PDA

View Full Version : Косата



lovemirkoo
01-15-2010, 16:04
Съжалявам,ако вече има такава тема,търсих,но не намерих точно за моя проблем.Краищата на косата ми са сухи,но пък съм с мазен скалп.Ако можете да ми препорачате шампоан или маски,но предпочитам домашно приготвени маски.Благодаря предварително и ако има такава тема вече може да заключите тази.

Harum_Scarum
01-15-2010, 18:05
Кристали,само на крайщата след къпане. :)

SmilezZz
01-16-2010, 07:18
Кристали,само на крайщата след къпане. :)

titinkaa
01-16-2010, 08:18
Кристали,само на крайщата след къпане. :)

+1

stelit0
01-16-2010, 09:59
щом косата ти се омазнява значи скалпа (кожата на главата) ти е е сух,и след като е сух той създава себум (мазнина) за да се нормализира и затова се омазнява косата.Решението е да си слагаш масла в косата който ще омазнят кожата на глава и тя няма да създава допълнително себум.Ти след като отмиеш маслата и косата ще се измие но с тази разлика че кожата на главата ще е добре хидратирана.Моят съвет е или да си вземе стимуланта за коса на "Икаров" или да си направиш някакав комплекс от масла например:бадемово,жожоба,м слиново,сосамово,кокосово, кайсиево и тн.избираш си и си втриваш в корените след което стойш 30-60мин. и добре отмиваш с шампоан. и след това балсам но само в крайщата ,и кристали също само в крайщата.Тези на "сери" са добри


едит:Аз имах същия проблем много ми се омазняваше косата и имах пърхот но започнах да използвам стимуланта на икаров и да използвам шампоана против пърхот на Клиър и сехга косата ми е много по добре.Но аз я и третирам с преси сшоари и тн. Успех!!!
едит2:ннадявам се да съм ти помогнала

lovemirkoo
01-16-2010, 12:04
stelit0 благодаря ти много,аз също съм чувала че трябва да се мажа с масла и преди време си бях купила бадемово масло и се намазах хубажо ж корените и разтривах,но след като се изкъпах косата ми беще мазна и направо го изхвърлих,бях си помислила че е невъзможно да се справя с мазната коса след като я мажа с мазни масла.Сега обаче разбрах каква е цаката и много ти благодаря.

psych0
01-16-2010, 14:28
Кристали,само на крайщата след къпане. :)

Dimana99
01-16-2010, 14:53
И аз бих те посъветвала за кристалите :)

m1nik
01-18-2010, 14:31
Кристали,само на крайщата след къпане. :)

+1

Що пък само след къпане?!

Neopitom3na
01-18-2010, 14:33
Кристали,само на крайщата след къпане. :)