога трият полезни регистри и ми се беше налагало да преинсталирам заради една такава. И да както каза bonbogoko дефрагмент.

А това за лиценза.. сигурно се е било разпищяло, че не е лицензиран и са ти го кракнали/ сложили са му фикс. Помоли някой познат да ти го преинсталира и след това да ти го пооправи (инсталация на драйвери, полезни програми, интернет настройки ако са нужни и да реши евентуалния проблем с Genuine пищенето).

xXxAngerfisTxXx
01-15-2010, 21:47
дефрагмент на харда ще помогне 100%